EPF
Nasze własne produkcje
By mura
#123418
Witam to mój pierwszy post na tym forum tak więc dziękuje wszystkim od których przez ostatnie dwa miesiące czerpie wiedzę.
Ale do rzeczy, jako że posiadam kilka 18650 od moich latarek to szkoda było by ich nie wykorzystać do epalenia i tak oto w chwili natchnienia powstało to coś.
Materiały: stara latareczka led coś takiego http://www.allegro.pl/item955966076_mini_latarka_9_led_hit_od_importera_latarki.html korek od wina ale taki bardziej plastikowy, włącznik od jakiegoś urządzenia, gwint od zepsutej baterii bfree, moneta 1zł i tu miałem wyrzuty sumienia bo trzeba ją przewiercić 8mm i delikatnie powiększyć otwór pilnikiem moneta idealnie pasuje w frez szybki od latarki i jeszcze 50gr na dziury po włączniku. 45min i po robocie wszystko jest stabilne trzeba tylko uważać na gwint zaślepki bo jest trochę kiepski, switcha specjalnie umieściłem nieco głębiej żeby zapobiec przypadkowemu wł .
Pozdrawiam



Obrazek

Obrazek

Obrazek

edit
zamiast 50gr można użyć baterii CR2023 są w płytach głównych komp. wygląda znacznie lepiej :)
Obrazek
By user
#123429
Jak za ta kasę, to naprawdę fajny mod :)
Ja bym tylko ładniej obrobił śrubociąga od strony atomizera. Zyska na estetyce.
BTW, jak długo go używasz? Pytam w obawie o przełącznik, czy nie grzeje się?
By mura
#123432
Przełącznik używałem wcześniej przy innej baterii i jest ok, a moda zrobiłem dzisiaj rano :) co do estetyki to ta złotówka pomalowana markerem wygląda faktycznie :evil: muszę jeszcze poszperać w swoich śmieciach może dopasuje coś innego.
By user
#123459
Złotówkę to raczej na srebrno mogłes pomalować, żeby z całością się komponowało.
Ja pokombinowałbym z jakimś pierścieniem, wąskim nałożonym tak aby zniwelować ten rant z latarki. Może znajdziesz coś takiego :)
By mura
#123496
@palesobie
wyciągasz koszyk z bateriami i wsadzasz śrubokręt do środka i powoli wyciskasz diody wyjdą razem z szybką

@reed
dodałem aluminiową podkładkę
Obrazek
By user
#123568
No i już lepiej wygląda :)
Jak nad nim jeszcze trochę popracujesz, to będzie naprawdę full wypas, i to za 5 zł ;)
Awatar użytkownika
By Manexus
#134128
W końcu się zebrałem i wykonałem podobne cudo, w kolorze wiśni, z latarki kupionej miesiąc temu z takim właśnie zamiarem. Koszt materiałów latarka 3,5pln +1zł (osadzenie gwintu baterii 510)+ 50 gr mikroswitch i bezcenny korek po winie. Czas wykonania łącznie około 2ch godzin z wizytą u szwagra w celu użyczenia wiertła do metalu 8mm. Na bateryjce 18650 nawet szwankujące atomizery odzyskały nieco wigoru.
Tymczasowo wszystko jest w środku zrobione nieco prowizorycznie, ale jak powszechnie wiadomo prowizoryczne wykonanie zazwyczaj potrafi zaskakująco wiele przetrwać;)
Bateria 2400mAh wystarcza swobodnie na cały dzień *CZAJNICZEK* i atomizer na niej produkuje nieco większe ilości mgiełki niż na 14500 900mAh, których używam w mojej wariacji na temat sticka Bulby
Polecam.
Byłoby jeszcze lepiej jeśli znalazłbym latarkę dłuższą o jakieś 1,5cm, ale jak się nie ma co się lubi...

Aha, ja zamiast bateryjki jako zaślepki użyłem monety 1p, więc swój model nazwałem Elizabeth II :)
Awatar użytkownika
By Kvl
#134136
ja mam takie pytanko.. jak podlaczyc atomizer z zasilaniem i jak zrobic switha :?: :?:
By mura
#134359
Kvl pisze:ja mam takie pytanko.. jak podlaczyc atomizer z zasilaniem i jak zrobic switha :?: :?:


Swith to taki mały włącznik taki jak na zdjęciach wyżej ja zwojego wylutowałem ze starej drukarki, musisz też mieć gwint od baterii a przewody lutujesz od środkowej tulejki gwintu baterii do przełącznika a z drugiej nogi switha wyprowadzasz kawałek przewodu na którym opiera się plus lub minus baterii masa idzie obudową to wszystko :)
prowizorki są najlepsze *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Manexus
#136945
Wklejam fotkę swoich modów. Moim faworytem jest chyba jednak "detonator" ze względu na wygodny i precyzyjny przycisk.
Obrazek
Awatar użytkownika
By gotronkk
#336536
Chciałbym odkopać trochę wątek. Postanowiłem wykonać tego moda, ale lekko go modyfikując, bo nie za bardzo mam skąd wziąć mikroswitcha, który przeniesie prawie 3A. Kolega podrzucił mi pomysł, żeby zastosować mikroprzekaźnik. I tutaj zaczęły się schody, bo na elektronice w technikum przysypiałem. Może nie chodzi tutaj o to, co i jak ze sobą połączyć, a raczej o dobór elementów.
Innym dylematem, z którym się zmagam to stabilizacja napięcia. 18650 na których będzie pracował mod pracują w zakresie 4,2V do 2,75V. O ile o górną granicę się nie obawiam bo normalnie jadę na KGO, to dolna granica napięcia już mnie lekko zastanawia czy wapowanie będzie komfortowe. Stabilizację można załatwić wsadzając elektronikę ego, ale tutaj jest problem z sensownością stosowania mikroswitcha i przekaźnika (bo jest to w elektronice ego). Ale jak będzie wyglądał ten mod z głowiczką ego na górze (podejrzewam, że pyciato), a i obsługa przycisku będzie ciężka (niezbyt wygodna). Co prawda mod będzie miał gwinty ego ale planuję przyciąć głowiczkę w połowie, żeby nie było widać otworu na przycisk. A więc kolejny element do moda, stabilizator i tutaj też problemem jest dobór.
Ma ktoś jakieś pomysły jakie części zastosować?

Edit:
Nieaktualne. W międzyczasie podrzucono mi ten wątek viewtopic.php?f=268&t=14203&hilit=Uk%C5%82ad+w%C5%82%C4%85cznika+na+tranzystorze+MOSFET&start=0
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.