EPF
Awatar użytkownika
By utak3r
#295458
tajwoj pisze:...ze szczególnym uwzględnieniem wypowiedzi użytkownika Freddie Chopin, który jest niewątpliwym profesjonalistą.


OT:
Szczera prawda. Nota bene, posiadam jego konstrukcji JTAG/debugger do ARMów - wspaniałe cacko najwyższej jakości :)

Wracając do tematu... wytwarzając impulsy o tak dużym natężeniu, wytwarza się całkiem spore zakłócenie EMI - warto o tym pamiętać :) Bateria baterią - ale nie robimy zegarka, tylko impulsator.
Awatar użytkownika
By mojzesz
#297101
utak3r pisze:Bateria baterią - ale nie robimy zegarka, tylko impulsator.


U siebie mam 4 kanały PWM: 3 do rgb nisko prądowe jeden wysoko prądowy do atomka i to on potrafi ładne bardzo ładne zakłócenia wprowadzić, przy małym filtrowaniu avr się nawet resetował.

Tajwoj podchodzi do zabawy z pełnymi zabezpieczeniami, ja nie. Moje miało być dla mnie, dlatego póki co nawet nie publikuję schematów, bo wersja na INDU, którą Kadziu testuje narobiła problemów, była to wersja beta ale okazała się mocno niedopracowana. Mój IHM co prawda spisuje się bardzo dobrze, ale działa trochę inaczej.

Tajwoj od siebie mogę Ci tylko powiedzieć, że jeżeli będziesz chciał robić dla INDU to weź pod uwagę, że tam jest duży przycisk, jeden mały switch jest dla niego za mały, sporo za mały. My daliśmy dwa ale jest to trochę upierdliwe. Przy IHM tego problemu nie ma, ale za to w głowicy jest mniej miejsca.

Dodam tylko na koniec, że jak ja zaczynałem to wszystko wydawało się bardzo proste, że aż chciałem do środka wsadzić MAX1811 (lub inny) i ładować ogniwa (oczywiście z balancerem), ale jak przyszło co do czego to teoria dostała w łeb od praktyki, miejsca okazało się bardzo mało, optymalizacja programu, bo 4k mało, zakłócenia na małej powierzchni, dodatkowe elementy ...

Teraz w pracy za dużo projektów, mod działa w wersji pierwszej do której nawet schematu i wsadu nie mam, został tylko zły PuCH bo moda nie dostał :/
W takie mody warto się bawić, po roku epalenia myślałem, że za wiele mnie nie zaskoczy, a tu eGo okazało się małą zabawką bez kopa.
Teraz jak na 901HV daje komuś spróbować z zalaną maliną ok 16mg to ludzie chcą mi sprzęt ukraść, muszę pilnować i ciągle mieć na oku.

A baterie, tych z PCB nadających się do tego jest malutko, ja postawiłem mimo wszystko na 18650 z DX bez PCB, bo mają sensowną pojemność i ładnie w IHM siedzą w owijce z papieru. Szkoda Tajwoj, że tak daleko mieszkasz ... może wpadnij do trójmiasta na spota ogólnopolskiego?

pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszej pracy!
Awatar użytkownika
By tajwoj
#297277
--> mojzesz
Dziękuję za uwagi i wsparcie duchowe.
Ja też używam 18650 bez zabezpieczeń.
Są dobrej jakości. Samsungi z nowego pakietu dla laptopów Dell i starsze ale lepsze z pakietu HP. Te drugie maja wyraźnie niższą rezystancję wewnętrzną.
------
Ale nie mogę i nikt nie powinien zalecać używania ogniw "UNPROTECTED" innym.
------
Na początku dwa razy musiałem w panice wyjmować ogniwa bo zrobiło się zwarcie. Na moje szczęście MOSFET'y umierały bardzo głośno.
Przyczyną było zwarcie w gnieździe 510 do podłączania atomizera, spowodowane kiepskim projektem gniazda oraz użytymi przez producenta materiałami.
Obecnie wiem jak zabezpieczyć gniazda.
Przerobiłem tez stopień wyjściowy.
Często testowo dymię LR 1,5 Oma co daje przy świeżych bateriach z HP do 5A w impulsie i układ chodzi stabilnie.
Finalny układ jest z jednym przyciskiem.
Obecnie finalizuję "HMI" dla wersji docelowej.
Chodzi o to, że wyświetlacze o wysokości poniżej 5mm są praktycznie niedostępne dla małych odbiorców. Wyświetlacze 5mm mają dosyć duże wymiary obudowy.
Uważam, że jest racjonalne wykonanie pojemnika na sterowniczek, który będzie pasował tak do INDU jak i do IHM. Kawałek rurki z różnymi gwintami.
Wpasowanie płytki do istniejących głowic jest pracochłonne i wymaga odpowiednich umiejętności. Ja nie mam zamiaru się taką rzeźbą zajmować.
Tak jak zadeklarowałem wcześniej, niedługo przygotuję przewodnik jak, bez użycia maszyn typu tokarka czy CNC, zrobić rurokształtną lub, jak kto woli, falliczną obudowę na ogniwa i elektronikę. Ale żeby to miało sens, muszę przedtem mieć zmontowaną docelową płytkę.
Na spot chętnie bym się wybrał ale nie wiem czy będę w tym czasie w Polsce.
Awatar użytkownika
By utak3r
#297359
Tu masz też całą gamę takich właśnie rozmiarów :)
Farnell

Mi się swego czasu udało kupić dwie sztuki podwójnych z cyfrą 5mm :)
Awatar użytkownika
By dsh
#297364
utak3r pisze:Tu masz też całą gamę takich właśnie rozmiarów :)
Farnell

Mi się swego czasu udało kupić dwie sztuki podwójnych z cyfrą 5mm :)


To są smd, to w sumie plus, ale cena odstrasza.

Obrazek
A mój tak wygląda, to zwykłe THT i ma nóżki też na środku bo by się nie zmieściły wszystkie po bokach ;)
Awatar użytkownika
By LAZY
#298039
Dla zaoszczędzenia miejsca można zrobić podwójny wyświetlacz używając diod smd 1206 lub mniejszych i w dowolnym kolorku :D
Awatar użytkownika
By PucH2
#303336
Tajwoj jak tam prace konstrukcyjno-montażowe się posuwają. Temat niby martwy lecz my tu naprawdę czekamy na Polskie Provari twojej konstrukcji. Cicho kibicując że projekt dużego jak i małego układu zakończysz niedługo.
Awatar użytkownika
By PucH2
#303965
Cieszę się że prace trwają i są tak zaawansowane.
Mam tylko takie pytanie. Czy wraz z spadkiem napięcia na ogniwach nie spada napięcie na wyjściu układu?
Awatar użytkownika
By dsh
#303998
PucH2 pisze:Cieszę się że prace trwają i są tak zaawansowane.
Mam tylko takie pytanie. Czy wraz z spadkiem napięcia na ogniwach nie spada napięcie na wyjściu układu?


No właśnie nie, bo on mierzy napięcie na ogniwach i dostosowuje wypełnienie. Max napięcie na wyjściu < minimum na ogniwach, a korekcja wypełnienia dba o to żeby nic się nie zmieniało na wyjściu, czyli od naładowania do rozładowania masz to co ustawiłeś.

U mojżesza np. nie ma pomiaru napięcia na batce bo stwierdził, że trzyba stabilnie 3.7V przez większość czasu. Ja zauważyłem, że ta charakterystyka jest różna w zależności od ogniw.

Mam takie, że po naładowaniu mają 4.2V i trzymają tak przez pół godziny, godzinę, potem zjeżdżają do 3.7V i tak jest przez 70% czasu, potem powoli zjeżdżają do 3.4V kiedy to wymieniam na świeże.

Mam też takie, które mają 4.2 po naładowaniu i zjeżdżają mniej więcej liniowo do 3.7V. Tzn. po kilku godzinach od naładowania mam 3.8-3.9. Potem 3.7 trzymają może ze dwie godziny i gwałtowny zjazd w dół następuje.

Nawet jeśli 4.2 trzyma tylko pół godziny to mnie to denerwuje ponieważ na niektórych atomkach trochę bobrzy jak jest >3.7.
Awatar użytkownika
By dsh
#304030
noman1 pisze:To po co by pisał: Nastawianie żądanego napięcia na grzałce z rozdzielczością 0,1V, w zakresie 3 - 6V. ?


No bo to VV przecież nastawiasz ile chcesz i tyle masz niezależnie od stanu naładowania baterii (oczywiście dopóty dopóki jest użyteczne i bezpieczne (dla batek) napięcie na batkach - nie rozładowały się za bardzo).
Awatar użytkownika
By noman1
#304052
@dsh wiem, tak jak napisałeś wyżej, to było pytanie retoryczne do Puch-a ;)

Z aku masz rację, wykresów można znaleźć wiele, nie wiele aku jest tak dobrych że trzyma dłuższy czas 3,6-3,7 V, w większości spada liniowo od 4,2V :evil: dlatego czekam na polską elektronikę :? żeby mieć stałe napięcie na grzałce
Awatar użytkownika
By tajwoj
#304081
Napięcie na wyjściu (skuteczne), w zakresie roboczym 3,0V do 6,0V jest niezależne od napięcia ogniw.
Jeżeli nastawimy napięcie skuteczne np. 6,0V np. dla HV to będzie ono utrzymywane nawet przy napięciu 6,1V na ogniwach (pod obciążeniem).
Pomiar napięcia jest dokonywany z rozdzielczością trzycyfrową. To znaczy, jeśli napięcie jest 7,15V, wynik przetworzenia jest np. 717.
Zastosowany sposób filtracji i uśredniania zapewnia stosunkowo dużą dokładność pomiaru, większą niż rozdzielczość dla wyświetlania.
Wynik pomiaru jest dzielony przez 10, zaokrąglany księgowo (7,05 do 7,14 ->7,1 a 7,15 do 7,24 ->7,2) i dopiero wyświetlany.
By xess
#304370
ZDECYDOWANIE sie pisze na taka plytke...
powiedz tylko kiedy i mniejwiecej jakie koszty?
swoja droga byloby super jesli bylaby opcja podlaczenia wtyczki USB (5V) i ladowania ogniwa bezposredio w modzie...
Awatar użytkownika
By tajwoj
#304438
Ładowania z USB nie przewiduję z następujących przyczyn:
-- Regulator wymaga dwu ogniw połączonych szeregowo, ładowanie z USB wymaga przetwornicy podwyższającej.
-- Nie doczekałbym się na naładowanie ogniw 2500mAh z USB.
-- Komplet 18650 pozwala na co najmniej dwa dni ostrego dymienia, włączając w to wypalanie nagaru z grzałki.
-- Papieros byłby większy i cięższy o elementy które nie są niezbędne przy dymieniu. Wole wziąć ze sobą zapasowe ogniwa.
Od trzech miesięcy używam jakiejś chińskiej ładowarki z Allegro za 35zł pozwalającej ładować prawie wszystkie ogniwa o napięciu końcowym 4,20V. Ma ona również możliwość zasilenia z 12V, czyli można używać w samochodzie.
Jeśli kogoś interesuje to mogę podać typ tego wynalazku.
Awatar użytkownika
By dsh
#304458
tajwoj pisze:Od trzech miesięcy używam jakiejś chińskiej ładowarki z Allegro za 35zł pozwalającej ładować prawie wszystkie ogniwa o napięciu końcowym 4,20V. Ma ona również możliwość zasilenia z 12V, czyli można używać w samochodzie.
Jeśli kogoś interesuje to mogę podać typ tego wynalazku.


Ja też mam chińską ładowarkę (podwójną - dwa osobne [niby] kanały] z allegro za jakieś 35zł, niby miała być mikroprocesorowa ale w środku ma dwa wzmacniacze operacyjne zamiast dedykowanych układów i robi różne dziwne rzeczy. Np. jedna batera niby naładowana włożę drugą nienaładowaną to ta pierwsza zaczyna się jeszcze doładowywać.

Albo jedna naładowana w ładowarce, dołożę drugą rozładowaną to ta pierwsza zaczyna się doładowywać a ładowarka pokazuje, że ta pusta jest naładowana.

Itp. Itd. Co raz bardziej boję się jej używać i już nie wkładam dwu ogniw na raz, nie znam się na elektronice analogowej więc nie mogę powiedzieć jak ona za pomocą swoich bebechów realizuje poprawny algorytm ładowania Li-Ion. Choć wygląda na to, że po prostu nie realizuje go poprawnie.

O znalazłem: Mam dokładnie tę ładowarkę - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1985713.html, ktoś tutaj włożył do niej dwa specjalne scalaczki ale niestety wywalił przetwornicę.

Tak to wygląda w środku: http://www.dealextreme.com/feedbacks/br ... 0~id.92535
Awatar użytkownika
By LAZY
#304580
Do ładowania idealnie nadają się ładowarki modelarskie koszt od około 100zł wzwyż - jest na pewno mikroprocesorowa :D , ma wyświetlacz na którym można ustawić prąd ładowania czy też sprawdzić pojemność po ładowaniu. Zasilanie ładowarki 12v. Niektóre ładowarki mają balanser więc można śmiało ładować kilka aku na raz.
By cheryp
#309252
A co tam słychać w projekcie "TayVoy 1 Prosty"? Czyżby wyparł go projekt "strzykawkomizer"? Czerwiec jakby powoli się kończy a tu ani widu, ani słychu. Może zmarł śmiercią naturalną jak mojżesz mod...?
By Pilot353
#309254
cheryp pisze:A co tam słychać w projekcie "TayVoy 1 Prosty"? Czyżby wyparł go projekt "strzykawkomizer"? Czerwiec jakby powoli się kończy a tu ani widu, ani słychu. Może zmarł śmiercią naturalną jak mojżesz mod...?

Mojżesz już popala swoje.
Awatar użytkownika
By tajwoj
#309291
->cheryp
Strzykawkomizer nie jest żadnym nowym projektem.
Zrobiłem to jeszcze w marcu dla sprawdzenia pewnej koncepcji i teraz pomyślałem, że może się komuś jeszcze przydać (sam używam często bo działa dobrze i podobają mi się reakcje przechodniów). Wcześniej jakoś nie mogłem się zebrać do zrobienia fotek.
->krakry1
Wszystko jest na dobrej drodze. Otrzymałem w środę paczkę uzupełniającą z rezystorami ale znowu nie było jednej wartości. Żeby nie tracić więcej czasu zamówiłem wczoraj u innego dostawcy i we wtorek powinienem mieć wszystko.
->Pilot353
Ja też. Od dwu miesięcy. Już nawet nie wiem czy X6 jest naładowany.
Niedawno z DX (http://www.dealextreme.com/p/charge-dis ... -9mm-26112) doszły płytki PCB do ogniw 18650 i zamierzam je podłączyć do moich ogniw.

Generalnie moim celem jest zrobienie e-szlugi całkowicie własnej konstrukcji. Chińska byłaby tylko ogólna koncepcja e-papierosa, chociaż jej źródło jest tak naprawdę w USA (http://en.wikipedia.org/wiki/Eclipse_(cigarette), http://en.wikipedia.org/wiki/Premier_(cigarette), http://www.pbs.org/wgbh/nova/body/safer ... story.html).
Awatar użytkownika
By krakry1
#309312
@tajwoj
Dzięki za szybką odpowiedź. Cały czas w Ciebie wierzę.
Awatar użytkownika
By mkosmida
#309319
Generalnie moim celem jest zrobienie e-szlugi całkowicie własnej konstrukcji. Chińska byłaby tylko ogólna koncepcja e-papierosa, chociaż jej źródło jest tak naprawdę w USA (http://en.wikipedia.org/wiki/Eclipse_(cigarette), http://en.wikipedia.org/wiki/Premier_(cigarette), http://www.pbs.org/wgbh/nova/body/safer ... story.html).[/quote]

taki epet powstal, zasilany na propan butan zapalniczkowy. niestety nie przyjal sie z powodu malej ilosci dymu i wrazen dla podniebienia.
proponuje innym doczytac o ploom
Awatar użytkownika
By tajwoj
#309335
-> noman1
Do kompletu brakuje mi tylko rezystorów 2k7 1% wielkości 0603.
Powinny być poniedziałek/wtorek.
Jeśli miałeś na myśli kompletny e-papieros, to elektronika jest sprawą marginalną. Muszę trochę jeszcze poeksperymentować.
Chodzi o pojemnik na płyn, transport płynu, grzałkę, odprowadzenie pary, uszczelnienia itd.
Użyte materiały muszą spełniać wymagania FDA i być dostępne w Polsce.
Ale to będzie na tapecie jesienią.
Teraz i dopóki będzie zainteresowanie, pierwszoplanową sprawą jest regulator napięcia.
Awatar użytkownika
By mietek-tech
#309343
Teraz i dopóki będzie zainteresowanie, pierwszoplanową sprawą jest regulator napięcia

O zainteresowanie bym się nie martwił obyś tylko miał tyle elektroniki ilu będzie chętnych :D
Awatar użytkownika
By leeeeech
#309360
tajwoj pisze: Teraz i dopóki będzie zainteresowanie, pierwszoplanową sprawą jest regulator napięcia.

Mimo posiadania Provari, byłem i jestem Twoim projektem bardzo zainteresowany, i nie sądzę że jestem jedyny :)
Czekamy z niecierpliwością :)
Awatar użytkownika
By tajwoj
#309480
Jeśli regulator się spodoba, wykonam tyle egzemplarzy ilu będzie chętnych.
Ponieważ nie jest to przedsięwzięcie komercyjne, więc nie będę wynosił pod niebo zalet mojego rozwiązania.
Jest to jedna z możliwych dróg regulacji mocy grzałki e-szlugi i tyle.
ProVari nie było inspiracją. E-szlugę kupiłem w ostatnim dniu stycznia. W lutym pod wpływem pomysłów z Forum bawiłem się w doczepianie kartomizerów do telefonów komórkowych. Polecam to rozwiązanie, dymna telefonia komórkowa robi naprawdę duże wrażenie na użytkownikach przestarzałej technologii radiowej. Pewnego dnia podłączyłem kartomizer do zasilacza, poregulowałem napięciem i już wiedziałem, że muszę zrobić regulator. O ProVari dowiedziałem się w marcu od kolegi w pracy, który zobaczył moją konstrukcję w akcji.
Najbardziej jestem "dumny" z pomysłu na wyświetlanie. Być może ktoś to już stosuje ale ja doszedłem do tego niezależnie.

Bardzo ciekawa jest uwaga kolegi fireball.
Myślę że wśród nas jest wystarczająco dużo osób mogących wykonać i zaoferować głowicę dedykowaną do INDU bądź IHM, wykonaną z preferowanego stopu, w której można umieścić regulator.
Wówczas oryginalną można by zostawić na "czarną godzinę"
Moje możliwości obróbki skrawaniem są ograniczone do wiertarki i pilnika. Ponadto nie mam zamiaru konkurować z kolegami biegłymi w tych sprawach i mającymi renomę.
Awatar użytkownika
By fireball
#309500
Mój kumpel ma tokarkę i fika fajne rzeczy z alu,poliamidu,kwasówki itd.
Zrobił mi moda do Genesisa (pokazałem w tym temacie viewtopic.php?f=266&t=12848&start=580).
Eksperymentował też z powodzeniem nad przyciskiem na bazie magnesów , body z głowicą EGO na 14500 i innymi bajerkami.Ma kilka pomysłów ,tylko elektroniki brak- z tego niestety jest słaby.
Jak będzie polski regulator - piszę się na jeden egzemplarz.
Poproszę kumpla to takie body do tego wystruga że miodzio.
A jak się spodoba to pogadam z nim o większej serii.....
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#313972
ponieważ do tego wątku zagląda najwięcej twórców modów, zadam pytanie czy ktoś szykuje coś wielkości zbliżonej do aku eGo, coś na kształt K1 żeby pasowały gabarytami do niego A2 czy G-Tank, oczywiście z wykorzystaniem omawianej tu elektroniki ??
Awatar użytkownika
By noman1
#313974
@Gawronnek a jak chcesz mieć elektronikę w e-p wielkości eGo skoro:
- step-up potrzebuje mocnego zasilania czyli 18500
- step-down musi mieć 7V żeby mieć z czego zejść czyli min 2x16340
czyli rozmiary muszą być spore albo w postaci tuby albo boxa
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#313975
jakby wiedział to bym nie pytał :), w tym temacie jestem laikiem, a coś wielkości Provari? ale w naszej krajowej cenie?
Awatar użytkownika
By tajwoj
#313997
Żeby nie opisywać jak Orzeszkowa, zrobiłem na szybko fotkę: http://tayvoy.com/tayvoy-u-rgb/
Wymiary ProVari (ze strony producenta) to:
długość standard: ~105mm (4,1")
długość z przedłużką: ~117mm (4,1"+0,5")
średnica zewnętrzna: ~23mm (0,9")

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By senio
#314003
Gawronnek pisze:jakby wiedział to bym nie pytał :), w tym temacie jestem laikiem, a coś wielkości Provari? ale w naszej krajowej cenie?


Widzisz to jest tak. Żeby zrobić coś umiarkowanie tanio trzeba zrobić większą – sporą ilość żeby zjechać trochę z kosztów. Żeby zrobić to dobrze i tak koszty nie są małe. A takiego moda z regulacją i estetycznym body, do tego działającym OK. generalnie nie da się zrobić tanio metodą manufaktury. Większej partii też nie da się zrobić, bo nie będzie na niego tylu chętnych żeby warto w to włożyć czas i pieniądze. Natomiast inwestowanie i zamrażanie pieniędzy w dzisiejszych czasach na dłuższy czas jest nie realne.

Stąd zapisy na wszystko co tu powstaje, ale są to śladowe ilości. Dla śladowych ilości nie warto prawie palcem ruszyć. Chyba że dla własnego hobby i satysfakcji jedynie. Każdy ma swoje zajęcia, swoje życie, swoją rodzinę i da idei nie koniecznie chce i będzie to poświęcał.

A to już elektronika. Jakieś baterie które mogą wystrzelić. Gdzie jakiś serwis gwarancja etc. Kto się na to porwie – i pod tym podpisze (za free) - jedynie desperat i szaleniec. Trzeba też pamiętać że nie da się robić dobrze i tanio. Te dwie rzeczy się ze sobą gryzą. Są wyjątki, ale taki twórca jak przemyśli i przeliczy - weryfikuje szybko poglądy. Tak wiec chcąc mieć dobrze i tanio, trzeba poświęcić czasu, nauczyć się, zrobić sobie samemu. Wtedy jest tanio i dobrze.

Za jakiś czas wyjdzie pewnie jakaś chińska Provari bo oni tego nie odpuszczą jak zobaczą w tym kasę. Może wtedy łatwiej będzie to zdobyć za mniejszą kasę. A jakość to się zobaczy.
Awatar użytkownika
By noman1
#314005
@tajwoj widze już płytki przygotowane, układ w fazie testów końcowych...... pozostaje kwestia body :)
Jak rozumiem będziesz sprzedawał zmontowany układ gotowy do montażu w body??
Przewidujesz produkcję body i/lub porozumienie sie z kimś i sprzedaż gotowego e-p ??
Awatar użytkownika
By analog3
#314010
noman1 pisze:@tajwoj widze już płytki przygotowane, układ w fazie testów końcowych...... pozostaje kwestia body :)
Jak rozumiem będziesz sprzedawał zmontowany układ gotowy do montażu w body??
Przewidujesz produkcję body i/lub porozumienie sie z kimś i sprzedaż gotowego e-p ??

J.w.-powiedz co z tego wynika dla nas-potencjalnych klientow.
Awatar użytkownika
By tajwoj
#314044
senio napisał w zasadzie wszystko na temat kosztów i wynikającej z nich ceny.
Nie można ustalić ceny jak na sprzęt profesjonalny bo odbiorców nie interesuje, że seria jest krótka.
Ponadto z wielu wypowiedzi na forum (nie tylko tym) wynika, że chiński model biznesu (niskie ceny, jeszcze niższa jakość) jest powszechnie akceptowany.
Nie mówię o umiejętnościach technicznych i możliwościach intelektualnych Chińczyków. Miałem z nimi do czynienia i bardzo ich cenię.

Moje motywy są pozabiznesowe i dwie osoby poza mną je znają.

Wracając do tematu.
Układ jaki jest widać na zdjęciach.
Diody RGB mogą być umieszczone inaczej. Fotki z przykładami zamieszczę na mojej stronie dzisiaj albo jutro.
Z pewnością można dorobić do niego:
-obudowę rurkową
-obudowę pudełkową
-głowicę pasującą do INDU
-głowicę pasującą do IHM
i pewnie kilka innych rzeczy.
Jak pisałem wcześniej, nie będę się zajmował dostarczeniem (wytwarzaniem) obudowy.
Jeśli ktoś chce się tego podjąć, prześlę mu niezbędne informacje o wymiarach itd.
Układ był przeznaczony dla osób, które potrafią go zamocować w ulubionej obudowie i podłączyć cztery przewody.
Zapotrzebowanie oceniam na 20-30 sztuk.
Jak również pisałem wcześniej, niedługo podam opis jak wykonać sobie obudowę, pudełkową, rurkową, czy jaką kto lubi.
Awatar użytkownika
By leeeeech
#314050
@Taywoy To może już czas na konkretne zapisy(preorder), żeby nie było, że dla mnie nie starczy... :)
Cenę już napewno możesz ustalić, jak komuś za drogo, to trudno, taki świat, za darmo robić tego nie powinieneś...
Czekamy... na zmontowaną i uruchomioną elektronikę ... na sprzedaż
Awatar użytkownika
By PucH2
#314052
tajwoj pisze:Żeby nie opisywać jak Orzeszkowa, zrobiłem na szybko fotkę: http://tayvoy.com/tayvoy-u-rgb/
Wymiary ProVari (ze strony producenta) to:
długość standard: ~105mm (4,1")
długość z przedłużką: ~117mm (4,1"+0,5")
średnica zewnętrzna: ~23mm (0,9")

Pozdrawiam

Pięknie to już wygląda i bardzo profesjonalnie zrobione. Aż żal się nie zapytać kiedy będzie to już w domu?

Inny układ zamontowany w Indu "Mojżeszmod" ma wagę o połowę lżejszą niż Prowari. Jest to niewątpliwa zaleta. Czas pracy porównywalny i nie potrzeba specjalistycznych batek.

Jak wiadomo są batki z zabezpieczeniem i bzz. Dobrze zrobiony mod obsługuje takie i takie ogniwa ( różnica w długości ogniw to 5mm). W trakcie użytkowania "Mojżeszmod" wyszła jego wada, która okazała się zaletą. W trakcie użytkowanie mod podlega niekiedy dość dużym przeciążeniom, w trakcie których batki się rozłączają. Ta sytuacja jest dość częsta, minimum raz dziennie, przy aktywnym trybie życia. W tym momencie elektronika "Mojżeszmod" wraca do ustawień producenta "3,3 V" . Dla mnie jest to zaleta bo o kolanko moda i korzystam z atomizerów eGo :) . Opisuję to tutaj bo ciekawi mnie jak zachowuje się mój drugi ulubiony układ w takiej sytuacji.
Awatar użytkownika
By noman1
#314053
PucH2 pisze: W trakcie użytkowanie mod podlega niekiedy dość dużym przeciążeniom, w trakcie których batki się rozłączają. Ta sytuacja jest dość częsta, minimum raz dziennie, przy aktywnym trybie życia. W tym momencie elektronika "Mojżeszmod" wraca do ustawień producenta "3,3 V"

Dla mnie to wada, rozłączanie aku kilka razy dziennie, wracanie do ustawień fabrycznych po wymianie aku , także.
PV tego nie robi, wiem porównywanie polskich modów do PV mija się z celem, ale jakiś punkt odniesienia trzeba mieć ;)
Awatar użytkownika
By ataman
#314057
analog3 pisze:Zapotrzebowanie oceniam na 20-30 sztuk.

Chyba troszkę przesadziłeś.

Sam zakupił bym od razu dwie sztuki.
Jednak nie wiadomo jak ustawiać się w kolejkę.
Boję się (podejrzewam że inni także) że nie załapie się na regulator.
Awatar użytkownika
By senio
#314060
tajwoj pisze:Ponadto z wielu wypowiedzi na forum (nie tylko tym) wynika, że chiński model biznesu (niskie ceny, jeszcze niższa jakość) jest powszechnie akceptowany.
Nie mówię o umiejętnościach technicznych i możliwościach intelektualnych Chińczyków. Miałem z nimi do czynienia i bardzo ich cenię.



Widzisz bo to nie jest tak że chińczycy robią wyłącznie tanio i jednorazówki. Zapłać chińczykowi więcej to zrobi Tobie jak chcesz. Zapłać jeszcze więcej to zrobi produkt na najwyższym poziomie, którego nikt nie poprawi. Ale utarło się że ma być tanio. Chińczycy to wyłapali, dostosowali się, i robią tanio. Robią i zarabiają na tym krocie. Robią miliony sztuk badziewia, i dają nam dokładnie tyle, ile chcemy im za to zapłacić. A że nie chcemy płacić wiele mamy co mamy czyli namiastki. Chcemy taniego chińskiego provari - im w to graj. Zrobią go to za 30 dolarów, pośrednicy zarobią po kolejne 30 i finalnie będzie kosztowało ze 100. I tak pół taniej niż oryginał, a że jakość będzie adekwatna do ceny ?. No cóż dostaniemy dokładnie tyle ile zapłacimy.

Dlatego jak dla mnie 100 razy lepiej kupić polską elektronikę, zbudować sobie body we własnym zakresie i cieszyć się wyrobem na lata. Chcemy tanio i dobrze to trzeba uruchomić wyobraźnię, rękawy zakasać i trochę popracować. Ta własna praca, to zbicie kosztów do minimum. Fakt że nie każdy potrafi czy ma możliwości. Może ktoś się podejmie i zrobi ładne body KO za powiedzmy 150 zeta pod tą elektronikę. Ja się piszę na takie, ale nie więcej bo wtedy sam rękawy podwinę i sobie zrobię.
Awatar użytkownika
By tajwoj
#314077
-> ataman Już wcześniej deklarowałem, że TavVoy-U-RGB będzie dostępny dopóki będzie zainteresowanie.
-> senio Między nami nie ma różnicy zdań. Chińczycy opracowali perfekcyjny system sprzedaży badziewia. Wydaje mi się, że DX (sam korzystam) ma już obroty większe niż Amazon.
-> PucH2 Układ pokazany na zdjęciu jest w testach pod obciążeniem.
Na razie zasilam go z 2x18650 i działa jak prototyp, który bez problemów służy mi od przeszło 2 miesięcy.
Jeśli będzie pracował stabilnie to potem zasilę go z 2x18350 "protected", a na koniec próby ze zwarciem grzałki.
Jeśli układ wszystko przeżyje to przedstawię instrukcję montażu (przylutowanie kilku kabelków) i użytkowania.
Wtedy będę gotowy do przyjmowania zamówień.
Awatar użytkownika
By dsh
#314101
tajwoj pisze:Jeśli będzie pracował stabilnie to potem zasilę go z 2x18350 "protected", a na koniec próby ze zwarciem grzałki.


Próby ze zwarciem mają na celu przetestowanie zabezpieczenia w akumulatorach? Jak inaczej wykryć zwarcie? Nadmierny spadek napięcia na akumulatorach?

Jestem bardzo ciekawy jak można by wykonać wysoce niezawodne zabezpieczenie przeciwzwarciowe bez bezpiecznika PTC. Wyciągnąłem zabezpieczenie z chińskich akumulatorów i jest tam podwójny mosfet oraz jakiś IC (zapewne dedykowany mikrokontroler), którego nie mogę zidentyfikować. Ciekawy jestem jak to działa i czy można ufać wbudowanym w aku zabezpieczeniom.

W przypadku egopodobnych batek sprawa jest prosta - jak pójdzie za duży prąd to mosfet idzie z dymem, natomiast w modach na mocniejszych tranzystorach lub bez elektroniki robi się niebezpiecznie.

Ciekawe jak to jest w provari rozwiązane... Chociaż tam jest pomiar oporności to łatwo można wykryć zwarcie i szybko odciąć prąd.
Awatar użytkownika
By tajwoj
#314120
-> dsh Prototyp, którego używam ma taką nieplanowaną zaletę, że w przypadku zwarcia grzałki napięcie spada, kontroler się haltuje i mosfet jest zablokowany.
Sprawdziłem to wielokrotnie, nawet wtykając wkrętak do złacza 510.
Nie wiem natomiast czy będzie to powtarzalne w innych egzemplarzach, przypuszczam, że tak.
Dlatego będę testował na zwarcie.
Co do metod zabezpieczania ogniw. Nie jest to chiński wynalazek. Teorię można pewnie znaleźć na stronach Maxim'a lub Linear Technology albo Texas Instruments.
Układy przetwornic, produkowane obecnie, są zabezpieczone przed prawie wszystkim.
W ProVari zastosowano prawdopodobnie układ którejś z wymienionych firm.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.