EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By adrosx
#284250
Witajcie,
Aż sie dziwie ze nie ma takiego tematu jeszcze , sa niby wzmianki w temacie o samorobkach od Inawery ...... ale to wszystko jest niezle porozsiewane, i nowy uzytkownik tanka moze byc lekko zagubiony w tym wszystkim.

Robie samorobki z VPG i czasem DNB od Inawery.
Niestety zauwazylem ze liquidy ktore na systemach watkowych sa swietne, na tanku nie maja prawie smaku, sa baaaaardzo splaszczone, przez co sadze tez sporo uzytkownikow tanka pali tylko sklepowe (i tu uklon w strone kolegi @szperaczz, bo poniekad po wczorajszej naszej dyskusji sklonilo mnie by napisac ten temat )
Wiec moze by zgromadzic w jednym miejscu przepisy na liquidy , porady co do gestosci plynow, ilosci aromatow potrzebnych do komfortowego palenia na Tanku. :)
Ja jak wyzej wspomnialem od niedawna bawie sie w mieszanie , i calkiem fajnie mi to wychodzi, ale.......... no wlasnie, jest tu male ale.
Plyn jest po prstu za gesty , czym sprawia iz liquid ma bardzo suchy smak (kop jest, dym jest, ale smaku prawie brak...)
Testowane poki co na 2 mieszankach :

4 ml vPG ~17mg/ml
10 kr czarna porzeczka

4 ml vPG ~17mg/ml
10 kr menthol
W obu przypadkach zadnego bobra nie bylo, ale smak ledwo wyczuwalny, dymek fajny.
Dodawalem do bazy sporo gliceryny przez co liquid jest bardzo gesty (porownywalny albo gestszy z provogue)

W tym momencie pomieszalem DNB 24 z zerowka ciut, i zobaczymy jaki bedzie efekt... :-)
/edit literowka w temacie.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2011, 10:14 przez adrosx, łącznie zmieniany 4 razy.
By fmario84
#284273
fajny temat , szkoda ze nie odwiedzany :/ sam mam tanka i właśnie zamierzam zacząć robić sam liquidy. tylko właśnie zawsze zastanawiała mnie gęstość jaką trzeba uzyskać aby to w tanku ładnie smakowało. Cieszę się że nie tylko ja zauważyłem ze w tankach smak jest trochę spłaszczony, swoją drogą ciekawe czym to jest spowodowane :?
Awatar użytkownika
By wojwoj9
#284292
Według mnie to nonsens, zakładanie nowego wątku o tak banalnym znaczeniu.
1.Jest już ich za dużo, dla świeżaka, już jest trudno coś znaleźć.
2.Jedni palą na VPG, inni na PG, i gęstość będzie różna.
A kropelki aromatów, też nijak będą się miały do obu tych baz.
Jedni dają 2 krople na ml, inni 8 kropel.
3. Od gęstości nie zależy smak.
4.Dla świeżego mieszacza, najważniejsze są podstawy, a smak musi sam sobie dopasować.
5.Żeby rozcieńczyć wystarczy dolać spirytusu, ewentualnie płyn do iniekcji. I Tank ujarzmiony.
Ci co palą dłużej, to wzrokowo widzą, czy do Tanka nie jest płyn za gęsty.
Wszystko zależy od tego z czego mamy bazę.
Prawidłowe sporządznie liquidu, wystarczy podłączyć się. *SZUKAJ*http://e-papierosy-forum.pl/viewtopic.php? ... Bc+liquidu


P.S.Chciałbym dowiedzieć się na czym miała by polegać ta pomoc i porady? Może na nabijaniu postów?
Mój poprzednik już pokazał po co ten wątek.
Merytoryczne pytanie.
Awatar użytkownika
By adrosx
#284300
wojwoj9 pisze:Według mnie to nonsens, zakładanie nowego wątku o tak banalnym znaczeniu.
1.Jest już ich za dużo, dla świeżaka, już jest trudno coś znaleźć.
2.Jedni palą na VPG, inni na PG, i gęstość będzie różna.
A kropelki aromatów, też nijak będą się miały do obu tych baz.
Jedni dają 2 krople na ml, inni 8 kropel.
3. Od gęstości nie zależy smak.
4.Dla świeżego mieszacza, najważniejsze są podstawy, a smak musi sam sobie dopasować.
5.Żeby rozcieńczyć wystarczy dolać spirytusu, ewentualnie płyn do iniekcji. I Tank ujarzmiony.
Ci co palą dłużej, to wzrokowo widzą, czy do Tanka nie jest płyn za gęsty.
Wszystko zależy od tego z czego mamy bazę.
Prawidłowe sporządznie liquidu, wystarczy podłączyć się. *SZUKAJ*http://e-papierosy-forum.pl/viewtopic.php? ... Bc+liquidu


P.S.Chciałbym dowiedzieć się na czym miała by polegać ta pomoc i porady? Może na nabijaniu postów?
Mój poprzednik już pokazał po co ten wątek.
Merytoryczne pytanie.

Taaaak, bo najlepiej do wszystkiego odsylac kogos do szukajki, prawda? niech najlepiej xdziesiat stron poczyta o robieniu wlasnych mieszanek, a i tak i tak to co smakuje na systemie watkowym, lub kartkach nie bedzie takie samo na tanku, z tytulu splaszczonego smaku.
Raczej Twoj post uwazam za spam, ktory nijak jesli chodzi o porady dla samorobkarzy tankow sie nie ma.

1. Pokaz mi jeden temat gdzie jest wydzielone sporzadzanie liquidow dla tankow, konkretnie - dla tankow ! Bo jak juz pisalem dobrze zrobiony pod system watkowy, nie musi smakowac w systemie bezwatkowym, zaryzykuje nawet twierdzenie ze sa to czesto 2 zupelnie inne smaki.
2. Dlatego napisalem opodawaniu konkretnych przepisow.
4. Jak juz wyzej napisalem - to co smakuje na innym systemie, nie musi smakowac na tanku.
5. Ale i tak to nie zalatwia sprawy smaku, prawda?
By fmario84
#284306
1. Ciekawe po co mi nabijanie komentarzy ?? ale jeżeli dla Ciebie to jest ważne to w porządku.
2. Skoro cię nie interesuje temat to nie komentuj, może znajdą się tacy którzy chętnie go podejmą i wymienią się ciekawymi spostrzeżeniami.
3. A Adrosx ma racje, nie ma tematu dedykowanego dla Tanków.

P.S. Moje wypunktowanie nie jest odniesieniem do Twojego.
Awatar użytkownika
By kakadu
#284651
Moim zdaniem na Tankach sprawdzają się wszystkie liquidy, które mają max 50% zawartości gliceryny (VG). Osobiście byłam jedną z osób które namówiły Inawerę (Irka) do produkcji bazy VPG, gdyż taka mnie w 100% satysfakcjonuje :) - w niej jest 1:1 PG i VG.

Wszystkie kwaśne aromaty owocowe są "spłaszczane" przy dużej (powyżej 50%) zawartości VG w bazie. Doświadczenie w tej kwestii przeprowadziłam blisko rok temu - właśnie na aromacie "czarnej porzeczki".

Tanki pierwszej generacji mają właśnie taką wadę, że nie posiadają zdolności dobrego oddawania smaku. Należy znacznie zwiększyć ilość aromatu w liquidzie, a i tak nie wszystkie smaki są wyczuwalne ( np. vanilia bourbon - żaden nie dał rady :mrgreen: ).
Obecnie używam wyłącznie Tanków LR i potwierdzam spostrzeżenia innych e-palaczy iż zdecydowanie lepiej oddają smak liquidu. Mogłam powrócić do takich proporcji aromatów jaki stosowałam do atomizerów ( ostatnio był to Big A LR). Na nim wreszcie mogę do woli cieszyć się smakiem wspomnianej wyżej "wanilii bourbon".

Ps. Nie wiem, czy duży Tank B również zyskał na "smaku".
Awatar użytkownika
By kakadu
#284794
Zakupiłam ( kolorowe) w Peleonie i wizualnie niczym się nie różnią od klasycznych T, ale lepiej oddają smak. Chodzą lekko, nie przytykają się (bobra nie uświadczyłam), możliwe, że poprawiono knoty. Stosuję samoróbki na bazie VPG 6, aromaty z Inawery i TL. Odpowiada mi powtarzalność i czystość smaku, który zakłócała watka. Po roku e-palenia ja już nie potrzebuję gorącego grilla i drapania w gardle :lol: , więc dla mnie to zaleta.
Awatar użytkownika
By adrosx
#284811
noman1 pisze:
wojwoj9 pisze:..... Może na nabijaniu postów?....


masz chyba manię prześladowczą *BOJE SIE* bo oczywiście każdemu zależy na ilości postów :lol:


A mi zalezy by sie konkretnie dowiedziec jak robic dobrze samogonki pod tanki :P

W kazdym badz razie skusze sie na te atomki LR i sproboje....
Akurat pewien dostawca ma teraz ksiazke + 2 atomki LR za 59 zl, wiec warto sprbowac sadze ;)
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2011, 08:06 przez adrosx, łącznie zmieniany 1 raz.
By fmario84
#284815
Dzięki !!
Faktycznie ciekawa propozycja. A wracając do tematu to jak tylko bedę miał chwile to pojade po komponenty i coś spróbuje namieszać. Jak coś namieszasz wcześniej to się podziel przeżyciami :)
A swoją drogą to ciekawe czy można zamówić mix tych atomków ?
Awatar użytkownika
By kakadu
#284833
fmario84 pisze:
Kakadu a na jakiej baterii wapujesz ??

Na 650 -kach, dla mnie najzgrabniej wyglądają i chowają się w ręce. :) Mam jednocześnie uruchomione dwa e-p, ponieważ lubię zmieniać smak i unikam przegrzania atomizera.

Ps.Tanki LR mają na części z gwintem wygrawerowane malutkie literki LR.
Awatar użytkownika
By Kriss
#284869
W przypadku mixa miętowego to nie wiem...

pH- uwydatnia tytoniowe aromaty.
By fmario84
#285424
adrosx pisze:Dodalo lekki "bardziej kolorowy" - ciut bardziej wyczuwalny smak tej miety,(troszke posmaczku tytoniowego akurat sie wspoligra z mieta o dziwo)


chodziło mi ogólnie co to jest ( z czym to się je, skąd bierze i jak naprawdę nazywa ) ale mniejsza z tym. Właśnie zamówiłem komponenty do pierwszych eksperymentów :) wiec po pierwszych testach będę dawał znać :)
Awatar użytkownika
By inawera
#285468
ogrodnik pisze:
kakadu pisze:
Ps. Nie wiem, czy duży Tank B również zyskał na "smaku".

Jak na mój gust to spoko, ale to nie ja jestem od ocen... poczekamy na pierwszych nabywców... opiszą :)
a i kolorowe beczki będą *SMOKEKING*


I Pan nie zapomni przywieźć?
By fmario84
#286962
Zniecierpliwiony czekaniem na aromaty i baze postanowiłem przejść się na stoisko milda i zakupiłem kartomizer zalany miętowym liquidem. Jak już napełnienie się kończyło dolałem trendy - tobacco i musze wam powiedzieć że wyszły pyszności :) mięta znacznie osłabła i wyraźnie przebija się przez nią smak tobacco :) Generalnie polecam :)

-- [scalono] 19 kwi 2011, 19:37 --

w końcu dotarły aromaty :) na początek powiem jedno , virginia tobacco od inawery to jakaś porażka blee. Jeżeli chodzi o mix miętowy to rewelacja :D
Ale moim faworytem jak narazie jest banan z jablkiem. Na 3 ml dalem 10 kr jabłka i 5 banana. Coprawda banan się przebija ale jabłko też czuć. Ogólnie jak na pierwsze zakupy jestem bardzo zadowolony :)
Awatar użytkownika
By adrosx
#287207
No dobra, czas się pochwalić...

Od wtorku rana mam atomizer tanka LR zakupiony w e-dym (swoja droga naprawde polecam ten sklep, nie dosc ze mily sprzedajacy to i zacny gratis otrzymalem - dodatkowy atomek Ego Tank LR :shock: )
powiem Wam ze istna bajka ten nowy atomek !
Smak samorobek o wiele klarowniejszy ! O wiele !
A dymi jak lokomotywa......... ;)
By mm_st
#287341
TO ja także się pochwalę:

Baza VPG 18mg

1 kr/ml MIX MIĘTOWY
1 kr/ml WIŚNIA
3 kr/ml CZARNA PORZECZKA

Na tanku bajka- miętowo-czarno porzeczkowy smaczek z dominacją mięty :zakrecony ,

Na 510-ce mięta wychodzi na prowadzenie zagłuszając porzeczkę prawie całkowicie :( .

Baza i aromaty od INAWERA
By mm_st
#287630
fmario84 pisze:ile ml bazy ?? a co do mix mietowego to zabija wszystkie smaki :) i co najgorsze niweluje kopa :/

-- [scalono] 20 kwi 2011, 21:11 --

noman1 pisze:... ale mieszam z dun-hillem ;)


tez od inawery ??


Jak napisał kolega wyżej, proporcje na 1 ml, przecież pisze jak byk 1kr/ml, chyba ze mam pisać 1 kr/1ml :?

Ogólnie jak dodaje takie ilości, to jest kopek, a i czuć pozostałe aromaty. Jak chce coś ostrego to kopcę sobie liquidzik z mix miętowy 1kr/ml i do tego eukaliptus z miętą 1kr/ml, normalnie raj dla mojego podniebienia które uwielbia mięte i pochodne.
By kajet24
#288826
Witam, odrazu zaznaczę, że nowym e-palaczem jestem i mam dość banalne pytania.
Które liquidy nadają się do Volish Ego2 Tank? W takim sensie, żeby nie były za gęste lub rzadkie. Może to nie robi zbytniej różnicy, ale wole się upewnić niż coś popsuć.

I trochę z innej beczki, jakie atomizery mogę kompatybilnie używać z baterią z zestawu Volish Ego2 Tank?




Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#288829
kajet24 pisze:...I trochę z innej beczki, jakie atomizery mogę kompatybilnie używać z baterią z zestawu Volish Ego2 Tank?..

Szczyt lenistwa. Nawet nie przeczytałeś poprzedniej strony viewtopic.php?f=174&t=14059&start=20
Awatar użytkownika
By mikad
#298242
Witam,
widze, ze temat opuszczony
a jednak szkoda :(
przynajmniej dla mnie
nie moge dojsc do porozumienia z samorobkami na mojego tanka :x
w moim sklepie, gdzie go kupilam zalecaja wapowanie na czystym PG, ale wcale toto nie dymi, przynajmniej u mnie :evil:
natomiast po dodaniu glicerynki, nawet w niewielkich ilosciach, niby zaczyna dymic, ale zaraz sie dlawi, krztusi, bobrzy i zatyka calkowicie, co jest??
atomki mam zwykle, eGo Joye, PG i aromaty od inawery i troche z HC
normalnielnie mnie juz cos trafia powoli!
tankowicze jak wam idzie mieszanie? nie macie podobnych problemow?
wrocilabym, do watkowych, ale ich nie trawie
juz mi nawet analogii przechodzily przez mysl :oops:
co prawda we snie, ale jednak...
na gotowych liquidach nigdy nie mialam problemu
a chcialam sobie zrobic cos swojego :evil:
Awatar użytkownika
By xtigerx
#298255
mikad pisze:Witam,
widze, ze temat opuszczony
a jednak szkoda :(
przynajmniej dla mnie
nie moge dojsc do porozumienia z samorobkami na mojego tanka :x
w moim sklepie, gdzie go kupilam zalecaja wapowanie na czystym PG, ale wcale toto nie dymi, przynajmniej u mnie :evil:
natomiast po dodaniu glicerynki, nawet w niewielkich ilosciach, niby zaczyna dymic, ale zaraz sie dlawi, krztusi, bobrzy i zatyka calkowicie, co jest??
atomki mam zwykle, eGo Joye, PG i aromaty od inawery i troche z HC
normalnielnie mnie juz cos trafia powoli!
tankowicze jak wam idzie mieszanie? nie macie podobnych problemow?
wrocilabym, do watkowych, ale ich nie trawie
juz mi nawet analogii przechodzily przez mysl :oops:
co prawda we snie, ale jednak...
na gotowych liquidach nigdy nie mialam problemu
a chcialam sobie zrobic cos swojego :evil:

DNB używam w taku i nie mam żadnych problemów.VPG ta sama konfiguracja co DNB czyli 50:50 gliceryna z glikolem.Do tego 3 krople ulubionego aromatu na 1 ml.i jest tak jak być powinno.
Awatar użytkownika
By mikad
#298256
@jalens no wlasnie nie probowalam gotowych baz VPG
juz wczoraj mnie kusilo, ale pomyslalam, ze jeszcze sie wstrzymam i sprobuje cos sama sklecic, bo balam sie ze zamowie i bedzie kolejny niewypal
ale probowalam juz z samorobkami od zera do 20% gliceryny i wszystko nie tak
no holender cos mi nie wychodzi
smaki preferuje raczej tytoniowo-slodkie
z gotowych (probek) inawery odpowiadaly mi canadian type, don hill, red marlb (ten mieszalam)
pyszniusi byl nutty cream, suprise tez fajny
nawet gold ducat niezly jak dla mnie choc nie na dluzsze wapowanie
poza tym lubie ogolnie wanilijke, czekolade i takie tam ciacha ( w polaczeniu z tytoniem) :mrgreen:
preferencje moje ida tezw kierunku dobrego metholu i lekkiej miety, oba moga byc tez w mieszankach (zwlaszcza mieta), np do liquidu boge menthol dodalam truskawke i jest ok
chociaz owocowe to raczej generalnie nie dla mnie, ewentualnie melonik na razie
z HC wapuje RY4 i 555 z domieszkami slodkich roznosci (samorobki) ale tez mi albo nie dymia albo zatykaja tanka
cierpliwosc mi sie konczy po woli :evil:

@xtigerx no wczoraj mialam zamowic DNB
mowisz ze powinnam sprobowac? :roll:
gdzies wyczytalam, ze sobie gosc 3 atomki tanki zalatwil nia
a jak dlugo jej uzywasz?

sie troszke rozpisalam, ale mnie zlosc roznosi
spedzam wieczory na forum, zeby znalezc jakies rozwiazanie i za jasna chol... nie moge
Awatar użytkownika
By hilton1
#298259
Ja swoje samoróbki robię na bazie VPG dodając po 6 kropli aromatu na 1ml. bazy,może wydawać się że dużo aromatu, ale jak wiadomo Tanki spłaszczają nieco smak, a dodatkowo na każdy ml. gotowej już samoróbki dodaję po 1 kropli gliceryny, co może jest wbrew ogólnej opini, iż Tanki lepiej pracują na rzadszych
liquidach, ale mi na tej mieszance śmiga przewspaniale, zarówno standard jak i LR. Osobiście uważam iż Tanki LR dają o niebo większą satysfakcję z e-palenia, niż standardowe.
Awatar użytkownika
By mikad
#298262
@hilton1 LR tez zamierzam nabyc
ale mam na razie w zapasie 6 normalnych atomkow :?
se baba nakupowala zapas :lol:
i postanowilam poczekac do ich smierci
w sumie jak tak dalej pojdzie to juz niedlugo :mrgreen:
tylko kasy troche szkoda, bo to pieronstwo jeszcze odrobine drogawe
Awatar użytkownika
By xtigerx
#298268
Osobiście posiadam 2 atomki ego T . Jeden z nich to ciągle jeszcze kurz zbiera, bo ten 1 co używam od początku , świetnie mi działa.Pale na nim liuid Joya ,Inawery a przeważnie właśnie DNB.Tak około 20ml.DNB na pewno wypaliłem i jestem zadowolony.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.