EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By PucH2
#203288
Potrzebne dwa zużyte kartomizery, ładowarka TrustFire TR-001 lub inna i odrobina cierpliwości.
Obrazek
Obrazek
Dwa niezależne kanały ładowania to czysta frajda.


Tu ładowarka Wf-139 kolegi pej0
Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 gru 2010, 18:26 przez PucH2, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
By lennin
#203327
Całkiem niezły biorąc pod uwagę wybuchowe "zacięcie" tej ładowarki i jej niedokładność ;)
Awatar użytkownika
By lennin
#203332
Jak masz "pewną" wersje ;) Prądy zobacz jakie lecą w aku bo dawno już nie miałem tej ładowarki w łapkach. TRka miała jeszcze tą przypadłość ze pod koniec ładowania prąd bardzo spadał i skończenie trwało ładowania wieczność.
By user
#203337
No wersję to chyba mam pewną, "mrugającą" :)
Sam najlepiej wiesz ;)
Spodobał mi się pomysł, i też zapragnąłem zrobić ją bardziej uniwersalną. (po urlopie)
Nie "biłbym" się z żoną, o to kto ma teraz właśnie ładować swoje eGony :D

PS:
Na wyjściu ma teoretycznie 450mA, ale nie mierzyłem "dicami" czy faktycznie tyle jest.
Gdyby było, to ideał do 900 peleonowych.
Awatar użytkownika
By PucH2
#203338
Za bardzo dokładną ładowarkę trza zapłacić parę złotych. polecam sklepy modelarskie. Wybuchające ładowarki to już wspomnienie. Małe ludziki się też uczą na błędach i poprawiają swe niedopracowane produkty.
WF-139 też da rade. Trza tylko wygospodarować miejsce na gwint a tego nie brakuje w żadnej z ładowarek dla luda pracy.
Awatar użytkownika
By lennin
#203339
Ja poszedłem w drugą strone :D Dwa kabelki z szybkiej ładowarki egonowej i ładuje 18650 z usb w kompie ;) Pomysł zacny jak komuś sie chce - bo mnie sie nie chce :) A co do tych napięc proszę sprawdzić i prądów gdyż to mogą być moje widzimisie.
Awatar użytkownika
By PucH2
#203370
Przyjęło się że ładujemy batki prądem o połowę mniejszym niż opisana pojemność akumulatora.
Batka 600mA- prąd ładowania 300mA
Batka 1000mA- prąd ładowania 500mA
Batka 1300mA- prąd ładowania 650mA
i nie większym niż 1000mA. Czym mniejszy prąd ładowania tym żywotność batki dłuższa. Szybkość z jaką zmienia się świat e-palacza pozwala na takie skrócenie żywota batki o jedną trzecią.
Do naszych celów w zupełności wystarcza 450mA-500mA. Trochę to dobija batki ale i tak one długo nie służą (rok im wystarczy).

Na lotnisku nie raz się ładowało większym prądem by sobie polatać bo była ładna pogoda. Po kilku ładowaniach pojemność pakietu się zmniejszała o 1 %. Takie coś za coś.
Awatar użytkownika
By pej0
#221775
w ladowarkce WF139 po przerobieniu jej na taka jak w pierwszym watku nie chce mi ladowac batek EGO tylko laduje RIVY.. czy wie ktos czemu tak sie dzieje?
Awatar użytkownika
By PucH2
#221852
Ładuje w tej ładowarce wszystkie batki ego (rivy, kamikadze i inne wynalazki). Jedyne sensowne wytłumaczenie to ze złych kartków gwinty wziąłeś i teraz nie styka biegun plusowy (środek)
Awatar użytkownika
By PucH2
#227340
Czekając na nową batke egonopodobną tym razem pod gwint 901 (KR 808 D-1 by Kanger) postanowiłem przygotować na jej nadejście ładowarkę. Jakoś trzeba się nacieszyć nowym sprzętem a ze nie posiadam ładowarki dla 901 to postanowiłem wykorzystać to co mam już przygotowane go egonów 510. Dawcą gwintu tak jak poprzednio jest kartomizer.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na końcu wypada cieszyć tylko oko z wykonanego zadania.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 maja 2011, 05:00 przez PucH2, łącznie zmieniany 2 razy.
By jq0o
#227345
A już myślałem,że ostatnie zdjęcie nie jest związane z ładowaniem-tfu e-paleniem :mrgreen:
Awatar użytkownika
By djdanto
#227347
Niezłe balony :shock:
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.