EPF
Awatar użytkownika
By Thaniell
#528413
Ponoć ma to być połączenie Penelope i Odysseusa :zakrecony

Na ECF już są ponoć zapisy :palm

Awatar użytkownika
By pbkgwo
#528417
Ile to coś będzie kosztowało? Nie mogę znaleźć.
By keruj_jp
#528423
No ładnie, pięknie, ślicznie i uroczo. :-P
A może ktoś policzył te wszystkie klocki lego *BOJE SIE* *BOJE SIE* *BOJE SIE*
- ja przy dziesiątej części się zgubiłem. :oops: Ileż tam tych uszczelniaczy typu oring :shock:

Nie żebym krytykował ale moim zdaniem e-papieros nie ma być jak elektrownia atomowa połączona z promem kosmicznym tylko prostym w codziennej obsłudze przedmiotem użytkowym, obsługiwanym przez setki albo nawet tysiące ludzi i nie koniecznie po studiach inżynierskich o kierunku hydraulika precyzyjna.
Ciekawi mnie również koszt wykonania.
O cenę handlową nie pytam. :-P
Jedyne czego można pozazdrościć to możliwości wykonawczych.

Jak dla mnie całkiem do bani - za dużo części składowych, które potencjalnie mogą się zepsuć, uszkodzić, zgubić bo to takie malutkie i za dużo kilometrów gwintów wszelakich do przekręcenia. :evil:

Dla kolekcjonera super zabawka :D
Awatar użytkownika
By Tomba
#528424
Też kiedyś byłem przerażony ilością podzespołów w odysie, ale to tylko pierwsze wrażenie.
W zasadzie to tylko raz wszystko skręcasz do kupy i zapominasz o tym.
Części się nie gubią, nie niszczą.
Wystarczy mieć choć jeden parownik od Imeo, by docenić precyzję wykonania i późniejszą niezawodność.
Zapewniam Cię, że nie trzeba mieć wykształcenia politechnicznego.


PS. Na to się nie zapisuję
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2012, 09:18 przez Tomba, łącznie zmieniany 1 raz.
By keruj_jp
#528432
Tomba pisze:Też kiedyś byłem przerażony ilością podzespołów w odysie, ale to tylko pierwsze wrażenie.
W zasadzie to tylko raz wszystko skręcasz do kupy i zapominasz o tym


:lol: :lol: :lol: :lol:
Wytłumacz to mojej żonie, szwagierce, kilku innym znanym mi osobom oraz wielu innym, które użytkują na codzień e-papierosy.

Napisałem swoje zdanie! (wyraźnie i po polskiemu w tekście powyżej). Odnośnie wykonania również.
Obejrzyj sobie filmik od dechy do dechy, napisz swoje zdanie a nie próbuj mnie przekonać o wyższości promów kosmicznych nad samolotami rejsowymi.
Nie odnoś się do mojej wypowiedzi tylko do tego co oglądasz.

P.S. Jak są uszczelniacze to i mają prawo ulec naturalnemu zniszczeniu (wypracowaniu) choćby pod wpływem czasu pracy w określonym środowisku.
Awatar użytkownika
By Tomba
#528435
Ależ ja nie próbuję Cię przekonać, ani nikogo innego.
Napisałem swoje zdanie i tyle.
Ty swoje opierasz na obejrzeniu filmu, a ja swoje na praktyce.
Taka jest różnica.
Awatar użytkownika
By Siarek
#528440
Prawda jest taka że sznurkowce dolnogrzalkowe mają kupę elementów - taka budowa i tyle.

Noman ... Żeby nie GG to by nie mieli z czego tej marnej podróby skopiować ;)
Awatar użytkownika
By Riccardo
#528474
Tomba pisze:Wystarczy mieć choć jeden parownik od Imeo, by docenić precyzję wykonania i późniejszą niezawodność.

Muszę to napisać - a nie mówiłem? :mrgreen:
By groszek1
#594569
Zaczęły się pre-ordery na smokeguru jeśli ktoś poluje
Awatar użytkownika
By PucH2
#594581
Nie powiem. Robi wrażenie. Będą z tego ludzie.
By groszek1
#594586
A i cena też wrażenie robi heh.
Awatar użytkownika
By satmar
#594627
wiem że krytykować nie wolno ale dla mnie to dual odys + kupa żelastwa , zamiast iść na siłownie to można se kupić iThaka :)
Oczywiście to tylko moje zdanie po obejrzeniu wideo, za chwile wyjdzie Short iThaka itd... i interes się kręci :)
Awatar użytkownika
By Thaniell
#594686
Z tego co Imeo wspominał wywnioskowałem, że iThaka ma 4ml pojemności.
By user
#594688
Thaniell pisze:Z tego co Imeo wspominał wywnioskowałem, że iThaka ma 4ml pojemności.


Zapytałem, bo widać tam w wuj żelastwa, a na liquid mało miejsca.
Ciekawe czy ta pojemność to liczona z "flakami" już w baniaku, czy pustego baniaka.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#594691
Tego to nie wiem, ale tutaj jest podobna sytuacja w Odysie. Tam też kupę żelastwa, a upgradowany wziernik był podobnych rozmiarów.
By groszek1
#594706
Thaniell mam pytanie do Ciebie,co sądzisz osobiście o tej konstrukcji,i jak ona się ma do odyssa,ogólnie chodzi mi o to która konstrukcja bardziej do Ciebie przemawia gdybyś miał wybrać.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#594714
Nie mam zdania w tym temacie, ponieważ nigdy nie miałem Odysa. Z urzędu nie wypowiadam się na tematy, które są mi obce ;)
By groszek1
#594726
A czy ktoś może kto miał lub ma wypowie się co sądzi o tej konstrukcji?
Awatar użytkownika
By ssnowak
#594738
Nurtuje mnie jedno - po co w atomku, z płynną regulacją przepływu, dodatkowy system zasliania na biegu jałowym (Imeo'we Basic Feeding - dodatkowy pierścień na koszu)?

Nie widzę w tym nic pożytecznego, a wręcz niepotrzebne komplikowanie na siłe, tym bardziej, że nie da się tej regulacji dokonać bez rozbierania parownika. A i tak o końcowym maksymalnym przepływie decyduje sznur w kanale pod ustnikiem. Podejrzewam, że dorzucił to w myśl idei - "Jak masz to zawsze możesz wyrzucić, jak nie masz to nawet wyrzucić nie możesz".

Dla mnie ta regulacja to jedynie taki bonus, który ładnie wygląda na liście "przewagi" nad innymi i dobrze marketingowo.

Reszta to mająca o wiele większe uzasadnienie ewolucja Odysa (i to rozumiem, choć są to tak naprawdę drobnostki) oraz gwałtowny skok cenowy (to już mniej jeśli chodzi o postęp, ale marketingowo jestem w stanie zrozumieć "odcinanie kuponów" patrząc na "rynkowe" progi cenowe).

Tylko ten jego wygląd "hydraulicznego reduktora" z 510/GGTS na paszczę - ale to już co komu się podoba.

Jak ktoś chce nowe to można brać, ale ze starego "Odysa" będzie tak samo zadowolony (lub nie). Funkcjonalnie to identyczne konstrukcje. Zmiany nie dotyczą jakości chmurzenia, a jedynie obsługi "montażowej".
Awatar użytkownika
By rzepkok
#594819
sam jestem zdecydowanym fanem Imeo i jego produktów - na codzień używam Odysa i Penelopy na GGTS i GGTB we wszelkich możliwych
konfiguracjach, tzn. z bazą do GGTS (kontrola przepływu powietrza), standardowo 510, Odys na sznurku, Odys na atomizerze LR a nawet
na grzałkach od Vivi i muszę powiedzieć (z żalem), że tym razem chyba przekombinował :?

jedyne co mi się w tej konstrukcji podoba to możliwość używania swoich drip tipów a kontrola przepływu liquidu to już ździebko za wiele
skoro tak jak to jest w Odysie czy Penelopie w zupełności wystarcza

oby znów się nie okazało, że lepsze jest wrogiem dobrego :(

chcociaż trochę rozumiem Imeo - nowa konstrukcja, nowi klienci, obudzenie starych użytkowników - w końcu jest kryzys a żyć trzeba :wink:
By groszek1
#594828
Dziękuje za opinie i skłaniam się w strone odyssa takiej hydrauliki nie potrzeba mi raczej,dziękuje panowie.
Awatar użytkownika
By Tomba
#594837
rzepkok pisze: i muszę powiedzieć (z żalem), że tym razem chyba przekombinował :?

Miałem Odyssa w wersji full, mam i na co dzień używam Penelopkę.
Zgadzam się z powyższym stwierdzeniem.
Moim zdaniem to zbyt rozbudowany parownik i nie chce mi się już nosić takiego żelastwa.

rzepkok pisze:chociaż trochę rozumiem Imeo -..... obudzenie starych użytkowników

Obawiam się, że tym starych nie rozbudzi :wink:
By user
#594863
IMO Imeo specjalnie przekombinował, aby utrudnić życie i rzeźbienie "kopistom"
Ja na to leję szeroką strugą, bo IMHO to przerost formy nad treścią.
Odnoszę nawet wrażenie, że jakoś ta "magia GG" zanika. Może to tylko moje odczucia, ale nawet elitarność i lansowość leci twarzą na pysk.
Awatar użytkownika
By ssnowak
#594889
rzepkok pisze:... jedyne co mi się w tej konstrukcji podoba to możliwość używania swoich drip tipów ...

Według Imeo ustnik pod wymienne dripy pasuje do Odysa jak i baniak od Ithaki.

@reed
Zgadzam się z Tobą w pełni - w Ithace Imeo zapomniał o jednym z ważniejszych elementów, które cechowało jego wszystkie konstrukcje -harmonia wizualna, prostote skrywającą skomplikowane, ale funkcjonalne wnętrze.

Dla mnie Ithaka jest tak atrakcyjna wizualnie, jak robotnik drogowy. Ma bezpieczny i funkcjonalny kask (ustnik pod dripy), funkcjonalną kamizelkę (okienko) i bezpieczne buty trzymające się każdej nawierzczni (baza od różne zasilania). Ale tego czegoś co przykuwa uwagę za grosz nie ma - i żeby nikt nie poczuł się urażony takim porównaniem, bo w tej lidze do której aspirował(aspiruje) Imeo liczy się więcej, niż tylko wygodnie, funkcjonalnie i bezpiecznie.

Oby ten trend się odwrócił.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.