EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By padre100
#30932
Zakładam nowy temat bo od paru dni jestem posiadaczem baterii na kablu usb do evo i muszę powiedzieć że rewelacja , buchy takie że jak pociągnę w aucie to mi się mgielne włączają;-) ale żeby nie pęknąć z radości trafił się i klopot.Otóż papieros z tą bateria działa jak podepnę ją bezpośrednio do gniazda usb w komputerze jak podepnę poprzez kabel , tzn. do kabla usb (samiec - samica) i kabel do kompa , nie działa , myślałem że kabel exitus ale podłączyłem parę innych urządzeń i hulają , w aucie po podpięciu do usb na adapterze gniazda zapalniczki , hula , natomiast jak podłącze do gniazda usb na adapterze 230V nie hula - ki czort.Czy potrafi to ktoś wytłumaczyć. Może przyda się informacja że adapter w aucie daje do 2A prądu a adapter sieciowy 230V do1A.
By adse
#30940
Mam taki kabel w wersji do DSE901, i tyle co stwierdziłem: z kompa hula, z laptopa też, a z gniazdka w ścianie (przez adapter sieciowy 230V/USB) nie hula.
By TheL
#30941
Z mojego doświadczenia wynika że adaptery poniżej 1,2A źle działają z epapierosem, jednak widziałem już JEDEN adapter 750mA który działał dobrze i o dziwo był to jakiś noname.
Czasami kable i pasywne huby usb nie "puszczają" odpowiedniego prądu aby zasilić epetka, mimo że inne urządzenia działają na nich świetnie.
By padre100
#30948
TheL pisze:Z mojego doświadczenia wynika że adaptery poniżej 1,2A źle działają z epapierosem, jednak widziałem już JEDEN adapter 750mA który działał dobrze i o dziwo był to jakiś noname.
Czasami kable i pasywne huby usb nie "puszczają" odpowiedniego prądu aby zasilić epetka, mimo że inne urządzenia działają na nich świetnie.



czy mam rozumieć że jak bedę miał adapter 230V który puszcza powyżej 1,2A to mogę puszczać buchy ze ściany??Jak doszedłeś do tego że wystarczy 1,2A?
By TheL
#30988
Metodą prób i błędów :) mam znajomy sklep komputerowy gdzie potestowałem :) ale bierz jak masz możliwość 1,5 A mniej się grzeje.
By padre100
#31348
Muszę Wam powiedzieć że te wszystkie chińskie adaptery usb to prawdziwe badziewie , dzisiaj dostałem oryginalny adapter do evo i bateria na kablu na nim działa mimo że ma tylko 0,5A
a na chińszczyżnie 1A nie działa z tego wniosek że jak Chińczycy piszą że daje 1A to piszą a naprawdę daje z 0,3A.Może ktoś wie ile prądu potrafi pociągnąć evo? Co do kabla usb (samiec-samica) to faktycznie kupiłem grubszy i jest ok.
Są nowe ładowarki usb micro do evo nieźle rokują , podobno Atom w 30 min a Genie do godziny się ładują , sprawdzone na jednej sztuce póki co i nowa konstrukcja wkładów kardridży niestety na gorsze , mniej pojemne (5-kropel przy 10 na poprzednich) watka przyklejona więc problem z napełnianiem.
Awatar użytkownika
By woody
#48466
Podepnę się pod temat baterii na kablu. Mam DPV9 USB i w domu puszczam dymki bez problemów- super, ale w związku z tym , że dużo czasu spędzam w samochodzie, chciałbym móc korzystać z palenia na kablu w aucie. Mam adapter do zapalniczki z wyjściem USB, ładuje MP3 i navi, ale papierosa nie pociągnie. Mam pytanie - czy ktoś mógłby polecić mi jakiś sprawdzony adapter? Nie chce wyrzucać pieniędzy na jakiś chiński sprzęt , który nie będzie mi się właściwie sprawował.
Awatar użytkownika
By Tomba
#48470
woody pisze:Nie chce wyrzucać pieniędzy na jakiś chiński sprzęt , który nie będzie mi się właściwie sprawował.

To już wyrzuciłeś, bo wszystkie e-petki masz z Chin :mrgreen:
Awatar użytkownika
By woody
#48472
Ważne to co po przecinku :) . Papieroski - wiadomo mam z Chin, ale póki co działają i służą należycie.
Awatar użytkownika
By ubs
#48477
woody pisze: Mam pytanie - czy ktoś mógłby polecić mi jakiś sprawdzony adapter? Nie chce wyrzucać pieniędzy na jakiś chiński sprzęt , który nie będzie mi się właściwie sprawował.


Ladowarka samochodowa z wejsciem USB i pale z niej bezproblemowo firmy Trendy 1000mA.
Innej nie mam :)
Awatar użytkownika
By Above
#52085
Użytkownik tego forum: jq0o podał w wątku o BFREE dzisiaj link do adaptera sieciowego USB 2000mA na Allegro za 20 zł - przetestował oczywiście i mówi, że świetnie się sprawdza.

Strona wątku: 68 : viewtopic.php?f=124&t=2216&start=1005

Pozdr.
Awatar użytkownika
By Px69
#52482
padre100 pisze:jestem posiadaczem baterii na kablu usb do evo i muszę powiedzieć że rewelacja


Hm, inhaluje Evo i co jakis czas zagladam na strony sklepow, ale jakos nie widzialem baterii na usb. Napisz gdzie kupiles, ok?
By padre100
#52575
baterie na kablu kupiłem od jednego z użytkowników forum , ale już nie pomnę od którego , poszukaj po forum gdzieś to jest łącznie ze zdjęciem , z tego co wiem to kupował to w UK i gdzieś na angielskich stronach to można znaleźć , prosiłem go o namiary gdzie to można znaleźć bo mam kilka kontaktów w Londynie ale nie chciał powiedzieć , z tego co pisał to kupował tego po parę sztuk i sprzedawał u nas więc może aktualnie ma. Poszukam może gdzieś go znajdę to podrzucę linka.

Scalono posty.
daro


zgodnie z obietnicą podaję linka
viewtopic.php?f=36&t=1900
By Jon
#52975
to cos sie zwalilo bo kilka godz temu jeszcze istnial a teraz tez go nie widze
By polux
#55502
Mam pytanie jaka bateria na kablu usb podejdzie do milda M201 pen ?
Awatar użytkownika
By vlodo
#56717
Jadąc samochodem podpiąłem kabelek od DPV9 do radia mającego wejście USB na pendriva i pykałem z niego aż hey :) więc gdzie problem ?również z przejściówki zapalniczka/USB także ... podłączałem się również do adaptera od iPhone ładowarki AC/usb włączonego do gniazdka prądowego na ścianie i co ? też dymek buchał aż miło ... fakt ,że były to kartomizery od dpv9 i również atomizer DSE 901 spięty z batką na kabelku dpv9 ...żadnych problemów ...
By Zubek
#67132
Czy komuś udało się rozebrać baterię na USB od Trendy 108? Jest jakaś nieniszcząca metoda demontażu? W sumie już ją zepsułem, ale na przyszłość dobrze byłoby wiedzieć jak się zabrać do tego.
By Zubek
#67135
vlodo pisze:Jadąc samochodem podpiąłem kabelek od DPV9 do radia mającego wejście USB na pendriva

Jaki to model radia? Mój Kenwood z wejściem USB nie dał rady, nawet pół dymka nie dało się puścić, pokazał tylko USB ERR na wyświetlaczu :D
Awatar użytkownika
By ubs
#67140
polux pisze:Mam pytanie jaka bateria na kablu usb podejdzie do milda M201 pen ?


Gdybys czytal forum to dzisiaj ktos pisal o testach Milda bateriach z Trendy atomizerami,
test sie nie powiodl, wiec nie podpasujesz od Trendy.
Musisz czekac w styczniu maja byc Milda, tez ktos dzisiaj a w zasadzie wczoraj pisal, bo juz jest sroda.
By E-Piotrek
#89406
odgrzeje trochę kotleta.

ubs pisze:Musisz czekac w styczniu maja byc Milda, tez ktos dzisiaj a w zasadzie wczoraj pisal, bo juz jest sroda.


Czy coś już wiadomo w tym temacie :?: Mam papieroska od Cigne model m201 - podobnież to, to samo co mild etc.
Poszukuje baterii na kabelku do tego petka, pomoże ktoś uprzejmy :?: :wink:
By E-Piotrek
#89447
o dziękuję.
Zapytam jeszcze czy to jest jedyna alternatywa czy może istnieje bateria od innego zestawu która by podeszła do m201 :?:
Albo jakaś przejściówka, samoróbka :?:
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.