EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
By Kamylo87
#961020
Nie wiem czy dobrze temat zamieściłem...
Witam- mam pytanie - otóż czy jest jakiś parownik który nie leje się( dajmy na to jakbyśmy go do góry nogami odwrócili) bądź jak leży na boku wlotem powietrza do dołu...?
Chodzi o wysoką szczelność...
By abbs
#961024
PucH2 pisze:Tak, kartomizer watkowy w liqinatorze.
yba ze za bardzo rozwiercisz kartka :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
By gregcie
#961029
Witaj,
polecę Ci Tajfuna GT. Można go przenosić praktycznie w dowolnej pozycji i nic nie leje. Jest idealny na wyjścia, ponieważ możesz go śmiało położyć np. jadąc samochodem, nosić w kieszeni i plecaku bez obawy o wyciek.

Pozdrawiam
Grzegorz
By gregcie
#961041
Kamylo87 pisze:Tajfun gt-...a czy może być klon z ft?- na cenie też mi zależy.

Ja osobiście jestem zwolennikiem oryginału (jadę na nim bez problemu od maja 2013), ale wiem, że sporo osób używa klona i sobie chwali. Trzeba tylko uważać na bazę, która w pierwszych egzemplarzach z FT, była z mosiądzu. Teraz już jest podobno OK.

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By [H3]
#961439
Jeśli chodzi o genesisy to bardzo ciężko skonfigurować aby nie lał, niezależnie od pozycji.. jest to naprawdę trudne. IMO :(

Kayfun nie leje jeśli są zachowane dwa czynniki odpowiadające za to :

1. Odpowiednia (duża) ilość sznurka lub waty
2. Odpowiednio ( wysoko) odstająca grzałka od inner airhole, nigdy nie może leżeć na otworze..


O odpowiednim tankowaniu to nawet nie wspomnę, bo najlepiej tankować zaworkiem.. a jeśli ten się nie nadaje do niczego to od góry, ale outer airhole MUSI być zatkany ( palcem najlepiej) :)
Awatar użytkownika
By taxi81
#961457
Z punktem 2 się nie zgodzę.Mam kajtka lite,grzałka troszkę ponad 2 ohm-y(microcoli) i umieszczoną bezpośrednio nad airhol-em i nic nie leje.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By [H3]
#961469
taxi81 pisze:Z punktem 2 się nie zgodzę.Mam kajtka lite,grzałka troszkę ponad 2 ohm-y(microcoli) i umieszczoną bezpośrednio nad airhol-em i nic nie leje.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka


Tak może się zdażyć jeśli punkt 1 wypełniłeś na 101% :)

Jeśli grzałka nie miała by 2ohm a np. 1ohm.. to przy takim upchaniu waty - bober za bobrem :mrgreen:
Awatar użytkownika
By kwinto
#961482
Ja posiadam kajtka 3.1 od kilku dni i jak dotad nic bez przyczyny nie popuscil , oczywiscie zdarzylo mu sie ale z mojej winy i teraz wiem jak go obslugiwac i jak pisze [H]3 jesli zachwujesz pewne zasady to nie leje

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By hilton1
#961672
Jest wiele, fakt iz czesto się zdarza ze leja, ale w bardzo prosty sposób mozna to naprawic.Np. odpowiednim doborem ilosci sznurka.Sposobow jest wiele w zaleznosci od rodzaju kliromizera.
Awatar użytkownika
By [H3]
#961686
wojmek pisze:Czy jest jakiś parownik który nie leje się ?

Nie ma


Zależy co rozumieć przez "leje się" :mrgreen:

Ogólnie każdy można "ułożyć" w ten sposób aby "nie lał", w przypadku jednych jest to łatwiejsze a w innych trudniejsze.. jako miłośnik genesisów twierdzę że są one najtrudniejsze do takiego właśnie "ułożenia" :roll: Ale to absolutnie nie umniejsza jego walorów i miłość ma do niego nie będzie przez to wystawiona na próbę :mrgreen:

Kaytek jest dość prosty.. z tych RBA oczywiście :)
By Kamylo87
#961730
Dzięki za pomoc...i odpowiedzi...
Wybór padł na Kayfuna z tego względu iż najczęściej był polecany..a i tak miałem zamiar go kupić...
Oczywiście tajfun davide i rsst też w przyszłości zasilą moją kolekcję...-mają dużo zalet... tak jak i Kayfun które są często polecane...


Leje się co przez to rozumieć?- żeby nie cackać się i nie martwić gdzieś w aucie czy jak w spodniach sobie stoi czy leży bokiem że się wyleje zaleje itp tid...


Pozdro
Awatar użytkownika
By taxi81
#961773
Jeśli już kajtek leje to leje przez airhol-a czyli przez otwór powietrzny.Można temu zaradzić lejąc liquid przez zaworek a jeśli przez górę to poszukaj jest na forum sztuczka jak to zrobić.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Cezar
#961818
[H3] pisze:Ta sztuczka to nic innego jak zatkanie outer airhole palcem-nalanie od góry-zakręcenie górnego capa-odwrócenie-i zwolnienie blokady outer air hole :)


To ja jestem kiepski magik...
Właśnie tą metodę stosując zraziłem się do kajtka :(
Nic nie pomagało...
Natomiast rusek - rewelacja, ale tankowany od dołu. Podobnie lite...
A w kwestii lania gienków, to mój rsst zawieszony do góry nogami nie uroni kropelki. Na boku również. W pionie też.
I nie musiałem o to walczyć - po prostu tak ma :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
By skrzypekq4
#962001
wspominal ktos o vochtiliusie? ktory dziala jak kazdy kajtek, albo nawet i lepiej. do tego w kazdej chwili mozna zamknac komore spalanai i sie nawet z nim wykompac. grzalka pewnie sie zaleje, ale do liquidu woda sie nie dostanie, a liqid tez nie wycieknie :) jedyny parownik, ktore znam i mozna z nim to zrobic :) i najwazniejsze, zalewac mozna od gory, bez ZADNEGO ryzyka zalania czegokolwiek :)
By m44
#962483
Sagerrak pisze:@Kamylo87

Vivi nova Slim - górnogrzałkowiec. Niezalewany powyżej poziomu sznurków nigdy nie lał, niezależnie od pozycji.



Mnie póki co też jeszcze nie wylał a tarza się po siedzeniu w samochodzie :lol:
Awatar użytkownika
By smialekcz
#972057
skrzypekq4 pisze:wspominal ktos o vochtiliusie? ktory dziala jak kazdy kajtek, albo nawet i lepiej. do tego w kazdej chwili mozna zamknac komore spalanai i sie nawet z nim wykompac. grzalka pewnie sie zaleje, ale do liquidu woda sie nie dostanie, a liqid tez nie wycieknie :) jedyny parownik, ktore znam i mozna z nim to zrobic :) i najwazniejsze, zalewac mozna od gory, bez ZADNEGO ryzyka zalania czegokolwiek :)

No to mam pecha :-(.
Po dłuższym użytkowaniu mój upgrade od Vouchu + Odyss zaczął "puszczać" liquid przez gwint 510. Wymieniłem najpierw uszczelkę pomiędzy bazą a upgradem - nic nie dało. Dodatkowo uszczeniłem środkowy pin (w bazie jest niewielkie wgłębienie - być może kiedyś zapodziałem uszczelkę, ale takiego rozmiaru Vouchu nie dawał nawet "w zapasie". Po południu rozbiorę go na czynniki pierwsze, może po ponownym skręceniu i ułożeniu części będzie dobrze?
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.