EPF
Awatar użytkownika
By saradonin
#613577
Atomizer Storm Rider zaprojektowany przez czeskiego modera o nicku Steam Boy jest moim zdaniem doskonałym przykładem na to, że nie wszystkie gienki muszą wyglądać podobnie.

nazwa: Storm Rided v2.0
architektura: genesis
producent: Steam Boy
użyte materiały: stal 306 (korpus), PMMA (baniaczek)
airhole: 1.2mm
Awatar użytkownika
By saradonin
#613613
Ale, mieszacie *WŁEB*

Czytać ze zrozumieniem, potem spamować.

Na tym czeskim forum Steamboy wyraźnie pisze, że prototyp jest z duralu.
Co do ceny wychodzi na to, że v2.0 kosztuje 60$
Ostatnio zmieniony 05 sty 2013, 22:13 przez saradonin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By xtigerx
#613633
Przez kształt który uzyskał twórca ,zmniejszyła się komora spalania.Ciekawe czy nie wpłynęło to na ogólne wrażenia z użytkowania tego gienka?
Awatar użytkownika
By Thaniell
#613700
Dodam tylko, że :

Waga : 45 gram

Średnica Bazy : 20mm

Średnicy Baniaka : 21mm

Wysokość bez Drip'a : 46mm

Wyskość z Drip'em : 63mm

Pojemność : ~ 3,5 ml

Airhole : Pod klienta, w przedziale Φ1-1.5mm

Średnica otworu pod knot : 3.2mm

Możliwość dokupienia metalowego baniaka :

Obrazek
Awatar użytkownika
By Thaniell
#613750
Jak hurtem ? To nie Chińska masówka ;) Będzie pewnie X sztuk, które się rozpłyną jak sen złoty. Za jakiś czas, może będą dostępne regularnie.
Awatar użytkownika
By leo_rex
#614050
Thaniell pisze:Dodam tylko, że :

Waga : 45 gram

Średnica Bazy : 20mm

Średnicy Baniaka : 21mm

Wysokość bez Drip'a : 46mm

Wyskość z Drip'em : 63mm

Pojemność : ~ 3,5 ml

Airhole : Pod klienta, w przedziale Φ1-1.5mm

Średnica otworu pod knot : 3.2mm

Możliwość dokupienia metalowego baniaka :

Obrazek


Jakby ktoś chciał polować, to pod koniec miesiąca, będą dostępne tutaj : http://www.atty.cz/


Thaniellu drogi :D rozumiemy dygresję dot. dokładnych wymiarów tego parowniczka barokowego....Koledzy - "Złote Rączki" z forum już będą wiedzieć co i jak - projekt nie jest zastrzeżony chyba?
By user
#614057
leo_rex pisze:
Thaniell pisze:Dodam tylko, że :

Waga : 45 gram

Średnica Bazy : 20mm

Średnicy Baniaka : 21mm

Wysokość bez Drip'a : 46mm

Wyskość z Drip'em : 63mm

Pojemność : ~ 3,5 ml

Airhole : Pod klienta, w przedziale Φ1-1.5mm

Średnica otworu pod knot : 3.2mm

Możliwość dokupienia metalowego baniaka :

Obrazek


Jakby ktoś chciał polować, to pod koniec miesiąca, będą dostępne tutaj : http://www.atty.cz/


Thaniellu drogi :D rozumiemy dygresję dot. dokładnych wymiarów tego parowniczka barokowego....Koledzy - "Złote Rączki" z forum już będą wiedzieć co i jak - projekt nie jest zastrzeżony chyba?

No wybacz, ale to zasluguje na jedno tylko: :palm


reed - TapataiPhonicznie
Awatar użytkownika
By Thaniell
#614136
leo_rex pisze:Thaniellu drogi :D rozumiemy dygresję dot. dokładnych wymiarów tego parowniczka barokowego....Koledzy - "Złote Rączki" z forum już będą wiedzieć co i jak[ciach]


Chyba się nie rozumiemy. Nie wrzucałem opisu parownika po to, aby ktoś rąbał konstruktora w :dupa Gość miał pomysł i go zmaterializował, czy to oznacza, że mamy go ukraść ? On z tego żyje. Te dane i tak zapewne pojawią się w sklepie, na karcie produktu. Wrzuciłem to jako ciekawostkę, aby potencjalny kupiec wiedział, jak to wygląda. Ech.


leo_rex pisze:projekt nie jest zastrzeżony chyba?


Owszem jest. Patent na ten produkt, nazywa się przyzwoitość.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#614169
Świetny jest :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Tłumaczone z czeskiego
cena wynosi 1199, - CZK dla wersji ze stali nierdzewnej z podstawowym akrylowego zbiornika i unikalny numer seryjny, mosiężny pręt środkowa będzie galwanicznie powlekane srebrem, gwarancji zbiornika powyżej 5 lat. Termin dostawy: w pierwszej połowie grudnia , kiedy mogę do tego czasu, aby zapewnić wyroby szklane zbiorniki będzie wersja podstawowa w tej samej cenie. jak na drewnie, zbiorniki ze stali nierdzewnej i duralu wiem o przyszłym tygodniu. Gwarancję, że będę wiedział na pewno, dopiero po testach zderzeniowych, jeśli nie uda mi się zniszczyć wolę do życia;]
Ostatnio zmieniony 06 sty 2013, 11:48 przez boogeyman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gogopanzer
#614198
Zapisz się na niuzletter-jeśli Twórca nie zapomni to może jakie info o dostępności w czeskim sklepie puści;)
I tak...będę polował.Sprzęcik mi się podoba,taki steam-punkowy klimat ma.
Awatar użytkownika
By Goldi
#614202
reed pisze:Co to za futrzaste knoty są? :shock:

Mesh owinięty czymś pod grzałką. Pewnie po to żeby zwarć nie było.
By user
#614207
Goldi pisze:
reed pisze:Co to za futrzaste knoty są? :shock:

Mesh owinięty czymś pod grzałką. Pewnie po to żeby zwarć nie było.


Też tak pomyślałem, tylko zwróć uwagę na to, jak te "mesze" są równiutkie na okrągło.
Może się mylę, ale może to coś innego wewnątrz kłaków?
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#614215
cena nie jest aż tak duża...
trzeba śledzić i zakupić chyba :) bardzo ładne wykonanie :>

60$ z wysyłką, to nieco więcej niż 180zł... więc całkiem całkiem :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By boogeyman
#614220
reed pisze:
Goldi pisze:
reed pisze:Co to za futrzaste knoty są? :shock:

Mesh owinięty czymś pod grzałką. Pewnie po to żeby zwarć nie było.


Też tak pomyślałem, tylko zwróć uwagę na to, jak te "mesze" są równiutkie na okrągło.
Może się mylę, ale może to coś innego wewnątrz kłaków?


Mi to na watkę wygląda :? Pewnie ktoś oksydować nie umie :lol:
A do polowania oczywiście się przyłączam, cena naprawdę dobra :)
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#614222
ja już się zapisałem tak jak Steamboy pisał i czekam kiedy będzie dostępne :)
Awatar użytkownika
By gogopanzer
#614227
Tak z ciekawości [bo jakoś dziś doczytać składnie nie mogę;)] ten fajny drip jest w zestawie?
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#614234
tak, drip jest w zestawie
Awatar użytkownika
By Thaniell
#614259
reed pisze:Co to za futrzaste knoty są? :shock:


Dobre pytanie. Gość twierdzi, że do konfiguracji tego knota użył :

Dwa paski mesh 400 i 325, oba 4x20cm. Kanthal 0.20mm i Uwaga : siatka reds :shock: Lukałem w google i jedyne co mi wyskakuje to siatka wędkarska :roll: Chyba gość nie owinął knota siatką wędkarską ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Goldi
#614268
Thaniell pisze:
reed pisze:Co to za futrzaste knoty są? :shock:


Dobre pytanie. Gość twierdzi, że do konfiguracji tego knota użył :

Dwa paski mesh 400 i 325, oba 4x20cm. Kanthal 0.20mm i Uwaga : siatka reds :shock: Lukałem w google i jedyne co mi wyskakuje to siatka wędkarska :roll: Chyba gość nie owinął knota siatką wędkarską ? :mrgreen:

Może to siatka miedziana lub mosiężna:

http://www.lulusoso.com/products/Red-Co ... -Mesh.html
Awatar użytkownika
By daras25
#614270
boogeyman pisze:
reed pisze:
Goldi pisze:[quote="reed"]Co to za futrzaste knoty są? :shock:

Mesh owinięty czymś pod grzałką. Pewnie po to żeby zwarć nie było.


Też tak pomyślałem, tylko zwróć uwagę na to, jak te "mesze" są równiutkie na okrągło.
Może się mylę, ale może to coś innego wewnątrz kłaków?


Pewnie ktoś oksydować nie umie :lol:
[/quote]
Dokładnie o to chodzi , widziałem podobne rozwiązania z "koszulkami " silica .


Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By leo_rex
#614324
Thaniell pisze:
leo_rex pisze:Thaniellu drogi :D rozumiemy dygresję dot. dokładnych wymiarów tego parowniczka barokowego....Koledzy - "Złote Rączki" z forum już będą wiedzieć co i jak[ciach]


Chyba się nie rozumiemy. Nie wrzucałem opisu parownika po to, aby ktoś rąbał konstruktora w :dupa Gość miał pomysł i go zmaterializował, czy to oznacza, że mamy go ukraść ? On z tego żyje. Te dane i tak zapewne pojawią się w sklepie, na karcie produktu. Wrzuciłem to jako ciekawostkę, aby potencjalny kupiec wiedział, jak to wygląda. Ech.


leo_rex pisze:projekt nie jest zastrzeżony chyba?


Owszem jest. Patent na ten produkt, nazywa się przyzwoitość.


Kolego Thaniell, ręce i nogi opadają na takie zarzuty! Miałem nie reagować na takie bezpodstawne, krzywdzące, niesprawiedliwe i obrażliwe zarzuty, bo pewnie będę zaraz posądzony o spamowanie...ale nie ! Zdecydowałem się na odpowiedż, bo sprowokował mnie autor tego wątku, przyznając mi ujemne punkty rep. - nie mogłem tego pozostawić bez odpowiedzi.
Gdyby Kolega choć przez chwilę, bardziej wnikliwie przemyślał mój post, to pewnie doszedł by do wniosku, że gdybym chciał kogoś namówić do "kradzieży" pomysłu, to zrobiłbym to na priw, po cichu, a nie publicznie na forum.
Post był napisany, pół żartem, pół serio, a wiadomo przecież, że kolejne projekty modów są jakby naśladownictwem, żeby nie powiedzieć kopią poprzednich projektów...
Czy "technologia" transportu liquidów na siatkę mesh typu genesis była opatentowana kiedykolwiek? Nie...i dlatego każdy kolejny twórca modów korzysta z niej...
Czy projekt hybrid from Croatia był opatentowany?? Nie....Ileż modów - hybryd jest do niego łudząco podobnych, a na niewinne pytanie userów, czy aby Twórca nie wzorował się na tym modelu, odpowiedź padała, że to przecież nie było zastrzeżone... i słusznie.
Czy ktoś kiedykolwiek posądził tych Twórców o brak przyzwoitości?? Nie...bo nie miał podstaw skoro autor pierwowzoru nie zastrzegał sobie takiego patentu.
Ja nie namawiałem nikogo do skopiowania "logo" tego moda i podszywania się pod Twórcę z południa..Miałem na myśli ogólną bryłę, kształt tego parowniczka.A przecież ten Czech również korzystał z pomysłów innych, bo bez tego nie powstałby ten atomizer. Cholera, a może on jest nieprzyzwoity, bo górny cap tego parownika przypomina mi pewien fantazyjny drip zrobiony przez jednego z użytkowników tego forum...
Awatar użytkownika
By szperaczz
#614340
:palm ale po co, widziałeś cenę tego genka? Można go kupić taniej niż rodzime produkcje. Jak widzę takie wpisy w tematach o modach, to mi ręce opadają. Jeśli nie stać kogoś na moda, jara ego i tyle. Wieczne czytanie o zbiorowkach, cenach itp. Już jest męczące :?
Awatar użytkownika
By leo_rex
#614366
szperaczz pisze::palm ale po co, widziałeś cenę tego genka? Można go kupić taniej niż rodzime produkcje. Jak widzę takie wpisy w tematach o modach, to mi ręce opadają. Jeśli nie stać kogoś na moda, jara ego i tyle. Wieczne czytanie o zbiorowkach, cenach itp. Już jest męczące :?

Mnie tam stać na zakup moda, bo jestem w tej chwili zapisany na dwóch listach chętnych na zasilanie i atomizer...Pewnie wielu innych nie będzie stać, bo się uczą i nie zarabiają...
Jak pisałem ten post, to ceny padały różne i trudno się rozeznać ile w końcu to kosztuje..
A co do zbiorówki /na zakup oryginału/, to ja bym był chętny, bo nie mam zielono-granatowego pojęcia jak się przeprowadza transakcję za granicą. Pewnie paru "gości" by się tez znalazło, którzy nie robili takich przelewów...
Awatar użytkownika
By szperaczz
#614372
To niech się naucza robić, nie żyjemy w kraju 3 świata, żyjemy w globalnej wiosce. Czemu mamy czytać biadolenie ludzi którzy sobie nie radzą. Oczywiście zawsze można pomóc, ale to akurat nie miejsce na takie wywody. Jest na forum dział zamówienia zbiorowe i tak się możecie ogłaszać.
Awatar użytkownika
By daras25
#614416
Tomba pisze:
reed pisze:Co to za futrzaste knoty są? :shock:

A coverek do ego widziałeś? :lol: :lol: :lol:

To tylko podstawka - na szczęście :wink:
Awatar użytkownika
By LogerM
#614483
reed pisze:Co to za futrzaste knoty są? :shock:


To koszulka z włókna krzemionkowego :? Wspomaga nasączenie, zapobiega przebiciom (cała frajda z oksydowania idzie w piach) i tylko nieznacznie wpływa na wydajność cieplną układu, w formie nieimpregnowanej (dostępnej tylko u jednego producenta w kraju i łącznie 4 w europie) nie wpływa na smak, lecz jest bardzo krucha po wygrzaniu.
Awatar użytkownika
By daras25
#614627
Z krótkiej recki na YT wynika że to kolejny gienek generujący ponad przeciętnego " kopa " , z Foggatti-m jest tak samo .
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#617433
dodam jeszcze że w lutym będzie dostępne tylko 100 sztuk ! taką odpowiedź dostałem od Steamboy`a :P
Awatar użytkownika
By roudee
#647042
"...storm rider 2.1 will be ready to ship around 15.2.2013 price is not final yet but around 80-90$" napisał Steam Boy
Awatar użytkownika
By adamk9
#647051
A gdzie go można zakupić ? Na stronie domowej nie widać odnośnika. Chyba się przełamię do meshu dla tego atomka. Wersja V 2,1 wygląda jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
By daras25
#660453
Szkoda że ten pierścień jest z mosiądzu IMO nie wygląda to ładnie , chyba że to prototyp .

Tapnięte z GT-I9100P
Awatar użytkownika
By boogeyman
#660514
Ładnie się wypoleruje i będzie jak na renderach ;)
Co do dripa, to na jakimś forum niedawno pisał że SS będzie w zestawie. No ale może zmienił zdanie aby utrzymać cenę. Za parę dni się okaże :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.