EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Haze
#654312
Mam lekką alergię na białko kurze, generalnie (jeśli nie jem codziennie połowy kurczaka i 5 jaj ;-) ) całkowicie do opanowania, czasami tylko muszę wspomóc się Zyrtekiem.
Jednak krótko po tym jak zacząłem ePalenie widzę, że niektóre objawy pojawiły i utrzymują się permanentnie, nie pomaga nawet Zyrtec. Odstawiłem liquidy z glikolem, jadę tylko na glicerynowych, ale niewiele to zmienia. Najgorzej, że nie jestem do końca pewny czy to od e-palenia bo z tego co pamiętam objawy alergii pojawiły się dobre 2 tygodnie po tym jak przeszedłem na jasną stronę mocy...
Macie może jakieś podobne doświadczenia?
Awatar użytkownika
By saradonin
#654330
Jakiś czas temu, zaobserwowałem u siebie reakcję zbliżoną do typowych objawów alergii wziewnej (zwiększone wydzielanie histaminy, podrażnienie śluzówek nosa, kichanie itp.) przy wapowaniu jednej z bardzo popularnych wówczas baz do samodzielnego sporządzania liquidu (DNB). Przestałem ją stosować, problem ustąpił sam.

Spróbuj może pojarać liquidy innego producenta, przyczyną może być jakiś jeden konkretny dodatek aromatyzujący, jeśli objawy nie ustąpią, radziłbym skonsultować się z lekarzem.
Awatar użytkownika
By miron52
#654331
Powinieneś wiedzieć, że alergia ujawnia się natychmiast po zetknięciu z alergenem a nie po 2-ch tygodniach, ale lepiej skonsultować ze specjalistą.
Awatar użytkownika
By Haze
#654350
saradonin pisze:Spróbuj może pojarać liquidy innego producenta, przyczyną może być jakiś jeden konkretny dodatek aromatyzujący

Tak robię, ale powoli kończą mi się producenci ;-)

saradonin pisze:jeśli objawy nie ustąpią, radziłbym skonsultować się z lekarzem.

miron52 pisze:ale lepiej skonsultować ze specjalistą.


We wtorek idę ...
Awatar użytkownika
By jasio
#654358
Jak wapuję RY7 , to kobita ( alergik i to mega ) mi mówi co tak daje sosną , i zaczyna kichać a potem zaczyna się podrażnienie śluzówki nosa. Także pędź do specjalisty pędź.
Awatar użytkownika
By Tomba
#654368
Haze pisze:Mam lekką alergię na białko kurze

Z tego co się orientuje to w liquidach nie na białka kurzego.
Ja mam alergie na pyłki traw i głupotę ludzką ale z liquidami tego nie wiąże.
Oczywiście nie można wykluczyć że jakiś składnik Ciebie uczula.
Awatar użytkownika
By Haze
#654397
Tomba pisze:
Haze pisze:Mam lekką alergię na białko kurze

Z tego co się orientuje to w liquidach nie na białka kurzego.

Według mojej orientacji również ;-)

Tomba pisze:Ja mam alergie na pyłki traw i głupotę ludzką ale z liquidami tego nie wiąże.
Oczywiście nie można wykluczyć że jakiś składnik Ciebie uczula.


Skoro masz alergię to pewnie wiesz, że jak już się uaktywni to potrafi być bardzo "twórcza" i z czasem uczulać Cię na coraz to nowe alergeny - i tego właśnie się obawiam.

PS. Na głupotę też jestem uczulony, a jeszcze bardziej na niekompetencję, ale to tak BTW :-)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.