EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Norbas
#601131
Wczoraj wieczorem próbowałem z pozostałych mi próbek 10ml. stworzyć znośny smak który pozwoli mi przetrwać do otwarcia sklepów z liquidami ( skończył mi się mój smak ).
Mieszałem i próbowałm, czyściłem parowniki i ponownie testy. Liquidy 24 i 18mg.
Trwało to jakąś godzine i przyznam, że dymiłem sporo. Po godzinie dziwnie się poczułem, jakiś niepokój, lekkie drżenie rąk, mdłości... Czy przypadkiem przedawkowałem nikotyne?
Na codzień palę 18 ( pierwszy tydzień paliłem 24) i po tym zdarzeniu kiepsko się czując poszedłem spać.
Teraz przyszedł czas na zakup liquidu i zastanawiam się czy brać 18 czy może 12.
Zaznaczam , że jak mi smak podchodzi to sobie wapuje nawet 3 zbiorniczki 2ml ( vivi nova slim więc wiadomo jak liquid znika w oczach ) dziennie.
Jaka Wasza rada? Analogów paliłęm paczke czerwonych dziennie ale od czasu jak zacząłem wapować palono już przy mnie analogi i nie skusiłem się.
Awatar użytkownika
By Kasia1
#601145
Norbas pisze:Wczoraj wieczorem próbowałem z pozostałych mi próbek 10ml. stworzyć znośny smak który pozwoli mi przetrwać do otwarcia sklepów z liquidami ( skończył mi się mój smak ).
Mieszałem i próbowałm, czyściłem parowniki i ponownie testy. Liquidy 24 i 18mg.
Trwało to jakąś godzine i przyznam, że dymiłem sporo. Po godzinie dziwnie się poczułem, jakiś niepokój, lekkie drżenie rąk, mdłości... Czy przypadkiem przedawkowałem nikotyne?
Na codzień palę 18 ( pierwszy tydzień paliłem 24) i po tym zdarzeniu kiepsko się czując poszedłem spać.
Teraz przyszedł czas na zakup liquidu i zastanawiam się czy brać 18 czy może 12.
Zaznaczam , że jak mi smak podchodzi to sobie wapuje nawet 3 zbiorniczki 2ml ( vivi nova slim więc wiadomo jak liquid znika w oczach ) dziennie.
Jaka Wasza rada? Analogów paliłęm paczke czerwonych dziennie ale od czasu jak zacząłem wapować palono już przy mnie analogi i nie skusiłem się.

Kup 12 mg.
Awatar użytkownika
By Norbas
#601149
Cholercia... no to wybiore 12 przy kolejnym zakupie.
Analogi mnie jakoś nigdy nie powaliły a na imprezie potrafiłem i dwie paki wypalić a tu w dzień wcale wiele nie wapowałem, wieczorkiem godzinka intentywniej i prosze. Nawet nie wiedziałem że tak łatwo można sobie zaszkodzić.
Dzieki za info.
Awatar użytkownika
By Kasia1
#601154
Prz używaniu e-p trzeba uważać z ilością lub zawartością, inaczej wchłania się w organizmie nikotyna z papierosa a inaczej z e-p- z drugiego do organizmu trafia o wiele więcej
By zodiakus71
#601159
Ja na początku miałem 18 mg i inhalowałem tyle co ty , również przesadziłem z nikotyną i rozrobiłem to na 9 mg i było ok . Dziś mieszam sam i uważam żeby nie przekroczyć 10 mg a najczęściej rozrabiam na 8 mg bo cały czas szukam swojego smaku a te zmieniają się wraz z leżakowaniem co dnia nawet po 2 tygodniach do tego dochodzi zmiana smaku po przepalaniu grzałki , płukaniu o zmianie grzałki nie mówiąc . Z tego względu uważam by nie przekraczać wchłanianej nikotyny , za pierwszym razem można się lekko zestresewać przy wystąpieniu skutków ubocznych , dobrze , że szybko mijają.
Awatar użytkownika
By Norbas
#601162
giantx film zablokowany
zodiakus71 mnie się od razu skojarzyło że coś ie tak. Ale że nie czułem by się pogarszało to stwierdziłem , że sen pomoże, zwłaszcza że była już 3 nad ranem :-)
Awatar użytkownika
By STR
#601459
Ja zmniejszając zawartość nikotyny zawsze starałem się mieć w domu jedną buteleczkę liquidu o zawartości nikotyny, jaką wapowałem przed zmianą, nawet po tygodniu czy dwóch przychodzi taki dzień gdzie swojego e-petka nie odstawiamy nawet na moment i czegoś nam brakuje pomagało mi wtedy jedno tankowanie mocniejszym liquidem i ponowny powrót do mniejszej mocy.
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#601618
Objawy typowe dla przedawkowania nikosi masz. Nie chce siac defetyzmu, ale zmniejszenie mocy niewiele moze dac, jesli nie wlaczysz samokontroli. Inhalowanie przez godzine non stop to przesada. Wiele osob inhaluje mocne plyny, ale uzywa ich jak analoga - kilka, kilkanascie maszkow i godzina przerwy. Moim zdaniem przede wszystkim umiar i...cierpliwosc w mieszaniu, ale to juz na inny dzial temat.
Awatar użytkownika
By WulfgarVal
#605853
Znajdź jakiegoś epalacza, który chociaż parę razy nie przedawkował. Każdemu to się zdarza. Najlepiej to przestać, gdy zacznie głowa boleć. Praktycznie mi codziennie to się zdarza, więc najlepiej zrobić przerwę przy pierwszym przymuleniu. Nie ważne czy dopaliłeś, czy nie
By 1heniu
#605868
Przy mieszaniu też ważne jest by nie paprać rąk w liquidach bo nikotyna wchłania się przez skórę i też to trzeba mieć na uwadze a już szczególnie przy bardzo stężonych płynach z dużą zawartością nikotyny .
Awatar użytkownika
By Ffggfhfggdiffntspe
#611627
Przedawkowabie nikotyny jest częste wsród osób na tym forum, większości przytrafiło się to już po pierwszym napelnieniu liquidem. Warto znać swoją granicę i nie przesadzać.


--
Jeśli w moim poście są literówki to poprawię. Wysłane z telefonu.
Awatar użytkownika
By Skinner
#611637
WulfgarVal pisze:Znajdź jakiegoś epalacza, który chociaż parę razy nie przedawkował. Każdemu to się zdarza. Najlepiej to przestać, gdy zacznie głowa boleć. Praktycznie mi codziennie to się zdarza, więc najlepiej zrobić przerwę przy pierwszym przymuleniu. Nie ważne czy dopaliłeś, czy nie


Proszę bardzo - nigdy jeszcze nie miałem objawów przedawkowania. Spożywam 18, co by nie było że zrówki :lol:
By etek9
#613491
Wczoraj tak się najarałem że mi wyszły jakieś czerwone krosty na czole,dzisiaj na szczęście wszystko wróciło do normy.
Uff.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.