EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By LICHU
#1655531
Ludziska zbliża się sezon działkowy, telefony jakie są takie są więc wiadomo. Mi energi z prawie 6 calowego klocka starcza ledwo na cały dzień. Więc szukam porządnego powerbanku, który zdoła naładować szybko i kilka razy mój telefon. Budżet ? 200zł ? Myślę, że wystarczy. I proszę o wypowiedzi ludzi co mają jakieś doświadczenie w tym kierunku. :piwo
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1655538
ja kupiłem w Media - tego - https://mediamarkt.pl/telefony-i-smartf ... -zielony-1
I jestem zadowolniony
Mozna go naładować w domu - lub sam się ładuje - solar
Kupiłem go ze wzgledu na firme - bo ja znam
Przynajmniej ona nie oszukuje z pojemnościa
Nie wierze w te power banki co maja pierdylion mAh
Awatar użytkownika
By erbis
#1655544
A może zamiast powerbanku ładowarka Efest LUC V4? Przyda się i do ładowania akumulatorów a z naładowanymi można jej używać jako powerbanku.
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1655547
tyle , że tej ładowarki nie wsadzisz w kieszeń :D
Awatar użytkownika
By erbis
#1655552
Nie wiemy czy kolega LICHU będzie ją zanosił na działkę w kieszeni czy zawoził samochodem. ;)
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1655553
ja juz swoja w pracy doładowywałem boxa - w lesie :D
sprawuje sie - OK
Awatar użytkownika
By Skinner
#1655558
Trzymaj na działce akumulator. Do tego przejściówka z zapalniczki na usb - za ok. 20zł.
Wracając zabierasz go do auta i pod prostownik. W budżecie zmieścisz się bez problemu.
Awatar użytkownika
By Haze
#1655560
erbis pisze:A może zamiast powerbanku ładowarka Efest LUC V4? Przyda się i do ładowania akumulatorów a z naładowanymi można jej używać jako powerbanku.

Albo XTAR VC2+, trochę mniejsza :D
Awatar użytkownika
By LICHU
#1655665
Nie no żadne akumulatory na działce, jak coś mam agregat haha ino na gaz muszę przerobić bo paliwo drogie haha. A tak poważnie to nosić będę w torbie edc lub plecaku, przeważnie na co dzień. Prąd wyjściowy minimum 2A musi mieć. I żadne ładowarki mnie nie interesują tylko typowy powerbank.
Awatar użytkownika
By slavo22
#1655671
Popatrz na powerbanki xiaomi, ludzie chwalą. Może jeszcze blitzwolf, ponoć też dają radę. Ewentualnie mogę ci oddać powerbank na ogniwa 18650 z możliwością ich ładowania (przepinasz kabel).

Wypalcowane
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1655704
http://www.3kropki.pl/p/mophie-juice-pa ... 0wodV7QA7g

Jak na jeden dzień doładowania to spokojnie wystarczy. Jak na dłużej (kilka dni) to poleciłbym Ci wersję XL ale przekracza budżet dwukrotnie.
Awatar użytkownika
By martra
#1655769
Hej.
Ja wiem, że tu panuje nagonka na CHIC-a itd, ale się wypowiem też - co najwyżej obskok dostanę. :)

Od prawie roku mam powerbanka 10000mAh z eSmokingu. Do tej pory nie stracił na pojemności, ma dwa porty ładowania 1A i 2A. Nie za duży, zgrabny, choć swoje waży. Cena: 99zł.

http://www.esmokingworld.com/pl/produkt ... 20074.html

A teraz możecie mnie pożerać na kolację/śniadanie za wpis. ;) Tylko kulturalnie. ;)
Awatar użytkownika
By WojtasGRCHW
#1655797
LICHU pisze:Ludziska zbliża się sezon działkowy, telefony jakie są takie są więc wiadomo. Mi energi z prawie 6 calowego klocka starcza ledwo na cały dzień. Więc szukam porządnego powerbanku, który zdoła naładować szybko i kilka razy mój telefon. Budżet ? 200zł ? Myślę, że wystarczy. I proszę o wypowiedzi ludzi co mają jakieś doświadczenie w tym kierunku. :piwo


Ja od siebie dodam. A poz tym od ich pojemności trzeba odjąć 20-30% ponieważ z tego co pamiętam to tyle mniej więcej wynoszą straty. Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.
https://m.morele.net/product/details/653677/0


https://m.morele.net/product/details/719136/1

LICHU pisze:Ludziska zbliża się sezon działkowy, telefony jakie są takie są więc wiadomo. Mi energi z prawie 6 calowego klocka starcza ledwo na cały dzień. Więc szukam porządnego powerbanku, który zdoła naładować szybko i kilka razy mój telefon. Budżet ? 200zł ? Myślę, że wystarczy. I proszę o wypowiedzi ludzi co mają jakieś doświadczenie w tym kierunku. :piwo



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#1656049
Każdy chwali swoje a ja dodam , że ten co zapodałem w linku - zawsze się sam doładuje i nie musi być do tego w pełnym słońcu
Całą resztę trzeba najpierw naładować :D
Oczywiście ma port mikro USB do naładowania - ale gdy nie mamy pod reką prunda - to w zupełności wystarczą wbudowane ogniwa fotovoltaiczne czy jak im tam fachowo jest :D
By Jurand
#1656059
Ja mam 3 takie od ponad roku:
http://allegro.pl/power-bank-12000-mah- ... 01981.html
Jest gniazdo 2A do szybkiego ładowania. Nie mam na co narzekać.

Siedzą w tym 4 sztuki 18650, więc 12000 mAh to pewnie lekkie przekoloryzowanie ale naprawdę dają radę. A cenaaa.. można kupic 3 za cenę któregoś z wyżej proponowanych.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1656252
@Jurand - mam takiego. Oczywiście nie wierzcie w te gigantyczne pojemności, to chińskie bajki.
Wystarczy sprawdzić, jak długo ładuje się powerbank przez złącze USB (0.5A). 12000mAh powinien ładować się powyżej 24 godzin, nie uwzględniając 30-40% spadku na chemii ogniw i na układzie ładującym, stratach na ciepło itd. Czyli ładowanie przez USB co najmniej doba!!! :D
Wywaliłem oryginalne chinskie repliki akumulatorów, wsadziłem stare akumulatory Sony z pakietu zasilającego wkrętarkę Makita. W wkrętarce nie dawały już rady, za to powerbank uzyskał nowe życie, pełne ładowanie to około 10 godzin (prąd 500mA, taki jest ustalony na stałe w wbudowanym kontrolerze ładowania).
Drugi wielki minus tego urządzenia jest taki, że wymaga dość sporego minimalnego obciążenia. Z tego co mierzyłem, przetwornica "robiąca" 5V/2A zaczyna wariować przy prądach poniżej 100mA obciążenia. Więc nie zawsze da się poprawnie do końca naładować smartfona.
A nie daj Boże, że smartfon/tablet obsługuje OTG i wyprowadza na zewnątrz 5V, wtedy po wyłączeniu przetwornicy w powerbanku (z powodu zbyt niskiego pobieranego prądu), ładowane urządzenie zapoda na USB 5V w celu zasilenia urządzenia OTG. Tym sposobem świetnie rozładujemy sobie tablet/smartfon, zamiast naładować. Niestety wiele razy mi się to przytrafiło, dokładnie przy tym powerbanku, który poleca Jurand.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1656305
Dlatego jak chce się mieć pewność, że sprzęt nie zawiedzie lepiej kupić sprawdzone urządzenie a nie jakieś cuda.
Mophie mnie nigdy nie zawiodło. Na XL mogę spokojnie ok. 5-6 razy naładować telefon.
Nie wiem co w nim siedzi bo nawet nie wiem jak to rozebrać.
W każdym razie całkowicie rozładowane ładuje się bardzo długo.
Awatar użytkownika
By psn
#1656360
Ja natomiast od dłuższego czasu używam takiego wynalazku:
http://www.aliexpress.com/item/TOMO-hig ... 52464.html

Do tego akusy od leeona z forum i śmiga jak ta lala. ;) Wyjście 1A + 2A. ;)
No i plus taki, że jak wysycimy po czasie batki to można wsadzić nowe.
Elektronika wydaje się być sensowna, ssie ładnie z każdej batki po równo. No i plus, bo można tam wrzucić choćby 1x18650 i też śmiga.
Jest też mniejsza wersja na 2x18650.
Pozdrawiam. *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1656382
psn pisze:Ja natomiast od dłuższego czasu używam takiego wynalazku:
http://www.aliexpress.com/item/TOMO-hig ... 52464.html

Do tego akusy od leeona z forum i śmiga jak ta lala. ;) Wyjście 1A + 2A. ;)
No i plus taki, że jak wysycimy po czasie batki to można wsadzić nowe.
Elektronika wydaje się być sensowna, ssie ładnie z każdej batki po równo. No i plus, bo można tam wrzucić choćby 1x18650 i też śmiga.
Jest też mniejsza wersja na 2x18650.
Pozdrawiam. *CZAJNICZEK*


Jak długo ładuje aku ?

Wysłane za pomocą mTalk
Awatar użytkownika
By psn
#1656480
e-Jacek pisze:Jak długo ładuje aku ?


Sporadycznie go ładuje, przeważnie zostawiam na noc i o tym nie myśle.
Wszystko zależy też oczywiście od tego jakie akumulatory wsadzisz do środka. :)
By Jurand
#1656730
Zepsulo pisze:@Jurand - mam takiego. Oczywiście nie wierzcie w te gigantyczne pojemności, to chińskie bajki.
Wystarczy sprawdzić, jak długo ładuje się powerbank przez złącze USB (0.5A). 12000mAh powinien ładować się powyżej 24 godzin, nie uwzględniając 30-40% spadku na chemii ogniw i na układzie ładującym, stratach na ciepło itd. Czyli ładowanie przez USB co najmniej doba!!! :D
Wywaliłem oryginalne chinskie repliki akumulatorów, wsadziłem stare akumulatory Sony z pakietu zasilającego wkrętarkę Makita. W wkrętarce nie dawały już rady, za to powerbank uzyskał nowe życie, pełne ładowanie to około 10 godzin (prąd 500mA, taki jest ustalony na stałe w wbudowanym kontrolerze ładowania).
Drugi wielki minus tego urządzenia jest taki, że wymaga dość sporego minimalnego obciążenia. Z tego co mierzyłem, przetwornica "robiąca" 5V/2A zaczyna wariować przy prądach poniżej 100mA obciążenia. Więc nie zawsze da się poprawnie do końca naładować smartfona.
A nie daj Boże, że smartfon/tablet obsługuje OTG i wyprowadza na zewnątrz 5V, wtedy po wyłączeniu przetwornicy w powerbanku (z powodu zbyt niskiego pobieranego prądu), ładowane urządzenie zapoda na USB 5V w celu zasilenia urządzenia OTG. Tym sposobem świetnie rozładujemy sobie tablet/smartfon, zamiast naładować. Niestety wiele razy mi się to przytrafiło, dokładnie przy tym powerbanku, który poleca Jurand.


Możliwe.
Niemniej od roku ładuję nimi z powodzeniem LG G3 naprzemiennie z paroma modami. Fona naładuję 3 razy z tego banku. Nie mam w sumie na co narzekać.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.