EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By TomQ
#214741
Zgodnie z obietnicą przedstawiam test kibelka do eGo od Ogrodnika.

Bateryjka, jak nas już Peleon przyzwyczaił, wykona solidnie.
Guziczek włączający jest w odróżnieniu od Rivy wklęsły, ale za to wymaga nieco mniejszego nacisku.
Nieco mniej też wystaje z obudowy.
Po włączeniu świeci białym, bardzo zimnym światłem.
Gwint na atomizer/kartomizer jest nieco (kilka dziesiątych mm) dłuższy od Rivy. Z tego powodu nie ma konieczności
wysuwania środkowego styku z kartomizerów/atomizerów przeznaczonych do eGo.


Obrazek


Jedyny element, który budzi moje zastrzeżenia to zaślepka gniazda ładowania, którą musimy odkręcić
i położyć w takim miejscu żeby nie zginęła. Jak znam życie i siebie, to już niedługo będę musiał ją dokupić ;-).

Obrazek

Kabelek do ładowania z jednej strony jest zakończony kątowym wtykiem mini, z drugiej klasycznym USB.
Jego długość spokojnie wystarcza do palenia przy komputerze lub w samochodzie.

Obrazek

Po podłączeniu ładowania połowa dna zapala się na czerwono.
Po naładowaniu gaśnie.
Dioda LED nie świeci zbyt mocno, ale w zupełności wystarcza do odczytania stanu naładowania.

Obrazek

Teraz kwestia, która budziła najwięcej pytań.
Czy wapowanie na ładowanej z portu USB komputera bateryjce może spowodować uszkodzenie portu?
Podłączyłem szeregowo w obwód ładowania cyfrowy amperomierz.
Zaraz po rozpoczęciu ładowania z peleonowskiej ładowarki sieciowej 1200mAh, całkowicie rozładowanej
baterii, prąd pobierany wynosił 390 mA. Przy wapowaniu wzrastał do 400-410 mAh.
Niemal identyczne wyniki otrzymywałem na big atomizerze i big kartomizarze.
W czasie ładowania prąd spadał sukcesywnie, a przy wapowaniu wzrastał na początku o ok. 25 mA,
a pod koniec nawet o ok. 170 mA. Jednak nigdy nie przekroczył 410mA.

Wniosek.
W żadnym momencie prąd pobierany ze źródła nie przekroczył 0,41A.
Porty komputerów mogą bez żadnych problemów oddawać 0,5A.
Są też płyty główne przystosowane do większych obciążeń.
Jedynie laptopy mogą mieć problemy. Niby producenci w danych technicznych podają
max. prąd obciążenia gniazda USB równe 0,5A, jednak znam kilka przypadków gdy
odbiornik pobierał ok 400 mA i zadziałało zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe.

Podsumowanie.
Uważam USB pass eGo za bardzo fajną konstrukcję. Przy komputerze i w samochodzie
wapuję sobie na kabelku nie martwiąc się o poziom naładowania baterii.
Jeśli zachodzi taka potrzeba jednym ruchem odłączam się od kabelka i wapuję nadal.

Uwaga na kable USB, szczególnie przedłużacze. One są wykonane z drucików o bardzo małym przekroju.
Dlatego charakteryzują się dużą rezystancją i prąd ładowania znacznie spada.
Pierwszego pomiaru dokonałem właśnie na przedłużaczu i całkowicie rozładowana bateria
pobierała zaledwie ok. 240 mA.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#214748
TomQ pisze:Bateryjka, jak nas już Peleon przyzwyczaił, wykona solidnie.
Guziczek włączający jest w odróżnieniu od Rivy wklęsły, ale za to wymaga nieco mniejszego nacisku.
Nieco mniej też wystaje z obudowy.
Po włączeniu świeci białym, bardzo zimnym światłem.
Gwint na atomizer/kartomizer jest nieco (kilka dziesiątych mm) dłuższy od Rivy. Z tego powodu nie ma konieczności
wysuwania środkowego styku z kartomizerów/atomizerów przeznaczonych do eGo.

A nie lepiej po prostu napisać, że eGo USB Pass wygląda tak samo jak eGo? Nie rozumiem tego porównania do Rivy. Piszesz tak jakbyś nigdy w ręku nie miał eGo.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2010, 22:45 przez Kszywho, łącznie zmieniany 1 raz.
By malgoz
#214758
Podziękowania za szczegółowy opis od wahających się i niezdecydowanych.
Ps. Mimo wątpliwości i obaw (co do używania z komputera) i tak zakupiłam w niedzielnej promocji. TomQ potwierdził mój wybór :)
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#216203
Osobiscie mam odczucia (moze mam taki egzemplarz), ze mocniej osusza wklady gdy jest podpiety na kablu.
Mozliwe, ze mniej sie kontroluje w chwilach, gdy bateria jest podpieta i szybciej oprozniam wklad?
Awatar użytkownika
By tantal
#223506
Posiadam 2 batki -900 tke peleon i usb peleon. Obie są bardzo dobre ale usb mimo mniejszej pojemności wg mnie jest znacznie lepsza. W pracy i w domu mam cały czas dostęp do kompa i przy tej baterii znika lęk o rozładowanie baterii, zapomniałem o wieczornym rytuale podpinania baterii bo co by było rano gdybym zapomniał. Tutaj-samochód, praca, dom podpinam i jest cacy.
Gdy odesłalem na gwarancji 900tke i miałem tylko usb to w zasadzie nie odczułem żadnych komplikacji. Kolega chciał spróbować epka na weekend i bez zastanowienia pożyczyłem mu 900 tke , usb mi wystarczy. Mimo mniejszej pojemności długość działania tej baterii jest porównywalna do 900tki( mi wystarcza na około 8-10h, a nie wypuszczam go prawie z paszczy) Tak więc jestem wielce kontent z tego zakupu.
Awatar użytkownika
By djdanto
#225216
Jak długo ta batka się ładuje z portu USB komputera od stanu całkowitego rozładowania do pełna?Chodzi mi o nieużywanie żadnych przejsciówek,szybkich ladowarek itp.
Awatar użytkownika
By djdanto
#225256
To jak już rozładujesz i sprawdzisz i odpowiesz to jeszcze jedno pytanie.Czy jest szansa że pojawią się jeszcze w tym roku u Ciebie batki USB Pass 900 ?Czy są już w ogóle gdzieś takie lub w planie że będą?
Jeśli by takie były to mógłbym już śmiało napisać że osiągnąłem pełnię szczęścia w e-paleniu :o
Ostatnio zmieniony 04 lis 2010, 16:58 przez djdanto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#225258
djdanto pisze:To jak już rozładujesz i sprawdzisz i odpowiesz to jeszcze jedno pytanie.Czy jest szansa że pojawią się jeszcze w tym roku u Ciebie batki USB Pass 900 ?Czy są już w ogóle gdzieś takie lub w planie że będą?

Aktualnie nic mi nie jest wiadomo, ale wątpię z uwagi na ew. wymiary.USB Ego 650 jest i tak już podwojeniem pojemności sławetnego Sticka. Nie wiem jak u innych, u Mnie nigdy się nie rozładuje... samochód podłączę do gniazdka, w domu czasem do laptopa.
Awatar użytkownika
By djdanto
#225259
Ok.Dzięki za odpowiedź.Pytałem bo 900 wystarczyła by mi na cały dzień palenia od rana do około 18 bez kabla a wieczorem na kablu + doładowywanie co było by rozwiązaniem po prostu dla mnie idealnym.
A że od palenia na kablu zaczynałem,więc do kabla mam pewien sentyment :zakrecony
By malgoz
#225322
900 zwykła plus 650 na kablu rozwiązuje problem całodobowo. Tak wynika z doświadczenia hard palacza ;)
Awatar użytkownika
By tantal
#225324
mi usb starcza na cały dzień, a pykam spooro, mam tez 900tke i dużej różnicy nie odczuwam
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.