EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By luka121288
#318754
O kurcze duże to :)...możesz zrobić filmik, albo fotki jak to działa i wygląda połączone w całość? Jedyne co mnie razi to ta rurka, która jest odpowiednikiem ustnika :)
Awatar użytkownika
By tajwoj
#318755
To w środku to lekko zmodyfikowany strzykawkomizer.
Materiały użyte:
- Kartomizer 510
- Strzykawka 2ml -15gr
- Strzykawka 20ml - 30gr
- Igła 0,7mm
- Igła 0,8mm
- Uszczelki silikonowe grzybka głowicy 3/4 cala, firmy Tycner, dostępne w marketach budowlanych na stoisku z hydrauliką - komplet 5 sztuk około 4,50zł
- Zużyty wkład do długopisu
Czas na wykonanie, około 2 godzin.
Szczegółowy opis jak zrobić będzie na: http://tayvoy.com/sloniomizer/
Używam już trzeci dzień. Nic nie cieknie. Strzykawkomizer był fajny ale zbyt mały.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 20:53 przez tajwoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By ohlers
#318757
luka121288 pisze:O kurcze duże to :)...możesz zrobić filmik, albo fotki jak to działa i wygląda połączone w całość? Jedyne co mnie razi to ta rurka, która jest odpowiednikiem ustnika :)


Wkład od długopisu?
Jeśli tak, to jest to jakiś romans strzykawkomizera z liquinatorem?
W jaki sposób?

-- [scalono] 23 lip 2011, 19:52 --

No i spóźniłem posta :)
Awatar użytkownika
By garuda
#318761
nie bardzo gmam dlaczego słonomizer jest lepszy od strzykawkomizera?-skoro i tak zapakowany jest tam kartomizer.
Przecież nie wydłuża się przez to czas działania kartomika.
Awatar użytkownika
By ohlers
#318763
Czas zalewania się zmienia :)
tzn. okres między zalewaniami się rozciąga.
By Pilot353
#318764
I ma wadę. Trzeba wypalać zawartość, a jak ktos lubi częściej zmieniać smak to i 3 ml strzykawkomizera to dużo.
Awatar użytkownika
By tajwoj
#318766
-> garuda
Możesz sam spróbować, ten kartomizer działa mi już czwarty tydzień. Poprzedni wytrzymał trzy tygodnie w strzykawkomizerze, a przedtem był używany normalnie.
W innych konstrukcjach i tak musisz od czasu do czasu wymienić grzałkę, tutaj wymieniasz kartomizer.
Awatar użytkownika
By garuda
#318769
Czekam na konstrukcje foga domowej roboty, bo jak na razie strzykawkomizer pobił wszystko: łatwy do wykonania, można dopasować do długości kartomka i pewnie coś tam jeszcze:)
Tak czy inaczej dzięki @tajwoj- bo na pewno konstrukcja ma już swoich wielbicieli.
Awatar użytkownika
By tajwoj
#318770
-> Pilot353
To nie jest zielona herbata, która jest lekiem na całe zło.
Mnie odpowiada, że nie muszę co chwila dolewać.

Jest to tylko przykład, że można inaczej i bez użycia specjalistycznych urządzeń.
Ponadto jest to kolejny krok do zbudowania całkowicie mojego papierosa.
Teraz jeszcze komora parowania, transport płynu bezpośrednio do grzałki, grzałka i styki są obcej konstrukcji.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2011, 21:28 przez tajwoj, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By lesmie
#318776
Podaj jaka jest średnica zewnętrzna tych uszczelek silikonowych (po włożeniu w otwór kartomizera). Strzykawka 20 ml strzykawce nie równa (mają różną średnicę wewnętrzną) o czym pisałem już jak robiłem swojego tanka.

lesmie pisze:Kurde, jednak nie do każdej strzykawki dopasuje się te uszczelki, one nieco różnią się średnicą wewnętrzną. Rurka u góry na zjęciu od strzykawki trzyczęściowej z gumowym tłoczkiem ma mniejszą średnicę i do tej uszczelki od wężyków pasują idealnie, ta na dole, od zwykłej dwuczęściowej ma nieco większą średnicę i uszczelki wchodzą do niej już zbyt lużno.

Obrazek
Awatar użytkownika
By tajwoj
#318788
Ja użyłem własnie strzykawki 20ml BD.
Wymiary typowych są tutaj:
http://www.harvardapparatus.com/hapdfs/ ... 0Guide.pdf
Jeśli chodziło Ci o tą 10ml to jest ona firmy "Romed Holland" ma srednicę wew. 15mm i pasują do niej uszczelki 1/2 cala.
Te 3/4 cala do 20ml są wyraźnie zbyt duże i szlifowałem przy pomocy wiertarki oraz papieru ściernego.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.