EPF
By mr.android
#951747
Wogole nie rozumiem twojego postu. To jakie karty honoruje dany sklep zależy od polityki sklepu lub np terminala. Powodow moze byc 100. Visa jest ogolnie bardzo spopularyzowana lecz moga zdazyc sie wyjatki gdzie przyjma tylko np mastercard. Ale nie ukrywajmy bez dobrego terminala sklepu nie bedzie.

Bank nie moze zablkowac kupna jakiegos produktu. Jest to niezgodne z prawem O.o. kazdy sklep (ktory honoruje) karty jest dzialanoscia gospodarcza zarejestrowana i dzialajaca legalnie

Druga uwaga; katy visa odrzuca. A co to ma do baku. ? Z visy korzystaja prawie wszystkie spolki w Polsce. Jest to wylacznie generacja i dystrybucja plastikow.

Podsumowanie: that's bullshit
Szukanie dziury w całym

Tapniete z Moto Razr XT910
wybaczcie za ewentualne błedy :D
Awatar użytkownika
By e-plyny
#951752
Mi dwóch operatorów odmówiło obsługi płatności kartą online w sklepie (ban na wyroby ep). Trzeci operator chciał bardzo wysoką stałą opłatę miesięczną. To było 2 miesiące temu .
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#951756
A oglądałeś co gościu w linku do YTube ma do powiedzenia? Chodzi o ZAKAZ transakcji dla konkretnych produktów. Na razie w Oklahoma/US.

-- [scalono] 04 sty 2014, 00:39 --

Uuups znaczy - nie tylko w US. E-płyny z Bydgoszczy też mają problem...
Robi się cieplutko. Dotyczy na razie sklepów - ale SKĄD weżmiecie liquidy ?

-- [scalono] 04 sty 2014, 00:44 --

[quote="mr.android"]
Bank nie moze zablkowac kupna jakiegos produktu. Jest to niezgodne z prawem O.o. kazdy sklep (ktory honoruje) karty jest dzialanoscia gospodarcza zarejestrowana i dzialajaca legalnie

Aha... jasne -to pogadaj z dostawcą E-płyny z Bydgoszczy.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#951781
e-plyny.pl pisze:Mi dwóch operatorów odmówiło obsługi płatności kartą online w sklepie (ban na wyroby ep). Trzeci operator chciał bardzo wysoką stałą opłatę miesięczną. To było 2 miesiące temu .

Podaj nazwy firm, chętnie się przyjrzymy. Jak rozumiem, nie ma to związku z bankami, a jedynie operatorami kart płatniczych.
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#951800
Przeprosiny banku. To nie ich wina tylko "nowych regulacji rządowych ZABRANIAJĄCYCH transakcji on-line, mailowych i telefonicznych związanych z zakupem papierosów. i choć te regulacje nie dotycza e-fajek... etc.

We apologize for your difficulties with your purchase of vapor products today. We have been informed by our [u]card processor that the issue stems from a new federal regulation prohibiting online, mail and telephone order transactions involved in the purchase of cigarettes and smokeless tobacco products.

Although, the regulation does not include e-cigarette/vapor products, the issue is being caused because some merchants may be coded as a cigar shop instead of an e-cigarette shop. Any transactions considered to be online, or by mail/telephone will be denied. Unfortunately this also includes in-person transactions made where the card number is keyed in, rather than swiped.



Czyli co? A gdy zrobią Bana to co będzie? I kto to jest ten card processor ?
Ostatnio zmieniony 04 sty 2014, 01:48 przez Rob_cig, łącznie zmieniany 1 raz.
By amsaw
#951802
Jak niektórzy z Was wiedzą od wielu lat zajmuję się transakcjami bezgotówkowymi.
Są branże, gdzie ekłajerzy wg swojego widzimisię nie wstawiają posów ani nie umożliwiają płatności via internet.
I nikt, w żaden sposób ich do tego nie zmusi.
Z ostatniej tabelki nie wynika, żeby ep były na black liście. Nie są nawet na podwyższonym ryzyku ale ostateczna decyzja zależy od operatora.
Poza tym i Visa i MC mają swoje dodatkowe wytyczne dotyczące stopnia ryzyka obsługi dla danych branż.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#951812
Rob_cig pisze:Przeprosiny banku. To nie ich wina tylko "new federal regulation prohibiting online, mail and telephone transactions...
"We apologize for your difficulties with your purchase of vapor products today. We have been informed by our card processor that the issue stems from a new federal regulation prohibiting online, mail and telephone order transactions involved in the purchase of cigarettes and smokeless tobacco products.
Although, the regulation does not include e-cigarette/vapor products, the issue is being caused because some merchants may be coded as a cigar shop instead of an e-cigarette shop. Any transactions considered to be online, or by mail/telephone will be denied. Unfortunately this also includes in-person transactions made where the card number is keyed in, rather than swiped.

Czyli co? A gdy zrobią Bana to co będzie?


Czyli nei wina banku - napisane jak byk "We have been informed by our card processor" - bank nie ma nic do gadania, tylko wyjaśnia swoim klientom, bo klient nie ma kontaktu z operatorem karty, a operator zabezpiecza się, bo prawo zabrania "podobnych" produktów.
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#951820
Co oznacza cyt: "prawo zabrania podobnych produktów". A jeśli np. od czerwca "prawo" w Polsce zabroni e-fajek?
@Amsaw
Czy "card processor" to to samo co ekłajer ?
Kto w Polsce decyduje czy mogę zapłacić kartą za ...cokolwiek, np. liquidy z E-dyma ?
Jeśli istnieje "czarna lista" - kto decyduje co na niej jest?
Ostatnio zmieniony 04 sty 2014, 02:12 przez Rob_cig, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#951821
Bank = baza danych, card processor = komunikacja między sklepem a bazą. W obu miejscach można zdecydować/trafić na czarną listę.

Rob_cig pisze:Co oznacza cyt: "prawo zabrania podobnych produktów". A jeśli np. od czerwca "prawo" w Polsce zabroni e-fajek?

To :dupa z zakupów.

Rob_cig pisze:Jeśli istnieje "czarna lista" - kto decyduje co na niej jest?

Chyba nie odpowiedziałem dokładnie powyżej - tak jak Amsaw Ci napisał - każdy może olać jaki chce sklep z operatorów. A każdy bank może odmówić transakcji kierując się dowolnym danymi z tejże transakcji, przy czym bankowi trudniej się potem wytłumaczyć, bo operator może np. zawsze powiedzieć, że "nie opłaca mu się utrzymywać infrastruktury" dla danej placówki sklepu. Nie wiem co może bank, ale tutaj sprawy są bardziej zagmatwane.
Awatar użytkownika
By e-plyny
#951849
slavo22 pisze:Nie rozumiem tego, jak operator może rozróżnić za co płacę? Skanuje kody kreskowe?


Nie musi, zwyczajnie za udostępni płatności kartą w takim sklepie :).


Mi dwóch operatorów płatności kartami odmówiło, branżę e-p maja wykluczoną. Nie wiem kto to jest, bo sprawa szła przez pośredników , operatorów płatności online, którzy nie obsługują bezpośrednio płatności kartami, korzystają z innych serwisów, a te po sprawdzeniu mojej strony odmówiły współpracy ze względu na ban dla branży e-p.

Inny operator, PolCard , chciał dodatkowej, dość wysokiej, stałej rocznej opłaty.
Awatar użytkownika
By smialekcz
#951853
Panowie, Wielki Brat się przygląda nawet temu forum ;-) .
Może ktoś przedstawić ową "czarną/e listę/y", o których mowa powyżej?
Awatar użytkownika
By NoMore
#951874
Zawsze można w sklepie stacjonarnym zapłacić gotówką a za zamawiany towar przy odbiorze. Każdy ban da się jakoś obejść.

Palcnięte z fona.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#951919
Oczywiście - a w razie czego można będzie w bramie coś kupić.
Czy naprawdę nie rozumiesz, że nie chodzi o obejścia, kombinacje, jakoś to będzie?
By Krasnal45
#951926
slavo22 pisze:Czyli jak rozumiem za zwykłe fajki i gorzałę też nie można? Bo jeśli można to znaczy że jesteśmy umoczeni.

http://baner.e-palarnia.pl/simply.2787.gif

Za gorzałą, analogami i wszechobecną trucizną w postaci cudownych tabletek na wszystkie możliwe dolegliwości, stoją wszechpotężne mafie. Kto stoi za nami?.......... Sam sobie odpowiedz.Dla tych wszystkich mafii, e-papierosy to sól w oku.
Awatar użytkownika
By kurok
#951929
Gdy nadejdzie powszechny czas blokad to u mnie będzie definitywnie koniec i produktów z akcyzą już nie kupię,
ale tu widać jak prosto można załatwić większość z nas i "legalnie" wspierać koncerny tytoniowe i farmaceutyczne ;)
By Krasnal45
#951933
kurok pisze:Gdy nadejdzie powszechny czas blokad to u mnie będzie definitywnie koniec i produktów z akcyzą już nie kupię,
ale tu widać jak prosto można załatwić większość z nas i "legalnie" wspierać koncerny tytoniowe i farmaceutyczne ;)

Myślę że samochodem, czy chociażby autobusem jeździsz, więc się nie zarzekaj :mrgreen:
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#951934
slavo22 pisze:Czyli za zwykłe fajki i gorzałę można a za e-p nie?

Nie inaczej. Porządny obywatel powinien cały dzień chodzić przyćpany fajami a wieczorem nawalić się jak szpadel. Poranny kac uświadamia obywatelowi że spełnił swój obywatelski obowiązek - wpływy z akcyzy trafiły do budżetu a zyski do firmy z Inc. na końcu.

https://i.ibb.co/nsNtgBP/lost-vape-u[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.