EPF
By Heertuzo
#202516
Ponieważ to mój pierwszy post:
WITAM!
Teraz do rzeczy.
Złożyłem ostatnio Box'a z baterii 18650 ( z DX'a, ognista 2,4AH ) oraz gwintu do atomizera DSE801(atomizer z HG).
Niby wszystko działa ale "kop" jest dużo mniejszy niż z kabelka pod USB( co raczej oczywiste, daje napięcie 4,15V) ale co dziwne również kop mniejszy niż z prawie rozładowanej oryginalnej baterii (aktualnie daje 3,2V). Na baterii z BOX'a mam teraz 3,8V. Czy ktoś robiący sobie taki sprzęt spotkał się z czymś takim? Dodam, że z Box'a ciągnie się lżej mimo, że gwint jest cały wkręcony do atomizera.
Pozdrawiam.
By user
#202532
Nie pokazałeś zdjęć, jak go wykonałeś. Jest kilka rzeczy które potrafią skopać moda, i zaowocować właśnie tym co uzyskałeś.
Ja mam Boxa od Lennina, i kopci niesamowicie, kop też świetny.
Również na batkach 18650 ognistych z DX :)
By user
#202557
W sumie pomysł dobry, prosty a skuteczny. Ale ....
Na pierwszy rzut oka widać przynajmniej 2 elementy do wymiany: SPRĘŻYNKI.
W modzie tym służą obecnie nie tylko jako styk i docisk baterii, ale i jako dodatkowe 2 rezystory. Do wymiany na "blaszkowate" Czyli taka blaszka zgięta na pół. Sprężysta.
I już będzie lepiej.
Druga sprawa, nie wiem jakiej jakości jest wyłącznik. Mierzyłeś jego rezystancję i sprawdzałeś skuteczność?
By Heertuzo
#202731
Dziękuje za odpowiedź i pomoc.
Widzę, że najprawdopodobniej w tych elementach jest problem.
Niestety dzisiaj mój miernik padł więc nie jestem w stanie pomierzyć rezystancji.
Paląc tylko z baterii jest trochę lepiej stąd stwierdzam, że Reed miałeś racje.
Dziękuje i pozdrawiam.
By user
#202791
Lennin mnie kiedyś uświadomił. Też nigdy o tym sam nie pomyślałem. Mam w IHM tylko jedna sprężynę, ale większą. Też robi za dodatkowy opór. Jednak w IHM sprawa jest o tyle prosta, że łatwo można to obejść, nie zmieniając sprężyny. Wystarczy na jej czubku dolutować kabelek, i drugi jego koniec przylutować w miejscu lutowania sprężyny. Moc od razu podskakuje do góry :)
Wyłaczniki tez potrafią szpecić, Przykład Nomada :?
W IHM jest wyłacznik ze styków przekaźnika, prawie zero spadków mocy na nim :)
Awatar użytkownika
By ubs
#202812
reed: Co prawda watek nie o IHM/WLC ale sprawdz dno kubka, dzisiaj punktakiem wzmocnilem kontakt z rurka.
Okazalo sie ze dekielek sie ruszal, a to na 100% skutkowalo stratami.
Raz mi sie palilo OK a innym razem jakby batka nie naladowana, zaczelem szukac i odkrycie, moge ruszac denkiem popychajac od srodka :evil:
By user
#202814
ubs, moje dekle nie ruszają się. Na pewno. Jedyne "straty mocy" występowały na sprężynie, no i na gwincie, wiadomo, ale gwint raczej nie do przeskoczenia. Myślałem o nasmarowaniu go smarem miedziowym. Ale nie mam śmiałości ;)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.