EPF
Awatar użytkownika
By Kszywho
#910691
"Około 5 proc. e –papierosów kupowanych przez Polaków pochodzi z krajowych fabryk, reszta to import - w ok. 90 proc. z Chin."

Skąd te dane? Nie znam żadnej polskiej firmy produkującej e-papierosy. No chyba że ktoś policzył naszych polskich modderów...ale oni raczej fabryk nie mają.
Awatar użytkownika
By szoferek
#910708
Kszywho pisze:"Około 5 proc. e –papierosów kupowanych przez Polaków pochodzi z krajowych fabryk, reszta to import - w ok. 90 proc. z Chin."

Skąd te dane? Nie znam żadnej polskiej firmy produkującej e-papierosy. No chyba że ktoś policzył naszych polskich modderów...ale oni raczej fabryk nie mają.

Z tego co się dowiedziałem to z początkiem roku ma ruszyć fabryczka na południu Polski pewnej Firmy na chwilę obecną zajmującej się produkcją liquidów. Obadamy ile w tym prawdy. ceny podobno mają być Volishowskie.
Awatar użytkownika
By PucH2
#910710
Mariusz1977 pisze:
szoferek pisze:Poniżej 10 pln będą tańsze zamienniki :mrgreen:

Poniżej dychy to gliceryna w aptece kosztuje ;)

Jest glicerol, jest dymanie. A jak jeszcze trochę zanieczyszczona będzie gliceryna nikotyną to taniej będzie :lol: .
By marek_k62
#912335
pepsi1983 pisze:wydaje mi się, że w przypadku sprzedawania liquidów w aptece farmaceuci nie będą posiadali fachowaje wiedzy tak jak jest w przypadku sprzedawców ze sklepów z e-papierosami.


Mylisz się. Szybciej niż Ci się wydaje posiądą wiedzą, przy której sprzedawcy e-p (nielicznych wyjątków to nie dotyczy) będą na poziomie noworodka. Farmaceuci to ludzie wykształceni, znający mechanizmy działania różnych substancji na organizm i... zobowiązani do ratowania pacjentów przed niedouczonymi lekarzami (ich prawnym obowiązkiem jest merytoryczna ocena recepty! - jeśli ich zdanie jest ona nieuzasadniona bądź niebezpieczna dla pacjenta to nie mają prawa jej zrealizować). To nie są domorośli chemicy (co prawda są wśród noblistów nawet), lecz absolwenci jednego z najcięższych kierunków studiów.
By Galadorn
#912420
Wiedza na temat związków chemicznych występujących w liquidzie jest ogólnodostępna i każdy może się z nią zapoznać, czy to przez blog Starego Chemika czy też nawet z ulotką z liquidu w aptece. Niestety jest gro ludzi, którzy wystarczy że usłyszą w mediach "rewelacje" na temat szkodliwości ep lub inne wyssane z palca bez dowodów bzdety by wierzyć im na słowo. No ale takie życie :-P
Awatar użytkownika
By pepsi1983
#912476
marek_k62 pisze:
pepsi1983 pisze:wydaje mi się, że w przypadku sprzedawania liquidów w aptece farmaceuci nie będą posiadali fachowaje wiedzy tak jak jest w przypadku sprzedawców ze sklepów z e-papierosami.


Mylisz się. Szybciej niż Ci się wydaje posiądą wiedzą, przy której sprzedawcy e-p (nielicznych wyjątków to nie dotyczy) będą na poziomie noworodka. Farmaceuci to ludzie wykształceni, znający mechanizmy działania różnych substancji na organizm i... zobowiązani do ratowania pacjentów przed niedouczonymi lekarzami (ich prawnym obowiązkiem jest merytoryczna ocena recepty! - jeśli ich zdanie jest ona nieuzasadniona bądź niebezpieczna dla pacjenta to nie mają prawa jej zrealizować). To nie są domorośli chemicy (co prawda są wśród noblistów nawet), lecz absolwenci jednego z najcięższych kierunków studiów.


nie kwestionuję wiedzy farmaceutów jeżeli chodzi o skład i zdrowie, bardziej chodziło mi o doradztwo w sprawie smaku.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.