EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By gourmet
#542507
mam możliwość ładowania akusów 18650 zarówno prądem 110 jak i 230 V. Czy istnieją zasadnicze powody przemawiające za jednym bądź drugim napięciem? Szybciej, bezpieczniej, ekonomiczniej?
By gourmet
#542512
nawet jeżeli, wolałbym uprzednio zalać liquidem gniazdo :) Ładowarka jest, z opcją 110 - 240 V
Awatar użytkownika
By Goldi
#542514
Standardowe przetwornicowe adaptery sieciowe USB do ładowarek są w stanie pracować przy napięciu w zakresie 110 - 240V bez potrzeby przełączania czegokolwiek.
Awatar użytkownika
By Goldi
#542518
Na wyjściu adaptera jest zawsze 5V z którego zasilana jest ładowarka. Napięcie zasilające adapter nie ma więc wpływu na proces ładowania aku.
By gourmet
#542519
ok, dziękuję
Awatar użytkownika
By Goldi
#542521
noman1 pisze:@Goldi ale o czym Ty piszesz, on chce ładować 18650 więc jaki adapter i jakie USB :P

Z rozpędu tak napisałem. :lol:

Ale idea ładowania jest podobna. :wink:
Awatar użytkownika
By gregbard
#542523
przepraszam.... gdzie w Polsce jest 110V??? jeśli w ładowarce ustawi na 110V no bo przecież może.... będzie KaBum(?) czy nie jeśli zaszaleje i podepnie pod 230V?
Edit: Dzięki Goldi
Ostatnio zmieniony 18 paź 2012, 15:38 przez gregbard, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Goldi
#542525
No to od początku. W ładowarkach typu WF-188 i innych na wejściu jest przetwornica zasilająca działająca w zakresie 110 - 240V a czasami nawet 85 - 240V bez przełączania czegokolwiek. Na wyjściu tej przetwornicy mamy napięcie 5V z którego zasilany jest już układ ładowania ogniwa lub ogniw.
By gourmet
#542528
najzwyklejsza ładowarka no name, jednoakumulatorowa. Uprzedzając dalsze pytania - zakres 110 - 240 odczytane z tabliczki znamionowej. Sprawdzone w obydwu zakresach - działa i ładuje.
Awatar użytkownika
By Dragnon
#542532
gregbard pisze:przepraszam.... gdzie w Polsce jest 110V??? jeśli w ładowarce ustawi na 110V no bo przecież może.... będzie KaBum(?) czy nie jeśli zaszaleje i podepnie pod 230V?


Ja lubić KaBoom ;)
A tak serio to Gregbard zadał najsensowniejsze pytanie.
Gdzie w Polsce jest 110V???
W prywatnym domu napewno nie ma ( no może jest ale nie powinno się używać gdyż nie od parady w Polsce jest norma 230). Ladowarka została stworzona na kilka rynków i tyle w temacie.


Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
Ostatnio zmieniony 18 paź 2012, 15:45 przez Dragnon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Goldi
#542533
noman1 pisze:@Goldi gdyby tak było jak piszesz, to po co jest w w/w ładowarce przełącznik?? ( no chyba że to znowu z rozpędu hiii )

W większości ładowarek nie ma tego przełącznika. Jest on tylko w starszych technologicznie modelach.
By gourmet
#542537
Dragnon pisze:W prywatnym domu napewno nie ma.
W moim prywatnym domu napewno jest :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Goldi
#542538
Dragnon pisze:A tak serio to Gregbard zadał najsensowniejsze pytanie.
Gdzie w Polsce jest 110V???

Tak na serio to to pytanie nie jest najsensowniejsze. :wink:
gourmet pisze:mam możliwość ładowania akusów 18650 zarówno prądem 110 jak i 230 V.

Czyli ma dostęp do takich napięć.
By user
#542541
Goldi pisze:
Dragnon pisze:A tak serio to Gregbard zadał najsensowniejsze pytanie.
Gdzie w Polsce jest 110V???

Tak na serio to to pytanie nie jest najsensowniejsze. :wink:
gourmet pisze:mam możliwość ładowania akusów 18650 zarówno prądem 110 jak i 230 V.

Czyli ma dostęp do takich napięć.


Nie do końca "najsesowniejsze" :P
Kolega ma "prąd" 110/220 a potrzebne raczej napięcie :D
Awatar użytkownika
By gregbard
#542548
a tak bez przepychanek to gdzie my w Polsce mamy te 110V?
Awatar użytkownika
By Dragnon
#542549
reed pisze:
Goldi pisze:
Dragnon pisze:A tak serio to Gregbard zadał najsensowniejsze pytanie.
Gdzie w Polsce jest 110V???

Tak na serio to to pytanie nie jest najsensowniejsze. :wink:
gourmet pisze:mam możliwość ładowania akusów 18650 zarówno prądem 110 jak i 230 V.

Czyli ma dostęp do takich napięć.


Nie do końca "najsesowniejsze" :P
Kolega ma "prąd" 110/220 a potrzebne raczej napięcie :D

Podobno "prąd 110V" słabiej kopie i w Polsce dali "230 V prądu". A o amperach to już nigdzie nie uczą.
Napisze po raz kolejny. Ladowarka stworzona na wiele rynków świata, ale sama nie potrafi się do nich dostosować i użytkownik o tym decyduje ;) Czasem źle ;)

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Goldi
#542556
Dragnon pisze:Napisze po raz kolejny. Ladowarka stworzona na wiele rynków świata, ale sama nie potrafi się do nich dostosować i użytkownik o tym decyduje ;) Czasem źle ;)

Po raz kolejny źle się wyraziłeś. :mrgreen:

Ładowarka bez przełącznika napięć sama się dostosowuje do napięcia zasilania. Jej użytkownik nie ma tu nic do gadania.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2012, 15:57 przez Goldi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Dragnon
#542559
Goldi pisze:
Dragnon pisze:Napisze po raz kolejny. Ladowarka stworzona na wiele rynków świata, ale sama nie potrafi się do nich dostosować i użytkownik o tym decyduje ;) Czasem źle ;)

Po raz kolejny źle się wyraziłeś. :mrgreen:

To wyjasnij mi co tu źle napisałem.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
By gourmet
#542560
gregbard pisze:a tak bez przepychanek to gdzie my w Polsce mamy te 110V?

z kilku powodów mam zainstalowany konwerter step down do 110V i kilka gniazd, z których prąd czerpie kilka urządzeń, m.in. ładowarka do akumulatorów Li-Ion. Stąd moje pytanie.
Awatar użytkownika
By Dragnon
#542561
Goldi pisze:
Dragnon pisze:Napisze po raz kolejny. Ladowarka stworzona na wiele rynków świata, ale sama nie potrafi się do nich dostosować i użytkownik o tym decyduje ;) Czasem źle ;)

Po raz kolejny źle się wyraziłeś. :mrgreen:

Ładowarka bez przełącznika napięć sama się dostosowuje do napięcia zasilania. Jej użytkownik nie ma tu nic do gadania.

Ale jego ladowarka ma przełącznik z tego co wyczytalem ?
Jeżeli nie ma takowego to masz 100% racji o ile na tabliczce widnieje 110/230


Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
Ostatnio zmieniony 18 paź 2012, 16:01 przez Dragnon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Goldi
#542565
No właśnie ja nie mogę doczytać czy ładowarka ma ten przełącznik czy go nie ma. Znany jest tylko zakres napięcia zasilania 110V - 240V.
By gourmet
#542569
Dragnon pisze:Ale jego ladowarka ma przełącznik z tego co wyczytalem ?

gdzie to wyczytałeś?
Awatar użytkownika
By Dragnon
#542571
noman1 pisze:@Goldi gdyby tak było jak piszesz, to po co jest w w/w ładowarce przełącznik?? ( no chyba że to znowu z rozpędu hiii )

Tu. No i zasugerowała się tym postem

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Dragnon
#542585
W ogóle nie ogarniam tego tematu. Piszesz ze masz konwerter w domu, a nie wiesz czy lepiej używać 110 czy 230. Po co ci on w takim razie ?
A druga sprawa to pisanie o pradzie wyrażonym w V to lekkie przegiecie.
Prąd - natężenie - Amper
Napięcie - różnica potencjałów - Volt

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Goldi
#542593
W sumie to się zrobił mały OT. Jednak wyrażenie "prąd o napięciu jakimś tam" jest jak najbardziej prawidłowe. Podobnie jak "natężenie prądu" i "napięcie prądu". Prądu elektrycznego nie wyraża się w Amperach ani w Voltach. Dopiero te wyrażenia mają sens przy natężeniu i napięciu.
By gourmet
#542597
Goldi pisze:No i będzie ładować aku tak samo bez względu czy będzie zasilana z sieci 110V czy też z 230V.

mietek-tech pisze:Nie ma różnicy (pod warunkiem że w ładowarce) :mrgreen:

na takiej odp. mi zależało. Tzn. nie jest szybciej, bardziej ekonomicznie, wydajniej, ani mniej lub bardziej bezpiecznie. Mam rację?
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.