EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By DELL
#210267
Tuning IHM darekz
Dziś zamiast styku zastosowałem moduł elektroniki z baterii ego E-King Kamikaze.
Moduł idealnie mieści się w środku zamykam go tą samą płytką z której odlutowałem styki przylutowane do płytki.
Elektronika bardzo dobrze współpracuje z bateriami TurstFire TR18650 2500mAh 3,7V Protected.
Wreszcie do rozładowania baterii są powtarzalne chmury.
Dodatkowo zastosowałem sprężynkę na przycisk który jest dociskany z bardzo małą siłą do mikroswitcha dzięki czemu przycisk minimalnie wystaje z obudowy.
Przycisk wykonany z materiału jaki zastosował darekz przepuszcza światło z diod led , widać że darekz myślał przyszłościowo :lol: a więc przycisk dodatkowo świeci przy jego naciśnięciu
Postaram się jutro umieścić fotoreportaż.

Pozdrawiam Dell
Awatar użytkownika
By unexplainedforces
#210283
No Dell, interesujące bardzo. Z niecierpliwością czekam na tutorial, bo jakoś na chłopski rozum ciężko mi to sobie wyobrazić. Co prawda baterię od Ego rozbierałem niejednokrotnie, to jakoś gabarytowo nie mogę wyobrazić sobie, aby moduł od Ego pasował do IHMa. W sensie wydaje mi się on zbyt mały
Awatar użytkownika
By Abaddon84
#210287
Czekam z niecierpliwością widzę że zamiast ty pobudzić mechaników i elektroników na forum do działania sam zacząłeś działać :D
Awatar użytkownika
By pej0
#210390
Świetna robota .. gratki:)
Do elektroniki od egona, jak sie dopatrzylem idą trzy kable: dwa plusy ( od środkowego styku złącza i ten od baterii idący ) oraz jeden z masa od baterii. Czy Ty masę wziąłeś z obudowy IHM bądż zewnętrznego złącza podpinając ją pod modul elektroniki ?
Powiedz mi jeszcze jakie masz teraz zasilanie - około 3,5 V takie jak dawała elektronika wcześniej czy się ono zmieniło ?
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2010, 13:20 przez pej0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pej0
#210394
Przegladałem dokładnie ale wolałem się upewnić :)
Szykuje się do przeróbki INDU ale czekam na batkę. A jak z zasilaniem czy elektronika daje takie samo jak przedtem?
Awatar użytkownika
By DELL
#210396
DELL@WFP pisze:Tuning IHM darekz

Elektronika bardzo dobrze współpracuje z bateriami TurstFire TR18650 2500mAh 3,7V Protected.
Wreszcie do rozładowania baterii są powtarzalne chmury.

Pozdrawiam Dell


18650 ładuję w UltraFire WF-139 , końcówka 510 w IHM nie pasuje do ładowarki z zestawu E-King Kamikaze ale sądzę że nie powinno być problemu z ładowaniem
Postaram się to sprawdzić
Awatar użytkownika
By pej0
#210401
Wydaje się że powinno bezproblemowo ładować batkę w IHM .. Teraz tylko mam problem którą batkę mam rozebrać Rivę , tą od Peleona czy Od Kinga - bo na każdej (wg mnie) inne palenie .. Czy przewidujesz może testy IHM pod elektronikami z innych baterii? Mogłbyś podać dokładne wymiary płytki z elektroniką..
Awatar użytkownika
By DELL
#210403
Wymiary płytki
Wysokość 11 mm
Szerokość 9 mm

Według mnie wybrał bym elektronikę która najlepiej pracuje bo to kwestia elektroniki a nie akumulatora
Porównywałem atomizer i kartomizer na IHM i Ego pracują tak samo

-------------------------------------------------------------------------------------
+ do bieguna środkowego złącza 510
V biegun dodatni akumulatora
G obudowa IHM

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
By pej0
#210409
dzieki za foto - teraz problemu z podpieciem nie bedzie żadnego. W tygodniu porobie testy na której batce najlepiej się mi pali a potem pójdzie ona na sekcję - elektroniczne bebechy na przeszczep do INDU :)
Awatar użytkownika
By DELL
#210670
DELL@WFP pisze:Tuning IHM darekz
Elektronika bardzo dobrze współpracuje z bateriami TurstFire TR18650 2500mAh 3,7V Protected.

Niestety nie do końca dobrze współpracuje z bateriami z zabezpieczeniem Protected
Musiałem usunąć Protected ze swoich TurstFire TR18650 2500mAh 3,7V Protected
Jest konflikt elektroniki baterii Ego z elektroniką bateri TurstFire TR18650
Inaczej to był konflikt dwóch zabezpieczeń
Czyli stosujemy baterie (akumulatory) bez zabezpieczeń , zabezpieczeniem baterii będzie elektronika Ego
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.