EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By pietek
#278847
Zauważyłem, że samodzielne mieszanie robi się coraz droższe. Pojawiają się nowe doskonalsze bazy, nowe aromaty i dodatki uszlachetniające. Samodzielnie zrobione płyny są smakowo coraz lepsze, ale i droższe.
Przez cały zeszły rok dochrapałem się już całkiem niezłego laboratorium "Małego mieszacza". Do mojej "lepszej połowy" zawsze trafiał tylko jeden argument, którym tłumaczyłem to domowe bałaganienie. Finansowy.
Tak faktycznie było. Robione od czasu do czasu wyliczenia wskazywały jasno: mój płyn był minimum 2-3 krotne tańszy niż gotowy liquid.

Obecnie zrobienie 100 ml samoróbki kosztuje mnie 48-49 zł (baza DNB 24mg - 36zł, 2x5ml aromatu - 10zł, dodatki smakowo-uszlachetniające: pH-, Wizard, MTS, mięta, arachidek - 2,5 ml - 2,50zł). Dodaję 2 krople aromatu na 1ml bazy. Oczywiście mógłbym mieszać te składniki jakich używałem rok temu, byłoby taniej. Chyba jednak nie o to chodzi, aby się cofać.
Koszt produkcji swojej samoróbki porównałem do liquidu Kinga (na marginesie bardzo dobrego), który kosztuje w obecnej promocji 50 zł za 100ml.
No i gdzie są te moje "zarobione" na mieszaniu kokosy?

Nie zrezygnuję mimo wszystko całkowicie z własnego samogonu, bo bardzo to mieszanie lubię, bo mogę otrzymywać smaki i smaczki o jakich zamarzę, bo nie muszę co chwilę przepalać zafajdolonej grzałki w CE2, bo wiem z czego to robię i co palę i jeszcze z kilku innych powodów.
Jednak liquid od Kinga lub E-dyma (też ciekawa promocja) kupię. Przecież liquidy też można mieszać, dodawać aromatu i nieomal dowolnie eksperymentować, aby uzyskać to swoje ulubione "coś", którego tak cały czas szukamy.

I jedno życzenie do naszych kochanych dostawców. Niech nie tylko liquidy tanieją, ale także bazy i aromaty, bo z czasem domowy bimbrownik stanie się gatunkiem całkowicie zagrożonym wymarciem wśród populacji e-palaczy.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#278849
Bo inhalujesz mocny liquid. Mnie 100 ml DNB 12 mg kosztuje 20 zł. Ale wieczorami inhaluję 6 mg (czasem nawet 3 mg), a koszt VPG 0 mg wynosi 7 zł; więc 100 ml bazy 6 mg kosztuje mnie 13,5 :) Do tego MTS i Bitter, ale to naprawdę groszowe sprawy, ja daję tego bardzo mało. To chyba jednak sporo taniej?

Muszę jednak dodać, że mieszam, ponieważ znudziły mi się mocno aromatyczne liquidy. Przez pewien czas wapowałem liquidy TW, Halo, JC, a to już konkretny koszt (ale mocny i dobry aromat). Inhaluję nie dla korzyści finansowych, lecz dla zdrowia i przyjemności. To tak gwoli ścisłości. :)
Awatar użytkownika
By sz3kla
#278865
W moim przypadku: Baza VPG 18mg - 21,78zł + 4buteleczki aromatów 5ml każda x 3.60 = 21.78zł + 14.40zł = 36.18zł. :) Żadnych dodatków uszlachetniających nie używam. :)
A to i tak pewnie w mniemaniu niektórych wydać się może dużo, gdyż ja na 100ml bazy zużywam około 4 buteleczek aromatu - dozowanie 4krople aromatu na mililitr bazy. Dla przykładu, jak sam napisałeś, Ty dozujesz 2 krople na mililitr.

Dla mnie opłacalność jest oczywista, gdyż w efekcie otrzymuję około 120ml mieszanki, co wystarcza mi na 1.5 do 2 miesięcy. Także miesięczny koszt chmurzenia to dla mnie 18.09zł - 24.12zł nie licząc akcesoriów. :)

Poza tym moim skromnym zdaniem tu nie o same koszty chodzi. Przecież robiąc samogony nie tylko zaoszczędzamy na tym, ale przecież mamy dowolność, możemy stworzyć sobie, jak sam napisałeś, co tylko nam się marzy - a nie wypada tego pomijać bo to przecież jest niebywały komfort którego nie mamy paląc firmowe liquidy. :)
Awatar użytkownika
By noman1
#278875
kupując gotowe 100ml może i tanio, ale to jeden smak, oczywiście możesz coś dodać ale to nigdy nie będzie to samo co wychodząc od czystej bazy,
chcąc mieć z 5 róznych smaków kupisz 0,5l gotowego?
a kupując po 10-15 ml to już cena zupełnie inna
Awatar użytkownika
By utak3r
#278959
Patrząc na ceny liquidów u niektórych dostawców (czy to King w swoich promocjach, czy też rewelacyjne poniekąd liquidy od Peleona) - samoróbki rzeczywiście coraz mniej się opłacają...
Awatar użytkownika
By Tomba
#278966
Utak3r - ale te u Peleona chyba nie są w żadnej promocji? Przynajmniej ja ich nie mogę znaleźć (mogę się mylić, bo Ogrodnik dość często daje promocje, a nie wszystko mogę wychwycić).
Za to u e-dyma są w podobnych cenach jak u Kinga i równie dobre.
A co do tematu, to mieszam również, ale już nie z uwagi na cenę, która kiedyś była priorytetem.
Najczęściej mieszam wykorzystując różne liquidy.
By adamow86
#279041
Baza PG 38 mg 100 ml x 2 szt. – 80 zł
Glikol 100 ml - 6 zł
Gliceryna 99,5 % 2 x 20 ml - gratis do baz PG 38
Gliceryna z apteki 60 ml. - 6 zł
Aromaty 10 ml x 6 - 36 zł
__________________________________________________

460 ml liquidu - 128 zł

10 ml liquidu kosztuje mnie 2, 78 zł :)

Samoróbka o słabszej mocy jeszcze taniej.
Awatar użytkownika
By PucH2
#279092
adamow86 pisze:Baza PG 38 mg 100 ml x 2 szt. – 80 zł
Glikol 100 ml - 6 zł
Gliceryna 99,5 % 2 x 20 ml - gratis do baz PG 38
Gliceryna z apteki 60 ml. - 6 zł
Aromaty 10 ml x 6 - 36 zł
__________________________________________________

460 ml liquidu - 128 zł

10 ml liquidu kosztuje mnie 2, 78 zł :)

Samoróbka o słabszej mocy jeszcze taniej.

W tym całym rozrachunku wszystko się zgadza. Nie jest brane tylko pod uwagę jedno, że większość aromatów ląduje w koszu. Mimo tego że glicerynę i PG idzie taniej kupić w Galvet to i tak nietrafione aromaty podrażają całą inwestycję. Na obrazku proszę popatrzeć ile ich jest. Naturalnie taki wyjadacz jak ja wie co już kupować, bo mu smakuje. Mimo to i tak kupuje się co jakiś czas nowe do testowania.
Obrazek
Takich pojemników jest trzy.
By adamow86
#279097
Taki wyjadacz jak ja też wie co kupuje i w koszu nic (prawie) nie ląduje .
Noo może kilka eksperymentów :)
Ustalone liquidy (kawowe) używam, to i wyliczenie właściwe.
Dla poszukiwaczy dodać kilka zł i też taniej wychodzi niż "chińszczyzna" z wątpliwymi składnikami.
Ja się tego obawiam i produkuję sam :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Amix
#279102
PucH2 pisze:
adamow86 pisze:Baza PG 38 mg 100 ml x 2 szt. – 80 zł
Glikol 100 ml - 6 zł
Gliceryna 99,5 % 2 x 20 ml - gratis do baz PG 38
Gliceryna z apteki 60 ml. - 6 zł
Aromaty 10 ml x 6 - 36 zł
__________________________________________________

460 ml liquidu - 128 zł

10 ml liquidu kosztuje mnie 2, 78 zł :)

Samoróbka o słabszej mocy jeszcze taniej.

W tym całym rozrachunku wszystko się zgadza. Nie jest brane tylko pod uwagę jedno, że większość aromatów ląduje w koszu. Mimo tego że glicerynę i PG idzie taniej kupić w Galvet to i tak nietrafione aromaty podrażają całą inwestycję. Na obrazku proszę popatrzeć ile ich jest. Naturalnie taki wyjadacz jak ja wie co już kupować, bo mu smakuje. Mimo to i tak kupuje się co jakiś czas nowe do testowania.
Obrazek
Takich pojemników jest trzy.

Kij ma 2 końce, bo taka sama sytuacja jest z nietrafionymi liquidami :mrgreen:
Nie zaprzeczysz, że liquid tej samej firmy oraz o takiej samej nazwie i mocy w następnej dostawie może mieć trochę inny smak !! To też podraża koszty !!!
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#279109
tomba pisze:Aaa, teraz rozumiem. Ogrodnik ma camela z HG, a takiego camela nie ma nikt :)


Tomba... pudło:)... rok temu przepadałem za camelem z HG, pobudziło to moje kubki smakowe... Polskie jest lepsze:)
Camall, czasem na etykiecie Kamtell to nasz Polski produkt...
Awatar użytkownika
By Kriss
#279410
U mnie są opłacalne wyłącznie dlatego, że liquidów Kinga palić nie jestem w stanie nawet za karę, ale gigantycznych oszczędności na samoróbkach nie zrobię.

DNB 24 100ml - 36 zł
Aromaty (w tym ulepszacze typu pH-, bitter, mts i inne) - 4 x 5 zł
120 ml liquidu 56 zł.

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy, leniwa jestem.
Owszem, mieszam jakieś kawki, róże, mięty, trochę się przymierzam do owocowych na bazie innej niż DNB i wtedy to wypada taniej, bo biorę mocną bazę, glikol, glicerynę, a i zwykła baza jest ciut tańsza niż DNB, ale wciąż groszowe sprawy to nie są.
Ta ilość liquidu powinna wystarczyć na ok miesiąc dla mnie, ale zwykle jednak przeplatam samoróbki z gotowymi płynami w różnych różnistych cenach.

Za tę ilość liquidu Peleona, który mi smakuje, zapłaciłabym okrągłą stówkę.

Palę sporo, mocno i wyraziście w smaku i nie zamierzam tego zmieniać. Na szczęście jakoś bardzo nie zależy mi na oszczędnościach. :)
By e-wa-wa
#279415
Właśnie dostałam przesyłkę od Inawery(dzięki za błyskawiczną dostawę),za 150 zł będę miała 500 ml liquidu w wybranych smakach i stężeniu nikotyny (bazy 18),jakby nie liczyć to duża oszczędność,szczególnie że 10 ml ulubionego liquidu od Janty kupowałam za 25 zeta!No i własne bardziej cieszą :D
Awatar użytkownika
By Kriss
#279441
Ja ulubiony liquid będę nadal kupować, bo PODROBIENIE smaku firmowego płynu w domowym zaciszu to mission impossible, ale zdążyłam się już przekonać, że nawet najsmaczniejszy, najukochańszy liquid wapowany w kółko przez dłuższy czas przykrzy się i zaczyna powodować odruch wymiotny, niezależnie od tego, czy jest firmowy czy nie. I tu samoróbki się świetnie nadają, bo w minutę mogę mieć całkiem inny smak, ot tak - dla oderwania się.
By adamow86
#279458
Kriss pisze:Ja ulubiony liquid będę nadal kupować, bo PODROBIENIE smaku firmowego płynu w domowym zaciszu to mission impossible, ale zdążyłam się już przekonać, że nawet najsmaczniejszy, najukochańszy liquid wapowany w kółko przez dłuższy czas przykrzy się i zaczyna powodować odruch wymiotny, niezależnie od tego, czy jest firmowy czy nie. I tu samoróbki się świetnie nadają, bo w minutę mogę mieć całkiem inny smak, ot tak - dla oderwania się.

Przesadzasz i piszesz o Swoich doznaniach mając gdzieś innych ;)
To tak jak ja napisałbym, że mam wstręt do chińskich mieszanin z niewiadomymi składnikami i wapuję tylko kawowe samoróbki, bo mi się nie nudzą od 8 m-cy.
Czasem próbuję innych i wywołują odruch wymiotny :)
Papierosy też paliłem raczej jeden gatunek, a Ci co potrafili zmieniać co chwilę to raczej typowe "sępy" byle dymka puścić...mnie po zmianie dusiło i źle się czułem.
Weź to pod uwagę, że każdy różnie reaguje na zmiany ;)
Awatar użytkownika
By Amix
#279510
Wszyscy mają rację, bo koszty samogonków zależne są od zawartości nikotyny, a w firmowych liquidach nie ma to znaczenia, bo cena za 0mg i 36mg jest taka sama !!
Dla epalaczy, którzy chmurzą 0-18mg zdecydowanie opłacają się samogonki i to jest oczywiste, ale dla hardcorowców zaczynających od 18mg w górę już trochę jakby mniej.
W ostatniej promocji u Kinga 100ml 36mg - 50zł !!!!!! i co ciekawe 0mg100ml - też 50zł
viewtopic.php?f=50&t=13714
Nie będę sumował kosztów sporządzenia samogonka 0ng i np. 24mg, bo wyżej dokładnie koledzy napisali.
Awatar użytkownika
By Kriss
#279545
adamow86 pisze:
Kriss pisze:Ja ulubiony liquid będę nadal kupować, bo PODROBIENIE smaku firmowego płynu w domowym zaciszu to mission impossible, ale zdążyłam się już przekonać, że nawet najsmaczniejszy, najukochańszy liquid wapowany w kółko przez dłuższy czas przykrzy się i zaczyna powodować odruch wymiotny, niezależnie od tego, czy jest firmowy czy nie. I tu samoróbki się świetnie nadają, bo w minutę mogę mieć całkiem inny smak, ot tak - dla oderwania się.

Przesadzasz i piszesz o Swoich doznaniach mając gdzieś innych ;)
To tak jak ja napisałbym, że mam wstręt do chińskich mieszanin z niewiadomymi składnikami i wapuję tylko kawowe samoróbki, bo mi się nie nudzą od 8 m-cy.
Czasem próbuję innych i wywołują odruch wymiotny :)
Papierosy też paliłem raczej jeden gatunek, a Ci co potrafili zmieniać co chwilę to raczej typowe "sępy" byle dymka puścić...mnie po zmianie dusiło i źle się czułem.
Weź to pod uwagę, że każdy różnie reaguje na zmiany ;)

Ok, odszczekuję, hau hau. :D

Faktycznie, po prostu jeszcze nie poznałam nikogo, kto potrafiłby wapować jeden i ten sam liquid każdego dnia w kółko przez np. 2 m-ce i cały czas ze smakiem, a ja muszę zmieniać płyny dosłownie codziennie. Jak przez dwa czy nawet 3 tygodnie wapowałam miętę Dekanga, która na początku super mi smakowała, to do tej pory nie mogę palić miętowych płynów.

Ale masz rację, to ja. :)

Ale z kolei wypraszam sobie "typowego sępa" :P Jak paliłam analogi to też zmieniałam smaki, naczęściej Davidoffy, Westy Ice, Camele, ale też z tuzin innych marek od Djarum Black po RGD pomarańczowe. Rzadko kiedy paliłam dłużej niż tydzień jedną markę, ba - zwykle miałam dwa różne opakowania w kieszeni.

I od nikogo nic nie sępiłam, bo zawsze histerycznie wręcz pilnowałam, żeby mieć zapas papierosów. ;-)
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#279584
Ja tez tak mialem... ale znajome sepy szybko orientowaly sie, ze zawsze mam zapas ;)

Zmieniam smak liquidu raz na dzien albo dwa razy na dzien...
Rowniez doszedlem do etapu gdzie czasem pale wlasne wynalazki a czasem gotowce. Bardzo ciezko oszacowac koszt miesieczny w takim wypadku.
Czasami mam juz dosc teczy smakowej przeciez wczesniej palilem tylko pall malle, a w Polsce red&white a jeszcze wczesniej..(ok to nie ten temat)... kilka smakow mam juz ulubionych, do ktorych czesciej wracam.
Awatar użytkownika
By Kriss
#279588
Ja w sumie muszę się ponownie zreflektować - w przypadku analogów ciężko mówić o zmienianiu SMAKÓW, a raczej marek. Właściwie nie wiem, po co zmieniałam (no, poza skakaniem z mentolowych na zwykłe), ale fakt jest faktem.


A co do zmieniania smaków liquidów - też skaczę sobie w obrębie kilku smaków, które mi pasują, teraz np. mam w jednym kartomizerze Saharę Inawery, w drugim E-pipe Trendy a w trzecim własną samoróbkę; pykam je sobie na zmianę z trzech różnych papierosów i jest mi ok :] A jeśli palę tylko jeden liquid, to dosłownie po paru godzinach uodparniam się na jego smak i w sumie kop również.

Eksperymentować też pewnie jeszcze będę długo, bo samych tytoniowych aromatów jest kilkadziesiąt, a przecież można je ze sobą dowolnie łączyć... Dla mnie to frajda sama w sobie. :]
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.