EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By adamson
#376302
Nie wiem czy ktoś z forumowiczów miał objaw jak w temacie, ale kolega tak.
Sprawa wygląda tak:
-zakup liquidu ******,
-wapowanie,
-po kilku dniach rozwolnienie,
-podejrzenie, że jakieś jedzenie zaszkodziło,
-utrzymywanie się objawu około miesiąca, myślenie o lekarzu, rzuceniu e-p itd,
-zmiana liquidu (inny dostawca),
-zniknięcie objawu po ok 1 dniu,
-po paru dniach znowu ***** dla sprawdzenia i po około 2 dniach wapowania powrót objawu,
-całkowite odstawienie ***** i zdrowy facet.

Co o tym myślicie? :mrgreen:
Jakaś alergia?
Ostatnio zmieniony 14 gru 2011, 15:15 przez adamson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#376305
Tak u mnie wyglądają objawy przedawkowania nikotyny. Dokładnie następuje to zjawisko jak się pije liqid (wycieki do ust). Kiedyś o tym pisałem ale moderator Tomba wyśmiał.
W początkowym stadium epalenia miałem często głód nikotynowy (bardzo zawodny wtedy sprzęt był i mało wydajny). Pomagała kropelka liqidu na język i odczekanie 20 sekund. Sanie i ślinotok zanikały. Efekty uboczne to miękki stolec lub katar odbytnicy. Fakt nie wszystkie liqidy tak działały. Kolega po dziś dzień oblizuje nadmiarowy liqid i nigdy takich objawów nie miał. On jak przesadzi z nikotyną ma czkawkę. No ale to było dawno i teraz wiedza ma jest głębsza co można a czego nie można robić. To właśnie na tym forum czytałem niekiedy głupie wpisy i uczyłem się słuchać swojego organizmu.

edit.
Widzę ze to dalej jest powód do wyśmiewania. Nic się nie zmieniło od 3 lat.

edit2.
moderator usunął wpisy co bardzo dobrze świadczy o wyczuciu co można a czego nie.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2011, 15:58 przez PucH2, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
By morek900
#376877
tak samo mam. pale liquidy o stężeniu 18/12mg, mniej wiecej z 4ml na dzień schodzi. Też czasem czuje sie taki zmulony, "otępiały". I bóle w brzuchu. trzeba zejść chyba do najmniejszego 6mg :>

-- [scalono] 15 gru 2011, 19:10 --

i uczucie "kłującego" całego ciała :/
By Radek Ch
#376978
Przyjrzałem się "wynikom" podpisów Państwa, którzy narzekają na sensacje różnego rodzaju. Wcale się nie dziwię, że występują - większość z Was w tej chwili "spożywa" dużo więcej nikotyny niż w do tej pory palonych analogach. Np.

@FAFUS - paliłeś paczkę dziennie, zwykłych, ciężkich analogów jest to 24mg nikotyny, a teraz palisz 66... - 3 razy więcej
@morek900 - paliłeś pół paczki dziennie, czyli 12mg nikotyny, teraz 4ml liquidu 12mg to 48mg - 4 razy więcej...

Ja paliłem dwie paczki dziennie lightów - czyli ca. 24mg nikotyny, teraz zużywam 1,5ml liquidu 12mg... Nie mam żadnych sensacji.
Awatar użytkownika
By mkk
#376985
adamstasiek na moj rozum sprawa wydaje sie dosc prosta liquid ******* w kibelek [najwyzej szczury kanalowe [nie mylic z forumowym ;)] dostana s......, a kolega niech pali te bezgwiazdkowe :D Jak widac czasem gwiazdki nie odnosza sie do jakosci i zdrowotnosci ;)
Ja z czystym sumieniem moge powiedziec ze nigdy sensacji tego typu nie mialm :D
Awatar użytkownika
By morek900
#376990
no wlasnie, kupiłem liquid nie czytając bloga. Stary chemik napisał że dzienna dawka dla człowieka to ~60g nikotyny czy coś w ten deseń

-- [scalono] 15 gru 2011, 22:08 --

mi z tym 1,5ml liquidu na dzień by nie wyszło, gdyż dual coile i gianty PALIWOŻERNE są moocno,
Awatar użytkownika
By adamson
#377011
Kszywho pisze:Na pewno ma to powiązanie z rozluźniającym działaniem gliceryny.
http://spec.pl/zdrowie/leki/jak-stosowac-czopki-glicerynowe


Kolega przychyla się do tej podpowiedzi, ponieważ przedawkowanie nie wchodzi w rachubę.
Ale.... nadal jest ale, inne liquidy niż ten konkretny ***** też mają glicerynę w podobnej ilości.....
Awatar użytkownika
By Kszywho
#377026
adamstasiek pisze:
Kszywho pisze:Na pewno ma to powiązanie z rozluźniającym działaniem gliceryny.
http://spec.pl/zdrowie/leki/jak-stosowac-czopki-glicerynowe


Kolega przychyla się do tej podpowiedzi, ponieważ przedawkowanie nie wchodzi w rachubę.
Ale.... nadal jest ale, inne liquidy niż ten konkretny ***** też mają glicerynę w podobnej ilości.....

Ale może jakiś dodatkowy składnik, proporcje itp, powodują że organizm akurat tej konkretnej mieszanki nie przyjmuje. Albo raczej przyjmuje i szybko korzysta z gwarancji zwrotu towaru...

Osobiście jestem "uczulony" na paluszki Lajkonika i kilku innych firm. Tak samo precelki Lajkonika. Mam od razu po nich odruchy górnozwrotne. Szczególnie przy dodatku kawy. Ale na przykład paluszki słone firmy Sklepińscy nie powodują u mnie takich zdarzeń. Niby bardzo podobny skład, a jednak coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
By mkk
#377030
Kszywho pisze:...
Osobiście jestem "uczulony" na paluszki Lajkonika i kilku innych firm. Tak samo precelki Lajkonika. Mam od razu po nich odruchy górnozwrotne. Szczególnie przy dodatku kawy. Ale na przykład paluszki słone firmy Sklepińscy nie powodują u mnie takich zdarzeń. Niby bardzo podobny skład, a jednak coś jest nie tak.

:lol: No patrz jak to natura rozdzielila, bo ja lakonika moge do bolu [bez sensacji] inne tez zreszta, bo slone to jedyne co ze slodkiego toleruje, ale to juz jakby poza zeznaniami :D
By ancia
#377106
byłabym skłonna zwalić jednak winę na glicerynę.
robię samoróbki - przy glicerynie oprócz w/w objawów zbierała mi się jakaś flegma w gardle poeksperymentowałam, ograniczyłam glicerynę, przeszłam na glikol i jest lepiej. chociaż gorzej smakuje.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.