EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By syci
#136975
Witam
Umęczony ciągłymi zmianami bateryjek ( 380 nie nadążają się ładować) udłubałem takie cósik
Obrazek
niby nie dużo ale może także i to
Obrazek
Koszt całego body ok 40 zł a możliwości że hoho. Pokona każdego extremala a to tylko prototyp,.Wersji docelowej nikt nie da rady w 24 godziny.
Bateria 18650. zaraz dokleję zdjęcia środka
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2010, 20:04 przez syci, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kilgore trout
#136982
Wygląda jak krótkofalówka :) . No i prawie dwuosobowy :). Jaka bateria?
Awatar użytkownika
By syci
#137061
dorzucam zdjęcie środka
Obrazek

Miałem wrzucić baterię z widlaka ale pół flaszki płynu wygotuję na mniejszej
Awatar użytkownika
By vincent
#137088
Czy aby wymienic baterie trzeba miec wkrętak do tych śrubek? :-)
Awatar użytkownika
By syci
#137130
prostych indulgence są setki taki jest tylko jeden i jest mój. co do śrubek to ich odkręcenie zajmuje tyle samo czasu co kupno paczki analogów, a i czyscić ustrojstwo też czasem trzeba bo ześmierdnie. Poza tym zmieniam tylko baterie i mam sprzęt do HV bez przeróbek i dokupowania czegokolwiek.Dzięki temu dowiedziałem się że spadek napięcia w trakcie pracy atomizera 510 na tej baterii wynosi 0,3V, oraz to ile chińscy braciszkowie zarabiają na produkcji sprzętu.Jest jeszcze cos co niewielu ludzi w świecie doświadczyło : Palenie na dwóch atomizerach pena jednocześnie. Możliwość kompozycji smaków nieograniczona. I po co to? tylko dlatego że można to było zrobić.
By user
#137203
syci pisze:[...]. Poza tym zmieniam tylko baterie i mam sprzęt do HV bez przeróbek i dokupowania czegokolwiek.[...]


Mógłbyś rozwinąć myśl?
Awatar użytkownika
By syci
#137267
zamiast 18650 włożę 2xLiFePO4 16340.
By user
#137288
syci pisze:zamiast 18650 włożę 2xLiFePO4 16340.


Teraz jest jasno :)
BTW, w prawie każdym IHM można zastosować ten manewr bez przeróbek. To głównie kwestia sprężyny.
Awatar użytkownika
By lennin
#137318
Po co sie pchać w LiFEPO4 skoro sa atomizery na 7.2V ? ;P
Awatar użytkownika
By eshaton
#137335
Syci znasz moze symbol obudowy? Fajnie ci to wyszło.
Awatar użytkownika
By syci
#137356
Syci znasz moze symbol obudowy? Fajnie ci to wyszło.


Prawdopodobnie 88C kupiona w sklepie z częściami RTV wym:95x45x23,5
Za 2 pudełka i za 2 przełączniki zapłaciłem 14,10

Po co sie pchać w LiFEPO4 skoro sa atomizery na 7.2V ? ;P


Masz rację jeśli są na 7,2 to wystarcza Li po 16350. Sprawa ładowarki rozwiązuje się sama
Awatar użytkownika
By vincent
#138277
No tak, ale są też atomizery LV, więc po co w ogóle iść w HV, jeśli moc na nich wydzielana jest taka sama jak na zwykłych atomizerach na standardowym zasilaniu?
Natomiast noszenie ze sobą wkrętaka w celu wymiany ogniwa mnie nie przekonuje, jak i "dubeltówka" w kieszeni również.
Jednak szacunek za sam pomysł, wszak jest on inny od tych które znam.
Awatar użytkownika
By lennin
#138283
Wiesz kwestia podejścia i pamiętania by wymoienic akusa raz na dwa dni. A ja w kieszeni mam zawsze lub w plecaku multitula i ... dużo innych niezmiernie potrzebnych rzeczy na czarny dzień ;)
By user
#138290
vincent, były juz takie mody, nawet bardziej "ruchome" :

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By vincent
#138296
lennin pisze:Wiesz kwestia podejścia i pamiętania by wymoienic akusa raz na dwa dni. A ja w kieszeni mam zawsze lub w plecaku multitula i ... dużo innych niezmiernie potrzebnych rzeczy na czarny dzień ;)

No bez jaj, żeby jeszcze Multitoola nosić na codzień :). To juz lepszy mały wkrętak. Jak tak dalej w tym kierunku pójdzie modowanie, to będziemy walić w płuca z przenośnych respiratorów ;).
@reed - no tym mnie rozwaliłeś - rewelka.
Awatar użytkownika
By syci
#138667
No bez jaj, żeby jeszcze Multitoola nosić na codzień :). To juz lepszy mały wkrętak. Jak tak dalej w tym kierunku pójdzie modowanie, to będziemy walić w płuca z przenośnych respiratorów ;).
@reed - no tym mnie rozwaliłeś - rewelka.


Vincent, w jakim kierunku idzie modowanie to zajrzyj tutaj:
http://www.e-savuke.com/modit.htm
Jest tam także taki z automatycznym dozowaniem i BEZ ŚRUBEK
mnie osobiście nie rajcuje posiadanie typowej rury którą ktoś dla mnie zrobi.

A jednak ma ŚRUBKI
[http://www.notcig.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=73&category_id=12&option=com_virtuemart&Itemid=1
Awatar użytkownika
By syci
#144752
a tak wygląda kolejna wersja, jeszcze niedokończona ale z potencjałem do rozwoju
Obrazek Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
By syci
#148837
wreszcie dokończone. To działa.


Zdjęcia wszystkich części składowych

syci, wrzuć po ludzku miniaturki. To nie takie trudne,a lepiej się ogląda.
reed

Nie jestem biegas podpowiedz jak?
Awatar użytkownika
By syci
#149001






to jest serce układu dozującego


Tu watki już nie ma


A to moje wytwory. Wszystko napędzane 18650.wszystko oczywiście pasuje współwymiennie. Oceńcie zresztą sami. Komplet zdjęć w poprzednim poście.

Najdziwniejsze jest jednak że każdy z modów miał inną moc. Tydzień zajęło mi poszukiwanie dlaczego. W pracy używam źródeł prądu o napięciu do 8V i natężeniu do 6000A i tam znalazłem rozwiązanie. Jakakolwiek niedokładność styku jest wadą moda. U mnie była to sprężynka i przycisk.dokładały 1.5 oma do układu. Dawało to olbrzymi spadek mocy przy dymieniu. Po wyeliminowaniu jest tak mocny że trudno go palić. Używałem 18 i mało a teraz na 11 wali w gardło lepiej jak poprzednio.
By feleksc
#206936
Tu watki już nie ma


Czy się sprawdza>?w boxie lenninowym bez watki zalałbym zaraz cały atomek,
gwint i obudowe(próbowałem) więc sęk tkwi w mniejszej średnicy rurki?
Czy w odpowiednim-czytaj delikatniejszym dozowaniu?
Awatar użytkownika
By Abaddon84
#206956
Fajnie fajnie super sprawa taki modzik powodzenia w rozwijaniu kolejnych a co do zwykłej rury to nie tak bo Gość z Transylwanii poszedł w innym kierunku zrobił rurę jak ty to mówisz ale za to co do niej i jaki przycisk :D
Awatar użytkownika
By brt352
#216952
"Jakakolwiek niedokładność styku jest wadą moda. U mnie była to sprężynka i przycisk.dokładały 1.5 oma do układu. Dawało to olbrzymi spadek mocy przy dymieniu. Po wyeliminowaniu jest tak mocny że trudno go palić"
Syci, czy mógłbyś podpowiedzieć w jaki sposób wyeliminowałeś problem przycisku i sprężyny? dałeś inne styki? mniejszy przycisk?
W jaki sposób rozwiązałeś kwestię mocowania gwintów do atomka w obudowie? Czy taką obudowę jak ma mod z el-kartomkiem można gdzieś kupić? Obszedłem chyba większość sklepów elektronicznych w Łodzi i wszędzie mają takie wielkie krowy...
Awatar użytkownika
By Goldi
#231306
syci pisze:
Syci znasz moze symbol obudowy? Fajnie ci to wyszło.


Prawdopodobnie 88C kupiona w sklepie z częściami RTV wym:95x45x23,5
Za 2 pudełka i za 2 przełączniki zapłaciłem 14,10


Ta obudowa to Z-75 firmy Kradex. Występuje w czterech kolorach: czarnym, białym, niebieskim przezroczystym i czerwonym przezroczystym. Dzięki temu można sobie zrobić ciekawego moda. Sam jestem teraz na etapie budowy podobnego jak ten sycimod i dokładnie analizuję wszystkie tego typu wytwory home made. Przez to wymiary tej obudowy znam na pamięć. :D

Sorry za mały OT w temacie.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.