EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Lolov
#639366
Witam

Jestem epalaczem od sierpnia 2012. Od tego czasu udało mi się odłożyć analogi, powiem więcej nie mam zamiaru już więcej zaciągać się dymem z papierosa. Mało tego dużo frajdy sprawia mi zabawa z e-petkiem (mieszanie własnych liquidów, żonglerka mocą grzałki, jak również ciągłe poszukiwania najbardziej odpowiadającego mi parownika).
Podczas zakupu jednego z aromatów zauważyłem opis:
"Nie stosować w parownikach z tulejkami wykonanymi z PMMA - (Polimetakrylan metylu (Pleksa)"
Moje pytanie brzmi czy takie aromaty źle wpływają na strukturę parownika, np pękające tuleje, a co za tym idzie możemy je nazwać aktywnymi chemicznie w odpowiednim środowisku?
Jeżeli tak, to obawiam się również co może się dziać z wdychanym liqudiem wymieszanym samodzielnie z takim aromatem do naszych płuc. Wiem, iż jest to roztwór mocno rozcieńczony jednak jak piszą źle wpływa on na PMMA. Proszę o rozwianie wątpliwości, na dzień dzisiejszy pozostawiam ten aromat głęboko w szufladzie. Z góry dziękuję za konkretne odpowiedzi, które rozwieją moje wątpliwości.
Awatar użytkownika
By PucH2
#639386
Lolov pisze:Dziękuję za odpowiedź.
W celu doprecyzowania: aromat źle wpływa na tuleje, co w takim wypadku dzieje się z naszym układem oddechowym?

Żyjemy. I to tyle co można napisać. Żadnych innych badań nie wykonano na wpływ aromatu na układ oddechowy.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.