EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By vieslav
#864733
Podzielę się ciekawymi obserwacjami - po 4 miesiącach na e-p przybyło mi jakieś 3-4kg. Od dwóch miesięcy ciągnę pakę analogów dziennie. Ubyło mi 4kg. Od nieco ponad tygodnia palę hybrydowo (paczka wystarcza na 2-3 dni + 10ml lq 24mg na tydzień) i waga się stabilizuje.
By beatabeataaaa
#864749
vieslav pisze:Podzielę się ciekawymi obserwacjami - po 4 miesiącach na e-p przybyło mi jakieś 3-4kg. Od dwóch miesięcy ciągnę pakę analogów dziennie. Ubyło mi 4kg. Od nieco ponad tygodnia palę hybrydowo (paczka wystarcza na 2-3 dni + 10ml lq 24mg na tydzień) i waga się stabilizuje.


Znacznie lepiej mieć parę kilogramów więcej , niż płuca ociekające smołą .
By ARCo.
#864756
vieslav pisze:Podzielę się ciekawymi obserwacjami - po 4 miesiącach na e-p przybyło mi jakieś 3-4kg. Od dwóch miesięcy ciągnę pakę analogów dziennie. Ubyło mi 4kg. Od nieco ponad tygodnia palę hybrydowo (paczka wystarcza na 2-3 dni + 10ml lq 24mg na tydzień) i waga się stabilizuje.

Wszystko zależy od tego jak często i szybko biegasz do kiosku po papierosy. :mrgreen:
By Korbamoto
#865453
Nigdy nie pisalem w tym temacie, ale co tam. Napisze. Od 20 lat waze 100- 105 kg. Od 16 miesiecy jade tylko na e-p, po 27 latach jarania analogow. Jak mi sie chce jesc o 1szej w nocy- to jem. Pije hektolitry piwa od lat.
I nadal waze latem 100 kg, zima 105 kg.
Co nie znaczy, ze jestem szczuply ;)
Ale nie tyje bardziej. Ruszam sie sporo, bo tak mam, ze nie moge na miejscu usiedziec, ale sportow to raczej nie uprawiam. A i zadnej diety nigdy nie stosowalem. Jem co chce i kiedy chce.
Wzrost wagi to chyba bardzo indywidualna sprawa, zalezna od wielu czynnikow.
Awatar użytkownika
By niqiqi
#865745
+5kg, a jem tak samo albo i mniej. Chyba większość osób jeśli przytyła to tak o 5-6kg, to chyba faktycznie zależy od tego, że zmysły się wyostrzają.
By japs
#880566
Niestety wapowanie powoduje wzrost wagi. Nie wiem , który ze składników jest za to odpowiedzialny PG czy VG. Ponieważ nie znam się na chemii , napisałem do Starego Chemika z prośbą o pomoc ale na razie nie odpisał. Od 25 lat mam schorzenie związane z wadą przemiany materii i wiem niestety co piszę. Któryś z w/w składników przenika do krwi i powoduje znaczny wzrost glukozy. W moim przypadku ( przy wciąganiu 8-10 ml/dobę ) jest to drugi solidny obiad - baza 50/50. A tak cieszyłem się z e-pap i rzucenia w cholerę analogów.
Awatar użytkownika
By maluszek69
#880836
U mnie również wzrost wagi zauważony z ok 115 jak zaczynałem wapować , obecnie 133 :)
Więc wzrost konkretny ;-)
By berto
#880847
berto pisze:Ja przytyłem ok. 15kg a najgorsze jest to że mi idzie tylko w brzuch i boczki.
Trzeba się będzie ruszyć bo lato niedaleko. :mrgreen:


Obecnie ok. -15kg i waga w normie a jem praktycznie tylko słodycze i śmieci. Nierzadko 5-6k kcal dziennie.
Ciężka praca wyciśnie z człowieka wszystkie soki, niezależnie od stosowanej "diety". :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Makita
#880849
Zalezy jeszcze ile sie pali analogow bo jak okolo 10 to waga sie utrzymywala w mojm przypadku a jak zaczolem palic 20+ dziennie to schudlem te 4 kg od mojej stalej wagi. Przestalem palic analogi 3 miesiace temu i waze tyle samo co palac 10 dziennie.
Awatar użytkownika
By zeroone
#883882
Po ośmiu miesiącach ekopcenia waga u mnie wzrosła z 73 kg na 84 kg, nie twierdzę że to przez liquidy czy tym podobne lecz wydaje mi się że większa rolę odgrywają tutaj nasze warunki genetyczne jakie posiadamy, przemiana materii a w szczególności nasza kochana psychika ;).
By Spor999
#884656
Ja palę e-petka już prawie 1.5 roku, ale niestety z przerwami. Gdy paliłem dłużej tylko e-petka (3-8 miesięcy) nie odczułem wzrostu wagi. Może dlatego że regularnie czwicze na siłowni.
Awatar użytkownika
By Margaretta
#884712
U mnie niestety nie chce waga wzrosnąć,a chętnie bym z 5kg więcej mogła mieć :( Ale ja ani na siłownię nie chodzę,ani specjalnie się nie objadam...Chyba mam dobre geny i przemianę materii :)
Awatar użytkownika
By zeroone
#887675
trol1488 pisze:20kg przez rok wapowania


:shock: wow pełen szacun kolego :D ;)
By japs
#888012
zeroone pisze:
trol1488 pisze:20kg przez rok wapowania


:shock: wow pełen szacun kolego :D ;)


Gdyby nie e-fajki toby nas Polaków coraz mniej niestety było :lol: .
A na poważnie przeczytałem cały wątek i inne dotyczące metabolizmu liquidów w naszych organizmach i nie znalazłem odpowiedzi , który ze składników jest odpowiedzialny za wzrost glukozy we krwi - co musi przełożyć się na wzrost wagi. Czy są tu może cukrzycy , którzy na własnych organizmach to ustalili?
By dorjak72
#888101
Ja też przytyłem 20kg (z 55 do 75) w ciągu 6-7 miesięcy, tyle że nie jest to spowodowane e-paleniem (6 m-cy już paliłem e-papierosy) tylko tym że narzeczona zaczęła w końcu gotować coś w rodzaju obiadu. Aktualnie ważę 68kg (czyli schudłem 7kg)
By LM 1
#888131
Japs, nie znalazłeś ponieważ nie ma takiego składniku. Po rzuceniu palenia aktywuje bakteria Proteobacteria i Bacteroidetes, który zniszcza bakteria Firmicutes i Actinobacteria phyla. To powoduje, że człowiek ma skłonność do nabierania wagi. W średnim 7.5 kg.
Awatar użytkownika
By pablo3z
#908451
Zawsze byłem grubszy i ważyłem więcej niż powinienem. Jednak jakiś czas temu zrobiłem sobie dietę której się trzymałem i schudłem ponad 20 kg w 4 miesiące. Do diety się przyzwyczaiłem, nie głodziłem się, byłem najedzony i miałem to czego potrzebowałem. Było okej. :P Potem przyszły wakacje i niestety troszke się złamałem na jakiś czas - bo jak przychodzi sezon bardzo dobrych i tanich pomidorów to kilka bułek z pomidorem umiem wciągnąć w chwilę. Waga skoczyła o jakieś 4 kg, ale potem wróciłem do mojej diety i zaczęła spowrotem powoli spadać, jednak w tym czasie zakupiłem e-p. No i od czego tu zacząć? Przytyłem. Nie mówie że to na pewno wpływ e-p, ale apetyt mi skoczył ładnie, i mimo kontroli nad jedzeniem i mimo sporej dawki ruchu przytyłem 10 kg od mojej wagi którą utrzymywałem na diecie. Dieta dalej ta sama ale nie do końca, bo jednak odrobinkę więcej pozywienia jest, chociaż i ruchu ostatnio więcej. Coś dziwny zbieg okoliczności że mi tak apetyt skoczył od czasu e-palenia :P
Awatar użytkownika
By Akita
#908497
agnieszka pisze:Może to dlatego, że smak powrócił i jemy więcej, bo jest smaczniejsze :)

Aguś święta racja ;)
By marcinmad
#910516
Rzeczywiście, papierosy odcinają trochę apetyt po przez odebranie smaku i zapachu.
Przymierzam się do kupna elektronicznego i to pocieszające, że "być może" w końcu przytyję, bo całe życie jestem chudy..
Awatar użytkownika
By CzarnaWredna
#911958
teshi pisze:to, że mało waże nic nie znaczy ;] wystarczy mieć drobną budowę ciała i lekkie kości.


Ja zawsze myślałam, że jestem lekka i drobna a po rzuceniu palenia przybyło 10 kg... ale w moim przypadku się przydało ;) Poszło tam gdzie trzeba;)
By loginal
#923405
Z pewnością, wskutek potężnego wzrostu apetytu przytyłbym znacznie. A mam za sobą dopiero pierwszy miesiąc przygody z EP bez analogów. Ale by spożytkować nadmiar energii - zacząłem biegać wieczorami. Codziennie 5-6km. Waga nawet jakby lekko spadła o 0,5kg.
Paliłem średnio paczkę czerwonych dziennie, przez 25 lat (więcej lat paliłem niż nie paliłem).
Po 3 tygodniach kontrolne badanie krwi.

Od ok. 5 lat miałem zbyt gęstą krew, czyli parametry ,,czerwonokrwinkowe" w okolicach górnych normy, lub tuż powyżej.

Po 3 tygodniach bez analoga, ale z EP - wszystko wróciło do stanów ,,średnich" dla mojej płci i wieku.
Awatar użytkownika
By Tula
#923564
Witam :bry to mój pierwszy post tutaj :D
Jestem nowa w e-paleniu i po przeczytaniu tego tematu trochę się wystraszyłam, bo u siebie po odstawieniu analogów również zauważyłam ogromny skok apetytu :o naprawdę spore pokłady silnej woli muszę angażować w to, by nie podjadać między posiłkami, a porcje, które zjadałam gdy paliłam teraz nie sycą mnie do końca :( mam nadzieję, że to się jakoś ustabilizuje w najbliższym czasie...
Awatar użytkownika
By e_sat
#924292
A ja miałem zawsze tendencję do tycia, wciąż kontroluję moje skoki wagi między 102-105kg :)
Teraz zauważyłem ( niedługo palę e-p, bo 16 dni ), a waga spada, kształtuje się przy 100-101,5, zadziwia mnie to i jednocześnie cieszy :)
Ostatnio zmieniony 04 gru 2013, 20:16 przez e_sat, łącznie zmieniany 1 raz.
By romry
#924381
Po 100 dniach e-palenia, bez analogów, moja waga notowała wzloty i upadki (ok. 5kg), ogólnie trzyma się na jednym poziomie :)
Pewnie takie geny, brak skłonności do tycia/nadwagi.
Awatar użytkownika
By WojciechK
#924411
Zacząłem przybierać na wadze dopiero po wyeliminowaniu nikotyny z moich liquidów jakieś cztery miesiące temu. Od tego czasu przytyłem ok 10 % tj 8 kg. Cały czas mam ogromny apetyt.
Awatar użytkownika
By emma
#926646
WojciechK pisze:Zacząłem przybierać na wadze dopiero po wyeliminowaniu nikotyny z moich liquidów jakieś cztery miesiące temu. Od tego czasu przytyłem ok 10 % tj 8 kg. Cały czas mam ogromny apetyt.


Ja też to przechodziłam. Gdy nie potrzebowałam juz analogów i nikotyny zaczęłam tyć. To było przyczyną powrotu do palenia.Teraz załuję. Trzeba było przeczekac, wiecej sie ruszać i mniej słodyczy. Zaczynam od początku. :lol:
By André
#927161
Jest takie powiedzenie, ze jak ktos zaczal to juz polowe zrobil :-) Fajnie, ze zaczynasz od poczatku i tym razem nie przejmuj sie zbytnio tyciem, bo analogi niosa inne , duuuuuzo powazniejsze zagrozenia. A co do tycia to masz racje - wiecej ruchu! I po sprawie! Zauwazylem, ze niektore liquidy wywoluja u mnie ogromny apetyt a inne odwrotnie, ale to jeszcze w trakcie obserwacji... :-) U mnie raczej nie ma sklonnosci do tycia ale i tak wszystkie nadmiary sa natychmiast kasowane przez rower... zima nie straszna tym razem. Pierwsza bez analogow! :) Powodzenia Emma!
Awatar użytkownika
By TheCrush
#927556
Po rzuceniu analogów więcej się je, natomiast ja dzięki e-papierosom schudłem, bo nie jem słodyczy tylko kupuję sobie np liquid czekoladowy ;)
By PaweL_
#927994
Ja też robiłem tak jak kolega wyżej,tylko ja na innym przykładzie.Nie piłem np. nektaru bananowego tylko kupowałem liquid banana najlepiej o słabej mocy dla samego smaku : )
Awatar użytkownika
By emma
#928298
TheCrush pisze:Po rzuceniu analogów więcej się je, natomiast ja dzięki e-papierosom schudłem, bo nie jem słodyczy tylko kupuję sobie np liquid czekoladowy ;)


Masz świetny pomysł. Myślę, że podczas e-palenia oduczę się nie tylko palenia, ale też picia kawy, jedzenia słodyczy :lol:
By loginal
#928604
emma pisze:
TheCrush pisze:Po rzuceniu analogów więcej się je, natomiast ja dzięki e-papierosom schudłem, bo nie jem słodyczy tylko kupuję sobie np liquid czekoladowy ;)


Masz świetny pomysł. Myślę, że podczas e-palenia oduczę się nie tylko palenia, ale też picia kawy, jedzenia słodyczy :lol:


:D I dlatego zakupiłem aromaty o ulubionych moich słodkich smakach. Czyli - tiramisu, advokat, kokos. 10ml po 1.5zł za sztukę. Razem 11 różnych za 15zł. Oczywiście - aromaty oparte na glikolu, spożywcze.
By OlgaM2013
#929348
Mnie, przerzucenie się na epapierosa, zmotywowało do dbania o siebie- i ogólnie schudłam z 10kg. W barze zamiast po orzeszki sięgam po epapierosa, kondycję jakoś lepszą mam. Nawet pomagam koleżance prowadzić blog na temat zdrowego odchudzania :) [Zapraszam na niego :wink:- link na profilu].
By mk7474
#946244
u mnie też waga poszła w górę, 6kg w ciagu 2 miesięcy... przed świętami postanowiłam zacząć się kontrolować z jedzeniem i postanowiłam, że na rzecz epapów nie spróbuję już wiecej nic słodkiego (w sensie słodyczy, bułeczek, ciast). może to poskutkuje...
w ogóle bardzo mnie ten wzrost wagi i apetytu zaskoczył, bo gdy próbowałam rzucać analogi szukało się czegoś do rzucia, ciągle chciało się mieć jedzenie w ustach, więc to było logiczne, że mogło skutkować wzrostem wagi, a przy epapach tego nie było, bo usta i ręce zajęte, smak jakiś w ustach ciągle był, o jedzeniu się nie myślało praktycznie, a jednak wystąpił ogromny apetyt... dlatego w ogóle wzrostu apetytu nie skojarzyłam z rzuceniem analogów i wapowaniem, ale jednak nie da się teraz tego inaczej wytłumaczyć. przez ostatnie 2 lata nic nie przytyłam, a w tym roku nawet miałam tendencję spadkową 0,5kg na miesiąc, a tu nagle 6kg w 2 miesiace i taki wilczy apetyt przy tym, i akurat przez te 2 miesiące już nie paliłam....więc nie da się tego przytycia zrzucić na barki czegoś innego...
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.