EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By MisiekKce
#522703
Witam
Jest to mój pierwszy post wiec wypadało by sie przywitać. Mam mały problem z moim liquidem mianowice po kilku buchac mam smak tak jak bym palił smołe liquid stworzyłem sam z:
Bazy tytoniowej inawera 18mg dałem 10ml a do tego około 30 kropli tabacco symphony inawera i kolejny liquid również 10ml bazy i około 30 kropli coffee inawery i w obu przypadkach jest tak samo kilka buchów i pokazuje sie nieciekawy smak smoły w przypadku orginalnego liquidu z e-dym.pl cos takiego nie wystepuje dodam ze posiadam e-papierosa eGo-C upgrade kupiony w e-dym.pl
powiedzcie mi co jest nie tak mysle ze może liquid jest za gesty i dlatego ten smak spalenizny ale nie jestem pewien i dlatego uznalem ze zadam to pytanie do bardziej doswiadczonych e-palaczy
Awatar użytkownika
By Kszywho
#522708
Nie wiem jak smakuje smoła, ale wydaje mi się że dodałeś za dużo aromatu lub po prostu ten aromat tak Tobie smakuje ze względu na to iż każdy ma inne odczucia smakowe. Jedni wapując liquid "Orange fruit" czują mandarynki, a inni czują śledzie w sosie pomidorowym.
Awatar użytkownika
By MisiekKce
#522715
Cos napewno jest z liqiudem bo na dwóch rożnych ten sam smak taka jak by spalenizna niewiem jak dokładnie to okreslić ale w obu przypadkach na początku palenia jest super odczówalny smak kawy a kilka buchów później juz czuc splenizne a w wypadku liquidu kupionego takie cos nie wystepuje moge smiało palic cały dzien i nic. PucH2 a jak sie sprawdza wydajność prądową LQ bo jestem w tym calkowicie zielony dodam ze pale od niecałego tygodnia e-papieroska
Awatar użytkownika
By inawera
#523101
Bazy tytoniowej inawera 18mg dałem 10ml a do tego około 30 kropli tabacco symphony inawera


W/g testerow max 3 krople na 5 ml bazy - ty dales 15 kropel na 5 ml.

i kolejny liquid również 10ml bazy i około 30 kropli coffee inawery


w/g testerow max 2% lub nawet 1 kropla na 5 ml - ty dales 15 kropel na 5 ml.
Awatar użytkownika
By azbee
#523111
Przy tych aromatach 1 kr na 1ml bazy to jest MAX!!! Zacznij od tego. Później można spróbować rozrzedzić baze, może być za gęsta i po prostu smakujesz zacnego bobra:) Choć mało prawdopodobne żeby była za gęsta przy takiej ilości aromatu:)
Awatar użytkownika
By MisiekKce
#523479
Witam po zrobieniu słabszego roztworu posmak smoły jest jeszcze wyczówalny ale juz dużo mniej wiec chyba w tym była wina dzieki wielkie za pomoc :)
Awatar użytkownika
By prymus140
#523609
A teraz by należało wymyć i przepalić grzałkę bo nagaru od tego liquidu będzie sporo.Szczególnie od kawy.
Awatar użytkownika
By blackraven
#523620
inawera pisze:
i kolejny liquid również 10ml bazy i około 30 kropli coffee inawery

w/g testerow max 2% lub nawet 1 kropla na 5 ml - ty dales 15 kropel na 5 ml.

Osobiście jest to mój ulubiony aromat a daję go 1ml/9ml bazy universal :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Maya
#524000
Zdecydowanie za dużo aromatu. Poza tym Wera Garden to aromaty bardziej skondensowane.
Awatar użytkownika
By MisiekKce
#525297
dzizas pisze:Uwaga będę odkrywczy: Bo jedne aromaty są bardziej wydajne a inne są mniej wydajne 8=)
Jak przedobrzysz to głównie czuć chemię, a jak to rozcieńczysz to często miód w gębie. Dlatego ja od jakiegoś czasu wyznaję zasadę dla nowych aromatów - lepiej dać mniej i jak za mało to doprawiać niż dać więcej i czyścić parownik.


Święta racja ale niewiem coś dalej jest nie tak zrobiłem nowe mieszanki i dleikatnie zalatuja niewiem może to moje osobiste odczucie i nie podchodza mi te aromaty (w sumie dopiero zaczynam z e-paleniem) dostałem od znajomego jakis zwykly aromat pinacolady z e-dym.pl i jest całkiem inny czuc intesywny smak kokosu i zadnej smoły w oddali co miało miejsce w tamtych aromatach
Awatar użytkownika
By dzizas
#526878
@MisiekKce a zrobiłeś na nowo w takich proporcjach jak pisał inawera. Naprawdę w przypadku zbyt dużej ilości aromatu pojawiają się chemiczne cuda, które w żaden sposób nie przypominają smaków, z których mieszasz.
1. Zawsze sprawdzaj, czy producent/sprzedawca zaleca jakieś proporcje
2. Na początku zapodaj połowę tego co zaleca producent/sprzedawca. Jak będzie za mało to możesz dodać więcej. A przynajmniej nie zrazisz się do smaku i nie spowodujesz potencjalnej śmierci parownika.
3. Jest oczywiście taka możliwość, że te aromaty Ci wcale nie podejdą, ale warto popróbować. Czasem możesz się zdziwić 8=)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By tabacznik
#528353
Czytałem tu na forum lub gdzieś indziej, że samogony lubią się "przegryzać". Może być tak, że po miesiącu dana samoróbka Ci nie posmakuje itp. a za 3 miesiące jak już po leżakuje może być super dobrym liquidem. Ja już się nauczyłem, że mieszanki muszą odstać więcej jak tydzień. Jedynie mentol po 2 dniach da się wapować. Pozdrawiam
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.