EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By roscislaw
#635548
Czy istnieje takie ryzyko, że przy niezachowaniu sterylności przy produkcji liquidu mogą wyrosnąć jakieś bakterie albo grzyby?
Awatar użytkownika
By Oisyr
#635560
Gdzieś czytałem że glikol ma działanie bakterio i wiruso bójcze. Nikotyna jest bardzo silną trucizną czyli teoretycznie też powinna zabijać te drobne ustroje. Grzyby się chyba tego nie boją, widziałem pleśniejące liście tytoniu.
Awatar użytkownika
By Tender
#635590
" Zamiast dezynfekcji promieniami nadfioletowymi, stosowana jest często dezynfekcja chemiczna, np. przez rozpylanie 50% wodnego roztworu glikolu propylenowego w stężeniu 0,5 g/m3 powietrza"

źródło: http://www.mikrobiologia.xzq.pl/ogolne- ... ialow.html
Awatar użytkownika
By Tender
#635607
Uważasz, że jedno drugiemu przeczy, czy że strona poświęcona wybranym zagadnieniom mikrobiologii kłamie? Polecam ćwiczenie umysłowe, mieszamy agar ze środkiem bakteriobójczym, jaki będzie efekt?
By user
#635611
Tender pisze:Uważasz, że jedno drugiemu przeczy, czy że strona poświęcona wybranym zagadnieniom mikrobiologii kłamie? Polecam ćwiczenie umysłowe, mieszamy agar ze środkiem bakteriobójczym, jaki będzie efekt?


Nie.
Uważam, że Stary Chemik "coś" wie na ten temat.
Przeczytałaś przynajmniej to co napisał?
Awatar użytkownika
By Tender
#635629
Więc skoro informacje są wiarygodne i niesprzeczne, czemu się pieklisz?

Owszem, bloga SG zdążyłam już przewertować kilka razy. Na raz było tego za dużo.
Awatar użytkownika
By Oisyr
#635631
Jak napisał Stary Chemik są takie cholerstwa które nie wiedzą że glikol i nikotyna to dla nich trucizny i te właśnie, nieświadome, mogą się rozwijać :D Czystości nigdy za wiele :!:
By user
#635635
Tender pisze:Więc skoro informacje są wiarygodne i niesprzeczne, czemu się pieklisz?

Owszem, bloga SG zdążyłam już przewertować kilka razy. Na raz było tego za dużo.


Ja się pieklę? :shock:
Koleżanko, gdybym ja się pieklił, to na pewno troszkę inaczej by to wyglądało i licznik ostrzeżeń przeskoczyłby na 2 ;)
Awatar użytkownika
By Tender
#635643
Nikt nie proponował pytającemu wrzucania do środka próbek kału lub wybranych szczepów bakterii. :) Do przechowywania płynu wystarczy zwykła szuflada, zachowywanie sterylnej czystości i badanie mikrobiologiczne przed każdym zakropieniem epetka nie jest wymagane :lol:

Dla znakomitej większości drobnoustrojów to wrogie środowisko, niechętne rozwojowi małych gości. Warto to wiedzieć i nie panikować.
By user
#635653
Oczywiście, masz rację.
Ale .... wystarczy np nie umyć łapek po wizycie w WC ....
A uwierz mi, wielu nie ma świadomości (albo sa tak głupi) że nie myją ich po wizycie w przybytku ciszy.
Więc o "nieszczęście" nie trudno.
Lepiej przesadzić z ostrożnością, niż niwelować niefrasobliwość ;)
Awatar użytkownika
By roscislaw
#635696
Oczywiście, staram się zachować czystość przy produkcji i rączki przed robotą myję. :)
Nie pytałem po to abyście rozgrzeszyli moje ewentualne zaniechania, tylko tak dla zaspokojenia ciekawości ;).
Choć wcześniej blog wertowałem, to nie natrafiłem na fragment o zagrożeniu mikrobiologicznym. Pewnie gdybym trafił to bym nie pytał.
dzięki, pozdrawiam
Zawsze warto zachować czystość!
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.