EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By lennin
#195916
Witam.

Do zaoferowania mam boxy które strugam sobie od pewnego czasu. Może znajdzie się ktoś kto nie ma czasu lub zaparcia by samemu sobie coś takiego zrobić. Ale do rzeczy. Zaznaczę że pomysł poniekąd jest przeniesiony na nasz grunt. Sporo osób używa w EP akumulatorków 18650, pali na dripie czy też mierzi go ciągle wyciąganie wkładu i dokraplanie. Rozwiązanie jest dość proste. "BLUEBOX" bo od niego się zaczęło, został zainspirowany jak już pisałem moim zdaniem dość ciekawym i prostym "modem" znanym z http://www.pufftronic.com/The_MrPuffer_VMXB.html .

Więc mamy możliwość palenia na dripie(liquid, przez pusty wkład/kartridż dostaje się do atomizera po ściankach wkładu) lub też co mi bardziej pasuje wkład jest zakorkowany gąbką aka bluefoam. Wiecznie mokry wkład ;) Dopełnienie odbywa się tak samo jak w wersji z pustym kardridżęm przez naciśnięcie buteleczki. Jedyny problem to znaleźć odpowiednio miękką sztukę, a wykorzystać trzeba 10ml przezroczyste w których są sprzedawane liquidy Boge, Kinga czy też puste na HG.

Gwinty (901-510),kolor boxa (czarny, niebieski, czerwony) czy chęć posiadania oczojebnej diody podświetlającej butelczynę, to opcje do wyboru. Za co masz zapłacić? Za mój czas poświęcony na poskładanie tego wszystkiego w działającą całość. Nie będę się rozpisywał, ten co choć trochę kombinował żeby coś sobie takiego wyrzeźbić, wie ile problemów trzeba rozwiązać, i jak czasochłonne to jest.

Przykładowe konfiguracje:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cena w zależności od opcji to 80-100zł. Za te pieniądze otrzymujesz poskładanego BOXa do którego po podpięciu swojego atomizera , akumulatorka i butelczyny z liquidem cieszysz się puffaniem tak jak lubisz.

Informacji udzielam na PW lub IRCu.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#195921
Kierunek sluszny. *PIWKO*
Awatar użytkownika
By lennin
#196069
Nie wykonalne ;) Przynajmniej przy moim warsztacie.

P.S. Czekam na nową dostawę obudów od "frezera".
Awatar użytkownika
By lennin
#196302
Skoro tak twierdzisz. Postaw sie jednak po drugiej stronie. Chcesz bym Ci dał gotowy przepis co gdzie kupić i jak to składam. Z rysunkami i zdjęciami najlepiej. Sory ale mnie to zajęło trochę czasu by wszystko ze sobą zagrało a ty liczysz że podam Ci to na tacy. Żądza pieniądza owszem szczególnie jak dzieciak woła bym mu kupił gazetke w kiosku a ja nie ma a co. A teraz żegnam czule :*
By user
#196529
Abaddon84 pisze:To teraz rozumiem co się tak rzucałeś jak pytałem o tego moda :DDD Żądza pieniądza


Żądza pieniądza?
A jak nazwiesz sprzedaż wszystkich innych modów?
Może najpierw zastanów się nad tym co piszesz?
Ktoś coś sobie wymyślił/wymodził, i sprzedaje, bo dobry pomysł. I za to ma zbierać "po głowie"?
Chyba trochę niepoważny jesteś.
Awatar użytkownika
By donjohn
#196534
Lennin rób swoje ; don't worry be happy :)
dobry pomysł sie sprzedaje i tyle nie ma o czym gadać :)
Ja czekam już zniecierpliowścią na oczojebnego BOXA :D a jak będzie się świecił jak psu jajca :)
By user
#196536
Ja tam czekam na "statecznego" czarnego. W moim wieku nie przystoi nosić dyskoteki przy paszczy :lol:
Awatar użytkownika
By Abaddon84
#196698
Tak serio to najbardziej wkurzyło mnie to że się tak na mnie wydarłeś a potem się okazała że na innej stronie (nie polskiej) o której też podobno wiesz jest dokładnie ten mod rozpisany pomierzony i poskładany za .....$ oczywiście bez Atomizera Ładowarki Akumulatora

No ale myślę że już zakończymy ten temat bo sensu dalej nie ma tego ciągnąć kto chce niech kupuje i tyle pali się naprawdę fajnie to wiem bo też coś takiego już mam ;D może nie takie ładne bo szybko robione :D

A zdenerwowałem się bo nie chciałem wszystkiego na tacy tylko chciałem się czegoś dowiedzieć jak to poskładać itd bo szkoda było mi rozwalić mojego żeby zobaczyć jak to zrobione jest ale teraz już wiem i dobrze :D
Awatar użytkownika
By lennin
#196701
Daj linka bo ja znam tylko na 14500 z malutkimi zdjęciami bez dokładnych. Ciekaw jestem czy ja wymyśliłem inaczej, wzorowałem sie na pomyśle nia na konkretnym podzespołach. I nie wydarłem sie ;) Kiedyś to zrobiłem i bana dostałem...
Awatar użytkownika
By booker
#196853
Lenin, a skąd wiesz ile dripujesz tym boxem?

Trzeba zdejmować ustik i kukać ile wchodzi czy jak inaczej?
Awatar użytkownika
By lennin
#196866
Na początku był problem z wyczuciem. Kwestia wprawy - najpierw to widać ile płynie liquidu rurką (pęcherzyki powietrza) potem to czuć. Aktualnie wsadziłem sobie koreczek z bluefoam. Wygodniej wapuje.
By user
#197425
Od dzisiejszego popołudnie jestem userem BlackBox'a :)
Szczęśliwym userem kolejnego gadżetu :)
Box działa prawidłowo, starannie wykonany. Z 18650 na pokładzie to niezły sprzęt, zwłaszcza, że do baku wchodzi 10ml. Niezłe zabezpieczenie do wypadów w teren.
Brak zasilania i liquidu szybko nie grozi :)
Chmurzy to niesamowicie, na zwykłym atomku 510 od Kinga. No i kop. KOP przez duże K.
O ile vapuję 18mg zazwyczaj, i nie robi na mnie wiekszego wrażenia (za wyjątkiem BIGów, one kopia inaczej) o tyle ten sam liquid na BB wali w gardziel jak szalony.
3-4 sztachy nasycają mnie na około 20 minut :)

Sprzęt warty zakupu. Prosty w obsłudze i użytkowaniu.
Dzięki Lennin :)
Awatar użytkownika
By donjohn
#197552
Reed , a da radę HV popalać ?
Czy 2 batki 16340 wejdą
By user
#197689
Sprawdzone. Wchodzą 2xICR18350 noPCB, 2x17335 noPCB i 2x16340 z PCB :)

UPDATE:
Poniżej fotki uruchomionego i działającego (zajedwabiście) BlackBox'a z zapiętym mini 510 KING

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
By donjohn
#197691
reed pisze:Sprawdzone. Wchodzą 2xICR18350 noPCB, 2x17335 noPCB i 2x16340 z PCB :)


Dzięki.To bardzo dobra wiadomość :)
Awatar użytkownika
By lennin
#197692
Tylko trzeba pamiętać że każda sztuka jest inna troche ;) To nie chińska produkcja tylko "garażowe grzebanie" :D
By user
#197696
Zaraz tam garażowe :D
Hand Made, to brzmi lepiej. I wiadomo, że dopieszczane jednostkowo, a nie z taśmy ;)
Updatnąłem poprzedniego posta, dodałem fotki :)

PS:
Lennin, kwestia tego czy wejdą tam 2 batki, to w zasadzie tylko kwestia styków do baterii. Jeżeli dobierzesz ich sprężystość odpowiednio, to wejdą i duże, i 2 małe :)
Nie wiem jednak czy z czasem, przy 2 batkach, nie odkształcą sie na tyle, że jedna duża będzie "latać" i będą wymagać lekkiego rozciągnięcia.
Awatar użytkownika
By lennin
#197700
Ale pskudztwo. :P I pokazujesz co jest w środku (minimalizm na maxa) :D Widać teraz wszystkie arkana tegoż wynalazku. Gąbka po co podłożona? Wężyk skróć jak używasz zwykłe atomki i dałem spory zapas.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2010, 12:06 przez lennin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By donjohn
#197701
Chińska produkcja niech się schowa :)
Home Made Rulez :)
By user
#197702
lennin pisze:Ale pskudztwo. :P I pokazujesz co jest w środku (minimalizm na maxa) :D Widać teraz wszystkie arkana tegoż wynalazku. Gąbka po co podłożona? Wężyk skróć jak używasz zwykłe atomki i dałem spory zapas.


Wywalić fotki środka? Sorrki, jeżeli wrzuciłem to wbrew Twojej woli, zaraz skasuje jeżeli tak chcesz. :)
2 kostki gąbeczki dałem po obu stronach gwintu butleczki, lepiej sie tak trzyma, nie lata :)
Wężyka nie skracam, bo jak zapnę XLa, to będzie za krótka, a tak mam uniwersalną długość węża :)
Awatar użytkownika
By lennin
#197708
Hm.... może okienka troche za duże ale lepsze takie niż ma się nie mieścić. Generalnie robię tak doginam styki żeby weszło na wciśk aku 18650 zabezpieczone. One zwykle są dłuższe od zwykłych. Reklamacji na popękania przy kombinacjach z wciskaniem różnych ogniw nie uwzględniam ;) Doginać nie proponuje jak coś za bardzo sie pościska tylko podłożyć magnesik neodymowy. To ma być sprzęt na jedno 18650 i palone zwykle atomki nie LRki. Wyłącznik może tego nie przetrwać .
By user
#197709
Okienko mogłoby być krótsze o około 2-3 mm od góry, tam gdzie gwint buteleczki, ale wtedy albo trzeba by szlifować/frezować lekko od środka, albo szlifować gwint i kołnierzyk buteleczki.
LRki będę dymał na IHM, jego styki przenoszą bez bólu do 15A :)

PS:
Mam pomysła:
Może przenieść całą dyskusję do Własnej Produkcji, a tu zostawić tylko ogłoszenie z linkiem do tego wydzielonego tematu?
Awatar użytkownika
By lennin
#197712
Można ;) Bo to chyba nie miejsce na takie wywody. Szlifować w sumie mozna tylko pojawia sie pytanie ile to poprawi a ile pracy będzie kosztowało.
By user
#197714
Też tak pomyślałem. Można się bawić, ale czy warto?
Tak jak jest działa i pasuje do siebie wszystko, bez udziwnień :)
By user
#197717
Przepraszam za mały misz-masz w temacie.
Nie wiem co kliknąłem źle, ale przeniosło się to jakoś niechronologicznie :(
Sorry za zamieszanie i utrudnienia.
By maniak
#197749
lennin, jeśli to nie tajemnica - skąd wziąłeś odpowiedni wężyk? I czy testowałeś też grubsze i cieńsze niż ten zastosowany?
By Skasowany
#197779
Może po prostu o tym nie napisał, ale wydaje mi się, że gdybym ja był na jego miejscu i zależałoby mi na zarobieniu paru groszy i nie chciałbym zdradzać sekretów budowy tego urządzenia (a tak chyba przecież jest?) to nie byłbym za bardzo zadowolony jakby mi go ktoś od środka pokazywał..
By user
#197782
A może po prostu Ty nie wiesz wszystkiego?
Rozmawiałem o tym z Lenninem.
Dla Twojego spokoju wywaliłem te fotki.
By Skasowany
#197783
A może po prostu Ty nie wiesz wszystkiego?
Rozmawiałem o tym z Lenninem.
Dla Twojego spokoju wywaliłem te fotki.

Nie spinaj się tak, poruszyłem temat bo nie było żadnej informacji ani z jego strony, ani z Twojej i wyglądało tak, jakby sprawa utkwiła w miejscu. Jeśli o tym rozmawiałeś to OK. Z mojej strony koniec tematu i przepraszam.
Awatar użytkownika
By booker
#197790
Bolec pisze:Może po prostu o tym nie napisał, ale wydaje mi się, że gdybym ja był na jego miejscu i zależałoby mi na zarobieniu paru groszy i nie chciałbym zdradzać sekretów budowy tego urządzenia (a tak chyba przecież jest?) to nie byłbym za bardzo zadowolony jakby mi go ktoś od środka pokazywał..

Wiesz co, tak jakby budowa Mr.Puffera była jakąś tajemnicą...

Obrazek
By user
#197861
booker pisze:
Bolec pisze:Może po prostu o tym nie napisał, ale wydaje mi się, że gdybym ja był na jego miejscu i zależałoby mi na zarobieniu paru groszy i nie chciałbym zdradzać sekretów budowy tego urządzenia (a tak chyba przecież jest?) to nie byłbym za bardzo zadowolony jakby mi go ktoś od środka pokazywał..

Wiesz co, tak jakby budowa Mr.Puffera była jakąś tajemnicą...


Powiem nawet więcej: Lennin w swoim BOXie trochę inaczej rozwiązał prosty, ale istotny element. Lennin Box powinien w związku z tym palić lepiej :)

DELL, teraz tylko czekać, aż Lennin wykombinuje, jak zasilić liquidem od strony gwintu, bez rurki do wkładu :)
Awatar użytkownika
By lennin
#197954
A nie było mnie trochę a tu taka zadyma. Wężyk z wędkarskiego. Testowałem mniejsze grubszych nie. Ale tam na prawde nie ma nic tajemniczego. Wyłącznik styki do baterii kawałek wężyka. Tylko poskładać to tak żeby jakoś chciało wyglądać i działać. Z tym doprowadzeniem liquidu od spodu myślałem. Pojawia sie za dużo ale. Np. Jak zobaczyć ile liquidu juz "wcisneliśmy" Widać to po wycieku otworkami po bokach? Połączenie na sztywno tylko wchodzi w gre rurka gwint butelka. Znów wycieki jak sie przegnie cokolwiek. :/
Awatar użytkownika
By donjohn
#200606
Wczoraj dotarł do Mnie mój BB :)
Jakość i wykonanie na najwyższym poziomie - nie ma do czego się przyczepić
Wapuje się z niego zacnie - daje duże chmury dymu *SMOKEKING*
Butla 10 ml starczy spokojnie na 2 dni wapowania bez konieczności zmiany kartridzy , dolewania , napełniania itd.
I oto w tym chodzi- duża batka ,dużo liquidu i zero problemów...śiwetny sprzęt
Dzięki Lennin :piwo :piwo
Awatar użytkownika
By donjohn
#200649
Tak podoba się bardzo nawet - tak to sobie wyobrażałem :)
Teraz już się nie zgubię jak po nocy będę szedł :zakrecony
A tak pytam z ciekawości - dałoby rade zrobić BB żeby podawał 5 v na atomek ?
Awatar użytkownika
By lennin
#200652
Dało lecz to już zabawa w ogniwka pod wymiar raczej plus 510ki na 5V to juz beda śmierdzieć. Do tego czas działania będzie krótki jeżeli wsadzimy 7805.
Awatar użytkownika
By donjohn
#200654
Aha. Rozumiem:)
Tak się pytam , bo marzy mi się modzik z regulacją napięcia - mam ochotę na 3,7v to palę na 5 v , 6,4 v itd..
Awatar użytkownika
By booker
#200668
lennin pisze:510ki na 5V to juz beda śmierdzieć.

Te robione przez SLB dopiero sie na 5v rozkręcają ;)

donjohn pisze:A tak pytam z ciekawości - dałoby rade zrobić BB żeby podawał 5 v na atomek ?

Chłopskim modem na trzech diodach (-0.7v każda) 5.3v (jeżeli użyjesz 7.4v ofkoz)
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.