EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
By dorjak72
#1015726
Witam.
Postanowiłem zmienić sprężynkę na magnesy w przycisku JM22. Działanie sprężynki trochę mnie denerwowało.
Magnesy kupiłem od kol. Biały_Wilk magnesy-14x9-5x1-t61126.html
Rozmiar magnesów to 14x9.5x1

1) wkleić równo na środku magnesy są nieco mniejsze (dobry jest klej poxipol 10 min.).
2) Do podstawy przycisku włożyć sprężynkę (w gwint tam gdzie wkręca się śrubę) tak aby była na równo z górną powierzchnią.
Co to daje?. Jeżeli skręcimy prawidłowo czyli mocno jak należy to skok jest tak mały że nie ma styku i bardzo ciężko chodzi. Należy poluzować śrubę aby po wciśnięciu przycisku wystawała na 1-1.5 mm. Sprężynka po co, po to że jak śruba będzie luźno wkręcona to przy blokowaniu przycisku podstawa może się wykręcić i tu jest rola sprężynki utrzymuje cały czas sztywne wkręcenie śruby (sprawia jakby śruba była wkręcona do końca). Sprężynkę można dociąć ze sprężynki od wkładów do długopisów.

Skok przycisku możemy regulować śrubą w małym zakresie ale zawsze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam.

[edit]

Przedstawiłem wyżej wersję z jak najmniejszą ingerencją.
Sprężynkę też można wyeliminować dopasowując sobie śrubkę o odpowiedniej długości (gwint M6).
Jeżeli komuś przeszkadza długość wystającej części przycisk (dupki), to może spokojnie zeszlifować 2-3mm bowiem gwint w podstawie jest głęboki. Podstawa będzie wtedy niższa i szczelina widoczna na 4 i 5 zdjęciu będzie o tyle mniejsza.
Ja tego nie zrobiłem, ponieważ mój przycisk to już "zabytek" z pierwszej serii.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014, 23:33 przez dorjak72, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By daras25
#1015878
Ok , dzięki .
Żeby przycisk w JM-ie dobrze działał na sprężynie , potrzebna jest inna śrubka - z niepełnym gwintem .

Obrazek

Tak na prawdę JM nie jest przystosowany do magnesów i dlatego takie rozwiązanie wydłuża przycisk o odkrywa gwint blokady .
By dorjak72
#1015910
Wiem ale takiej śrubki nie mam. Wydaje mi się że odległość między łepkiem a gwintem powinna wynosić 3-5mm.
Magnesy jest to pewne wyjście. Czy najlepsze?, ale lepiej działają od wersji pierwotnej.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014, 22:14 przez dorjak72, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.