EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By dagi12
#438333
Witam

Mam może dość głupie pytanie. Czy da się zrobić z czegoś "aromat" co ma każdy dom, ponieważ od kilku godzin palę samą bazę i idzie zwymiotować. Pytam bo np. taką melasę do shishy można spokojnie było zrobić ze skórek pomarańczy, gliceryny i zwykłego tytoniu.

Smak nie musi być jakiś super dobry, w sumie chodzi o to by był jakikolwiek smak takie domowe rozwiązanie na teraz, bo nie mogę już palić samej bazy, a tylko ją mam na stanie. Może jakiś sok z owocu, albo inna substancja jakiekolwiek pomysły?
Awatar użytkownika
By rocq
#438335
aromaty do ciast ;)

a moze karmel zrób ? :D :D tylko dodaj alkohol bo za gęsty będzie ;)
Awatar użytkownika
By rocq
#438337
rocq pisze:aromaty do ciast ;)

a moze karmel zrób ? :D :D tylko dodaj alkohol bo za gęsty będzie ;)
albo espresso to rozrzedzenia ;)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#438369
No, pomysł z karmelem przedni. Nie będzie musiał już dalej narzekać na smak samej bazy, bo atomizer zdechnie bardzo szybko.
Jeśli odpowiadają Ci aromaty typu wanilia czy rum, weź aromat spożywczy, sprawdź czy jest na glikolu (zwykle opisany też jako E1520) i możesz go użyć wprost, ale z czuciem. Jeśli w składzie aromatu jest olej roślinny - nie używaj, bo będzie jak z karmelem. Wtedy możesz zastosować starą sprawdzoną metodę Fikandera, opisaną na forum, ale to wymaga nieco czasu i sprawności. Szybciej będzie wpaść do sklepu po aromat na glikolu.
Awatar użytkownika
By dagi12
#438395
Czy do metody Filkandera można zastosować ocet spirytusowy zamiast czystego spirytusu?
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#438403
Odpowiedź jest krótka - NIE! Tylko czysty spirytus - spożywczy. Uprzedzając pytania - salicylowy, kamforowy czy tzw. spirytus drzewny też się nie nadają. Ocet spirytusowy to zupełnie inna grupa związków.
Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.