EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Julia
#526071
Możliwe że jestem tak wyczulona na zapach/smak że nie mogę wapować baz nawet o stężeniu 30%? Czy chodzi o coś innego?
Zastanawiam się nad kupnem bazy pg i robieniu tylko na niej. Będzie wogole jakaś chmura? Brać się za to żeby sprawdzić czy nie ma to sensu?
Awatar użytkownika
By Julia
#526094
Goldi pisze:Kup sam glikol propylenowy i zobacz czy Ci podchodzi.


Mam, zaraz spróbuje.
Moge wlać sam glikol, bez aromatów? I później sama glicerynę żeby sie upewnić?
By user
#526096
JuliaS pisze:
Goldi pisze:Kup sam glikol propylenowy i zobacz czy Ci podchodzi.


Mam, zaraz spróbuje.
Moge wlać sam glikol, bez aromatów? I później sama glicerynę żeby sie upewnić?


Good idea *GOOD*
Awatar użytkownika
By marehel
#526100
JuliaS pisze:Możliwe że jestem tak wyczulona na zapach/smak że nie mogę wapować baz nawet o stężeniu 30%? Czy chodzi o coś innego?
Zastanawiam się nad kupnem bazy pg i robieniu tylko na niej. Będzie wogole jakaś chmura? Brać się za to żeby sprawdzić czy nie ma to sensu?

Myślę, że powinnaś odczekać jeszcze chwilkę, gdyż jesteś w tzw. okresie przejściowym i to co wydaje Ci się teraz, wcale nie będzie wyglądało później.
Na swoim przykładzie powiem Ci, że zaczynałem od 50/50 PG/VG, ponieważ przewaga PG powodowała u mnie zwyczajną zgagę :D
Podobnie było w przypadku mocy liquidu i smaku. To wszystko się zmienia i chyba każdy ma te zmiany indywidualne. A więc jak już cokolwiek zmieniasz, to rób to małymi kroczkami i ilościami :)
Ja co prawda już zagospodarowałem sobie pozostałości z początkowego okresu ale jeszcze sporo mam zapasu :)
Ja np. w tej chwili nie mogę znieść zapachu...hmmm...siuśków :lol: I wiem, że to właśnie gliceryna, gdyż jak vapowałem właśnie 50/50 to nawet zapach skóry mi przeszkadzał. Ale nie powiedziałbym, że to jakieś uczulenie :lol: ...kwestia przyzwyczajenia i oswojenia się z nowymi zapachami. Jak człowiekowi przez tyle lat nie przeszkadzał smród analogów !?
Wiesz co mnie teraz najbardziej cieszy ? Jak rano wstaję to nie czuję smrodu poduszki (nie posądzajcie mnie, że nie zmieniam za często pościeli !)
By user
#526113
marehel pisze::lol: teraz bez znaczenia ! Prawie 3 miechy i nie cuchnie ! :lol:


ŁAŁ! :shock:
Ja mimo takiego stażu w chmurzeniu, nie odważyłbym się używać jednej pościeli przez 3 miesiące :oops:
Awatar użytkownika
By morfeusz
#526117
Na początku zawsze nie są to idealne smaki jakich się spodziewać można po opisach, pudełeczkach czy innych znaczkach... Z czasem smak powróci i wszystko zacznie bajecznie smakować tak jak powinno... Co do tych % zawartości to sam zaczynałem od 70/30 i wapowało się dość dobrze, choć smaki były płaskie... Jednak z czasem stawały się mocniejsze i bardziej wyczuwalne teraz wapuję na 50/50 lub 100VG i nie zmienię przyzwyczajenia...

Początki są trudne, ale pamiętaj od tego jesteśmy by wspierać i pomagać...

Powodzenia
Awatar użytkownika
By marehel
#526129
reed pisze:ŁAŁ! :shock:
Ja mimo takiego stażu w chmurzeniu, nie odważyłbym się używać jednej pościeli przez 3 miesiące :oops:

:mrgreen: zmieniasz często pościel czy łóżka ? :lol:
Sorry za OT :beer:
Awatar użytkownika
By Julia
#526146
reed pisze:
marehel pisze::lol: teraz bez znaczenia ! Prawie 3 miechy i nie cuchnie ! :lol:


ŁAŁ! :shock:
Ja mimo takiego stażu w chmurzeniu, nie odważyłbym się używać jednej pościeli przez 3 miesiące :oops:


Trzy miechy nie palenia analogów....Mam przynajmniej nadzieje że o to chodziło:)
Awatar użytkownika
By marehel
#526158
@JuliaS Nie wiem czy dobrze się domyślam ale czy Ty zaczynasz swoją przygodę z e-parowaniem od samodzielnego sporządzania mieszanek ?
Myślę, że jak najszybciej powinnaś znaleźć jakiś gotowy liquid, który zwyczajnie Ci zasmakuje. Chyba to najważniejsze.
Przynajmniej w moim przypadku tak było. Mam spory staż i paliłem dużo i mocno :) Przypadkowo zetknąłem się z e-papierosem i zwyczajnie mi zasmakowało. I tak po prostu poczekałem aż przyjdzie mój zakupiony zestaw z liquidem, którego spróbowałem i zasmakował, i już przestał mi smakować mój ulubiony PallMall :)
Po dwóch tygodniach spróbowałem własnoręcznie mieszać ale to mi zupełnie nie spodobało się...a więc może i Tobie nie odpowiadają mieszanki...przynajmniej w tej chwili ?
Awatar użytkownika
By Julia
#526455
marehel pisze:@JuliaS Nie wiem czy dobrze się domyślam ale czy Ty zaczynasz swoją przygodę z e-parowaniem od samodzielnego sporządzania mieszanek ?
Myślę, że jak najszybciej powinnaś znaleźć jakiś gotowy liquid, który zwyczajnie Ci zasmakuje. Chyba to najważniejsze.
Przynajmniej w moim przypadku tak było. Mam spory staż i paliłem dużo i mocno :) Przypadkowo zetknąłem się z e-papierosem i zwyczajnie mi zasmakowało. I tak po prostu poczekałem aż przyjdzie mój zakupiony zestaw z liquidem, którego spróbowałem i zasmakował, i już przestał mi smakować mój ulubiony PallMall :)
Po dwóch tygodniach spróbowałem własnoręcznie mieszać ale to mi zupełnie nie spodobało się...a więc może i Tobie nie odpowiadają mieszanki...przynajmniej w tej chwili ?


Znalazłam. Ale aż mi się wierzyć nie chcę że nie mogę znaleźć więcej....Jak będę go paliła w kółko to pewnie przestanie mi w końcu smakować.
Awatar użytkownika
By tosca
#526549
@JuliaS , @marehel dobrze prawi... najpierw gotowy liquid.. później mieszanie ( jak już cię analog będzie "odrzucał", a nie trzeba wiele, wystarczy ok 2 tyg. ), co do palenia jednego smaku w kółko... z mojego doświadczenia jest tak, że ok 5% zostaje przy jednym smaku, reszta zmienia... to tak jakbyś codziennie miała jeść frytki lub pieczonego kurczaka... w końcu się przejesz... co ciekawe przy analogach trzymaliśmy się jednej marki...powodzenia i trzymam kciuki
Awatar użytkownika
By dzizas
#526867
@tosca nie generalizuj. Mnie do tej pory analogi nie odrzucają tak jakbym chciał. Paliłem hybrydowo prawie pół roku aż w końcu podjąłem decyzję o rzuceniu analogów(wcześniej celem było ograniczenie). Ale nawet teraz po 8 miesiącach (niecałe 3 po analogach), wypalenie analoga nie powoduje u mnie odruchu wymiotnego. Po prostu przypomina mi czasy kiedy zaczynałem palić. A ponieważ zaczynałem palić w bardzo fajnym okresie mojego życia (6 rok studiów (i to nie była medycyna 8=).)) to muszę nadal się mocno kontrolować, żeby nie kupić ramki.
A wracając do tematu. Faktycznie smaki i zapachy po rzuceniu analogów zmieniają się jak w kalejdoskopie. Dlatego najlepiej mieć zapas różnych smaków w "liquideczce podręcznej", włączając w to różne proporcje PG do VG. Albo tak jak u mnie kilkadziesiąt różnych aromatów i kilka baz, z których przygotowuję sobie na bieżąco mieszanki zaspokajające moje potrzeby (Oczywiście wspieram się też gotowcami 8=).).
Pozdrawiam
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.