EPF
By OverHiLL
#890452
Powitawszy wszystkich serdecznie - tyle co się zarejestrowałem.
Chce poruszyć mocno drażliwy temat chyba - tak wywnioskowałem z tego, że forum jest dla osób pełnoletnich. Na starcie przyznam się, że już nagiąłem regulamin, bo lat mam siedemnaście, so sorry. Nurtuje mnie właśnie pytanie - dlaczego forum dostępne jest tylko dla osób pełnoletnich? Przecież zawartość forum przeglądać może absolutnie każdy.

Teraz już odnośnie tego co chcę napisać. Może niejako przedstawię to na swoim przykładzie - lat mam 17, jak już zaznaczyłem. Palić zwykłe papierosy zacząłem chyba jak każdy małolat - z głupoty i chęci 'zaszpanowania' i to w wieku.. omg, 14 lat(!). Czyli wiadomo, ktoś tam namówił, ktoś tego, w szkole etecera.
I od tego się zaczęło - później już było z górki w sumie - pierwsza paczka własna, później już nie paliłem dla towarzystwa, tylko tak samemu. I tak już od dobrych dwóch lat. Nie jakoś strasznie dużo, pół paczki dziennie, chyba, że gorszy dzień, to zdarzało się, że paczka poszła. Nie muszę chyba mówić jak destrukcyjnie to wpływało na moje zdrowie, a fakt, że gram w piłkę na całkiem fajnym szczeblu ligowym też nie ułatwiał sprawy, bo kiedyś, w trampkarzach (taka kategoria w piłce, do 15 bodajże lat) mogłem spokojnie biegać cały mecz i pewnie jeszcze dłużej. Od momentu jak zacząłem palić moja wydolność zaczęła spadać, aż dzisiaj jest ona w tragicznym stanie - mimo tego, że gram, to przez to, iż nie potrafię wybiegać całego meczu, gram dużo gorzej. Ale nie o tym.
E-papierosa pokazał mi kumpel. Spodobało mi się to coś, ale raczej sceptycznie podchodziłem do tego, jako sposobu rzucenia. Przekonało mnie dopiero to w momencie, kiedy właśnie ów kumpel (lat też 17, palił tak jak ja i więcej) odmówił, jak go chciałem poczęstować papierosem. Wcześniej w życiu nie odmówił, raczej prędzej na sępa wyciągał ode mnie fajki :D. No i postanowiłem zakupić sobie takowe coś.
Zakupiłem zestaw SMOOX Ego3 Clearomizer Crystal 2. Dałem za niego 80zł, więc bardzo tanio, ale też na więcej nie bardzo mogłem sobie pozwolić - siedemnastolatka raczej po prostu nie stać 'od tak' na wyłożenie dwustu złotych, na coś, co niekoniecznie może się udać.
No i moment kulminacyjny - jestem w szoku. Od czwartku, godziny 15, gdy dotarł do mnie kurier z paczką, zapaliłem dokładnie trzy papierosy. A dzisiaj żadnego. I nie mam ochoty iść zapalić, co uważam za zbawienne. Generalnie jestem bardzo zadowolony i oby tak dalej, hey do przodu.
Ale o co mi chodzi w tej całej opowieści - ano ma to nasunąć jeden wniosek. Dla nieletniego idioty, jakim się stałem, przez palenie analogów (wybaczcie mi tą inwektywę i nie czujcie się obrażeni, ale chyba każdy przyzna, że rozpoczęcie palenia to największy błąd ever) e-papieros stanowi dobrą alternatywę i nie rozumiem dlaczego forum zamyka się na takich użytkowników. Wiem, że po sieci grasują setki 'gimbusów' i innych pajacy, ale obniżenie kategorii wiekowej do lat 16 byłoby jak najbardziej okey.
Mam nadzieję, że nie zostanę zbanowany na starcie za nadszarpnięcie regulaminu i rozważycie moje wnioski.
Pozdro. :)
Awatar użytkownika
By Goldi
#890457
Regulamin jest chyba jasny?

3. Na forum mogą się rejestrować i wypowiadać tylko osoby pełnoletnie.
Awatar użytkownika
By maluszek69
#890459
OverHiLL pisze: Nurtuje mnie właśnie pytanie - dlaczego forum dostępne jest tylko dla osób pełnoletnich? Przecież zawartość forum przeglądać może absolutnie każdy.


Dlatego , że z za szyby możesz oglądać zawartość sklepu z papierosami , ale kupić już niekoniecznie.
Witam Cię również , i żegnam bo nie wróże Ci powodzenia tutaj.
Awatar użytkownika
By Hunka
#890466
OverHiLL pisze:Mam nadzieję, że nie zostanę zbanowany na starcie za nadszarpnięcie regulaminu i rozważycie moje wnioski.
Pozdro. :)

Przykro mi. Dura lex, sed lex
Zapraszamy za rok.
H.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.