EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Devon
#442386
Witam

W buteleczkach typu "mlecznego" liquid po rozrobieniu (5 dni) nadal nie zmienia koloru. http://www.e-dym.pl/Bazy_i_aromaty/Akce ... _10ml.html

W buteleczkach typu Dekang liquid już po 5 dniach jest "żółty" i płyn lepiej smakuje. http://www.peleon.pl/product.php?id_product=473

mieszanie 9ml VPG + 1,5 aromatu

w dziale Kupię jest ogłoszenie - kupię buteleczki
Awatar użytkownika
By UnitrA1979
#442402
I na pewno ze szkła łatwiej pozbyć się poprzednich zapachów, nie mamy problemu z potencjalną reakcją plastiku z nieznanym składnikiem i mamy lepszą ochronę przed utleniającym działaniem światła. Co do minusów szklanych, to średnio się nadają do transportu.
Awatar użytkownika
By smoku
#442403
boogeyman pisze:Pośrednio, gdyż przez jasną buteleczke dostaje się więcej światła. Było to dokładnie opisane, ale nie mogę znaleźć...


Dlatego też piwo butelkowane jest w ciemnych butlach - zapobiega to przdostawaniu sie promieniowania uv ;D

Szklane buteleczki są faktycznie fajne no i ten aptekarski klimat ;D
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#442424
UnitrA1979 pisze:I na pewno ze szkła łatwiej pozbyć się poprzednich zapachów, nie mamy problemu z potencjalną reakcją plastiku z nieznanym składnikiem i mamy lepszą ochronę przed utleniającym działaniem światła.

Sprostuję nieco - utlenia tlen z powietrza, nawet po ciemku. Światło ma zupełnie inne działanie, ale też negatywne.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#442428
UnitrA1979 pisze:Co do minusów szklanych, to średnio się nadają do transportu.

Nic bardziej mylnego, czemu niby transport jest utrudniony ?
Wsadzam 10ml, albo 30ml do kieszeni i nie ma problemu. Przy takiej pojemności buteleczka jest dość wytrzymała, nawet na upadek ;)
By Devon
#442466
UnitrA1979 pisze:A to liquid fermentuje ??? *BOJE SIE*


wiem, że napisałem. Mod zmienił temat - dziękuje.
Nie ma za co :) - kijan77
Wiec najlepiej jakby to były butelki przeźroczyste jak dekang - można je gdzieś taniej kupić niź na peleonie ? albo buteleczki szklane też się nadają

ps. temat nie jest o piwie :) :beer:
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2012, 18:11 przez Devon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By UnitrA1979
#442478
szperaczz pisze:
UnitrA1979 pisze:Co do minusów szklanych, to średnio się nadają do transportu.

Nic bardziej mylnego, czemu niby transport jest utrudniony ?
Wsadzam 10ml, albo 30ml do kieszeni i nie ma problemu. Przy takiej pojemności buteleczka jest dość wytrzymała, nawet na upadek ;)

Miałem na myśli transport np pocztą, ale i w kieszeni pewniej się czuję jednak z plastikową buteleczką.

StaryChemik pisze:Sprostuję nieco - utlenia tlen z powietrza, nawet po ciemku. Światło ma zupełnie inne działanie, ale też negatywne.

Oczywiście, przepraszam za pisanie bzdur :mrgreen:
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.