EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
Awatar użytkownika
By hajdass
#770665
No było dużo o polerce ale na satynę nie mogę znaleźć sposobu..

Byłem zmuszony próbować bo i tak mod był dość mocno porysowany.

Próbowałem papierem 150, 120 oraz 100 i dalej nie jest to co chcę..

Oto dzisiejsze efekty papieru 100 w porównaniu do oryginalnej satyny MrSatyna :)



Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
By venom_666
#770685
spróbuj wodna 300 na mokro ;-)
Satyna to półmat, a takim grubym papierem jak robiłeś to tylko masz ładnie równo porysowane ;-)
By wrafal
#770689
Przejedź papierem wodnym 250 lub 300 a potem włókniną. Tak robimy w zakładzie - pracuje przy obróbkach blacharskich - i w ten sposób satynujemy nawet powierzchnie lustrzane.
By jaro19591
#770713
Ja mam swój patent na satynowanie zegarków. Wypróbowałem go z powodzeniem na modach. Po zabiegach papierem ściernym, używam gąbki do szorowanie garnków firmy 3M. Ciemnozielona włóknina jest z domieszką korundu, wychodzi dosyć przyjemna, satynowa powierzchnia.
Awatar użytkownika
By hajdass
#770728
Co do włókniny, z podanej strony jest dość droga wysyłka.

http://allegro.pl/wloknina-scierna-arku ... 53401.html

Takie coś może być?

Co prawda zanim zamówię dowiem się czy gdzieś w okolicy jest do dorwania. Papier na pewno jutro kupię.

Ewentualnie u tego użytkownika ponieważ miał bym załatwione 2 sprawy w jednym miejscu

http://allegro.pl/listing/user/listing. ... id=2722090
Ostatnio zmieniony 30 maja 2013, 13:56 przez hajdass, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By hajdass
#770773
Zamówione produkty:
1 - Włóknina Ścierna MIRLON arkusz 150mmx200mm MIRKA Rodzaj - P1500 - ULTRA FINE szary arkusz 150mmx200mm (Kod: F57) - szt: 2 - 3.25 PLN
2 - Papier ścierny wodny - P240 - SIA (Kod: F34) - kg: 1 - 1.32 PLN
3 - Włóknina ścierna Szara Ultra Fine - 07904 - 3M (Kod: F87) - szt: 1 - 2.69 PLN



Suma zakupów wraz z kosztami wysyłki wyniesie: 10.51 PLN


Tak więc na dniach jadę po odbiór i dam znać jak to wyjdzie
Awatar użytkownika
By Mutango
#770843
Tak gwoli ścisłości, to nie mówicie w tym temacie o satynowaniu, tylko o szczotkowaniu (brushed)
Satyna to inna powierzchnia, jednolicie matowa, jedwabista, uzyskiwana poprzez piaskowanie lub szkiełkowanie. Czyli wstępnie wyrównana i wypolerowana powierzchnia, bombardowana jest odpowiednim proszkiem pod wysokim ciśnieniem. Ręcznie, praktycznie nie do wykonania bez odpowiedniego przyrządu np http://www.ww-model.pl/index.php?p6176,ad-7700-mini-pistolet-do-piaskowania
Awatar użytkownika
By sthEn
#801525
Odkopię trochę - mam GbB w polerce, a JM22 nie... jak najłatwiej i najskuteczniej doprowadzić GbB do mniej więcej poziomu JM22? Papier wodny 300 i jechana? :)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.