EPF
Co z czym i jak mieszać.
By husajnn
#290875
Witam.

Zastanawia mnie trochę co inhaluje w tej bazie, czy są tam jakieś utrwalacze nikotyny, czy jakieś inne syfy trujące. Wie ktoś może?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#290878
"syfy"? Inawera daje 50-50% PG -VG (glikol-gliceryna), ja w naszych bazach 36 VPG70% glikol 30% (nikotyna w części gliceryny ).
Mieszanka dobra dla atomizerów "T", ale i tu mała uwaga... testuje liquid VG na tankach i pada cała teoria o działaniu VG na tanki... od tygodnia używając VG Dekanga tanki BIG B i 510T zachowują się ok...
Ostatnio zmieniony 03 maja 2011, 19:16 przez ogrodnik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By jimixxx
#290880
husajnn pisze:Witam.

Zastanawia mnie trochę co inhaluje w tej bazie, czy są tam jakieś utrwalacze nikotyny, czy jakieś inne syfy trujące. Wie ktoś może?

Pozdrawiam.

Możesz zaspokoić swoją ciekawość w prosty sposób... Poczytaj trochę http://starychemik.wordpress.com/ :wink:
By husajnn
#290889
Witam.

Czytam dosyć regularnie, ale nic takiego nie zauważyłem.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#290894
husajnn pisze:Witam.

Zastanawia mnie trochę co inhaluje w tej bazie, czy są tam jakieś utrwalacze nikotyny, czy jakieś inne syfy trujące. Wie ktoś może?

Z ciekawości - jakie znasz "utrwalacze nikotyny"?
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#290896
VG - gliceryna roślinna
PG - glikol
Nikotyna - otrzymywana z naturalnych surowców ( tytoniu, ale bardziej ekonomiczne z psiankowatych np. ziemniaka... liści)
Nikotyna syntetyczna nie wchodzi w rachubę... jest bardzo droga.
Dodam ze jest jeszcze w składzie mały procent wody.
Badanie na zawartość metali ciężkich to raczej podstawowy zabieg przed wprowadzeniem do sprzedaży.

-- [scalono] 03 maja 2011, 18:54 --

StaryChemik pisze:
husajnn pisze:Witam.

Zastanawia mnie trochę co inhaluje w tej bazie, czy są tam jakieś utrwalacze nikotyny, czy jakieś inne syfy trujące. Wie ktoś może?

Z ciekawości - jakie znasz "utrwalacze nikotyny"?

To my e-palacze... właśnie utrwalam 24 mg... na absolucie:) zaraz domownicy wywalą mnie na balkon... jedzie tytoniem..
By husajnn
#290921
Witam.

Starychemiku: stąd określenie "jakieś", nie wiem co tam jest oprócz PG i VG. Pytanie jak najbardziej merytoryczne. Ale już okej, nie pytam dalej.

Co do atomizerów T, używam 1:1 (VPG) i jest okej, czasem nawet dodam trochę gliceryny jeżeli używam mało intensywnego aromatu i daję go dużo.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#290930
husajnn pisze:Witam.

Starychemiku: stąd określenie "jakieś", nie wiem co tam jest oprócz PG i VG. Pytanie jak najbardziej merytoryczne. Ale już okej, nie pytam dalej.

Moim zdaniem w bazie VPG tak naprawdę może być tylko VG, PG oraz nikotyna. Inne wynalazki, takie jak "Dirty Neutral Base" Inawery, mają "jakieś" inne dodatki, ale żaden z nich raczej nie utrwala nikotyny. Nie wiem zresztą na czym takie utrwalanie miałoby polegać.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#290933
StaryChemik pisze:Moim zdaniem w bazie VPG tak naprawdę może być tylko VG, PG oraz nikotyna.

Obstawiam jeszcze jakąś ilość wody destylowanej, dla poprawienia płynności płynu. Chemiku?
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#290935
No tak, masz rację, H2O może być i raczej jest. Teoretycznie lepkość można zmniejszyć spirytusem, ale znam lepsze zastosowania dla tego płynu.
Awatar użytkownika
By inawera
#291620
A czy niełatwiej było napisać do Irka i zapytać o te "syfy".
Jeżeli glikol propylenowy, gliceryna najlepsza jaką do tej pory trafiliśmy i woda destylowana to syfy to niechaj husajn nie próbuje tzw "soczków" w supermarketach. Napojów z różnych firm. Tam jest dopiero "syfków".
Zapraszam husajna także tutaj: http://www.inawera.com/certyfikaty-swia ... -3_19.html
Potem niechaj husajn poprosi "starego chemika" o prztłumaczenie na język ludzki.
Specyfikacji nie wymieniamy bo dostawy są cały czas od tych samych dostawców i nic się nie zmienia.
Pozdrawiam.
Irek.
Awatar użytkownika
By olala
#312413
hej, mam pytanko: jeśli dobrze rozumiem, to VPG to tylko mix gliceryny, glikolu i nikotyny. Teraz naświetlenie sytuacji:) właśnie robię zakupy w twojliquid, a oni tam nie mają bazy zerówki, a nie chcę wydawać dwa razy na przesyłkę, żeby kupić w innym sklepie jeden produkt. ze mną nie ma problemów, bo palę 18mg, więc sobie po prostu 36mg rozcieńczę, ale chciałam zrobić liquidziki tacie i nie ogarniam - czy mogę po prostu połączyć glikol z gliceryną i wyjdzie na to samo, jakbym kupiła bazę 0mg? pozdrawiam
Awatar użytkownika
By olala
#312423
tę stronkę widziałam, z matematyką nie mam problemów:P, ale dziękuję za dobre chęci. chodzi po prostu o to, czy w składzie bazy 0mg VPG jest tylko glikol i gliceryna?
Awatar użytkownika
By Riccardo
#312426
Tak. Wyżej jest to napisane.
Awatar użytkownika
By olala
#312431
spoko, dzięki. tylko się zamotałam, bo pisaliście o jakichś innych dodatkach, ulepszaczach czy coś.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.