EPF
Awatar użytkownika
By daras25
#633552
Ponieważ ta taśma jest bardzo dobra do wszystkich rodzajów grzałek - mesh i sznurek , zamieszczę link tutaj gdzie ją kupić :
http://www.ebay.co.uk/itm/310102763455?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Oprócz gienka zrobiłem też grzałkę do DRA XL ( kopia S-atty ) - atomizer do dripowania .




Set up - Ekowool 2mm / 1,2 Ohm - 6/7 zwojów




Jeżeli ktoś posiada dobrego atomka do dripowania polecam spróbować bo warto :beer:
Awatar użytkownika
By Tomba
#633566
A jak wygląda kwestia łączenia ze srebrnym drutem. Da się to jakoś sensownie skręcić?
Awatar użytkownika
By daras25
#633577
Tomba pisze:A jak wygląda kwestia łączenia ze srebrnym drutem. Da się to jakoś sensownie skręcić?

Skręcić da radę ale włożyć w srebrną kulkę może być ciężko ponieważ ta taśma ma wymiar 0,5 x 0,1 mm .
By mikers
#633657
Jak tak polecasz to zobaczymy :) może gienki będą jeszcze lepiej oddawały smak i moc :) nie majątek a spróbować warto
By mikers
#633678
daras25 pisze:Przed chwilą kolega Boo znalazł taśmę na aledrogo na metry , jest mała różnica w wymiarach i oporze ale powinna się też nadać
http://allegro.pl/tasma-oporowa-kanthal-d-sprzedaz-na-metry-i2946607088.html

0,60x0,10 - 23,5 ohm/m - 0,60 zł - z trzech pozycji pierwsza od góry


Teraz o tym piszesz :)............. już za późno zamówiona w UK
Awatar użytkownika
By daras25
#633689
mikers pisze:
daras25 pisze:Przed chwilą kolega Boo znalazł taśmę na aledrogo na metry , jest mała różnica w wymiarach i oporze ale powinna się też nadać
http://allegro.pl/tasma-oporowa-kanthal-d-sprzedaz-na-metry-i2946607088.html

0,60x0,10 - 23,5 ohm/m - 0,60 zł - z trzech pozycji pierwsza od góry


Teraz o tym piszesz :)............. już za późno zamówiona w UK

Jeżeli zamówiłeś z pierwszego linka to zamówiłeś z Polski :mrgreen:
By mikers
#633712
No coś Ty, napisane jest "Location: United States" wiec jeszcze lepiej :)

Juz chyba za start jestem i gubię sie w tej sieci zwanej internetem :D
Awatar użytkownika
By daras25
#633728
mikers pisze:No coś Ty, napisane jest "Location: United States" wiec jeszcze lepiej :)

Juz chyba za start jestem i gubię sie w tej sieci zwanej internetem :D

To jest trochę pokręcone ale dostaniesz podobnie jak ja kopertę z polskimi znaczkami i stemplem z Katowic :lol:

Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By Araiser
#633737
mikers pisze:No coś Ty, napisane jest "Location: United States" wiec jeszcze lepiej :)

Juz chyba za start jestem i gubię sie w tej sieci zwanej internetem :D


Jak dojdzie, to bym chętnie zobaczył na żywo jak skręcisz jakąś grzałeczkę ;) Kurna, przydał by się zlot :mrgreen:
Awatar użytkownika
By kurok
#633739
mikers pisze:Jak tak polecasz to zobaczymy :) może gienki będą jeszcze lepiej oddawały smak i moc :) nie majątek a spróbować warto

Jak tak Was czytam to trochę chce mi sie śmiać i zaczynam martwic się również o siebie. Czy my nie przesadzamy, czy drut w tasiemce może lepiej oddawać smak. Wydaje mi się, że najważniejsze własnie jest by nie oddawał smaku :) a będzie wtedy idealnie :)
Wiem, że trochę bluźnię bo mam jeszcze trochę druciku od Darka :), a taki u nas dostępny jest tylko na ebayu lub w Katowicach jak dziś czytam :) Na smak możemy jednak nie wyczuć, bo chiński też bywa OK, kwestia ile wytrzyma, a prawda taka, że teraz nic mi się nie upala i dopiero przy zmianie knota wymieniam grzałke a nie po kilku dniach.
Druga rzecz to przyznam Wam, że nie mam super gienków, ale gienek to gienek, a dziś cały dzień chmurzę na znienawidzonej kiedyś Vivi i albo to potrzeba chwili, smaczniejszy prąd, knocik lepiej ułożył się, bo ze dwa tygodnie był zalany LQ i dziś ( zasadzie wczoraj) jedynie przepłukany wodą, że sam nie wiem, może trzeba korzystać z niej częściej, bo fajnie smaczy, jeśli wapowanie może w ogóle smaczyć, ale myślę, że tak bo Pan kocha szaleńców :)
*CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By boogeyman
#633740
Kurok, duże znaczenie ma powierzchnia grzania, im większa tym lepiej :) a że taśma płaska to i powierzchnia większa :mrgreen: będzie trzeba spróbować ;)
By mikers
#633742
Araiser pisze:
mikers pisze:No coś Ty, napisane jest "Location: United States" wiec jeszcze lepiej :)

Juz chyba za start jestem i gubię sie w tej sieci zwanej internetem :D


Jak dojdzie, to bym chętnie zobaczył na żywo jak skręcisz jakąś grzałeczkę ;) Kurna, przydał by się zlot :mrgreen:


Podjadę i pokarze :) może kawałek na próbę zostawię :D

-- [scalono] Wt 22 sty 2013 0:39:41 --

kurok pisze:
mikers pisze:Jak tak polecasz to zobaczymy :) może gienki będą jeszcze lepiej oddawały smak i moc :) nie majątek a spróbować warto

Jak tak Was czytam to trochę chce mi sie śmiać i zaczynam martwic się również o siebie. Czy my nie przesadzamy, czy drut w tasiemce może lepiej oddawać smak. Wydaje mi się, że najważniejsze własnie jest by nie oddawał smaku :) a będzie wtedy idealnie :)
Wiem, że trochę bluźnię bo mam jeszcze trochę druciku od Darka :), a taki u nas dostępny jest tylko na ebayu lub w Katowicach jak dziś czytam :) Na smak możemy jednak nie wyczuć, bo chiński też bywa OK, kwestia ile wytrzyma, a prawda taka, że teraz nic mi się nie upala i dopiero przy zmianie knota wymieniam grzałke a nie po kilku dniach.
Druga rzecz to przyznam Wam, że nie mam super gienków, ale gienek to gienek, a dziś cały dzień chmurzę na znienawidzonej kiedyś Vivi i albo to potrzeba chwili, smaczniejszy prąd, knocik lepiej ułożył się, bo ze dwa tygodnie był zalany LQ i dziś ( zasadzie wczoraj) jedynie przepłukany wodą, że sam nie wiem, może trzeba korzystać z niej częściej, bo fajnie smaczy, jeśli wapowanie może w ogóle smaczyć, ale myślę, że tak bo Pan kocha szaleńców :)
*CZAJNICZEK*


Człowiek to taki zwierz który dąży do doskonałości, jeżeli by tak nie było to by dalej siedział w jaskini lub jeździł maluchem albo powtarzał 8 klasę aż do wieku maturalnego. Jeżeli coś co może poprawić za niewielkie koszty jest to w stanie uczynić to dlaczego nie spróbować ?
Awatar użytkownika
By kurok
#633761
Wcześniej kręciłem grzałki na skrętce, więc może i taśma spisuje się tutaj podobnie. Moja Vivi też na takiej skrętce 1.1 Ohma i meszu stąd jakoś tam działa. Czekam na relację z wrażeń na zakupionej taśmie. Samo jej ułożenie będzie wymagać pewnej staranności ale nie powinno być kłopotliwe.
Awatar użytkownika
By Tomba
#633853
@ daras25 - jestem ciekaw Twoich wrażeń w porównaniu do druta. Napisz proszę jakie są różnice.
Zrób też fotkę połączenia z pinami w gienku.

PS. Tej na allegro już nie ma.
Awatar użytkownika
By PucH2
#633859
Lubicie utrudniać sobie życie :lol: . Wiem że używanie EP jest coraz nudniejsze. Bo już nie ma co przy tym dłubać. Ale żeby aż tak sobie uprzykrzać żywot?
Awatar użytkownika
By szperaczz
#633860
Tomba pisze:Sprawdzałem wcześniej i widzę tylko jedną jego aukcję z drutem.

:palm
A opis to nie łaska przeczytać :?

Wysyłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By kurok
#633867
szperaczz pisze:
Tomba pisze:Sprawdzałem wcześniej i widzę tylko jedną jego aukcję z drutem.

:palm
A opis to nie łaska przeczytać :?

Zaprasza do zakupu :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tomba
#633872
Ok, ok dzięki :) Kupiłem i sam sprawdzę co to daje. Majątku nie kosztuje.
Awatar użytkownika
By daras25
#633877
Tomba pisze:@ daras25 - jestem ciekaw Twoich wrażeń w porównaniu do druta. Napisz proszę jakie są różnice.
Zrób też fotkę połączenia z pinami w gienku.

PS. Tej na allegro już nie ma.

Na razie niewiele mogę napisać bo zmogła mnie grypa , chmura jest duża ale o smaku nic nie mogę napisać bo mało co czuję .
Jest jeszcze jeden plus o którym nie wspomniałem wcześniej , podczas kręcenia grzałki taśma nie " wżyna " się w knot czyli o wiele mniejsze szanse na hot spot-y .


Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By daras25
#633932
Ta taśma z aledrogo moim zdaniem powinna być lepsza do gienków z grubym knotem bo ma mniejszy opór .
Jeżeli chodzi o Penelopę czy Odysa to nie jestem pewien czy wystarczy miejsca na grzałkę z tych dwóch rodzajów taśm , chyba że pod samą grzałkę damy więcej sznurka .
Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By seiken
#634111
Może to i praktyczne rozwiazanie ale dla tych co wapuja na 1 ohm bo jak np ja 1.6 -2.3ohm to nie widze miejsca na nakrecenie np 8 zwojów na odcinku 1 cm
Awatar użytkownika
By daras25
#634113
Tomba to są fotki o które prosiłeś







Obojętnie czy nawijamy na knocie czy wiertle powinniśmy uważać żeby taśma nie była skręcona .
Awatar użytkownika
By Tomba
#634117
Dzięki Daras. Wygląda zachęcająco :) Rozumiem, że pod nakrętki dajesz na płask?
Awatar użytkownika
By daras25
#634119
seiken pisze:Może to i praktyczne rozwiazanie ale dla tych co wapuja na 1 ohm bo jak np ja 1.6 -2.3ohm to nie widze miejsca na nakrecenie np 8 zwojów na odcinku 1 cm


Na fotkach jest knot ok. 2,5mm ( Z-atty ) - 4 zwoje dają 1,3 Ohm , przy knocie 3mm będziesz miał ok. 1,6-1,8 Ohm :wink:

-- [scalono] 22 sty 2013, 13:31 --

Tomba pisze:Dzięki Daras. Wygląda zachęcająco :) Rozumiem, że pod nakrętki dajesz na płask?

Przy dokręcaniu i tak się położy lub spłaszczy :wink:
Nie wiedziałem dlaczego narzekałeś na #500 ale teraz już wiem , jest za bardzo sprężysta i trzeba jej użyć o wiele mniej niż np. #400 - 30 mikronów . Jeżeli chodzi o dzielenie jej to najlepiej rozdzierać ja tak robię z każdym meshem .
Awatar użytkownika
By kurok
#634564
Daras25: jeśli można to czy ta Twoja taśma ma ostre krawędzie. Chodzi mi czy przepuszczając ją przez palcę można pokaleczyć się. Pytam, bo czasem odwijam drut gdy nagaru jest zbyt dużo na powierzchowne wyczyszczenie. Tak też sobie dumam, że owszem powierzchnia grzewcza lepsza, ale będzie gorsza w czyszczeniu. Drucik przy poruszeniu wykałaczką, czy jak w moim przypadku szczoteczką do zębów :mrgreen: obróci się, a nadmiar nagaru ulegnie skruszeniu. Tu chyba nieco trudniej będzie go usuwać, bo taśma będzie mieć mniejsze pole manewru. Na twardej siatce będzie łatwiej ją przesunąć, zaś miękką powinna usztywnić co jest plusem.
Awatar użytkownika
By daras25
#634622
Na razie zrobiłem trzy grzałki i się nie przeciąłem ale pewnie można bo to tylko 0,1 mm .

Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By daras25
#635711
Tomba pisze:Daras, i jak tam kolejne wrażenia z taśmą Spisuje się?

Kilka osób na Vapepit z tych co już używają potwierdza że brak hot spot-ów , większe chmurki i smak dobry ale tak jak to zwykle jest na meshu są też tacy co nie widzą różnicy ale to normalne bo nie każdy daje sobie radę z odpowiednim set upem na drucie i tak samo na taśmie .
Dzisiaj zauważyłem że taśma z aledrogo już zniknęła :wink:
Awatar użytkownika
By daras25
#635740
MrJacek pisze:Darku ile czasu szła Ci przesyłka?

Dokładnie tydzień , ale sadzę że to i tak szybko jak się dowiedziałem że w ciągu tygodnia wpłynęło ok. 700 zamówień :wink:
By user
#635744
Ja czekam już 2 tygodnie i .............. ni chu... chu :?
Ktoś gdzies pisał, że wysyłki z Katowic szły?
Mi na jebaju piszą, że z USA.
Jak to w końcu jest?
Awatar użytkownika
By seiken
#635768
Ja kupiłem u tego goscia z allegro i jutro potestuje
Awatar użytkownika
By daras25
#635787
reed pisze:Ja czekam już 2 tygodnie i .............. ni chu... chu :?
Ktoś gdzies pisał, że wysyłki z Katowic szły?
Mi na jebaju piszą, że z USA.
Jak to w końcu jest?

Na Picie piszą że jest z polski i ja też dostałem z polski z Katowic .
Na ebay-u kupowałem drut już z 6-8 razy niby nigdy z polski ale 4 razy i tak przychodził z polski. Norwegia - z Warszawy , ze Stanów - Rzeszów , UK - Katowice i teraz znów to samo :lol:
Awatar użytkownika
By hando
#635834
Mój przywedrowal z Katowic, czas operacyjny wysyłki do Irlandii dokładnie tydzień, z ciekawości zrobiłem grzałke na penelopie, opór 1,4 chyba 6 zwoji (nie pamiętam, nie chce mi się zaglądać ) na silica 3mm,) lepiej mi się srebrny z nim skręca niż z kanthalem, powiem że zadyma na nim konkretna, kop też niezły, smak jest, ale troszeczkę mi go brakuje, w porównaniu z kanthalem
Awatar użytkownika
By daras25
#635841
hando pisze:Mój przywedrowal z Katowic, czas operacyjny wysyłki do Irlandii dokładnie tydzień, z ciekawości zrobiłem grzałke na penelopie, opór 1,4 chyba 6 zwoji (nie pamiętam, nie chce mi się zaglądać ) na silica 3mm,) lepiej mi się srebrny z nim skręca niż z kanthalem, powiem że zadyma na nim konkretna, kop też niezły, smak jest, ale troszeczkę mi go brakuje, w porównaniu z kanthalem

Ze smakiem może tak być bo jest większa powierzchnia grzania i do szczęścia jest potrzebny dobry transport . Ja w ekowool wkładam spinacz i nawijam z wyczuciem taśmę .
Awatar użytkownika
By hando
#635851
reed, tak racja, ta taśma to tez kanthal, miałem na myśli porównanie z kanthalem 0.2 A1 (tym standardowym, okrągłym), taśma mi daje smak bardziej przytłumiony, czuć go ale gdzieś w oddali, sam nie wiem jak to określić, jest jeden minus tej taśmy, wpiernicza liquid jak zwariowany, no i z tego niezła chmurka, kosztem liquidu
a swoją drogą trochę dziwne ze tyle czasu czekasz na nią reed, chyba że gościu nie może się obrobić z zamówieniami
Edit:
Odkręciłem bardziej komin w penelopie by zwiększyć transport tak jak daras25 radził, smak się poprawił ale penelopie wyschła w przeciągu 30min hehe, oj normalnie liquid szybciej spiernicza niż browar z butelki
Ostatnio zmieniony 23 sty 2013, 21:51 przez hando, łącznie zmieniany 1 raz.
By user
#635858
Napisałem już do niego zapytanie, bo 14 dni to jednak nawet jakby z USA wysył szedł, to jednak sporo.
Troche martwi mnie to co piszesz o smaku. Bo zacna chmura jest pożądana, ale wolałbym zrezygnować z wielkości na rzecz smaku.
Ale, jak przyjdzie wreszcie tasiemka, to sam spróbuję jak to jest :)
Awatar użytkownika
By Eisenheim
#635892
Też jestem ciekaw wrażeń ze stosowania tej taśmy.

Pół roku temu u jakiegoś dostawcy widziałem taśmę oporową - już chciałem dokonać zakupu, ale rezystencje dla trzech rodzajów tejże taśmy nie przekraczały 2 ohm w metrze. Więc zrezygnowałem - kręcić metrowe spirale, kto by pomyślał.

Będę ten temat bacznie śledził :-)
Awatar użytkownika
By ssnowak
#635903
Przesyłka z ebay (z "USA" do Polski) wysyłana jest zwykłym listem priorytetowym, w zwykłej kopercie i ma stemple z Chorzowa. Na kopercie brak adresu nadawcy, a w środku ino taśma "obłożona" kartką A4 i nie jest to rachunek ani paragon ;) .

"Szła" 10 dni EDIT od zamówienia. 1 dzień od nadania :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 23 sty 2013, 22:30 przez ssnowak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tomba
#635908
hando pisze: z ciekawości zrobiłem grzałke na penelopie, opór 1,4 chyba 6 zwoji

Z ciekawości, to ja bym na fotce zobaczył, jak Ty w penelopie zmieściłeś 6 zwojów.
To ile ona ma szerokości?
Awatar użytkownika
By Tomba
#635938
Dzięki, penelopkę mam zalaną, więc teraz nie sprawdzę ile ma kubek.
Jak przyjedzie taśma, to wtedy sprawdzę, czy daje radę :)
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.