EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Papis
#464630
mam zapytanie kupiłem tydzień temu zestaw lavy używany v1 chodzi mi o ładowarkę jak podłącze ją do prądu to świeci dioda na zielono i wkładając baterie do niej to też świeci dioda na zielono. czy to jest normalne ? ładując baterie 5 godzin cały czas święci dioda na zielono ???Za info bardzo dziękuje.

*SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Isia
#464635
Coś wydaje mi się,że musisz kupić nową ładowarkę.
Po podłączeniu do prądu dioda powinna świecić na czerwono,a jak naładuje się akumulator to na zielono.

-- [scalono] N, 3 czerwca 2012, 19:09 --

Proponuję Ci tą http://allegro.pl/ladowarka-trustfire-t ... 12584.html mam od grudnia i działa bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
By kurok
#464643
Oczywiście, że nie powinno tak być. Sprawdź jeszcze czy ładuje i odcina po po naładowaniu, bo podobno parę lat temu bywały takie "podróbki" UF-139 co tak się zachowywały, a ładowały względnie dobrze i od biedy można było używać. Ważne jednak by w tym czasie być w domu, a ładowarkę najepiej włożyć do jakiegoś garnka na wypadek wybuchu.
Do dokladniejszych pomiarów oczywiscie potrzebujesz miernik, ale pobieżnie to możesz sprawdzić na tubie - bo V1 ma mozliwość sprawdzenia poziomu naładowania baterii.
Awatar użytkownika
By Papis
#464648
a jak sprawdzic poziom naładowania bateri??? nie mam zielone poj...
Awatar użytkownika
By kurok
#464650
Dolny przycisk tuby (ten z trzech malutkich) naciskasz pięć razy i tuba pokazuje napięcie baterii. Pomiar oczywiście orientacyjny, choć często dość dokładny. Dalsza zabawa już z miernikiem lub dla bezpieczeństwa pomyśl o nowej ładowarce.
Awatar użytkownika
By Papis
#464653
pokazuje mi 3,6 tylko niewiem czy na nie ładowac mogę .może coś się stac?
Awatar użytkownika
By kurok
#464657
Najwyżej baterie wybuchną lub spalisz chatę. Jeśli pięć godzin ładowałeś to wygląda, że ładowarka nie działa, a baterie tyle już miały. Osobiście poładowałbym je jeszcze parę godzin i w trakcie co jakiś czas sprawdzał czy coś przybywa. Napięcie powinny dochodzić do 4.2V. Obserwuj też czy się nagrzewają (bo tak być powinno) i czy ładowarka nie piszczy (bo i tak czasem bywa ale może ładować dobrze).

Jeśli też masz jednokanałową ładowarkę z zestawu to ona ładuje trochę dłużej. Może nie jest piekna, ale ładuje całkiem przyzwoicie i po naładowaniu baterii wyłacza się.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2012, 19:44 przez kurok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Papis
#464665
kurok pisze:
Jeśli też masz jednokanałową ładowarkę z zestawu to ona ładuje trochę dłużej. Może nie jest piekna, ale ładuje całkiem przyzwoicie i po naładowaniu baterii wyłacza się.



ładowarkę miałem dołączoną do zestawu jednokanałową ładowałem aku 8h i wychodzi mi 3.6 na lavie
Awatar użytkownika
By kurok
#464674
papis1980: nigdy nie miałem tyle wytrwałości by mierzyć czas ladowania baterii. Może były zbyt rozładowane, lub dawno ładowane. Szybsze ładowarki ladują batki w w 6-7 godzin. Więc ładuj dalej i pod koniec sprawdz czy idzie coś do przodu. Ładowarka ma co 4.2V i 650mA ale w praktyce nie widac tego po niej. Może też batki nie sa już najlepsze i ładowarka im pomogła. Trudno mi wyrokować.

ecis to podobno świetny serwis więc w razie czego nie bedziesz mieć problemu.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2012, 20:18 przez kurok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Timi
#464687
Najpierw sprawdź czy plusowy biegun baterii ma dobry styk z pinem ładowarki.
Zielona dioda po włożeniu baterii wskazuje na brak styku. Powinna się zapalić czerwona.
Awatar użytkownika
By Papis
#464708
styk dochodzi, ładowarka prawdopodobnie jest popsuta poprzedni użytkownik jak mi sprzedawał nie poinformował mnie że jest popsuta. lave mam od 5 dni.
Awatar użytkownika
By Timi
#464710
Moje 2 z 3 batek muszę lekko krzywo umieścić w ładowarce [podnieść do góry] by był dobry styk.
Dopiero wtedy zaczyna ładować.
Awatar użytkownika
By Papis
#464721
spróbowałem podnieśc ale bez efektu nawet bateria się nie grzeje niestety chinol do mojej ładowarki się nie przyłożył

-- [scalono] 04 cze 2012, 16:53 --

-- [scalono] 04 cze 2012, 16:54 --

Wielki dzięki dla fojcik za podpowiec, znalazłem wadę minusowy styk puścił na płytce przylutowane i ładowarka świeci również na czerwono
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.