EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Legion
#468773
Jeszcze jedno pytanko, jako nowy e-palacz.
Nie wiem tylko czy dobry dział.
Zakupiłem e-faje, wypaliłem zawartości jakie były już przy zakupie.
Zakupiłem więc buteleczki 10 ml z płynkiem i co wkraplam , to się rozlewa gdzies bokiem, kiedy już osuszę to przy pierwszych zaciągnięciach musze odpluwać ten olejek.
Trochę mnie to zniechęca.
Czy połykanie takiego żelku przy paleniu jest szkodliwe ?
Do tego ponoć nikotyna wnika przez skórę, a palce tez zawsze gdzieś w kropelce.
Cholera cięzko się w tym połapać.
Awatar użytkownika
By Timi
#468785
Gdzieś robisz błąd. Za dużo wlewasz, nie przedmuchujesz etc.
Napisz na czym wapujesz.
By Legion
#468801
Wybacz, ale musisz mi wyjaśnić slang e- palaczy " na czym wapujesz " :lol:
Posiadam fajka zakupionego na allegro Mild Sim - wygląd jak normalny powiększony fajek.
Wlewam - Camel 11mg

Jak przedmuchiwać?
Awatar użytkownika
By Timi
#468805
Sin ma klasyczny, watkowy kartomizer.
Najlepiej go napełniać strzykawką od góry.
Ściągasz dekielek, wprowadzasz igłę delikatnie pomiędzy ściankę, a watkę i wstrzykujesz liquid.
Przerywasz w momencie kiedy na górze watki pojawi się liquid.
Czekasz chwilkę, cofasz tłoczek strzykawki żeby wessać nadmiar.
Przenosisz kartomizer nad szmatkę, papier toaletowy etc. i dmuchasz żeby przez otwór w gwincie wypłynął nadmiar liquidu.
Wkładasz dekielek [lub dekielki - nie pamietam] i THE END.
By Legion
#468813
No OK ale po zamknięciu dekielka, przy pierwszych wciągnięciach ten płyn tez dostaje się do ust.
Awatar użytkownika
By Timi
#468821
Nie możliwe. Jak i skąd? Skoro wewnątrz jest tylko nasączona watka i nie ma "wolnego" liquidu?
Mniej nasączaj, dokładniej odessij i jeszcze dokładniej wydmuchaj.
Osusz dekielek chusteczką.
Przed wydmuchaniem możesz jeszcze strząsnąć kartomizer, jak kiedyś termometry rtęciowe.
Awatar użytkownika
By daras25
#468855
To co dostaje się do ust jest słodkawe czy gorzkie i cierpkie w smaku ?
Awatar użytkownika
By quiet
#468896
Z własnego doświadczenia wiem że jeśli używasz dripa do tych kartków to faktycznie możesz zaciągnąć liquid. Mam w domu jeden taki drip przez którego po kilku buszkach zaciągam liquid..na innym dripie na tym samym kartku jest ok.

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Timi
#468916
quiet pisze:Z własnego doświadczenia wiem że jeśli używasz dripa do tych kartków to faktycznie możesz zaciągnąć liquid. Mam w domu jeden taki drip przez którego po kilku buszkach zaciągam liquid..na innym dripie na tym samym kartku jest ok.

Mild Sin nie ma dripa. To klasyczny maluszek z klasycznym kartomizerem.
Nie sądzę, by Legion go zakładał.
Awatar użytkownika
By quiet
#468919
Timi pisze:
quiet pisze:Z własnego doświadczenia wiem że jeśli używasz dripa do tych kartków to faktycznie możesz zaciągnąć liquid. Mam w domu jeden taki drip przez którego po kilku buszkach zaciągam liquid..na innym dripie na tym samym kartku jest ok.

Mild Sin nie ma dripa. To klasyczny maluszek z klasycznym kartomizerem.
Nie sądzę, by Legion go zakładał.

Zgadzam się ale nigdy nic nie wiadomo :smile:

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
By Legion
#468922
daras25 pisze:To co dostaje się do ust jest słodkawe czy gorzkie i cierpkie w smaku ?


Słodkawe *SMOKEKING*

Cholera najbardziej mnie wkurza, taki metaliczny posmak po e-fajkach :D
Apetyt mi tez cholernie wzrósł :D
Awatar użytkownika
By daras25
#468930
Legion pisze:
daras25 pisze:To co dostaje się do ust jest słodkawe czy gorzkie i cierpkie w smaku ?


Słodkawe *SMOKEKING*

Cholera najbardziej mnie wkurza, taki metaliczny posmak po e-fajkach :D
Apetyt mi tez cholernie wzrósł :D

E-liquid jest gorzki ( cierpki ) w smaku ze względu na zawartość nikotyny , skropliny są słodkawe ponieważ jest w nich znikoma zawartość nikotyny .
Z tego co opisujesz wynika że " pijesz " właśnie skropliny . Niech wypowie się ktoś kto wie o co chodzi bo ja nigdy nie używałem takich e-fajek .
Oczywiście to co napisałem ma sens o ile używasz e-liquidu z nikotyną .
By Legion
#468938
e-liquid Camel 11mg - przy pierwszych zaciągnięciach jakby słodkawe kropelki, a i później ciągle czuje ten słodkawy smak.
Awatar użytkownika
By Timi
#468955
Skropliny w ilości, która pozwoli im się dostać do ust nie pojawiają się w pierwszych buchach.
Ta niedogodność dotyczy głównie parowników dających ciepły dym, który ochładza się i jego część skrapla w dripie.
Nie sądzę by to była przyczyna problemu Legiona.
Stawiam na nieprawidłowe napełnianie kartomizera.
Awatar użytkownika
By daras25
#468963
Timi pisze:Skropliny w ilości, która pozwoli im się dostać do ust nie pojawiają się w pierwszych buchach.
Ta niedogodność dotyczy głównie parowników dających ciepły dym, który ochładza się i jego część skrapla w dripie.
Nie sądzę by to była przyczyna problemu Legiona.
Stawiam na nieprawidłowe napełnianie kartomizera.

Tylko jak wytłumaczyć ten słodki smak ?
Jeżeli to jest klasyczny kartek to trochę dziwne , w sumie używałem kartków tylko w baniakach ale nigdy nie było problemu ze skroplinami , natomiast w kartridżach jest to normalne zjawisko .
Awatar użytkownika
By Timi
#468985
daras25 pisze:Tylko jak wytłumaczyć ten słodki smak ?

Myślę, że brakiem doświadczenia Legiona.
daras25 pisze:używałem kartków tylko w baniakach ale nigdy nie było problemu ze skroplinami , natomiast w kartridżach jest to normalne zjawisko .

Dokładnie tak. W kartku bez dripa po prostu para nie ma się na czym skroplić.
Awatar użytkownika
By daras25
#468994
Timi pisze:
daras25 pisze:Tylko jak wytłumaczyć ten słodki smak ?

Myślę, że brakiem doświadczenia Legiona.
daras25 pisze:używałem kartków tylko w baniakach ale nigdy nie było problemu ze skroplinami , natomiast w kartridżach jest to normalne zjawisko .

Dokładnie tak. W kartku bez dripa po prostu para nie ma się na czym skroplić.


Też istnieje taka możliwość ale żeby nie odróżnić smaku piołunu od miodu trzeba mieć amputowane kubki smakowe :wink:
Awatar użytkownika
By daras25
#468998
Legion sprawdź linki podane przez Pilota i napisz którego sin-a masz Ty .
Awatar użytkownika
By Timi
#468999
No to czekamy na Legiona i wracamy do pierwszego pytania.
Timi pisze:Napisz na czym wapujesz?
Awatar użytkownika
By daras25
#469002
Cieżko jest rozwiązać jakiś problem jak nie wiadomo dokładnie o jaki sprzęt chodzi a podanie samej nazwy też najczęściej niewiele pomaga .
Skomplikował się nam temat e-papierosów :)
By Pilot353
#469008
Myśle że tu wielkiej komplikacji nie ma. Jak zalewał tanka od góry to wiadomo czemu pił liquid. Pozostałe dwa to jednak kartomizery watkowe i jedynie złe napełnianie może powodować picie liquidu. Był jeszcze na forum temat o tzw 'orbitach' czyli strzelających minikropelek liquidu w czasie wapowania i one faktycznie w czasie wapowania mogły dostawać się do ust. Ale tu mamy wyrażnie napisane że przy pierwszym pociągnięciu już pije liquid a wiemy że dobrze napełniony kartomizer można i na sucho pociągać i liquid nie przedostanie się do ust. Czyli zaczynając od podstaw, odkręcamy kartomizer i albo uzupełniamy liquid strzykawką jak było już opisane albo przechylamy go na bok i wkrapiamy na watkę po jednej ściance, obserwując aby watka nim nasiąkała. Gdy już u góry widać całą watke mokrą, zakładamy dekielek, przedmuchujemy kartomizer, wycieramy gwinty i wapujemy. Ważne jest aby przy takim napełnianiu kartomizera na raz nie wkropić za dużej ilości liquidu, bo jak zrobimy tzw jeziorko to watka nie ma jak się odpowietrzyć, dlatego ważne aby zakrapiać po jednej ściance, a prawo fizyki i watka zrobią swoje. Napisane może zawile ale zajmuje to niecałą minutkę.
Awatar użytkownika
By Timi
#469010
Czyli klasyczny kartomizer XXL.
@Legion
Po prostu nie opanowałeś procedury napełniania.
Czytaj wyżej jak i trenuj.
W ostateczności możesz się przesiąść na jakiś claromizer. Choć nie sądzę by była taka konieczność.
Kartomizer to urządzenie bardzo proste i łatwe w obsłudze.
Awatar użytkownika
By daras25
#469015
Możesz też wklepać w google - napełnianie kartomizera - znajdziesz kilka filmików instruktażowych .
Powodzenia *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By daras25
#469973
Legion pisze:Dzięki *SMOKEKING* powoli dochodzę do wprawy :D

Nie ma sprawy , przyjemnego wapowania *SMOKEKING*
By migolnet
#470318
Ja korzystam z ciekawej metody na napełnianie, praktycznie bez liquidu w ustach. Dół kartomizera zatykam wykałaczką i od góry wkrapiam liquid czekając aż przestanie się odpowietrzać przez środek. Potem wsuwam strzykawkę w środek, przez rurkę i grzałki i odciągam całość płynu. A, no i kup sobie drip-tip :)
By longer1001
#471262
Legion pisze:
Cholera najbardziej mnie wkurza, taki metaliczny posmak po e-fajkach :D
Apetyt mi tez cholernie wzrósł :D


Jeżeli chodzi o metaliczny posmak to w kartomizerach Milda to ja już go czułem kilka miesięcy temu (w tych za 6zł, 7,5zł, i dualach po 9zł) tego problemu nie ma w kartkach dual big. Te mniejsze kartki mocno straciły na jakości moim zdaniem. Niestety w twoim przypadku zakup dual biga do SINa nie ma sensu.
By maniak
#484250
Maniek89 pisze:Powiem tak chemia jest chemią a ludzki organizm najlepiej akceptuje organiczne produkty(po prostu biologia).

Aha.
A te "organiczne produkty" to już nie chemia? :palm
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.