EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By michalk092
#367224
Witam jestem tu nowy i może w ogóle nie pisze w odpowiednim dziale ale już nie ważne. Mam pytanie do osób które produkują swoje liquidy. Znalazłem na forum kalkulator do obliczanie mocy liquidu który chcemy sporządzić.

Otóż chciałbym zacząć sobie produkcje liquidu na własny użytek pogrzebałem troch w internecie i z tego co znalazłem wynika , że aby otrzymać tai liquid wystarczy kupić bazę nikotynową (myślałem o mocy 36) glicerynę i aromat.

Z kalkulatora wynika ,że gdybym kupił ten aromat załóżmy 80ml o mocy 36 i zmieszał bym to z gliceryną (też 80 ml) to wyszedł by mi liquid o mocy 18mg/ml.

Pytanie mam takie czy na pewno dobrze myślę żeby nie wywalić kasy za przeproszeniem w d*pe , żeby nie zabić się przy tym i aby nie zrąbać atomizerka.

Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
By Kriss
#367227
michalk092 pisze:Z kalkulatora wynika ,że gdybym kupił ten aromat załóżmy 80ml o mocy 36 i zmieszał bym to z gliceryną (też 80 ml) to wyszedł by mi liquid o mocy 18mg/ml.

Pytanie mam takie czy na pewno dobrze myślę żeby nie wywalić kasy za przeproszeniem w d*pe , żeby nie zabić się przy tym i aby nie zrąbać atomizerka.

Z góry dzięki za pomoc.

Zacznijmy od tego, że nie kupisz aromatu o mocy 36, aromaty są beznikotynowe, bazy zawierają nikotynę.

Jeśli do x ilości BAZY 36 dodasz tyle samo gliceryny, to wyjdzie Ci 2x bazy o mocy 18mg, tak. Tylko pamiętaj, że dodając beznikotynowy aromat dodatkowo osłabiasz moc.
Awatar użytkownika
By HAL9000
#367230
dobra przejęzyczył się, wcześniej pisał o bazie 36, nie skupiajmy się na literówkach
Kolego - kalkulator, i liczymy, i mieszamy i mamy - jesteś na dobrej drodze. :wink:
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#367241
A nie bezpieczniej zaczac np. od Power Smoke Baza? Nie trzeba niczego rozcienczac, jeno aromatow dodac. Nie mam doswiadczenia, ale wydaje mi się, że to lepsze rozwiazanie, zwlaszcza na poczatek. To wydaje mi się najbezpieczniejsze.
Awatar użytkownika
By michalk092
#367245
właśnie mi się wydaje że jak kupię tą bazę nikotynową o większej mocy i to rozcieńczę wyjdzie bardziej ekonomicznie
Awatar użytkownika
By HAL9000
#367248
Michal nie przesadzajmy z tym bezpieczeństwem, kup to co napisałeś w pierwszym poście, rozcieńczaj wg wskazań kalkulatora, miej na uwadze to co Kriss napisała - że aromat dodatkowo rozcieńcza, nie musisz od razu rozcieńczać całego słoika bazy - tylko tyle ile Ci potrzeba. Czytaj forum i miej rozsądek i ...powodzenia!
Awatar użytkownika
By michalk092
#367280
Jeszcze jedno pytanko sory że wam głowę zawracam - Ile tego aromatu powinno się tak mniej więcej wlewać procentowo ?
Na liquidzie od E-Kinga zawartość aromatu wynosi 5%.

To lać też tak mniej więcej 5% czy na wyczucie metodą prób i błędów ?
Awatar użytkownika
By HAL9000
#367282
Lej metodą "kroplową" w przepisach znajdziesz również określenie "ggt" na kroplę. Ja leję do testu smaku 3kr na 1ml mieszanki. Jak mieszam aromaty w kompozycje zazwyczaj jest to 5kr na 1ml mieszanki bazy z VG (gliceryną).
ps jedna kropla to ok 1/20 ml..
Awatar użytkownika
By michalk092
#367291
Dzięki HAL9000. Widzę ,że jesteś już w tym obeznany więc jak będę miał jakiś problem to pozwolisz ,że będę pisał do ciebie na Priva
Awatar użytkownika
By HAL9000
#367298
Nie ma problemu, prawie od samego początku palę tylko mieszanki własne. Pisz, pogadamy o smakach i przepisach. :wink:
By jaceka
#367308
michalk092 pisze:właśnie mi się wydaje że jak kupię tą bazę nikotynową o większej mocy i to rozcieńczę wyjdzie bardziej ekonomicznie
I tak masz ekonomicznie.
Ja kiedyś kupowałem bazę "36" i do tego musiałem dokupić glicerynę. PG i aromat.
teraz kupuję "18" taką:
VPG. Power Smoke
lub
BAZA TYTONIOWA "UNIWERSAL"
lub
DIRTY NEUTRAL BAZA
do tego aromaty i nie bawię się w kalkulatory i inne dodatki.
Awatar użytkownika
By HAL9000
#367317
Moja podstawa to mieszanka bazy 38PG i gliceryny aptecznej (wolę ją od tej 99). Zawsze robię partię 50 ml > 36,5ml bazy38inawera + 13,5ml gliceryny_aptecznej. Do tego 1/2kr mocno rozcieńczonego kwasu jabłkowego na ml (czyli 25kr) i wychodzi mi coś ok 27mg/ml. Potem dodaję aromatów i pewnie miligraż nikotyny spada, ale tego już nie liczę - myślę że wynikowo jest coś ok 26 i to mi pasi.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#367328
To powiedzcie mi jaki orzeszek było czuć w MLB kinga? bo nakupowałem aromatów orzeszkowych i nie mogę odnaleźć tych orzeszków...
Awatar użytkownika
By HAL9000
#367336
Nie wiem za cholercie, ale malo tam było orzeszka czuć - może laskowy popróbuj, ale nie więcej niż 1/8kr na ml. ..ale tylko gdybam... :?
Awatar użytkownika
By Kriss
#367346
HAL9000 pisze:Potem dodaję aromatów i pewnie miligraż nikotyny spada, ale tego już nie liczę - myślę że wynikowo jest coś ok 26 i to mi pasi.

Jeśli dodajesz powyżej 1kr/ml to spada mocniej :)

Generalnie im mocniejsza baza tym bardziej się ją osłabia dodając aromatu.
Awatar użytkownika
By vincent
#367349
_Monter_ pisze:To powiedzcie mi jaki orzeszek było czuć w MLB kinga? bo nakupowałem aromatów orzeszkowych i nie mogę odnaleźć tych orzeszków...

Moim zdaniem najbardziej bliski jest orzech włoski, ale moim zdaniem to nie tylko to.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#367354
HAL9000 pisze:Nie wiem za cholercie, ale malo tam było orzeszka czuć - może laskowy popróbuj, ale nie więcej niż 1/8kr na ml. ..ale tylko gdybam... :?

Spróbuję.
Mam laskowego, ziemnego dwa rodzaje z inawery.
Awatar użytkownika
By Kriss
#367355
_Monter_ pisze:To powiedzcie mi jaki orzeszek było czuć w MLB kinga? bo nakupowałem aromatów orzeszkowych i nie mogę odnaleźć tych orzeszków...

Monter, ale mieszacze Joye raczej nie korzystają z aromatów inawery... ;-)

Myślę, że lepiej byś zrobił, gdybyś poszukał po prostu takich mieszanek, które Ci odpowiadają zamiast kombinować, jak odtworzyć gotowca... :)
Awatar użytkownika
By HAL9000
#367357
Kriss pisze:Jeśli dodajesz powyżej 1kr/ml to spada mocniej :)

Generalnie im mocniejsza baza tym bardziej się ją osłabia dodając aromatu.

no to policzyłem, przy 5kr/ml i tym kwasie jabłkowym wychodzi 22mg/ml - jak dla mnie ok :wink:
Awatar użytkownika
By michalk092
#367360
HAL9000 pisze: Do tego 1/2kr mocno rozcieńczonego kwasu jabłkowego na ml (czyli 25kr)

W czym rozcieńczasz ten kwas ? w glicerynie normalnie czy jak ?
Awatar użytkownika
By HAL9000
#367362
W wodzie, kupujesz to w formie kryształków w TL: http://twojliquid.pl/profesjonalne-doda ... ory_id=16- ja to rozcieńczyłem trochę bardziej niż zalecają.
By jaceka
#367470
kwas jabłkowy "zabija" smak niektórych aromatów. Orzeszki raczej na pewno ;-) Zresztą ja się nie znam.
Awatar użytkownika
By michalk092
#367685
Dzięki wielkie wszystkim za pomoc i sugestie niedługo myślę , że zamówię sobie wszystkie potrzebne składniki i do dzieła. Co mi wyjdzie napiszę na forum :D
Awatar użytkownika
By _Monter_
#367860
Namieszałem w końcu coś co mi w miarę podchodzi...na 8 ml mlb kinga trzy krople orzecha laskowego i dwie peanut'a.
Faktycznie aromaty sporo osłabiają płyn.
Awatar użytkownika
By morek900
#376868
zrobiłem dwa e liquidy swojej roboty : )

5kr/ml MIX MIĘTOWY od inawery na PVG 18mg -- smak (OBRZYDLIWY)

3kr/ml WIŚNIA W LIKERZE od inavery tak samo na pvg 18mg -- (takie sobie, nie czuć w ogólę wiśni) ale DYM OK! :) a moc taka troszku mocna.

robiłem to na buteleczkach 5ml :) wiec duzej straty nie ma ; )

-- [scalono] 15 gru 2011, 18:43 --

nie wiem czym wzbogacić aromat żeby było go moooocno czuć !
Awatar użytkownika
By cvbn
#376910
morek900 pisze: ...(takie sobie, nie czuć w ogólę wiśni)...
nie wiem czym wzbogacić aromat żeby było go moooocno czuć !


Mam ten sam problem z wiśniowym aromatem - bardziej smakuje jak coś kwaśnego i gnijącego niż jak wiśnia ;)

dodawać więdcej aromatu ;) ew lepszego ;)
Awatar użytkownika
By aspartan82
#377155
Powiem krótko mniej aromatu za to więcej leżakowania w ciemnym miejscu.
Kolego morek900 5kropli mixa miętowego to za dużo, wiśnia w likierze trochę dziwnie smakuje, z wiśniowych to polecam Black Cherry albo Wiśnia - proporcje 0,2 ml aromatu na 10 ml bazy, albo jak kto woli powołując się słowa książki Starego Chemika 1 kropla to około 0,05 ml, no więc 4 krople, ale jak już pisałem wcześniej każdy z nas ma inne kubki smakowe i gusty, więc jak coś jest za mało aromatyczne dajcie temu czas na przegryzienie się, jak dalej będzie mało aromatyczne kropla więcej i znowu czekać aż się przegryzie. Trochę cierpliwości. - podam przykład zrobiłem pomarańczę na VPG 18mg - 0,2 ml aromatu na 10 ml bazy, dwa dni i co chemiczna pomarańcza, coś metalicznego w posmaku, zostawiłem na tydzień w ciemnym miejscu i co lux malina, warto było poczekać.
Awatar użytkownika
By olala
#377973
michalk092 pisze:właśnie mi się wydaje że jak kupię tą bazę nikotynową o większej mocy i to rozcieńczę wyjdzie bardziej ekonomicznie


zrobiłam kiedyś wyliczenie ;)
viewtopic.php?f=174&t=16427
Awatar użytkownika
By Amix
#377975
To nie jest tak do końca oczywiste. Z 24mg zjechałem na 18mg i zauważyłem, że zużywam troszkę więcej. Po powrocie na 24mg - zużycie spadło. W sumie chyba na jedno wychodzi i tak naprawdę wcale nie jest taniej, ale piszę o swoim przypadku. Organizm domaga się swojej dawki nikotyny - przynajmniej u mnie.
Awatar użytkownika
By aspartan82
#378562
morek900 pisze:o widze że paliłeś Wiśnie w Likierze : >. +/- ile kropli i ile czasu żeby sie przegryzła?


Cześć
Tak jak pisałem kwestia kubków smakowych i czasu. Zrób tak na 2 ml bazy 1 kropla, druga próbka 2ml bazy 2 krople i czekasz.
Po 1 dniu próba, potem po dwóch itd.

Właściwe proporcje metodą prób i błędów oraz czas i cierpliwość gwarancją sukcesu.

Ja tak jak pisałem wcześniej na stronie producenta pisze zalecane stężenie 1-2%, i tego się trzymam, nie zawsze zdaje to egzamin. Na niektóre "zapomniane" samogony przyszedł czas na ponowne testy po 1 - 2ch mcach. Dzisiaj testuje zrobioną przedwczoraj kawę 30ml i co dalej za słabe. Sprawdzę jutro, jak po tygodniu za słabe będzie to doleje dwie kropelki aromatu i znowu poczekam. Cierpliwość i upór zdaje egzamin.
By jaceka
#378832
aspartan82 pisze:Cierpliwość i upór zdaje egzamin.
i to zdanie jest prawdziwe. Jeżeli po godzinie chcesz już e-palić to powodzenia. tylko po co piszesz, że ohyda?
Chcesz robić samemu płyny? rób to ze znacznym wyprzedzeniem.
Awatar użytkownika
By olala
#378869
morek900 pisze:mix miętowy, smakuje jak hmm. Taki olejek kamforowy którym zakrapia się np pościel aby ładnie pachniała :>

dałeś 5kr./ml i się dziwisz? ;)
rozcieńcz to, dodaj jakiejś Virginii bądź jakiegoś suchego smaczku tytoniowego i będzie dobry.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.