EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
By _Maat
#1682070
Witam
Czy są może na forum obecni specjaliści od budownictwa ?
Potrzebuję porady w sprawie remontu - konkretnie chodzi o wymianę podłogi.
Awatar użytkownika
By hrb
#1682109
W czym problem?
Co prawda do fachowca mi daleko, ale mam w domu stropy Kleina, trochę remontowałem, więc może coś podpowiem...
By _Maat
#1682338
Generalnie jest to strop łukowy, chodzi mi o możliwość wykonania wylewki (jakaś izolacja i beton).
Wywalam starą podłogę i chcę zrobić coś nowego.
Awatar użytkownika
By hrb
#1682377
Ja miałem takiego całkiem inteligentnego facecika (a przynajmniej takie wrażenie sprawiał). Chciałem na podłodze położyć terakotę. Stwierdził, że można położyć styropian i na to albo płyta OSB albo wylewka. Z tym, że wylewka jest ciężka i w przypadku niektórych, gorszych stropów może być za ciężko.
U mnie za izolację robił gruz z piachem i trocinami (więc po usunięciu "parę kilo" ubyło). Po wybraniu tego śmiecia, gość pomierzył odstępy i wymiary belek i jakiś znajomy mu to liczył (przysłowiową "flaszkę" mnie to kosztowało) i wyszło, że powinno spokojnie wytrzymać. W zagłębienia między belkami poszedł styropian, na to coś ok. 10cm wylewki i jak do tej pory wszystko się trzyma, nic nie pęka.
Z tego co słyszałem, sporo osób robi wylewkę "na pałę" i nikomu strop nie zleciał, więc trudno mi powiedzieć, czy te obliczenia rzeczywiście były takie potrzebne, niemniej wydaje mi się że ma to sens.
Więc jeśli chodzi o beton, to ja raczej jestem za głupi i chyba lepiej faktycznie kogoś mądrego znaleźć.
Awatar użytkownika
By bienkus
#1682420
Można wykonać wylewkę. Sprawdź cegły w stropie czy są ok, uzupełnij fugi między cegłami. Pod wylewkę możesz wyrównać keramzytem(przy belka stalowych) na to styropian akustyczny 2cm(jeśli na dole są pomieszczenia), styropian twardy min. 10cm,jeśli dół wylewki będzie na poziomie belek stalowych to połóż na nie etafon(taka pianka jak po obwodzie posadzki, dylatacja przy ścianach) na to wylewka ok 7cm

Wysłane z mojego 6045Y przy użyciu Tapatalka
Wylewka zbrojenia siatką
By _Maat
#1682639
Dzięki wielkie za podpowiedzi, dzisiaj zerwę większą połać podłogi i dokładnie sprawdzę jak to wygląda.
Pomierzę ile mógł bym dać styropianu i ile wylewki, nie chcę zbytnio podnosić poziomu podłogi.
Generalnie trochę tej wylewki by było (mieszkanie około 90m2 - pierwsza kondygnacja małej kamienicy z przed wojny).

I jeszcze jedno - czy pod taką wylewką mogą iść rury i przewody elektryczne ?
Awatar użytkownika
By bienkus
#1682813
Kto to wie co tam może być :)

Wysłane z mojego 6045Y przy użyciu Tapatalka
By _Maat
#1682834
Sory źle sformułowałem pytanie - czy pod wylewką mogę położyć rury CO, woda oraz przewody elektryczne ?
No i jeszcze jedno czy kermazyt musi być sypany luźno, czy mieszany np. z zaprawą ?
Awatar użytkownika
By macieq03
#1682884
Jeśli chodzi o C.O., czy wodę, to jak najbardziej możesz pod wylewką położyć rury. Tylko w wypadku C.O radziłbym stal, nie miedź. Miedź dopiero na wierzchu. Do wody masz plastikowe rury, które się zgrzewa, na ciepłą wodę dajesz jeszcze otulinę. Jeśli chcesz zrobić podłogówkę to rura z Uponora.W żadne inne tanie rurki bym się nie pchał.
Nie jestem hydraulikiem, ale często dorabiam jako pomocnik dobrego hydraulika.
Prądu w podłodze nie widziałem, nie wypowiem się.

Wysłane z mojego ASUS_Z00VD przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bienkus
#1682935
Maat podaj maila to wyślę Ci rysunek warstw posadzki.

Wysłane z mojego 6045Y przy użyciu Tapatalka
By gourmet
#1682964
_Maat pisze:czy pod wylewką mogę położyć (....) oraz przewody elektryczne ?

Obawiam się że nie, normy zabraniają.
By _Maat
#1683168
Co do prądu w posadzce to słyszałem taki patent od elektryka.
Mówił że zdarza się że w nowych blokach tak kładą tzn. przewody idą w peszlach
Awatar użytkownika
By bienkus
#1683174
Wysłałem Ci na maila rysunek. Jest tam mały błąd - gr. szlichty 6cm nie 6mm

Wysłane z mojego 6045Y przy użyciu Tapatalka
By gourmet
#1683195
_Maat pisze:Co do prądu w posadzce to słyszałem taki patent od elektryka.
Mówił że zdarza się że w nowych blokach tak kładą tzn. przewody idą w peszlach

Być może zmieniły się normy, albo ci co kładą to Ukraińcy :D .
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.