EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By upcam
#113928
Witam,
ponieważ mam korbę na punkcie smaku waniliowego to mam pytanie odnośnie absolutu z Twojliquid.pl.
Mam już wanilie z inawery i gadgets. Ten z gadgets zalatuje tanim aromatem do ciast, to już dr.oetkera aromat jest lepszy.
Inawera - znacznie lepszy jednak to nie to czego szukam.
Jako że pod ręką to wybór teraz padł na mazidła/twojliquid - mają absolut waniliowy, więc mam pytania.
1. Używał ktoś ten produkt
2. skład tego absolutu trochę "bogaty" ??
" wanilina, aldehyd benzoesowy, acetic acid, isobutyric acid, caproic acid, eugenol, furfural "
3. wydaje mi się że smak oraz aromat takiego produktu powinien być lepszy od tych "sztucznych" produktów jakie juz mam
4. na razie zastanawiam się nad 2g ale nie mam pojęcia czy to mała czy duża ilość ??

Myślałem już nad sprowadzaniem aromatu wanilowego z flavourart, ekstraktu z http://www.amadeusvanillabeans.com/pict ... nillin.asp a nawet z Canady http://www.happyvaper.com/product_p/cap-vanilla.htm. :)
By maniak
#113946
Trochę nie na temat napiszę bo nie o aromacie, ale... Nie jestem miłośnikiem smaku waniliowego (wrogiem też nie) ale zamówiłem sobie testowo stąd
http://www.heaven-gifts.com/index.php?g ... oductname=
i muszę powiedzieć że całkiem całkiem. Nie wiem jak wersja na PG ale ta na VG jest dla mnie całkiem aromatyczna - osobiście używam jej aktualnie prawie jak aromatu dodając niewielką ilość do bazy z TwójLiquid.pl i ciągle czuję wanilię. Ale z drugiej strony - ja zwykle palę mało intensywne i mocno rozcieńczone smaki.
Awatar użytkownika
By laki001
#113967
Absolut jest chyba najmocniejszy w zapachu ,żadne olejki waniliowe zapachem raczej mu nie dorównają, możesz wziąć prawdziwe laski wanilii i wypruć je i namoczyć w niewielkiej ilości spirytusu ,będziesz miał wspaniały mocny aromat . Np, http://www.aromaweb.com/essentialoilspz/vanilla.asp
Awatar użytkownika
By upcam
#115503
Dzisiaj dotarła paka z HG w której m.in wanilia na PG :) Jutro postaram się coś pomieszać, bo zamówiłem 24mg co dla mnie jednak jest zbyt wysoką dawką.
Narazie testuje samogon z bazy twojliquid i aromatami z inawery, których trochę już mam :) Jednak nic tak mi nie podchodzi jak wanilia.
RY4 jest też ciekawym smakiem. Mam takowego z RM1 no i w dzisiejszej paczuszce z HG. Całkiem sympatyczny smak z tego RY4.
Przy kolejnym zamówieniu z twojliquid jednak chyba skuszę się na absolut.
Wciąż mnie ciekawi jednak ten bogaty skład tegoż absolutu. Może ktoś w tej kwestii pomoże.
Awatar użytkownika
By kaktusowaona71
#124222
Witam wszystkich serdecznie

upcam pisze:Dzisiaj dotarła paka z HG w której m.in wanilia na PG :) Jutro postaram się coś pomieszać, bo zamówiłem 24mg co dla mnie jednak jest zbyt wysoką dawką.

Przy kolejnym zamówieniu z twojliquid jednak chyba skuszę się na absolut.
Wciąż mnie ciekawi jednak ten bogaty skład tegoż absolutu. Może ktoś w tej kwestii pomoże.


No i jak z tym absolutem ? Tez jestem maniaczka wanilii i wiecznie szukam mojej idealnej intensywnej wanilii.. ostatnio uzywam wanilie z Trendy ale to wciaz dla mnie zbyt malo intensywny smak.. czekam niecierpliwie na ta obiecana relacje z absolutu
Awatar użytkownika
By HAL9000
#355631
Odświeżę trochę temat. Czy ktoś już tego używał?
Jeśli tak, to bardzo proszę o skrobnięcie paru słów recenzji. Interesuje mnie szczególnie dawkowanie (wydajność).
Awatar użytkownika
By HAL9000
#355642
Jasne, ale to się wiąże z zakupem za granicą. A mi chodzi dokładnie o ten produkt TL, czy jakość jest dobra i ile kropli stosować na ml.
Bo przymierzam się do zakupów w TL i nie wiem czy warto to brać, a jeśli warto to ile. :wink:
Awatar użytkownika
By utak3r
#355650
Ja kiedyś używałem.
Co ja mogę o nim napisać? No fajny jest ;) Co do tego, na ile starczy - na sporo, to czarny i gęsty jak smoła olejek, wydajność jest ogromna. Weź sobie 2g na początek i sprawdź - i tak na długo starczy.
Awatar użytkownika
By Kriss
#356889
Ja tylko zwrócę Waszą uwagę, że nie ma "aromatów TL". TL sprzedaje aromaty Flavour Art oraz naturalne składniki takie jak absoluty czy olejki. Absolut waniliowy to absolut waniliowy - czysty, zintensyfikowany smak naturalnej wanilii.

Nie znam aromatów lorann, ale nie pokusiłabym się o założenie, że są lepszej jakości niż naturalny absolut, tak jak żaden aromat nie będzie bardziej tytoniowy niż absolut tytoniowy.
Awatar użytkownika
By HAL9000
#358593
Kriss pisze:Ja tylko zwrócę Waszą uwagę, że nie ma "aromatów TL". TL sprzedaje aromaty Flavour Art oraz naturalne składniki takie jak absoluty czy olejki. Absolut waniliowy to absolut waniliowy - czysty, zintensyfikowany smak naturalnej wanilii.

Nie znam aromatów lorann, ale nie pokusiłabym się o założenie, że są lepszej jakości niż naturalny absolut, tak jak żaden aromat nie będzie bardziej tytoniowy niż absolut tytoniowy.

Bez sensu post, bez związku, daruj sobie takie uwagi.
Awatar użytkownika
By Kriss
#358600
Wybacz, ale nie uważam, żeby stwierdzenie, że absolut waniliowy lepiej, a przynajmniej nie gorzej, aromatyzuje niż aromaty (czy to TL czy lorann czy jeszcze inne) było bez sensu w temacie o poszukiwaniu idealnego smaku wanilii.

Więc daruj sobie takie uwagi. ;-)
Awatar użytkownika
By HAL9000
#358605
Słowa "aromat" użył błędnie Szczuro w odniesieniu do wyciągów (absolutów) produkcji Lorann. Dawał linki do produktu, to wyciągi - wiadomo o co chodzi. Nigdzie nie napisaliśmy o "AROMACIE wanilii TL" na co nam tak celnie zwróciłaś uwagę - ja pytałem o ABSOLUT albo "produkt". Idąc dalej za błędnym sformułowaniem Szczuro, zaczęłaś coś tam porównywać, twierdząc że to co on linkuje, to aromaty (a to są takie same absoluty- no nie? obejrzyj linki jeszcze raz :wink: ). Więc po co te uwagi? ..bo Szczuro powiedział aromat zamiast absolut? Twój post bez sensu nadal widzę, chcesz to kontynuować?
By maniak
#358608
HAL9000 pisze:Więc po co te uwagi

Wydaje mi się, że po to, by czytający mieli jasność co do różnicy pomiędzy aromatem a absolutem, co nie dla każdego jest jasne.
Jak dla mnie post Kriss jest na miejscu i na temat. Jeśli uważasz, że nie - zgłoś go do moderacji zamiast komentować to stwierdzeniem "bez sensu post".
Awatar użytkownika
By HAL9000
#358612
No tak, niepotrzebnie szczuro napisał "aromaty" - cóż za nieścisłość!.. Inaczej wolni bylibyśmy od tej idiotycznej gry słów, która nic nie wnosi.
Awatar użytkownika
By Kriss
#358614
HAL9000 pisze:Słowa "aromat" użył błędnie Szczuro w odniesieniu do wyciągów (absolutów) produkcji Lorann.

Fajnie, że to napisałeś, bo ja np. do tej pory nie wiedziałam, że produkty lorann to absoluty. Sama z nich nie korzystałam, kojarzę je tylko z rozmów z forumowiczami, a z nich wynikało, że to intensywne, ale aromaty.

Cieszę się, że dzięki Tobie jestem trochę mądrzejsza, a Ty nie złość się już. :)
Awatar użytkownika
By HAL9000
#358621
Kriss pisze:Ja tylko zwrócę Waszą uwagę, że nie ma "aromatów TL". TL sprzedaje aromaty Flavour Art oraz naturalne składniki takie jak absoluty czy olejki. Absolut waniliowy to absolut waniliowy - czysty, zintensyfikowany smak naturalnej wanilii..

Zasugerowałem się tą wypowiedzią, bo nie mówiłem o aromatach z TL. Co do trzeciego zdania się zgodzę. Nie chce mi się już kłócić. "Aromaty z TL" wymyśliłaś w tym wątku sama - co do Lorann w przyznaję ci rację. Nie wiem, nie testowałem tego Lorann, rzeczywiście to chyba są wyciągi a nie absoluty. Co lepsze może osądź sama. Przyznaję Ci rację i proponuję powrót do wątku czyli oceny wanilii z TL.
Awatar użytkownika
By szczuro
#358718
no moja wina, uproscilem za bardzo, metafora taka ;)
ale sam temat mowi o co chodzi i na podstawie produktow do ktorych podalem linki mozna stwierdzic, ze nie chodzilo o ''zywkle aromaty''
zaraz sie poprawie :)
Awatar użytkownika
By dzizas
#424414
Zwykle nie piszę, gdy nie mam nic do powiedzenia o produkcie (po spożyciu) ale w tym przypadku muszę podzielić się niepokojem. Zakupiłem absolut waniliowy od TL i dopiero teraz jak chciałem to sobie rozcieńczyć (w oryginale to strasznie gęsta maź) to zauważyłem, że rozpuszcza się tylko "w wodzie; nierozpuszczalny w tłuszczach i alkoholu etylowym". Co ciekawe wymieniony jest dokładnie alkohol etylowy a nie ma nic o glikolu czy glicerynie. Czy ktoś z Was rozcieńczał już może ten absolut albo dodawał do samogona? Czy to miesza się ze składnikami liquidu? Czekając na odpowiedź rozpuszczę trochę tego w wodzie destylowanej i spróbuję coś zamieszać. O efektach poinformuję.
Awatar użytkownika
By Kriss
#424477
Właśnie w tym.
Że glikol i gliceryna to alkohole, a w etylowym absolut się NIE rozpuszcza.
Awatar użytkownika
By dzizas
#428616
Witam
Faktycznie wymieszałem absolut w PG i nie było najmniejszych problemów w proporcji około 1 ml absolutu na 5 ml bazy PG. Powstała ciecz o lepkości tak na oko jakieś dwa razy większej niż sama baza. Po kilku dniach zmieszałem w proporcjach:
1 kr na 1 ml - i tu dla tych, którzy szukają mocnych i słodkich aromatów małe rozczarowanie. Ledwie wyczuwalny aromat i smak w tle. Dla mnie obiecujące, ponieważ szukałem wanilii jako "uszlachetniacz" do innych aromatów.
W celach testowych dodałem jeszcze dodatkowe 2 kr na każdy mililitr:
3 kr na 1 ml - aromat nadal mało intensywny a smak lekko gorzkawy (dla mnie super). W takich proporcjach myślę, że nadaje się nawet do długiej inhalacji. Można tylko obawiać się o grzałki bo epłyn przy takim zakropleniu zrobił się dość ciemny.

Testowane na atomizerze 510 - drip. Oczywiście świeżo wyczyszczonym i przepalonym.
Pozdrawiam

-- [scalono] 18 mar 2012, 19:35 --

Dla porównania zrobiłem jeszcze w tym samym czasie eksperyment z olejkiem do ciast o smaku waniliowym oetker'a. Przy pomocy artykułu z forum dokonałem ekstrakcja aromatu z olejku przy pomocy spirytusu.
Po dodaniu takiej mikstury w ilości 1kr na 1ml smak jest powalający (w sposób pozytywny czy negatywny to już zależy kto inhaluje 8=)). Smak i zapach mocno przearomatyzowanej babki piaskowej.
Ciekawy eksperyment 8=). Myślę, że użyję mniejszego stężenia przy jakiejś wieloskładnikowej mieszance.
Pozdrawiam
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.