EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1530584
Chciałbym zakupić dla córki tablet na którym mogła by pograć w gry jak i obejrzeć filmy/bajki.

Budżet około 300zł.

Tabletu nigdy nie miałem więc nie wiem czym się kierować.

Sądzę, że 10cali będzie za duże i mniej mobilne niż 7-8cali.

Chciałbym by sprzęt działał bez zacinania się więc wskazane 2GB RAM.

Czas pracy na baterii też mile widziany dłuższy.

Obowiązkowo slot na kartę pamięci bym mógł na wyjazdy przegrywać jej na tablet jakieś filmy i multimedia.

Spotkałęm wiele pozytywnych opinii o Colorovo Vision 7i jednak nie da się już go kupić. Dostępne w okolicy 300zł są Prestigio MultiPad Color 2 3G PMT3777 ale ma tylko 1GB RAM.

PS czy taki tablet posiadający modem 3G da się wykorzystać również jako telefon do dzwonienia?



Reasumując opcja 1:

2GB RAM ?

minimum 8GB pamięci wbudowanej

sensowna bateria i ekran IPS
brak lagów

ekran IPS



Opcja 2

Jako że chciałem również by tablet miał GPS i wbudowany modem 3G ( do aero2 i virgin ) proszę też o doradzenia jaki z kolei tablet posiadający te funkcjonalności wart jest zakupu. Rozumiem, że cena będzie ciut większa.



Z góry dzięki za rady bo w tabletach jestem zielony :-)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Einheart
#1530603
jak najtańszy :) moja 7 latka tylko tydzień cieszyła się tabletem - a teraz Tato zaniesiemy do sklepu do naprawy - a szybka w drobny mak :(
Awatar użytkownika
By Gaju
#1530607
Pamięć RAM nie koniecznie stawiaj na pierwszym miejscu. Do androida 4.4 faktycznie lepiej mieć 2 GB RAM, ale czym starszy Android tym mniej żrący. Porównując dwa posiadane telefony, jeden 2GB na Androidzie 4.4, drugi 512MB na Androidzie 4.2, ten drugi działał zdecydowanie płynniej (ten pierwszy działał dość sprawnie, ale ten teoretycznie słabszy działał tak płynnie jak to jest pokazywane w reklamach, czyli idealnie).
Android 4.2 nie odbiega rażąco od 4.4, zdecydowana większość aplikacji na nim będzie działać, będzie mniejszy problem z instalowaniem aplikacji na karcie SD.

Właśnie szukam na allegro jakiegoś modelu, ale tyle ich pasuje, że musiałbym wysłać ze 100 linków.

Taki tablet z modemem 3G da się wykorzystać jako telefon, właściwie pod względem funkcji to tablet jest właściwie tym samym co telefon.

Co do gier to mogę się tylko domyślać, że chodzi o takie z oprawą graficzną porównywalną do Angry Birds, a nie np. Need for Speed, więc również nie powinno być problemu na żadnym tablecie w tym przedziale cenowym.

EDIT: a co do długości pracy na baterii, to bardzo dużo zależy od ekranu, wiadomo - czym mniejszy tym lepiej, dodatkowo rodzaj podświetlenia, nie siedzę w temacie głębiej, więc na tą chwilę chyba wszystko co LED jest mniej żrące baterię, w sumie to nie wiem czy w tabletach bywają inne oświetlenia, ale to już bez problemu dasz radę znaleźć.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2015, 08:44 przez Gaju, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1530631
Koledzy a jakieś konkretne modele?
Przeglądam opinie i fora od kilku nocy i jest tego sporo ( bez 3G i GPS ) do wyboru jednak żaden nie wysuwa się na prowadzenie w opiniach albo ja nie znalazłem. Z kolei te z 3G i GPS to tylko kilka modeli ale opinii o nich malutko.
W budżetowych w tych samych pieniądzach można kupić coś co się bedzie mulić i zawieszać i coś co będzie działać sprawnie pomimo podobnych bebechów jednak opinie dotyczą modeli które już nie są w sprzedaży :-( (CityTab Vision 7i)
Co do ilości RAM to 1GB to minimum a optymalnie 2GB.
Mam porównanie w telefonach jakie mam/miałem na androidzie i robi to jednak sporą różnicę. Wystarczy trochę aplikacji zainstalowanych i już jest widoczna "zadyszka" przy mniejszym ramie lub nie możność komfortowej pracy kiedy jest kilka aplikacji w tle odpalonych.
Córcia już korzystała z moich telefonów i raczej jest ostrożna więc podejrzewam że będzie się obchodzić ostrożnie ze sprzętem choć bywa różnie i właśnie dlatego celuję na początek w coś taniego by w razie W nie było szkoda. Jednak tablet rok czy dwa chciałbym by posłużył.
Awatar użytkownika
By Skinner
#1530633
Ja kupowałem to: Lenovo A7-50 A3500L MT6582/1GB/8GB
Nie mam pojęcia czy jest jeszcze gdzieś dostępny. Generalnie w tym pułapie cenowym super wydajności bym się nie spodziewał. Nie wydaje mi się również, żeby 7-latek miał w tym względzie jakieś wygórowane wymagania ;)
Awatar użytkownika
By Norbas
#1530796
Powiedzmy że w granicach 400zł mogę nabyć nowy GALAXY TAB 3 7.0 T211 z 3G , GPS i funkcją telefonu. Minusy to 1024x600 oraz 1GB RAM.
Czy w tych pieniążkach jest coś wartego uwagi co będzie lepsze od tego samsunga?
Awatar użytkownika
By jaba
#1530814
Moja córa ma 11 lat i ponad 2 lata temu kupiliśmy jej TAB 2 do tej pory nie truje nam o wymianę więc chyba jest dobrze.
Wcześniej przez tydzień miała mantę która odmówiła współpracy po tygodniu, całe szczęście oddali pieniądze za ten chłam.
Samsung i Lenovo są ok
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1530838
Podajesz, że tablet ma być dla 7 letniego dziecka, a parametry chcesz jak modele z górnej połki? Dziecku najlepiej kup jakieś książki do oglądania i czytania <za 300pln będziesz miał cały karton >. Jeśli koniecznie chcesz kupić tablet to bierz pierwszego lepszego ze sklepu stacjonarnego. Żeby w razie czego nie było problemów z reklamacją. 1GB ram w zupełności wystarczy do prostych gier i bajek odtwarzanych z pamięci, więc nie wiem nad czym Ty się zastanawiasz.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1530858
Książek do czytania ma pod dostatkiem.
Tablet ma być zamiast konsoli xbox bo coraz rzadziej z niej korzysta a coraz częściej gry dla dzieci jej się podobają na mojej komórce ktora ma służyć mnie do pracy bez instalowania gier co chwila.
Stąd pomysł tabletu.
Filmy/bajki mają być oglądane zarówno z karty pamięci jak i przez wifi z domowego dysku sieciowego wifi.
GPS bo dziecko uwielbia patrząc na Sygic być moim pilotem jak gdzieś jedziemy a może się też przydać na wycieczki oraz do namierzenia w razie czego dziecka lub tabletu.
3G bo też często w podróży używa youtube na którym ma swoje ulubione kanały dziecięce.
Funkcja telefonu by w razie czego móc zadzwonić samej do babci lub rodzica i w drugą stronę :-)
Wymagania mam jakie mam gdyż chcę kupić coś nie na miesiąc czy dwa ale na powiedzmy 2 - 3 lata
Budżet skromny ale na to nic nie poradzę a chcę dokonać najlepszego wyboru do max 400zł z aktualnej oferty rynkowej. TAB 3 T211 spełnia moje oczekiwania (jednak jest z lombardu , nowy z foliami ale bez gwarancji - FV Marża i kiedy zadzwoniłem okazało się że już go nie ma) zanim dokonam zakup chce się upewnić czy w tej samej kwocie nie będzie jeszcze coś korzystniejszego.
Kiedyś kupowałem szybko, bez mocnego rozeznania rynku, od czasu jak się to zemściło każdy zakup staram się dobrze przemyśleć i rozeznać się.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1530889
Nie obawiam się zakupów zagranicznych w sprawdzonych sklepach jednak ma to być pod choinkę i obawiam się, że nie zdążył by przyjść na czas z zagranicy a muszę sprzęt mieć najpóźniej tydzień przed wigilią.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1531998
Kiano Slim Tab 8 3G - i wszystko było by do zaakceptowania gdyby nie fakt że na aplikacje jest wydzielone tylko 1GB pamięci...
Szukam dalej...
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1532005
Kiano ma fatalne wsparcie w jakiejkolwiek kwestii. Mój młody dostał pół roku temu dell'a venue7 i obaj jesteśmy zadowoleni. Teraz chodzą chyba po trzy/trzy i pół stówki (bez GPS i modemu).
Awatar użytkownika
By Norbas
#1532048
Jakoś nie znajduję go w ofercie sklepów. Venue 8 owszem ale 7 jak na lekarstwo. Na znanym serwisie aukcyjnym owszem około 350-400zł nawet z GPS i 3G ale tylko używane.
Ile w nich jest pamięci na aplikacje...mają dzieloną czy powiedzmy jak jest 8 czy 16GB to po odliczeniu tego co zajmuje system cała reszta jest na aplikacje bez żadnych wydzielań?
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1532054
Łooo... A taka była na niego promocja w sklepie dla idiotów :? Pamięci 16 minus to co system, plus oczywiście karta.
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1532127
Ogólnie to oczekiwania trochę za duże jak na zakładany budżet. Z serii Venue to jak dla mnie najlepszym modelem jest V 7 z 2GB RAM na Z2560 lub V 8 na Z2580. Płynniej i szybciej chodzą niż wersje z atomami Z3xxx a ilość ramu daje się odczuć. Testowałem rózne i ten pierwszy poszedł jako prezent dla mamy (woli mniejsze). Niestety przekraczał twój budżet i raczej nie do kupienia jako nowy.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Norbas
#1532137
Aktualnie poluję także na używane, byle by były w estetycznym stanie.
Mam na oku Value 7 z 2GB RAM i 16GB pamięci , staram się na razie ustalić jaka to dokładnie wersja modelowa. Posiada GPS i 3G na pokładzie.
Człowiek ceni na 350zł i ponoć zadbany egzemplarz jednak więcej info będę miał po weekendzie.
Taki Venue 7 jak wypada w porównaniu do Galaxy Tab 3 7.0 3G ? Może ktoś miał obydwa i jest w stanie wskazać ten "lepsiejszy"?
Czy z Venue 7 da się korzystać też jako z telefonu jak to jest w TAB3 ?
Awatar użytkownika
By Haze
#1532171
Norbas pisze:3G bo też często w podróży używa youtube na którym ma swoje ulubione kanały dziecięce.
Funkcja telefonu by w razie czego móc zadzwonić samej do babci lub rodzica i w drugą stronę :-)

Czy Ty aby trochę nie przesadzasz? :shock: Jak mój Młody występuje z tego typu roszczeniami to od razu go ukrócam w stylu "chyba Ci się w głowie poprzewracało" :mrgreen: Bierz coś w tym stylu i ZAPEWNIAM, że obydwoje będziecie zadowoleni!
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1532201
Venue 7 3g 2gb/16gb niestety nie może być używany jako telefon, tylko transmisja danych. Galaxy tab ma lepszy wyświetlacz i mocniejszy głośnik.
Co do wersji modelowej to Venue0008 ( venu-5559)



Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 06 gru 2015, 02:09 przez tinOFbeer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Skinner
#1532202
Haze pisze:
Norbas pisze:3G bo też często w podróży używa youtube na którym ma swoje ulubione kanały dziecięce.
Funkcja telefonu by w razie czego móc zadzwonić samej do babci lub rodzica i w drugą stronę :-)

Czy Ty aby trochę nie przesadzasz? :shock: Jak mój Młody występuje z tego typu roszczeniami to od razu go ukrócam w stylu "chyba Ci się w głowie poprzewracało" :mrgreen: Bierz coś w tym stylu i ZAPEWNIAM, że obydwoje będziecie zadowoleni!


Dokładnie to samo starałem się przekazać :D
Awatar użytkownika
By tinOFbeer
#1532206
Haze pisze:
Norbas pisze:3G bo też często w podróży używa youtube na którym ma swoje ulubione kanały dziecięce.
Funkcja telefonu by w razie czego móc zadzwonić samej do babci lub rodzica i w drugą stronę :-)

Czy Ty aby trochę nie przesadzasz? :shock: Jak mój Młody występuje z tego typu roszczeniami to od razu go ukrócam w stylu "chyba Ci się w głowie poprzewracało" :mrgreen: Bierz coś w tym stylu i ZAPEWNIAM, że obydwoje będziecie zadowoleni!

Haze wybacz ale android z nakładką w tabletkach lenovo w porównaniu do praktycznie czystego androida w dellu to zamulacz. Gwarantuje, że gdybyś dostał je oba do przetestowania pod kątem sprawności działania to szybciutko byś wyłonił zwycięzcę. Atom z 2GB ramu rozkładają tego mediatek'a na łopatki. Siedzę trochę w tych sprawach i opisuje własne spostrzeżenia, nie zaczytane gdzieś z sieci.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Norbas
#1532554
Życie jak zwykle zweryfikowało wszystko.
Znalazłem Galaxy TAB3 7.0 T211 czyli z 3G/rozmowami/GPS w idealnym stanie z całym kompletem sklepowym z Tmobile w okolicach 200zł i dokonałem zakupu. Ma wszystko czego oczekiwałem a czy poradzi sobie bez problemu w zastosowaniach jakie postawi przed nim dziecko zobaczymy. Jestem dobrej myśli. Jeśli nie to na pewno na nim nie stracę a zawsze można zmienić na coś innego.
Dziękuję wszystkim za cenne rady :-)
Awatar użytkownika
By Norbas
#1532610
W komplecie jak się okazało jeszcze karta pamięci 8GB oraz oryginalny etui cover samsunga w idealnym dla dziewczynki różowym kolorze.
Sprzęt jeszcze na gwarancji kilka miesięcy.
Awatar użytkownika
By hilton1
#1608659
Witam , kupiłem dziecku Tablet Kiano Slimtab 7 3GR i mam problem , w opakowaniu nie ma instrukcji obsługi w jęz. polskim. Menu jest w języku angielskim, myślę iż istnieje zamiana na menu w jęz. polskim, lecz nie wiem jak to zrobić ponieważ , nigdzie nie mogę znależć instrukcji w jęz. polskim, może zle szykam , ale staram się bardzo.
Może znajdzie się jakiś dobry Człowiek i poda mi linka do instrukcji w jeż polskim do tego modelu i podeśle linka, ?
Bardzo proszę.
By Pawfelek
#1608726
Po włączeniu tabletu szukasz ikony kola zębatego potem zakładka "language" następnie klikasz English, przewijasz w dól i wybierasz polski
By EwaL
#1609001
Ja używałam samsunga galaxy note 10.1 i byłam zadowolona. To model sprzed paru lat wiec na allegro albo olx znajdziesz w dobrej cenie :)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.