EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By soniqs
#220675
Witam,

Sluchajcie mam takie wlasnie pytanko. Na rynku od dluzszego czasu sa tabletki TABEX do nabycia w aptekach za okazaniem recepty. Tabletki ciesza sie ogromnym zainteresowaniem poniewaz w wiekszosci przypadkow konczy sie calkowitym rzuceniem smierdziochow w pare dni. Nie bede opisywal zasad dzialania itp to juz sobie kazdy moze doczytac, ale w skrocie chodzi o to ze palacz lyka tablety jednoczesnie palac. Po pewnym czasie czuje mdlosci, wstret itp do analogow. Nie sa to tabletki typu nicorette czy tam inne pochodne. Nie maja w sobie nikotyny. Natomiast maja CYTYZYNE. Na fotum swojego czasu byl pomysl zastapienia nikotyny w naszych soczkach cytyzyna, jednak nasz forumowy lekarz niechetnie do tego podchodzil.

Lek ma na celu zastapienie nikotyny w naszym organizmie cytyzyna co daje nasz zaspokojenie jednak nie jest to juz nikosia :)
Moje pytanko jest nastepujace: Czy ludziom ktorzy zazywaja te tabletki tudzien skonczyli je brac bo rzucili smierdziele i przerzucaja sie na efajeczki skutki epalenia beda taie same jakby palili normalne fajki? Liquidy zawieraja nikotyne wiec ta cytyzyna ktora ze skutkiem zastapila nikotyne zostanie "wyparta" na nowo przez nikotyne w liquidach? czy podczas epufania mozna odczuwac wstret i inne skutki?

Opinia naszego lekarza mile widziana ;]

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By jola300
#220678
soniqs pisze: Po pewnym czasie czuje mdlosci, wstret itp do analogow.


Lykalem to "swinstwo" , przestalem po tym palic ale niezaobserwowalem zadnego wstretu do analogow. Poprostu Tabletki te dzialaja jak wszystkie inne temu podobne. Dostarczaja organizmowi nikotyne ( lub zastepstwo ), ale skonczyc z paleniem trzeba chciec .
Lykajac te tabletki ( lub chodzic z plastrem ) napewno niezniecheci do palenia, a juz napewno nie wystepuje zaden wstret .
Po prostu osoba uzywajaca tym podobne srodki musi sobie to wmowic, tak samo jak ja wmawiam sobie ze lubie tesciowa :lol: i naprawde kobieta ta jest wtedy wspaniala.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#220682
Powiem tak. Kupiłem kiedyś Tabex, podszedłem do tego sceptycznie, ale chciałem rzucić, więc czemu nie spróbować. Koszt ok 40zł z tego co pamiętam, udało się kupić bez recepty ;) Efekt? Nie skończyłem kuracji, bo rzuciłem już w 3 tygodniu. Po pierwszym tygodniu od początku (czyli 2 dni od odstawienia analogów), poszedłem na grillka, a jak to bywa, sporo alkoholu się lało ;) Większość moich znajomych pali, a wtedy wogóle mnie nie ciągnęło! Ale tak jeszcze kurację pociągnąłem. Rzuciłem wtedy na okres sierpień-styczeń. Nie wiem co mnie pokusiło i na sylwestra kupiłem paczkę analogów... Jak to się skończyło można się domyślić :( Po moich paru próbach rzucania, doszedłem do tego wniosku co już wiadomo od dawna, palaczem zostaje się na całe życie... Dlatego ep nie mam zamiaru rzucać, bo wiem że i tak do tego wrócę po jakimś czasie... Chociaż może po roku zrobię sobie małą przerwę, ale nie będę zmieniać tematu tego topicu ;)

Co do obrzydzenia smaku, zależy od organizmu. Ja wogóle nie czułem różnicy, kumpel też nie, a za to drugi kumpel już po 5 tabletkach z obrzydzeniem spoglądał na fajki (on wytrzymał najkrócej bez fajki). Tak więc Tabex mogę polecić, ale czy jest sens zażywania go do ep? Na ten temat się nie wypowiem bo nie wiem ;)

Jak chcesz odczuć wstręt przy paleniu ep, poczytaj temat z najlepszymi/najgorszymi liquidami, poszukaj nie udanych przepisów na samogony i tym zalej ep :D Ja polecam Lucky Strike od RM1, większego świństwa nie paliłem :P
Awatar użytkownika
By soniqs
#220686
Nie chodzilo mi o czucie wstretu podczas palenia ep ;] uwielbiam ten rodziaj "sportu" i za nic sie go nie wyzbede (btw testuje wlasnie espresso od inawery - niebo w gebie ) no i jak tu nie lubic ep.

Znajoma chce kupic tabex a ma w szufladzie colinssa pena wiec stad moje pytanie. Smierdziuchom mowi nie i chce sie przerzucic na ep. Dlatego sie pytam czy to jakos wplynie :)
Awatar użytkownika
By PucH2
#220772
Jeśli palenie analogów było nie więcej niż paczkę na dwa dni i nie więcej niż 5 lat to żaden E nie będzie już potrzebny. To po obserwacji mych znajomych co definitywnie skończyli z paleniem. Jak po kuracji jest ciąg i wyrobione odruchy warunkowe to można się pokusić o liqidy z zawartością 0mg nikotyny. Dopiero jak ciąg nikotynowy i ssanie nie dadzą spokoju dopiero wtedy próbowałbym z nikotynowymi liqidami. Znając kobiety i ich samozaparcie przypuszczam że na zerówkach się skończy czego życzę twej znajomej.

W żadnym wypadku w czasie kuracji nie pociągać liqidów z zawartością nikotyny jak już trzeba to tylko 0mg
By jq0o
#220782
soniqs-piszesz o tych,którzy przestali palić analogi dzięki Tabexowi-dlaczego więc mają zaczynać e-palić skoro przestali palić całkowicie?Cyba,że się nie udało.
Ja zaliczam się do tych,którym się nie udało.
Tabex,jest dość skuteczny,ale i niebezpieczny.Zawiera on cytyzynę,która działa na te same receptory co nikotyna,lecz znacznie silniej i powoli wypiera nikotynę.Jeżeli nie uda nam się rzucić całkowicie to analogi wydają się "słabawe" i wracając do nałogu palimy jeszcze więcej.
Dla mnie ratunkiem-czytaj:ostatnią deską ratunku-okazał się e-p.
Awatar użytkownika
By djdanto
#220825
Tabex brałem.4 kuracje,żadna nie przyniosła właściwego efektu.Paliłem na początku mniej jak je brałem,później paliłem jeszcze mniej a gdy przestawałem je brać to znowu zaczynałem palić więcej... i tak w kółko.
By salsarez
#227871
czesc wszystkim chcialem sie zapytac czy ktos probowal takiego polaczenia jak w temacie.
Moj problem polega na tym, ze e pale od 4 miesiecy ale nie tylko.
Zdarzalo mi sie palic hybrydowo,np przeda praca zwykle fajki w pracy e fajek po pracy zwykle-okolo 5 i tak przez kilka dni. wczeniej nie stanowilo to problemu pare analogow i dalej e papieros.przez 4 miesiace bylo moze z 5 takich epizodow.Ale na imprezie paczka analogow bez e palenia w ubiegly czwartek.i piatek.masakra.na dodatek e fajka ciagnalem wszedzie gdzie nie moglem zwyklego. w kiblu, w sypialni,rano wieczorem CALY CZAS!!!od kilku dni e papieros wogole nie spelnia swojego zadania daje malo dymu, smak do bani nawet rozne plyny ktore wczesniej mi smakowaly sa do niczego!!!!w ciagu 4 miesiecy baterie padaly mi srednio jedna na 2 tygodnie,co zaostrzalo irytacje.zaczelo mnie meczyc e palenie glikol mnie drazni mimo nowych kartomizerow(mild pure). Dzis znow kupilem zwykla paczke papierosow i poczulem sie normalnie a od e papierosow normalnie mi sie chcialo wymiotowac,po drodze 4 miechow 2 razy zatrulem sie liquidem spedzilem te dni praktycznie w toalecie a brzuch bolal mnie tak ze myslalem o szpitalu mimo nospy i stada innych lekow rozkurczowych.
Dzisiaj stwierdzilem,ze to koniec. Ide do lekarza i wezme tabex.
Problemem pozostaje odruch. Jestem sklonny uzyc jeszcze raz e papierosa,kupic nowego, ale tylko z kartomizerami beznikotynowymi "NO". I tu kolejny problem bo w sklepie mi powiedziano, ze Mild nie produkuje kartomizerow "NO"tak jak smakowych nikotynowych - tytoniowych marlboro i mentolowych. Dodam ze meczylo mnie to wczesniej niemilosiernie bo ani marlboro ani tyton nie mial nic wspolnego ze smakiem papierosa i musialem sie przemeczyc z tym smakiem do suchej watki zeby zakroplic swoj liquid. kroplilem rozne plyny tytoniowe i nie(np czekolada)Od 2 tygodni myslalem o przygotowaniu kartomizerow zerowych samodzielnie, kupilem 10 low i wszystkie "wysuszylem"plus kupilem liquid "no". Niestety i to rozwiazanie nie jest dobre bo na watce zawsze zostaje troche nikotyny, chyba zebym zakraplal plyn no 5razy i za6 moze bedzie juz beznikotynowo.ale ryzyko jest zawsze, a kartomizer juz praktycznie zuzyty bo watka juz nie nowa.A do tabexu musze wyeliminowac nikotyne CALKOWICIE tzn najlepiej miec od producenta od razu kartridze "no" i traktowac je wtedy liquidem "no".Stad moje pytanie-jaki polecilibyscie mi efajek ktorego producent wypuszcza kartomizery "no". Ostatecznie moze byc to pen,wazne zeby byl wydajny i mial mozliwosc zakupu BEZNIKOTYNOWYCH wkladow!!!i nie sugerujcie mi paluszkow czy landrynek bo bez dymka to ja nie dam rady;(
Awatar użytkownika
By PucH2
#227888
Każdy Efajek na gwint 510 czy 901, kartomizery suche. Płyny 0 nikotyny też są ogólnie dostępne. Odwiedź nasze sklepy na forum DPV9 czy Edym.
By jq0o
#227985
salsarez trochę nie łapię o co chodzi?
Nie mogłeś palić liquidu z nikotyną?Przecież do nikotyny byłeś przyzwyczajony z analogów!
Nie napisałeś ile i jakie analogi paliłeś,nie napisałeś jakiej mocy i ile liquidu inhalowałeś.Może za słaby liquid i masz objawy głodu nikotynowego,może za mocny liquid i masz objawy zatrucia.
My tu nie wróżymy :)
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.