EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By el Petto
#258756
Tylko się mnie tu nie podśmiechywać, bo poważnie będę gadał!

Tak dla przeciwwagi - chyba dominującym w tym dziale - podejrzeniom i obawom o negatywny wpływ chmurzenia, powiem Wam, że niedługo po rzuceniu analogów (4 mies. temu), zaobserwowałem fajne zjawisko: powróciły regularne 'projekcje senne'*, których obfitość pamiętam jeszcze z lat młodzieńczych, a które w następnym okresie - pokrywającym się z latami sponsorowania przemysłu tytoniowego - były sporadyczne!

Czy ktoś z Was stwierdził u siebie takie zjawisko?

ps *) nie pytajcie o szczegóły, bo już 'rozjechałem autobusem ludzi na przejściu' i 'oberwałem pod Grunwaldem',Obrazek
ale i tak większość to zgoła fajniejsze i przyjemniejsze rzeczy! Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 lut 2011, 02:43 przez el Petto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#258762
Ja odjechane sny mam jak przesadzę z nikosią :mrgreen: nie będę pisał jakie, ale niektore sa baaaaardzo surrealistyczne i sf :D raz mi się śniło ze zrobilem włam do marketu z... Alienem i predatorem :lol: :lol: :lol:

EDIT: do zielonych, proszę nie usuwać tego tematu tylko ew. przenieść gdzie indziej. Temat ciekawy, a jak kiedyś założyłem taki sam w tym dziale, od razu poleciał do kosza :evil:

EDIT2: wg mnie wpływ na "dziwne" sny ma ponikad nikosia a konkretniej jej działanie na nasz organizm. Dlaczego? Otoz jak kiedys rzucałem z pomocą Tabexu który posiadał cytyzyne działająca podobnie do nikotyny (oszukująca organizm), prawie codziennie miałem takie sny. Pewnie zaraz SCh zweryfikuje moją opinie, ale taka jest moja opinia poparta własnym doświadczeniem ;)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By Fizyk
#258802
Ufff to nie jestesm osamotniony boogey ;) ja ostatnio kasowalem hordy zombie w supermarkecie :twisted: ale nie podejrzewalem ze przesadzilem z nikosia... Chociaz... Moglo tak byc bo to byl pierwszy dzien chmurzenia na Tanku i wyjaralem ze 4 wklady :P
Awatar użytkownika
By lesmie
#258807
Coś w tym jest, też mam bardziej "wyraziste" sny jak przeszedłem na e-palenie. Podejrzewam ze jest to wynikiem lepszej pracy mózgu spowodowane brakiem tlenku węgla.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#258835
boogeyman pisze:Ja odjechane sny mam jak przesadzę z nikosią :mrgreen: nie będę pisał jakie, ale niektore sa baaaaardzo surrealistyczne i sf :D raz mi się śniło ze zrobilem włam do marketu z... Alienem i predatorem :lol: :lol: :lol: ...Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

A nie zrobiliście czasem gościnnego występu na parkingu? Mi się śniło ostatnio, że mi Predator zaiwanił plecak z laptopem z samochodu zaparkowanego pod Auchan!!!
Awatar użytkownika
By szperaczz
#258836
Mi się śniło że pisałem posta :mrgreen:
Budzę się rano wchodzę na forum :shock: a tu post jest, tylko byków nawaliłem masę :lol:
Awatar użytkownika
By Fizyk
#258881
Szperarzz Ty chyba potrzebujesz odwyku od forum :) dla odmiany skoro e-fajki sa odstepstwem od analogow to zapisz sie do analogowego kolka dyskusyjnego :) chyba jedyny ratunek dla Ciebie ;)
Awatar użytkownika
By boogeyman
#258883
Fizyk pisze: zapisz sie do analogowego kolka dyskusyjnego :)


Np. Kółka Gospodyń Wiejskich :lol:

Kszywho, rozdzielieliśmy sie na parkingu, jak go znów zobaczę to sie spytam, w końcu należy mi sie działka od tego lapka :twisted:

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By domanq
#258956
Mi sie śniło, że dostałem zestaw tankow do końca życia ale........... jakiś gang spalił wszystkie wytwornie liquidow na całym świecie................................
Awatar użytkownika
By szperaczz
#258958
Fizyk pisze:zapisz sie do analogowego kolka dyskusyjnego :) chyba jedyny ratunek dla Ciebie ;)

Byłem zapisany ale dostałem bana dożywotnio :mrgreen: bo namawiałem wszystkich na e-palenie *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By E-JACK
#258963
Panowie, Wy się lepiej przyznajcie jaki liquid/smak/moc wapujecie przed snem? Czy po każdym smaku/mocy śni się Wam to samo w dalszych odcinkach? Podajcie liquidy/smaki/moc np. na sny XXX oraz SF. :lol: :lol: :lol: :lol:
Bo mnie, po większej dawce nikotyny, jakoś w sen nie ciągnie :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By djdanto
#259193
Śniło mi się dzisiaj że miałem wbite 2 drewniane grube pałeczki do jedzenia sushi z tyłu głowy w okolicach gory szyi i sięgało to aż do mózgu i kolega wyciągał mi je kombinerkami z głowy.
Awatar użytkownika
By el Petto
#259226
Proszę, abyśmy się tu nie licytowali samymi 'fabularnymi wartościami snów', lecz zamieszczali/dołączali refleksje, opinie i wnioski nt. możliwego wpływu e-p na te 'projekcje senne'.

Dotychczas wskazano na nast. przyczyny:
- 'przedawkowanie' nikotyny
- lepsze dotlenienie mózgu
- wpływ chemiczny liquidu (nawet na rodzaj marzeń sennych ;) )
Awatar użytkownika
By szperaczz
#259227
el Petto pisze:Dotychczas wskazano na nast. przyczyny:
- 'przedawkowanie' nikotyny

To raczej nie wpływa na sen :mrgreen: a brak snu. Ja przez przedawkowanie nikotyny sypiam po 2-3h na dobę i dlatego ciągle tu jestem :lol:
A przy tak krótkim spaniu o snach nie ma mowy *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By nester
#259229
szperaczz pisze: A przy tak krótkim spaniu o snach nie ma mowy *SMOKEKING*



Faza REM, która to odpowiada za sny występuje co półtorej godziny, także śnisz kolego :)
Awatar użytkownika
By el Petto
#259252
nester pisze:
szperaczz pisze: A przy tak krótkim spaniu o snach nie ma mowy *SMOKEKING*



Faza REM, która to odpowiada za sny występuje co półtorej godziny, także śnisz kolego :)


Dokładnie - tylko 'nagrywarka' Ci siadła! :)
Awatar użytkownika
By lesmie
#305609
domanq pisze:Mi sie śniło, że dostałem zestaw tankow do końca życia ale........... jakiś gang spalił wszystkie wytwornie liquidow na całym świecie................................



Kurde, dzisiaj mi się śniło że wycofali ze sprzedaży glicerynę ze wszystkich aptek, a tam gdzie one stały poustawiali gumy nicorette, co za koszmar *ZLE*
By pidyn.Mawr
#305611
Mi się śniło, że nie mogę zasnąć, przesrane :(
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#305614
lesmie pisze:Kurde, dzisiaj mi się śniło że wycofali ze sprzedaży glicerynę ze wszystkich aptek, a tam gdzie one stały poustawiali gumy nicorette, co za koszmar *ZLE*

Lesmie, głowa do góry! Trzeba było poprosić nitroglicerynę, ale tej to chyba się mniej daje. ;)
By maniak
#305617
StaryChemik pisze:
lesmie pisze:Kurde, dzisiaj mi się śniło że wycofali ze sprzedaży glicerynę ze wszystkich aptek, a tam gdzie one stały poustawiali gumy nicorette, co za koszmar *ZLE*

Lesmie, głowa do góry! Trzeba było poprosić nitroglicerynę, ale tej to chyba się mniej daje. ;)

Byle nie czystą (płynną) bo mogłoby być... wystrzałowo :mrgreen:
By pidyn.Mawr
#305621
maniak pisze:
StaryChemik pisze:
lesmie pisze:Kurde, dzisiaj mi się śniło że wycofali ze sprzedaży glicerynę ze wszystkich aptek, a tam gdzie one stały poustawiali gumy nicorette, co za koszmar *ZLE*

Lesmie, głowa do góry! Trzeba było poprosić nitroglicerynę, ale tej to chyba się mniej daje. ;)

Byle nie czystą (płynną) bo mogłoby być... wystrzałowo :mrgreen:



Maniak, nie ma to jak huczna rozrywka ;)
Awatar użytkownika
By el Petto
#373888
Ufffff....jeszcze nie mogę dojść do siebie po ostatniej nocy - poprzedzonej degustacją 'liquidów mikołajkowych'! *BOJE SIE*
Niecałe 3godz spania, a zdążyłem przeżyć atak potwornego 'dzikopsa', później mało przyjemnych kolesi 'bawiących się' pistoletami, by na koniec całować się z...babązpetem! :oops: :zakrecony :shock:
Nie muszę chyba dopisywać, że to ostatnie zdarzenie senne, mogące zatrzeć przykre wspomnienia poprzednich - zostało (tradycyjnie) brutalnie przerwane dzwonkiem budzika... :(

Kurna chatka...tego maderfakierskiego Cuban Cigar - już chyba do ust nie wezmę...
Awatar użytkownika
By jimixxx
#373889
el Petto pisze:Nie muszę chyba dopisywać, że to ostatnie zdarzenie senne, mogące zatrzeć przykre wspomnienia poprzednich - zostało (tradycyjnie) brutalnie przerwane dzwonkiem budzika... :(

Kurna chatka...tego maderfakierskiego Cuban Cigar - już chyba do ust nie wezmę...

el Petto - hmm... Biorąc pod uwagę Twoje ostatnie zdarzenie senne, sprzedaż Cuban Cigar może teraz drastycznie wzrosnąć... :mrgreen:
:lol:
By babazpetem
#374025
el Petto pisze:Ufffff....jeszcze nie mogę dojść do siebie po ostatniej nocy - poprzedzonej degustacją 'liquidów mikołajkowych'! *BOJE SIE*
Niecałe 3godz spania, a zdążyłem przeżyć atak potwornego 'dzikopsa', później mało przyjemnych kolesi 'bawiących się' pistoletami, by na koniec całować się z...babązpetem! :oops: :zakrecony :shock:
Nie muszę chyba dopisywać, że to ostatnie zdarzenie senne, mogące zatrzeć przykre wspomnienia poprzednich - zostało (tradycyjnie) brutalnie przerwane dzwonkiem budzika... :(

Kurna chatka...tego maderfakierskiego Cuban Cigar - już chyba do ust nie wezmę...

Wyślij do mnie .Może też sobie wyśnię jakieś całuski :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By UnitrA1979
#390421
Również zauważyłem, że mam więcej snów po przejściu na ep - podobnie miałem 2 lata temu, gdy rzucałem papierosy i używałem plastrów z nikotyną, więc wydaje mi się, że duża dawka nikotyny w organizmie daje takie objawy. Z tego, co pamiętam, nawet w ulotce informacyjnej plasterków koszmary senne były wymienione jako skutek uboczny kuracji.
Awatar użytkownika
By sgm80
#390428
UnitrA1979 pisze:Również zauważyłem, że mam więcej snów po przejściu na ep ...


Tez mi się tak wydaje...
Awatar użytkownika
By januwojt
#390429
Haaa to teraz wiem skąd te komediowe scenariusze filmowe w mojej głowie . Występują zazwyczaj po popołudniach spędzonych przy radiu (krótkofalarstwo) i intensywnym wapowaniu wtedy .
By artek1987
#390797
Powiem, że u mnie podobnie tylko, że zaczęło się krótko przed rzuceniem, a raczej po ograniczeniu. Pamiętam wiele snów po przebudzeniu, a wcześniej nigdy nie pamiętałem. I dodam tylko, że więcej tych erotycznych się zdarza :D choć to może być spowodowane bardziej tym, że moja kobieta mnie tak rozgrzewa. Kto wie co oni do tych liquidów dają :P
Awatar użytkownika
By dzemik86
#390938
Ja po odlozeniu analogow spie jak niedzwiedz , spie duzo ale wstaje wypoczety , nie potrzebuje kawy zeby zaczac funkcjonowac juz nie ma tak ze rano wstaje po 8-10g spania nieprzytomny kawa papieros i dopiero dochodzilem do siebie :P
By Joker
#390944
Też dostrzegam przez ten rok przygody z e-p że praktycznie kazdej nocy, a w zasadzie każdego dnia, bo w nocy pracuję, a w dzień sypiam :lol:, mam sny i to bardzo dziwaczne, czasami komiczne :roll: , dziś jednak miałem sen twórczy ... bo wynalazłem ... liquinator z wielopunktowym wtryskiem liquidu :D , nie jakiś tam na gaznik czy jednopuktowy, tylko od razu poszedłem na całość, wszyscy e-palacze w PL wołali: Joker - na Prezydenta!!! *SUPER* , a w tle widziałem przerażone :shock: miny chinolków i całe stosy płonącego ich wszelakiego badziewia! :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By krakry1
#390946
Mi się ostatnio śniło, że ProVari jest dostępne w Polsce za 50 zeta z przesyłką. :mrgreen:
By ep_markov
#390952
Pracuję w dużej firmie. Co miesiąc mamy obowiązek zrobić tzw. projekcję inventory czyli przepowiedzieć wartość towarów za które odpowiadamy na kolejne 3 miesiące. Dziś mi się śniło, że miałem zrobić projekcję na ile jeszcze starczą mi moje kartki... masakra.
Awatar użytkownika
By kurok
#390962
Jestem nowy. Krótko e-palę i też zauważyłem zmiany.
W pierwszy wieczór (a raczej już noc) ranek przedawkowałem liquid bo wyjaralem za dużo i na dodatek trochę pociekło po palcach ---> efekt był taki że po po przebudzeniu przetarłem oczy i przez pierwsze 2-3 sekundy widziałem wszystko zamazane bez ostrego obrazu. Potem było już OK. Ale pojawiły się wspomniane sny, które zapamietywałem. Mniej lub bardziej realistyczne. Częściej po krótkim śnie lub wybudzeniu niż po zdrwym 6-8 godzinnym śnie. Czy bardziej wpływ ma nikotyna czy inne toksyczne związki w liquidach nie wiem. Super zdrowe to na pewno nie jest. E-palenie jako alternatywa palenia analogów jest warte uwagi. Szczególnie jak ktoś chce za jakiś czas zerwać całkiem. Czy będzie łatwiej ....hmmm.. nie mam pojęcia ?
Zaś e-palenie jako hobby i kolekcjonowanie kolejnych mikstur i modzików --.> stanowczo piszę NIE.

Przy czym mam wrażenie, że i tak lepiej się wysypiam niź po analogach więc są jakieś pozytywy. Tylko na sen trzeba poświęcić min. 5 gdzin najlepiej ok.7 godzin a jak ćwiczycie to 7-8 godzin lub więcej. No i bez piwka przed snem.

Zaś są techniki na zapamiętywanie snów inaczej. Jesli to kogoś interesuje. Tematów wiele.
Awatar użytkownika
By kurok
#391713
Mi śniło się że zbliża się do mnie i dopada mnie wielkouchy włochaty zielony misiek ;)
Awatar użytkownika
By dzemik86
#391718
kurok pisze:Mi śniło się że zbliża się do mnie i dopada mnie wielkouchy włochaty zielony misiek ;)


Nie wiem co Ty inhalujesz ale ja tez to chce :D
Awatar użytkownika
By Agalloch
#393062
Ciekawy temat...

Ja nie zauważyłem u siebie większej częstotliwości snów, które zostały by mi w pamięci po przebudzeniu.
Mam za to coś innego i chyba jest w tym jakiś związek z e-paleniem. Otóż, ostatnio dość często dopada mnie tzw. porażenie przysenne, czyli coś w rodzaju "Dusiołka" z wiersza Leśmiana :wink: :mrgreen:
Wygląda to tak, że w momencie zasypiania "mam odlot" - zaczyna się zawsze uczuciem "spadania w górę", coś jak faza wznosząca po skoku na bungie. Później próbuję się z tego wyzwolić i zwalczyć niemoc, czasami krzyczę, wołam o pomoc, ale nikt tego nie słyszy. Towarzyszy temu przyspieszone, czasami nierówne bicie serca i zawsze wpadam w panikę, że zaraz dostanę zawału serca. W tym czasie wiem co się dzieje, ale w żaden sposób nie mogę przerwać tego stanu. Trwa to jakieś kilka minut (tak mi się wydaje), potem mija i wracam do rzeczywistości. Wszystko pozostaje w pamięci, tak, jakby działo się na jawie.
Dlaczego wydaje mi się, że ma to związek z e-paleniem? Bo zdarza się wtedy, kiedy kładę się późno (2-3 w nocy) i wcześniej dość dużo wapuję. Być może to właśnie nikotyna powoduje, że ciało przechodzi w stan snu, a mózg - nie do końca i "zaczyna sobie pogrywać" :wink: .

Mieliście coś takiego?
Awatar użytkownika
By szczuro
#393066
kimer pisze:Poczytaj o OOBE :)


to moze na inne forum przeniesc ten watek :mrgreen:
tez kiedys mialem dobre sny w takim stylu, o ile takowymi, mozna je nazwac
Awatar użytkownika
By januwojt
#393096
szperaczz pisze:Co wy palicie? Ja bym to szybko odstawił :kulam

Kiedy to bardzo fajne , człowiek się nie nudzi :D

kimer pisze:Poczytaj o OOBE :)


Az tak źle chyba nie będzie ... :shock:
By user
#393098
Te wasze sny i odloty spowodowane są zażywaniem nikotyny, jeśli jest ktoś zainteresowany i chce sobie przeczytać to polecam artykuł na tej stronie
http://motyl.wordpress.com/2008/07/15/n ... st-zdrowa/

Ten drugi artykuł o zażywaniu nikotyny przez osoby cierpiące na schizofrenię również jest ciekawy
http://motyl.wordpress.com/2008/11/25/p ... nikotynie/
Ostatnio zmieniony 18 sty 2012, 18:20 przez user, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kurok
#393100
Mój odlot był spowodowany działalnością na bazarku. Ale artykuły chętnie poczytam. Dziś też dostałem awizo że liquidy do mnie doszły... może uda mi się jeszcze dzis je odebrać :)
Awatar użytkownika
By Frodus
#393612
Taaa :D A mi się śniła księżniczka na białym koniu. Jak się obudziłem - księżniczki nie było, a koń dalej stał.
Awatar użytkownika
By el Petto
#452013
Jedynie tutaj mogę się zwierzyć - coby nie być skłanianym do konsultacji z psychiatrą...
Miałem dziś długi, koszmarny sen: luźny drip na baniaku :shock: :shock: :shock: ,
który co chwilę mi wypadał i szukałem go - a to w kieszeni, a to w trawie, a to na bruku...,
co powodowało potęgowanie się poczucia bezradności, wstydu i złości, oraz ukryte pragnienie znalezienia kawałka
- choćby rurki od długopisu - celem zrobienia awaryjnego cumelka... :o :o :o

A teraz zastanawiam się, z jakich elementów przyrody - w ramach 'szkoły przetrwania' - zrobić na szybko ustnik zastępczy, będąc w terenie?
- z gałązki miękkiego drzewa, jak fujarkę?
- z rurkowatych łodyg roślin (łopian, słonecznik, sitowie)?

Ma ktoś jakiś inny pomysł w temacie - pomijając rady o zapasowym ustniku (bo po takim ostrzegawczym śnie, będę się starał mieć go zawsze w zasięgu)?
Awatar użytkownika
By Agalloch
#452020
el Petto pisze:A teraz zastanawiam się, z jakich elementów przyrody - w ramach 'szkoły przetrwania' - zrobić na szybko ustnik zastępczy, będąc w terenie?
- z gałązki miękkiego drzewa, jak fujarkę?
- z rurkowatych łodyg roślin (łopian, słonecznik, sitowie)?


Najlepiej z łodygi mniszka (dmuchawca) - okrągła, pusta w środku, a do tego efekt jak po dodaniu bitter wizard do liquidu :mrgreen:
Awatar użytkownika
By el Petto
#452022
tomba pisze:Kup se takiego: viewtopic.php?f=284&t=22427&p=447989&hilit=troch%C4%99#p447989
Ten nie wypaduje :lol:


Mam na stanie kilka łusek kal.7,62 i jakbym nabił takiego ciućkacza, to prędzej gwint puści - ale nie o to się rozchodzi,
gdyż nie każdy lubi żelazo w ustach. :mrgreen:
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.