EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By fenek
#114109
mizabel pisze:
Być może te dolegliwości są związane z odstawieniem analogów lub "wypłukiwaniem" witamin i mikroelenentów z naszego organizmu ( mam na myśli fakt, że nasz organizm się regeneruje i potrzebuje więcej wit.itp)?


Bardziej winiłbym tutaj nikotynę, której być może teraz wchłaniasz więcej. To że nikotyna powoduje niedobory wit. C wiadomo. To że niedobór wit. C powoduje szkorbut też chyba wiadomo. Oczywiście nie sugeruję Ci, że masz takowy, chciałem tylko bardziej obrazowo przedstawić tą zależność.
Awatar użytkownika
By mizabel
#114200
I to jest chyba bardziej prawdopodobny powód naszych problemów z dziąsłami (niż pg), bo jak pisałam wyżej, od momentu kiedy zaczęłam systematycznie brać witaminy i rutinoscorbin dolegliwości znikły.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
By Tusia
#114202
mizabel pisze:I to jest chyba bardziej prawdopodobny powód naszych problemów z dziąsłami (niż pg), bo jak pisałam wyżej, od momentu kiedy zaczęłam systematycznie brać witaminy i rutinoscorbin dolegliwości znikły.
Pozdrawiam:)


Bardzo prawdopodobne o czym i ja pisałam. Dlatego przy pojawieniu się takich objawów najprościej jest zwiększyć dawkę witamin i obserwować czy coś się zmienia na lepsze. Sokowirówka i pyszne domowe soczki, w ostateczności Apteka.
Awatar użytkownika
By fenek
#114470
To, że u mizabel pomogła terapia witaminowa, nie znaczy, że przyczyna nie leżała gdzie indziej, albo, że nie było innych czynników dodatkowych. Mało tego - przypadek mizabel może być jednostkowym na tym forum, a jej niedobory witamin (jeśli to one były przyczyną krwawienia z dziąseł) być może nie tylko były związane z nikotyną. Tak naprawdę wszystko to są przypuszczenia i swojego rodzaju dość znacznie naciąganie teorii pod zauważone przez nas objawy (czemu mizabel nie miała takich problemów podczas palenia analogów, które być może dostarczały mniej nikotyny od e-p, ale miały wiele innych substancji wpływających na ukrwienie dziąseł).
Jedno jest jednak pewne. Wszystkie te powyższe przypuszczenia mają o wiele bardziej racjonalne wytłumaczenie (naukowe), niż wymyślone teorie nie poparte żadnymi naukowymi dowodami, wysnuwane tylko poprzez własne widzimisię.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Tusia
#114490
Zgadzam się z Tobą w 100%.
Mam nadzieję, że kiedyś, odpowiednie badania odpowiedzą nam na wszystkie pytania.
A co do witamin z pewnością nie zaszkodzą..., zwłaszcza naturalne :wink:
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#114510
fenek pisze:Przeglądając ten dział zauważyłem się, że wnioski niektórych stają się o wiele bardziej prawdopodobne - podciśnienie w jamie podczas zaciągania się zdaje się być o wiele bardziej prawdopodbnym czynnikiem krwawienia dziąseł niż ten biedny glikol.


faktycznie nieszczęsny glikol, dyskusja zeszła na niego ale tak prawdę mówiąc nawet ja nie obwiniałem glikolu a co najwyżej liquidy, które akurat były na nim oparte, zawsze pisałem że zmiana liquidów powoduje pojawienia się lub zanik problemu, jednak ostatnie spostrzeżenia chyba jednak wykluczają wcześniejsze podejrzenia, aczkolwiek cały czas podejrzewam jakiś składnik gotowych liquidów, bo bazując na czystym glikolu i glicerynie z dodatkiem nikotyny problem robił się marginalny i w zasadzie związany był z intensywnością wieczornego palenia

a do Ciebie Fenek mam pytanko, czy jeśli pojawiają się problemy z krwawiącymi dziąsłami i związane są z tymi czynnikami o których wspominałeś (płytka bakteryjna itp) to czy krwawienie jest raczej stałe w ciągu dnia, bo nigdy nawet w najgorszym okresie dziąsła nie krwawiły mi rano, bardzo rzadko w ciągu dnia, za to wieczorem tak?
Awatar użytkownika
By fenek
#114568
Szczerze przyznam, że nie spotkałem się nigdzie z żadną informacją dotyczącą zmienności krwawienia dziąseł związaną TYLKO i bezpośrednio z daną porą dnia i podejrzewam, że takich informacji nie ma. Pora dnia okazuje się jednak istotna jako ściśle związana z naszą aktywnością w przeróżnej postaci.
Pewnym jest to, że musi zadziałać jakiś czynnik (np. szczotkowanie zębów). W zależności od stopnia zapalenia ów czynnik może być silniejszy, bądź słabszy. Ranne krwawienie dziąseł związane może być z nocnym zgrzytaniem zębów lub rannym szczotkowaniem ich
Inną kwestią jest fakt, czy i kiedy jesteś w stanie to zauważyć - po przebudzeniu naturalną rzeczą jest suchość w jamie ustnej, mniej śliny, przez co i krwawienie być może łatwiej zauważalne.
To są bardziej moje przypuszczenia i nie wymagajcie proszę naukowych dowodów tych teorii. :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#114607
ok rozumiem, ale chodzi mi o to że właśnie krwawienie w moim przypadku występowało głównie przy wieczornym szczotkowaniu, praktycznie nigdy przy porannym , stąd moje pytanie, bo gdybym faktycznie miał paradontozę to powinno występować zawsze, czy dobrze rozumuje? jeśli tak to wtedy można doszukiwać się jakiś przyczyn związanych z intensywnością e-palenia czy tez samego zaciągania się
Awatar użytkownika
By fenek
#114692
Zacznijmy od tego, że krwawienie z dziąseł to nie zawsze paradontoza, a paradontoza to prawie zawsze krwawienie z dziąseł.
Kolejna kwestia - gdyby organizm człowieka był tworem matematycznym, pewnie takie wnioski moglibyśmy wysnuć. Niestety tak nie jest. Możemy jedynie przypuszczać, że może tak się dziać, ponieważ (jak pisaliśmy wcześniej) e-palenie zdaje się nie być obojętne dla przyzębia. A palisz za dnia i efekty widoczne są wieczorem. Nie mogę jednak jednoznacznie stwierdzić, że to e-palenie powoduje u Ciebie takie a nie inne objawy, bez badania (przynajmniej) klinicznego. Jedno, co mogę poradzić z dobrego serca - wizyta u specjalisty (czyt. lekarza dentysty), który być może wykryje inne (bardziej istotne i prawdopodbne) przyczyny Twojego krwawienia z dziąseł.
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#114729
wiem że nie możesz jednoznacznie stwierdzić przyczyny i nie tego oczekuje, tak sobie tylko teoretyzujemy, jak wspomniałem moje problemy praktycznie się skończyły, próbuje co najwyżej zrozumieć skąd się wzięły i czemu zniknęły bez interwencji lekami

nie patrząc na moje e-palenie ciekawiło mnie czy znasz takie choroby które mogą mieć takie objawy, czyli krwawienie wieczorem, ale rozumiem że nie da się tego jednoznacznie stwierdzić w rozmowie przez internet, tak czy siak dzięki za odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
By fenek
#114753
Krwawienie z dziąseł jako następstwo zapalenia dziąseł (lub paradontozy). Widocznym tego efektem jest właśnie krwawienie z dziąseł. Dlaczego akurat wieczorem? Nie znam takiej choroby, która powodowałaby krwawienie z dziąseł akurat wieczorem i wydaje mi się, że tutaj dużą rolę odgrywają czynniki (jako czynniki wywołujące namacalne objawy), o których wspominałem wcześniej (wciąż jednak ściśle związane z zapaleniem dziąseł).
Być może masz zapalenie dziąseł, a zaciskanie warg na dziąsłach podczas zaciągania się e-p powoduje krwawienie - czyli widoczny dla Ciebie objaw.

edit: Trochę zamotałem - ale i pytania są dość szczegółowe :)
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#114991
właśnie przejście z analogów na e-papierosy to nie tylko zmiana tego co wchłaniamy to także zmiana ilości zaciągnięć i ich intensywności, inaczej trzyma się w ustach lekkiego analoga a inaczej e-papierosa itp. sami przecież wiecie, przypuszczam że e-palenie będzie tematem nie jednej rozprawy naukowej, zdobywa co więcej zwolenników i nie jest zakazany, więc jako nowy temat jest to idealny materiał do badań ;)
Awatar użytkownika
By Piotr_M
#115466
Bez zbadania każdej osoby nie ma co dyskutować.
Przyczyn jest wiele. Jednym z najczęstszych a znanych mechanizmów krwawienia z dziąseł jest obecność kamienia nazębnego, który drażni tkanki miękkie i jednocześnie doskonale przechowuje bakterie, wywołując dodatkowo stan zapalny. Dym tytoniowy do pewnego stopnia hamuje krwawienie, działa na zasadzie podobnej do przyżegania, powoduje ścinanie się białek i w ten sposób zamykanie drobnych naczyń. Dlatego trudniej krwawienia zauważyć, nawet jeśli są. W e-paleniu nie ma czynnika hamującego, ale też e-palenie nie usuwa kamienia i nie likwiduje stanu zapalnego. To powoduje, że po przejściu na e-papierosy krwawienie jest wyraźniejsze. A poza tym nowy e-palacz obserwuje siebie jak nigdy dotąd i widzi to, czego przedtem nie dostrzegał. Już o tym pisałem, ale widać zostało to zagrzebane gdzieś w czeluściach forum.
Awatar użytkownika
By fenek
#115564
Oczywiście Piotr_M ma rację. Bardzo wiele incydentów krwawieniem z dziąseł z Waszych obserwacji można dopasować do jakiegoś udokumentowanego czynnika predysponującego do zapalenia przyzębia (bo jest ich w istocie bardzo dużo). Wciąż to jednak będą czynniki modyfikujące przebieg. Wracamy do punktu wyjścia i nie ma co tu się obrażać, że poddajemy w wątpliwość skuteczność higieny jamy ustnej. To, czego nie widzicie, nie znaczy, że tego nie macie (mowa tu o szeroko rozumianych złogach).
Dla zobrazowania tych faktów - tylko raz spotkałem się z przypadkiem stanu zapalnego dziąseł BEZ płytki nazębnej - pacjent w trakcie chemioterapii.
Awatar użytkownika
By Piotr_M
#115574
tomba pisze:Piotrze_M nocomment.
Cieszę się, że wróciłeś do nas :)

A co, miałem nie wracać? Cieszę się, że Was widzę (w postach). Już jestem cały i zdrowy. Przeżyłem ogromny stres, a przetrwać pomogły mi e-fajki!
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#115579
Piotrze, miło Cię widzieć :D My tu stale o tym samym... :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tusia
#115581
Pomożemy Ci się odstresować ze wszystkich sił :D
Marecki sugerujesz brazylijski serial ? :)
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#115584
Tusia pisze:...Marecki sugerujesz brazylijski serial ? :)
:lol: :lol: :lol:
No nie, aż tak nudno to tu nie jest :mrgreen:
By Anda
#116417
uff...przeczytałam wszystko
oczywiście żadnych konkretnych wniosków wyciągnąć się nie da z tego tematu, ale jakiś problem z krwawieniem dziąseł chyba istnieje (skoro nie krwawiły wcześniej, a teraz przy e-paleniu/nie paleniu tytoniu pojawia się krwawienie)
...niestety i ja zaobserwowałam u siebie tą niemiłą przypadłość...
Nie skojarzyłam tego z przejściem na e-palenie...
Używam po myciu zębów irygatora do wypłukiwania pozostałości między zębami, i stwierdziłam, że musiałam jakoś za mocno ustawić strumień i uszkodzić sobie dziąsła, więc przez jakiś czas (7-10 dni) nie korzystam z irygatora, a krwawienia nadal są.
Inhaluję dopiero/już 5 tygodni wcześniej nie miałam takich problemów Od 3 dni zaczęłam przyjmować wit. C i A+E - może przejdzie i się unormuje?
Wyszukałam w tym temacie osoby uskarżające się na krwawienie:
1. Gawronnek
2. jann
3. rolmag - ze wskazaniem na żonę
4. woody - bolesność zębów i problemy z dziąsłami
5. Asiorek
6. ewa17
7. voytech - niepokój dziąseł - co prawda już przeszedł
8. Ewaaa
9. mizabel
10. Anda

wcale nie tak mało...
sądzę, że nie wszyscy tu zajrzeli, nie każdy się pochwalił, i przejście tego całego wątku też nie jest łatwe, ale jakiś problem występuje...albo mechaniczny, albo chemiczny, albo witaminowy, albo higieniczny (w to najmniej wierzę w tych przypadkach), albo jeszcze inny...
Awatar użytkownika
By fenek
#116436
Anda pisze: albo higieniczny (w to najmniej wierzę w tych przypadkach)


Dlaczego?
By Anda
#116447
no bo dlaczego "nagle" ludzie mieliby mieć problemy z higieną, co by się przyczyniało do krwawienia, a do tej pory tego nie mieli? - taki zbieg okoliczności - nie bardzo mi się chce wierzyć...
By user
#116448
Tylko skoro e-palaczy jest dość spora grupa, wieeelokrotnie większa niż z problemami w tym wątku, to dlaczego tylko tak mały odsetek ma ten problem?
To samo dotyczy "wycieku" krwi z nosa.
Mogę się mylić, ale wygląda to na zbieg okoliczności.
By Pilot353
#116452
A jak często wymieniając watkę myjemy ustniki. A jednak, tak myślę trzymając petka w ustach trochę śliny dostaje się tam. Paląc jednak ta ciepla para uderza w dziąsła. Jak wkładam z płaskim ustnikiempoza zęby to mam zajada na podniebieniu a nie na dziąsłach. Już przechodzi bo teraz trzymam e petka prosto, tak że para uderza w głąb ust i ciągnę powoli. Czy to ma wpływ. Nie wiem. Może. Nie musi. Trzeba próbować i obserwować.
By Anda
#116454
reed pisze:...ale wygląda to na zbieg okoliczności.


no moooże...tak jak pisałam, nie skojarzyłam e-palenia z moimi dziąsłami, ale skoro coś takiego tu na Forum przeczytałam, to się również dopisałam...
By user
#116467
Anda pisze:
reed pisze:...ale wygląda to na zbieg okoliczności.


no moooże...tak jak pisałam, nie skojarzyłam e-palenia z moimi dziąsłami, ale skoro coś takiego tu na Forum przeczytałam, to się również dopisałam...


Nie kieruję tego bezpośrednio do Ciebie, ale dość często występuje coś takiego np przy czytaniu encyklopedii chorób.
Można dopasować do siebie wiele róznych chorób faktycznie ich nie mając a bazując na jakichś przejściowych dolegliwościach.
Oczywiście mogę się mylić, nie jestem specjalista ani jasnowidzem, ale ...........
Ktoś w innym wątku napisał dość śmieszną, ale prawdziwą rzecz:
Przechodzisz z analoga na e-p. Po tygodniu idąc do pracy łamiesz nogę w kostce ześlizgując się z krawężnika. Kojarzysz to z e-paleniem i ?
Tak, e-palenie ma negatywne skutki, łamią sie nogi.
Takich przypadków (bardziej realnych) można mnożyć w nieskończoność, tylko dlatego, że zbiegły się akurat czasowo z e-paleniem. :P
Bo skoro tak to działa, to dlaczego wszyscy, a przynajmniej większość nie ma podobnych objawów?
Tylko wąska grupa wybranych? :wink:
*SMOKEKING*
By ewa17
#116469
To tak jak obiecałam podzielę się moimi spostrzeżeniami:
1. Przejście na Eco Pure nic nie pomogło
2. Branie rutinoscorbinu nic nie pomogło
3. Płukanie septosanem pomagało na krotko
4. Przejście z c118p na Bfree (płaski ustnik na okrągły) w połączeniu z zażywaniem wit.C 500 wolno przyswajalnej oraz płukanie septosanem pomaga.
To mogłoby potwierdzić tezę, że winą nie jest PG tylko aspekty fizyczne e-palenia nie pomaga zapewne nikotynka :roll:
By Anda
#116487
Bardzo prawdopodobną przyczyna może być również to , co napisał Piotr_M:
Piotr_M pisze:...Dym tytoniowy do pewnego stopnia hamuje krwawienie, działa na zasadzie podobnej do przyżegania, powoduje ścinanie się białek i w ten sposób zamykanie drobnych naczyń. Dlatego trudniej krwawienia zauważyć, nawet jeśli są. W e-paleniu nie ma czynnika hamującego, ale też e-palenie nie usuwa kamienia i nie likwiduje stanu zapalnego. To powoduje, że po przejściu na e-papierosy krwawienie jest wyraźniejsze. A poza tym nowy e-palacz obserwuje siebie jak nigdy dotąd i widzi to, czego przedtem nie dostrzegał.

i ujawnia się właśnie po niedługim zaprzestaniu palenia zwykłych papierosów.

reed pisze:...Bo skoro tak to działa, to dlaczego wszyscy, a przynajmniej większość nie ma podobnych objawów? Tylko wąska grupa wybranych? :wink:

...a dlaczego tylko nieliczni są uczuleni np. na orzeszki?
Awatar użytkownika
By Tusia
#116491
Muszę napisać... bardzo, bardzo się cieszę, że część osób rozumie to co wcześniej próbowaliśmy uświadomić... a co nie co znalazło zrozumienia u pewnej grupy...
Teraz jestem już spokojna. :)

Jeszcze tylko motyw higieny, myślę że nie chodzi o to, że ktoś nie myje zębów :wink: ale czy robi to prawidłowo i odpowiednim sprzętem. Kiedyś nie używało się nitek i tych wszystkich specjalistycznych narzędzi dostępnych w dobrych sklepach (irygatory, "wyciory", różne nici itp). Były różne szkoły, ja pamiętam, że zalecano robić kółka przy szorowaniu, potem chyba szorowanie pionowe, obecnie należy "wymiatać"... chyba, że jeszcze coś nowego w tej dziedzinie się pojawiło, nie jestem na bieżąco.
Tak jak pisał fenek, aby sprawdzić skuteczność czyszczenia zębów można zaopatrzyć się w ten preparat barwiący "brud" i sprawdzić czy przy naszym codziennym sposobie czyszczenia wymywamy go... możemy się zdziwić :wink:
Tak samo szczoteczki, dla jednych odpowiednia jest miękka a dla innych średnia czy twarda. Mycie każdą wymaga zapewne innej techniki. Ale na tym to ja się już nie znam a jedynie domyślam. Ja mam takie super nitki (nie pamiętam teraz firmy), które na swojej długości mają różne odcinki, każdy przeznaczony do innego celu. Dedykowane są osobom mającym protezy zębowe (na stałe).
Awatar użytkownika
By fenek
#116495
Anda.
To, co napisał Piotr_M odnosi się właśnie do higieny, której braki powodują krwawienie z dziąseł. Przeczytaj jeszcze raz dokładnie jego wypowiedź.
By Anda
#116522
no wiem, że odnosi się do higieny - użyłam we wcześniejszej wypowiedzi słowa "nagle", bo z tych wszystkich odpowiedzi wynikałoby, że jak przestaliśmy palić i zaczęliśmy inhalować, to przestaliśmy dbać o higienę, a w tej kwestii raczej nic się nie zmieniło.
Wg. Piotra_M zaczęliśmy po prostu to odczuwać (i to przeważnie po niedługim zaprzestaniu palenia) - uważam, że jest to jak najbardziej możliwe...choć inne czynniki mogą być równie prawdziwe...
Ale z drugiej strony, czy paląc analogi i mając non stop zapalenie dziąseł na prawdę byśmy tego nie zauważali?
...już sama nie wiem, mam mętlik w głowie...
Awatar użytkownika
By fenek
#116541
Szczerze powiedziawszy z klinicznego punktu widzenia u palaczy obserwowane jest krwawienie z dziąseł oczywiście ze współistniejącą płytką bakteryjną. Nie znałem faktów, które przedstawił Piotr_M. Ale skoro przedstawił - na pewno istnieją.
Nie ma co nad tym się dłużej zastanawiać - wizyta u dentysty wyjaśni wszystko.
By dawid234
#774409
No to będzie jedenasty. Właśnie szukałem w internetach kogoś z podobnym problemem. Jak widać, trafiłem idealnie. Szczotkuję regularnie, 2xdziennie itd. Przeczytałem całe 12 stron tematu i okazuje się, że mam dokładnie ten sam problem. Palę dość dużo, ok. 4ml dziennie 18stki. EP od prawie roku. Teraz problem krwawiących dziąseł się nasila, a wcześniej nie miałem takich problemów. Zauważyłem też, że najbardziej odczuwam krwawienie po lewej stronie na górze. Jestem praworęczny więc właśnie tam skierowana jest efajka jak palę i myślę, że to też może mieć z tym jakiś związek. Co do dyskusji: problem nie musi przecież dotyczyć wszystkich. Palimy różne olejki, mamy różne clearomizery itd.
Awatar użytkownika
By Vaneheim
#775429
Uff, przebrnąłem przez 12 stron.
Temat odkopany po ponad dwóch latach, ale jak widzę całkiem aktualny.

Tak jestem 12 na liście.
Paliłem papierosy 22 lata ,średnio 1,5 paczki dziennie.Nie miałem nigdy problemu z krwawiącymi dziąsłami.E-palę od hmm 106 dni ,udało się w miarę bezboleśnie przejść tylko na e-papierosa bez jednego analoga (sam w to nie wierzę) i mam zamiar tak trzymać.
Na początku drugiego miesiąca e-palenia zaczęła się przygoda z krwawiącymi dziąsłami i niestety trwa do dziś.Oczywiście były wizyty u stomatologa , usuwanie kamienia i płytki nazębnej,trzy rodzaje nowych past do zębów ,miękka szczoteczka i bez widocznych rezultatów.
Problem pojawia się przy szczotkowaniu zębów i od czasu do czasu rano po przebudzeniu.
Wapuje 2 ml liquidu dziennie 6 mg nikotyny więc to raczej nie od nadmiaru dymka.
W związku z tym mam pytanie jak poradzili sobie lub nie poradzili inni ,
-znaleźli przyczynę?
-przeszło samo?
-zmienili liquid?
-jeśli tak to na jaki?
-wapują i krwawią dalej?
Obecnie wapuje blue mista więc jest przewaga PG nad VG .
I jak tam z samopoczuciem Gawronnek .
Pozdrawiam.
By South951
#783445
Hmm może to dziecinna i banalnie zabrzmieć ale moja dentystka jeszcze jak jarałem analogii (7miechow temu), gdy miałem krwawiące dziąsła poleciła mi wygrzewanie szczoteczki do zębów w wodzie lub w wodzie z dodatkiem soli jest to dobra i sprawdzona metoda jak ktoś ma delikatne dziąsełka i przed myciem zębów zawsze się powinno gardło przepłukać, nie palcie(analogów)/nie wapujcie nawet do 15 min po umyciu zębów(to też pomaga)
By glower
#799384
Wapuję stale od 4 miesięcy (ani jednego analoga).

Od miesiąca zaczęło się krwawienie dziąseł. Co prawda z przerwami ale jak pykam lewą stroną - wtedy miejscowo lewa góra krwawi, zmieniam stronę na prawą to druga krwawi :(.
Nie jest to uporczywe ale bywa mi się budzić z krwią na zębach, zęby póki co nie bolą.

Od tygodnia stosuję pastę Lacalut Active (jak na razie nie pomaga).
Też szukam rozwiązania.....
Awatar użytkownika
By vincek
#799389
glower pisze:Wapuję stale od 4 miesięcy (ani jednego analoga).

Od miesiąca zaczęło się krwawienie dziąseł. Co prawda z przerwami ale jak pykam lewą stroną - wtedy miejscowo lewa góra krwawi, zmieniam stronę na prawą to druga krwawi :(.
Nie jest to uporczywe ale bywa mi się budzić z krwią na zębach, zęby póki co nie bolą.

Od tygodnia stosuję pastę Lacalut Active (jak na razie nie pomaga).
Też szukam rozwiązania.....


Dentysta :-P
By glower
#799396
Pytanie tylko co może dentysta wiedzieć o e-papierosach oraz ich wpływie na dziąsła.
Podejrzewam, że tyle co my tutaj wszyscy.... :(

Tak czy inaczej się wybieram, zobaczymy co z tego będzie.
Awatar użytkownika
By PucH2
#799403
Kobiety po płukaniu w ejakulacie nie mają problemu z dziąsłami. Warto brać przykład z sprawdzonych metod a nie dentyście gitarę zawracać.
Awatar użytkownika
By Violl
#800812
no proszę kolejny temat, gdzie czytam o swoich objawach
Tez mam krwawiące dziąsła przy myciu zebów (od kilku tygodni myję już lakalut aktiv i jeszcze takim innym malutka tubeczka czerwona Ajona chyba)...
Poza tym zęby zrobiły się bardzo wrażliwe (na zimno)...
ps. dodam, że absolutnie nie zmienilam nawyków higienicznych (w moim przypadku dbanie o higiene to az do przesady)
Awatar użytkownika
By PucH2
#837357
Pora zmienić liqid bo ten ci nie służy. Takie objawy są przy miętach, cytrynowych i kawowych płynach. Nikt nie wie w jakim stopniu ma na to wpływ zniszczenie organizmu analogami jednak płyny wymienione potrafią napsuć zdrowia. Warto przetestować inne tych samych smaków ale innego producenta.
By jasiu_24
#845094
Więc i ja dołączam do kolejki u dentysty, zaczynam teraz wapować liquidy własnej produkcji z bazy i aromatów z inawery po tygodniowym leżakowaniu, może krwawienie przejdzie. zaczynam też przygodę z pastą Lacalut activ, poczekam czy będą jakieś efekty.
Nie jestem do końca pewny czy moje krwawienie nie jest spowodowane sposobem e-palenia, tzn. lubię ciepły dymek, może dziąsła poparzyłem, bo jak mnie czasem coś najdzie to wapuję dość długo, aż górny cap i drip od mojej AGA - T'y jest ciepły, czasem gorący, zobaczymy w praniu, będę teraz uważał by dripek nie był za gorący i może po Lacalut krwawienie ustąpi
Awatar użytkownika
By michaltrabskicom
#845304
Po 2 dniach epalenia zacząłem dostrzegać powyższe objawy do tego stopnia że krwawiły mi dziąsła w czasie między myciem zębów!
Na szczęście po 2 miesiącach minęły, więc trzeba poczekać aż organizm się przystosuje.

Przypadek? Wszystko zgrało z z przesiadką na siatkę i wapowaniem samogonów ;)
By cycu2205
#1133324
Mia£em to samo,radzę wszystkim którzy mają problem z dziąsłami od e palenia dać sobie spokój. Prawie straciłem zęby . Wizyta u dentysty i usunięcie kamienia problem krwawienia rozwiązało, ale odsłonięte szyjki zębów i dziąsła w katastrofalnym stanie,swędzenie, a nawet ruszanie się zębów nasilało się z dnia na dzień pomimo mycia lacalut activ,elmex i p£ukaniem listerine,eludrill. E paliłem ponad 3 lata i prawie straciłem zęby.Paliłem liquidy tylko tytoniowe różnych firm. Po zaprzestaniu palenia wszystko zaczyna wracać do normy,ale czy wróci całkowicie ,okaże się.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1133472
cycu2205 pisze:Mia£em to samo,radzę wszystkim którzy mają problem z dziąsłami od e palenia dać sobie spokój. Prawie straciłem zęby . Wizyta u dentysty i usunięcie kamienia problem krwawienia rozwiązało, ale odsłonięte szyjki zębów i dziąsła w katastrofalnym stanie,swędzenie, a nawet ruszanie się zębów nasilało się z dnia na dzień pomimo mycia lacalut activ,elmex i p£ukaniem listerine,eludrill. E paliłem ponad 3 lata i prawie straciłem zęby.Paliłem liquidy tylko tytoniowe różnych firm. Po zaprzestaniu palenia wszystko zaczyna wracać do normy,ale czy wróci całkowicie ,okaże się.


Tak. Radzisz cycu aby dać sobie spokój z e paleniem?
A co powiesz na to?
Mój sąsiad ( 270 metrów ) to odległość, nie jego wzrost , utykał na prawą nogę. Droga do mnie ( dlatego podałem
odległość ) zajmowała mu 30 minut.Kiedyś podarowałem mu nieużywane już e-papierosy i trochę liquidów.
Od tego czasu przestał utykać, poprawił mu się wzrok, nos nabrał szlachetnej linii, no i jest u mnie w 7,5 minuty!
:-P
By user
#1133491
Nie podałeś wielkości stopy sąsiada, a to ważny element tej informacji.

Tapnięte Lenofonicznie :yoda
By jaro19591
#1133503
Czytam ten wątek, bo też mam niewielkie problemy z dziąsłami. Nie panikuję jednak, bo znajoma, która nigdy niczego nie paliła ma objawy podobne jak ja :zakrecony .
By amsaw
#1133618
Po 30 latach palenia dziąsła miałem w opłakanym stanie.
Chmurzę od półtora roku.
Ustało krwawienie z dziąseł. Paradontoza zatrzymana (przy udziale dentysty) - W czasie jarania analogów nie udawała się żadna kuracja.
Ale dentysta i mój ojciec, który jest emerytowanym wyrwizębem, uprzedzali, że po rzuceniu fajek będę miał przez pewien czas zwiększone dolegliwości ze strony dziąseł. Było jak mówili. Minęło po około 3-4 miesiącach.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.