EPF
Awatar użytkownika
By Paveletz
#795233
Ponieważ dwa dni temu miała miejsce krajowa premiera dripatomizera IGO-W pozwolę sobie założyć stosowny temat służący do omawiania blasków i (ewentualnych) cieni związanych z jego codziennym użytkowaniem.

Obrazek

Oczywiście, zaraz po dopadnięciu tego atomka zabrałem się za konstruowanie podwójnej grzałki i na dzień dobry mój zapał został ostudzony. Pierwsza konfiguracja składająca się z dwóch niezależnych grzałek nawiniętych na silice i umieszczonych po przeciwnych stronach pinów okazała się porażką. Raz, że chyba kiepsko dobrałem opór; dwa, że silika po zalaniu „spuchła” i spowodowała „przelanie” grzałek; trzy, że zupełnie „padł” obieg powietrza w atomizerze. Zmniejszyłem ilość siliki, nawinąłem nowe grzałki i... zaliczyłem bardzo dawno już niewidzianego boberka... Mocno zawiedziony przeprowadziłem jeszcze kilka eksperymentów, zakończonych równie mizernymi efektami.
W końcu jednak doznałem olśnienia i nawinąłem grzałki w zupełnie inny sposób – po jednej stronie i z pojedynczego odcinaka drutu oporowego. I wreszcie, sukces – jest prawdziwy „parowóz”, a powietrze w capie hula. Schematycznie, moja grzałka wygląda tak:

Obrazek

W pierwszym kroku przyciąłem sobie jakieś 12-15 cm kanthal'a A1 0,20. Drut złożyłem dokładnie na pół, miejsce złożenia ciasno skręciłem kombinerkami na długości ok. centymetra. Dociąłem 12 cm siliki 2mm i złożyłem ją na „trzy”. Przyłożyłem przygotowany drut centralnie do odcinaka złożonej siliki i nawinąłem - zarówno w lewo jak i prawo od skręconego odcinka drutu – po trzy dość luźne zwoje. Trzy końce tak przygotowanej grzałki przewlokłem przez otwory w pinach bazy atomizera (A). Środkowy koniec zaklinowałem śrubką, a niewielki nadmiar „skrętki” zawinąłem wzdłuż pina, do góry. Dociągnąłem i zakręciłem drut w pozostałych pinach, a jego nadmiar okręciłem pod łbami śrubek. Następnie rozciąłem końce złożonej na „trzy” siliki i zawinąłem je na dnie bazy atomizera po ich przeciwnej stronie, licząc od grzałki (B). Nałożyłem cap uważając by otwór powietrzny (AH) znajdował się od strony grzałki, zalałem atomizer i... rzeczywiście, to chyba było to. Po kilkunastu godzinach dripowania, grzałeczka zupełnie się już „rozbujała” i aktualnie atomek spisuje się naprawdę wzorowo.

Dodam, że zwoje uzyskanej w ten sposób grzałki mają ok. 3mm średnicy, a jej opór całkowity przy trzech zwojach na stronę - wynosi ok. 2Ω (kanthal A1 0,20 43,48Ω/m). Przy czterech zwojach opor rośnie do ok. 2,4-2,5Ω.
Awatar użytkownika
By dragus86
#795241
Zastanawiałeś się nad powiększeniem otworu wlotu powietrza? Przy takiej konfiguracji chyba ciężko się spisuje standardowy (tak mi się wydaje). Jest też opcja rozwiercenia z drugiej strony i zrobić po przeciwnej stronie drugą grzałkę. Ale pomysł zmyślny :). Gratki.
Awatar użytkownika
By Paveletz
#795246
No, nie! Wiercić w tak ładniutkim atomku? :mrgreen:
W tej konfiguracji fabryczny AH się spokojnie wyrabia, ale rzecz jasna -nie ma jakiegoś wybitnego przeciągu.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#799901
Moim skromnym zdaniem, to dobry atomizer, ale ma jeden feler. No może nie feler, ale nieudogodnienie. Ma za nisko nawiercone otwory w słupkach. Przynajmniej według mnie.
Awatar użytkownika
By Paveletz
#799904
To fakt - trochę zbyt nisko. Przy kiepsko ułożonej grzałce, można dość łatwo przysmażyć silikon przy pinie plusowym lub spowodować zwarcie grzałki do dna atomizera. Na szczęście jest w nim na tyle dużo miejsca, że przy zachowaniu odrobiny staranności można sobie z tymi niedogodnościami poradzić.
Awatar użytkownika
By kurok
#799910
Wg mnie to właśnie dobrze, że te otwory są tak nisko, choć osobiście to wolałbym po przekątnej - jeden niżej, zaś drugi wyżej. Wszystko to można jednak zniwelować odpowiednio ukladając grzałkę.
Awatar użytkownika
By Paveletz
#799913
"Minusy" są nawiercone odrobinę wyżej, ale dodatkowy milimetr by im nie zaszkodził. Niemniej, po przesiadce z igo-s nie mam i tak na co narzekać - kręcenie grzałki w "W" to czysta przyjemność. Jak do tej chwili, za jedyną istotną wadę tego atomka uważam jego straszną "liquidożerność". Ale coś za coś - kop, smak i wielka chmurka kosztuje... :mrgreen:
By markoz1963
#803883
Testuję IGO-W drugi dzień. Drut i sznurek z kompletu od razu poszedł do kosza.
Mój setup: cztery zwoje drutu kanthal D 0,25mm na 4x sznurek 2mm, opór 1,2 Ohm.
Zalewam spokojnie kilkanaście kropel liquidu. Nic nie rozwiercane. Dripuję na mechaniku: smak super i kopci jak smok.
By dethleffs
#809889
Czyli "dziurka" (AH) jest jedna ? Szukam i szukam jakiegoś zdjęcia z dziurą i nie mogę znaleźć. W moim igo-L była o tyle nieszczesliwie, ze połowę jej zasłaniał rant bazy atomka.

Dziurki niskie w pinach mi nie przeszkadzają, można jak w igo-L kręcic pod srubkę.

Igo-L miał piny miedziane, tu też z tak owego materiału ?
Awatar użytkownika
By Paveletz
#810079
AH jest jeden, ale za to dość wysoko na capie - jakieś 8mm od jego dolnej krawędzi. Nie ma mowy aby zasłonił ją rant bazy. Dzięki takiemu umiejscowieniu także zalanie złącza batki przez AH jest mało prawdopodobne - oczywiście jeżeli trzyma go się w miarę pionowo. Natomiast, co do pinów - wszystkie wyglądają na stalowe.
By nemrod
#810088
W Igo-l i Igo-W z E-dyma mam piny stalowe. W Igo-W dorobiłem jeszcze jeden AH po przeciwnej stronie i jaram na dwóch grzałkach podobnie jak w nimbusie. Chmura i smak naprawdę zacne :D
By dethleffs
#810134
Dziękuje Panowie za odpowiedzi. Wygląda na fajny atomek w takim razie : ) . W igo-L faktycznie był zbyt nisko, zapas 8 mm bardzo cieszy, liquid nie bedzie sie przelewał. Dwa piny "-" posłużą mi raczej, jako dowolność wyboru, by grzałkę nakrecić w takim miejscu by AH było na górze
Awatar użytkownika
By Dosti
#900694
Przymierzam się do zakupu pierwszego drippera , czy poradze sobie z Igo W ? Nie wyglada to dosc skomplikowanie , jednak. Nie jestem pewny . Czy w tym atomizerze jest duzy przeciag ? Czy moze lepszym rozwiazaniem bedzie Igo L ? Chce kupic tego drippera pod Kisa (minimo)
Awatar użytkownika
By Paveletz
#905361
Poradzisz sobie - w najgorszym razie, nawiniesz pojedynczą grzałkę. Przeciąg jest mz średni, ale to rzecz gustu. IGO-L ma tylko jeden pin ujemny, ale na upartego można nawinąć na nim także dwie grzałki. Gabaryty podobne, ale wykonanie znacznie gorsze - "L-ka" nawet się nie umywa pod tym względem do "W". Niemniej, dla KIS'a to rybka - "L" czy też "W".
Awatar użytkownika
By gregbard
#912791
o, fajna rzecz do pokombinowania z rozstawem otworów...
Awatar użytkownika
By Paveletz
#912795
Aha... Czegoż to ludzie nie wymyślą... :)
MZ biorąc pod uwagę, że w konfigu na dwóch grzałkach nawet metalowy cap czasami aż parzy, baaaaardzoooo ciekawe jak ten akryl będzie się sprawował.

EDIT: Google podpowiedział, że temperatura topnienia dla szkła akrylowego wynosi 160 °C.
Awatar użytkownika
By kwinto
#930717
Sprezentowałem sobie ten sprzęcik i powiem wam że rozwiercenie AH jest niemal koniecznością ,ja walnołem sobie 2x 2.5mm a co niech sie dzieje wola boska .Setup taki oto- ekowool 2mm złożone na pół na to kanthal 0,25 3 zwoje na grzałke co dało około 0,5-0,6 ohm i musze powiedzieć że masakra syn myślał że spaliłem znowu coś na patelni jak wszedł do domu tak zadymiło z kuchni ,fajna zabawka można kombinować ile tylkio mamy pomysłów w głowie .
Awatar użytkownika
By zeroone
#936053
kwinto pisze: kanthal 0,25 3 zwoje na grzałke co dało około 0,5-0,6 ohm


Takie zapytanie Kanthal D ? ;). Do mnie dripek doszedł parę dni temu, przesiadam się z IGO-S :D
rozwierciłem AH na 2 x 1,3 i śmiga. Kurczę nie wiem coś mi nie podchodzi ta silica zajeżdza czymś dziwnym.
Awatar użytkownika
By kszyhok
#949849
Mam i ja ! Mały ale wariat. Pierwszy raz mam kontakt ze sprzętem tego typu (dzięki koledze rudy102) pierwsza grzałka na bawełnie i mesh na jakiś czas poszedł w odstawkę *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By kwinto
#950364
zeroone pisze:
kwinto pisze: kanthal 0,25 3 zwoje na grzałke co dało około 0,5-0,6 ohm


Takie zapytanie Kanthal D ? ;). Do mnie dripek doszedł parę dni temu, przesiadam się z IGO-S :D
rozwierciłem AH na 2 x 1,3 i śmiga. Kurczę nie wiem coś mi nie podchodzi ta silica zajeżdza czymś dziwnym.



nie nawinołem kanthal A1 ,kanthal D też sobie radzi .Jeśli chodzi o silice to ja ją dość długo wygotowuje bo też mi zajeżdzała czyms nieokreślonym po gotowaniu jest lepiej
By Krasnal45
#961407
No właśnie, dziwne, bo ja mam dwa. I to nie widać żeby któryś był dorabiany, tylko wyglądają obydwa identycznie. Jak "fabryczne". Muszę zapytać poprzedniego właściciela.
Awatar użytkownika
By kwinto
#961985
yroche za dużo ale tylko takie miałem wiertełko i zainspirowany kilkoma filmikami z filipin zaryzykowałem ,na początku przeszkadzało teraz nawet jestem zadowolony z 3mm
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.