EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By lukaszn91
#1862180
Jestem na forum nowy i zarejestrowałem się tutaj z powodu problemu z moim e-papierosem, jakim jest notorycznie przepalająca się grzałka. Miałem zestaw iStick Pico z atomizerem Melo. Przepaliły mi się w bardzo krotkim czasie dwie grzałki. Pech chciał, że przy wymianie jednej z nich uszkodziłem cały atomizer, więc wymieniłem go na Cubis II. W międzyczasie dowiedziałem się, że za problemem z grzałkami najprawdopodobniej stała zła technika palenia. Paliłem przy większej liczbie wat niż zalecana dla grzałki. Teraz jednak na to uważam, mam ten mój zestaw iStick Pico + Cubis 2, grzałka 18-25 wat. Palę tylko i wyłącznie w przedziale 19-24, po nalaniu płynu do pustego zbiornika zawsze czekam te 15min, nie zaciągam się kilka razy pod rząd i... nadal czasem czuć swąd i nieprzyjemne gryzienie w gardle. Jak odstawię na kilkanaście minut i wracam do palenia, to jest ok, ale tymczasowo. Po jakimś czasie znowu trafia się buch ze swądem. Co może być przyczyną? Czy możliwe jest to, że to "baza" (czy jak to tam nazwać, jestem w tym temacie nowy) iStick jest uszkodzona i powoduje przepalanie grzałek? Raz przypadkowo zmoczyłem e-papierosa, czy to może być przyczyną? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1862183
Nośnik w grzałce jest nieodpowiednio nasączony. To częsta wada grzałek fabrycznych.
Przed pierwszym użyciem nowej grzałki, podłub lekko igłą w jej otworkach, tak, by leciutko rozluźnić bawełnę w środku.
By lukaszn91
#1862187
Dzięki za odpowiedź. A czy jest szansa, że jak zrobię to z obecnie używaną grzałką to będzie lepiej, czy trzeba to koniecznie robić w nowo zakupionych, żeby był efekt?
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1862188
Nośnik w tej grzałce jak sam to opisujesz jest już przypalony. Możesz co prawda jeszcze spróbować ją wygotować, porządnie wysuszyć i podłubać w niej,
ale czy da to spektakularny efekt smakowy, nie ręczę. Dlatego napisałam o nowej.
By lukaszn91
#1862193
Ok. Może to głupie pytanie, ale czy w grzałce każdego typu jest w środku wata? Właśnie wziąłem jakąś starą grzałkę, wcisnąłem do środka szpilkę, ale nie wydaje mi się, żeby w środku była wata.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1862200
lukaszn91 pisze:Może to głupie pytanie, ale czy w grzałce każdego typu jest w środku wata?

Powinna być ale jeśli małe sprytne rączki zapomniały dać, to też tak bywa :mrgreen:
By Maskota
#1862205
Szkoda że kupiłeś zanim zapytałeś. Cubis 2 to straszny badziew, grzałki do niego albo bobrza albo plują gorącym płynem w usta. Je nawet ciężko rozruszać igła tak sa zazwyczaj zbite, nie ma tam waty, drut grzewczy owinięty jest jakaś szmata podobną do chusteczek nawilżających

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
By lukaszn91
#1862209
No to się wkopałem. Tego Cubisa poleciła mi Pani, która mnie w sklepie obsługiwała. Jutro pójdę gdzie indziej i być może kupię inny atomizer. Co polecacie w granicach 100zł, co będzie jednocześnie kompatybilne z iStick Pico?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1862212
lukaszn91 pisze:co będzie jednocześnie kompatybilne z iStick Pico?

Wszystko do 23mm *CZAJNICZEK*
By lukaszn91
#1862242
Kupiłem właśnie Aspire Atlantis Evo. Ponoć grzałki sa lepsze niż w Cubisie. Mam jednak jeszcze jedno pytanie: w instrukcji jest napisane, żeby przy pierwszym zalewaniu należy "zakroplić bezpośrednio kilkoma kroplami nowy zespół grzewczy" - co to w ogóle znaczy?
By Maskota
#1862243
Zebyś zalał kilka kropel płynu bezpośrednio do grzałki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
By lukaszn91
#1862258
Tzn. na te otwory z watą? Przepraszam za tyle pytań, ale nie chce znowu czegoś zepsuć...
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1862260
Nie wiem jak wygladaja te grzalki ale to bez znaczenia bo zasada ta sama,w każde miejsce gdzie jest widoczna
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1862261
Kilka kropel też z góry grzałki, w otwory przez które widać watę też. Zakrop i odczekaj kilka minut.
By lukaszn91
#1862457
Zrobiłem, jak radziliście i wszystko działa bardzo dobrze. Jestem zadowolony z atomizera Aspire. W przeciwieństwie do Cubisa, otwory na watę w grzałkach są duże i łatwo dostępne, łatwo je zakroplić.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.