EPF
By Smoker
#855919
Miałem chyba z 18 lat, lata 90 i już wtedy zrozumiałem, że podwyżki cen papierosów są bronią koncernów tytoniowych.

Dlaczego? Bo dzięki akcyzie zniszczyli konkurencję oraz papierosy stanowią obecnie około 9% budżetu Polski. I czymś to trzeba byłoby załatać, gdyby zakazać. Łatwo nie będzie.

Ciekawe ile % w Australii, nie ma danych w artykule. A badania kliniczne, zdrowie... opłacają się, ale budżet jest tu i teraz.
Awatar użytkownika
By basika
#856181
A dla mnie to promyk nadziei i tego będę się trzymać. Stary Chemiku ( nawiasem mówiąc ciekawe ile masz lat :) ) dziękuję za optymistyczne wieści. Oby ich było jak najwięcej, bo dla mnie e-papieros jest wyjątkowym wynalazkiem. Bez niego nie miałabym szans w walce z nałogiem.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
By Ratio
#856227
Super wieści. Akurat zakazanie papierosów to dla mnie nie jest tu najważniejsze, najbardziej liczą się badania! W końcu ktoś dokładnie przepada sprawę, i miejmy nadzieję, że dzięki tym wynikom odeprze się wszystkie zarzuty stawiane ep.
Awatar użytkownika
By Mutango
#856290
To tylko kwestia czasu, a prawda nas wyzwoli. Wiem że koncerny tytoniowe są silne i bogate. No ale jak długo może to trwać i ile pieniędzy trzeba będzie wydać, żeby wmawiać sześciu miliardom ludzi, że para/aerozol jest bardziej szkodliwa od dymu. Koncerny muszą już od dziś zacząć się na poważnie przerzucać na rynek e-p, bo inaczej nie przetrwają...
Awatar użytkownika
By Staff
#856690
Ratio pisze:Super wieści. Akurat zakazanie papierosów to dla mnie nie jest tu najważniejsze, najbardziej liczą się badania! W końcu ktoś dokładnie przepada sprawę, i miejmy nadzieję, że dzięki tym wynikom odeprze się wszystkie zarzuty stawiane ep.


O,to to. I oby wyniki były pomyślne
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#857202
Witam.
Australijczycy mają swoje zdanie i robią to co uważają za słuszne , i bardzo dobrze Jeżeli koncerny tytoniowe będą chciały wejść w rynek ep to będą dążyć do całkowitej dominacji , wszelkimi sposobami , to nie będzie dobre dla nas użytkowników ep.
Pozdrawiam
By Tabsik
#918456
kwinto pisze:baza zero


Słowo klucz: zerówka. Ja niestety, żeby odejść od palenia hybrydowego, musiałem zwiększyć poziom nikotyny w płynie z 6 do 12 mg/ml...

Myśle, że lepszym porównaniem cenowym ewentualnych płynów z Big T będzie konfrontacja z płynami tzw. marek premium (Milda, Volisha) x2.

Oczywiście żadnych baz, aromatów - przecież ludzie mogą sobie tym krzywdę zrobić!

Nie wspominając oczywiście o pomysłach w stylu jednorazowych "unijnych" kartridży... :(
By RastaJah
#918475
Jesli koncerny tytoniowe teraz zaczelyby produkowac e-p np.z logiem malboro to ceny nie byly by az takie wysokie. pamietajcie ze 90% kosztu fajek to akcyza. Ja sie dziwie ze od razu nie wkroczyli na ten rynek chociazby z liquidem.

Wysłane z mojego LG-E400
By Tabsik
#918483
RastaJah pisze:Jesli koncerny tytoniowe teraz zaczelyby produkowac e-p np.z logiem malboro to ceny nie byly by az takie wysokie. pamietajcie ze 90% kosztu fajek to akcyza. Ja sie dziwie ze od razu nie wkroczyli na ten rynek chociazby z liquidem.

Wysłane z mojego LG-E400


Koszty przestawienia/utrzymania produkcji, wewnętrzna konkurencja (z podstaw ekonomii: jeśli dobro A ma bezpośredni substytut w postaci dobra B...)
Poza tym, analogi są bezobsługowe.
Awatar użytkownika
By ctx2
#926453
Speedo1544 pisze:Kurde w naszym kraju też by się przydał taki zakaz,ale troszkę wątpię że koncerny tytoniowe by się zgodziły
Tylko obawiam się o ceny e-p jakby znikły analogi



Komuną zawiało,tak z ciekawości czemu innych chcesz coś nakazywać,zakazywać ?

Inni są więksi w uszach dlatego chcą ci ep zdelegalizować no ale ty raczej popierasz takie zachowania.
Awatar użytkownika
By Matiaus
#927358
Czegoś takiego nie można nikomu narzucać. Jeżeli ktoś chce się truć niech się truje. Ja palę e-papierosy od 2 lat i nie dlatego, bo wyszyło jakieś rozporządzenie, tylko sam tak zdecydowałem. Wprowadzenie czegoś takiego w Polsce skutkowałoby tylko tym, że ludzie i tak by się do tego nie stosowali i przenieśli do szarej strefy. Budżet państwa straciłby na tym miliardy złotych, a ci co palili analogi nadal by to robili.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.