EPF
Nasze własne produkcje
By diablo__
#445748
Witam jakbym mógł prosić o troszkę rozjaśnienia tej sprawy a mianowicie, jeśli chcę zasilić moda jednym litkiem 3,7 V i pojemności 2200 czy może iść to bezpośrednio przez wyłącznik do grzałeczki czy musze wprowadzić ograniczenie prądowe? No i czy będę mógł nadal wykorzystywać ładowanie za pośrednictwem ładowarki od KGO II ??
By taxi
#445749
jak będziesz dawał przez przycisk to nie naładujesz , poza tym wszystko tak jak napisałeś może być tylko baterie z pcb zastosuj
By Proxy
#445751
Najbardziej niezawodne mody nie posiadają elektroniki.Zapomnij o takim ładowaniu aku do moda,chociaż ktoś kiedyś pokazał jak ładowarkę do eGo przerobić i ładować takową aku do modów.
By diablo__
#445753
W moim pierwszym modzie o nazwie latarkowiec zastosowałem aku takie same elektronikę wraz z gniazdem od Kinga i ładuje to przez ładowarkę od KGO II i działa, lecz tak właśnie sobie myślę po co ta elektronika. Ładowanie bez elektroniki załatwię poprzez wyłącznik stały który będzie ON na czas ładowania. Najlepiej było by zakupić sobie ładowarkę do 18650 ale brak funduszy, zasadniczo mam zasilacz stabilizowany do 5 V i max prądzie 2A lecz nie mogę rozgryźć jak go przerobić na 4,15 i max prąd 1A.
Awatar użytkownika
By Goldi
#445754
diablo__ pisze:Ładowanie bez elektroniki załatwię poprzez wyłącznik stały który będzie ON na czas ładowania.

No i będzie to działać. Do dzisiaj mam pierwszego swojego moda na 18650 z baterii laptopowej tak właśnie zrobionego i ładowanego ładowarką Ego.
By diablo__
#445756
Może na forum ktoś jest kto mógłby pomóc zmodować zasilacz na owe parametry aby przyśpieszyć ładowanie bo z ładowarki od KGO II przy prądzie 450 mA trwa to wieki :p ?
Awatar użytkownika
By dsh
#445757
diablo__ pisze:W moim pierwszym modzie o nazwie latarkowiec zastosowałem aku takie same elektronikę wraz z gniazdem od Kinga i ładuje to przez ładowarkę od KGO II i działa, lecz tak właśnie sobie myślę po co ta elektronika. Ładowanie bez elektroniki załatwię poprzez wyłącznik stały który będzie ON na czas ładowania. Najlepiej było by zakupić sobie ładowarkę do 18650 ale brak funduszy, zasadniczo mam zasilacz stabilizowany do 5 V i max prądzie 2A lecz nie mogę rozgryźć jak go przerobić na 4,15 i max prąd 1A.


"Gołym" źródłem prądowym li-ion poprawnie nie naładujesz i może to być niebezpieczne. Poczytaj to: http://batteryuniversity.com/learn/arti ... _batteries
By taxi
#445758
znajdź na allegro tanią ładowarkę do li-ion i ją przerób
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.