EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By gerard88
#411738
Poprosiłem swojego tokarza o zrobienie SS Carto Punch (w wolnym czasie którego nie ma) i oto efekt :mrgreen:

Obrazek

Awatar użytkownika
By Isia
#411740
:D Ja bym chciała kupić,jest szansa :D
Awatar użytkownika
By gerard88
#411743
Na razie jest to prototyp, bo chcę uniknąć klucza inbusowego tylko tak jak jest w http://www.cloudsofvapor.com/store/58-c ... punch.html

Jak na razie mój tokarz nie będzie miał czasu na ten projekt bo robi coś innego. Ale może za jakiś czas.....



m82:
trochę poczyszczono z głupot.
H3 pamiętaj że ban ten może być forever *SPAM*
Awatar użytkownika
By Aloowak
#411799
Genialne, dość, że wygodne to jeszcze mamy prawie 100% powtarzalność, strasznie bym chciał coś takiego dorwać, bo już mnie szlak trafia od tego mojego trymera za 30 zł:/
Awatar użytkownika
By szczuro
#411806
Aloowak pisze:Genialne, dość, że wygodne to jeszcze mamy prawie 100% powtarzalność, strasznie bym chciał coś takiego dorwać, bo już mnie szlak trafia od tego mojego trymera za 30 zł:/


to cos slabo szukales, pelno tego typu wynalazkow w necie

PS no jak 30 zl kosztowal to co sie dziwisz :mrgreen:
PS2 najlepsza powtarzalnosc to mlotek i gwozdz
PS3 a najlepiej to nie uzywac kartow i problem znika sam :mrgreen:
By Risto
#411836
Gerard pomysłowe, małe, szybkie i czyste w użyciu. Nieporównanie wygodniejsze niż nacinanie brzeszczotem. Ale najciekawsze jest to, że będąc w sobotę na zakupach, syn wpadł na identyczny pomysł. Byliśmy w dziale z narzędziami w "Selgrosie" i pokazał mi kopię SS Carto Punch, tylko najmniejsza była na 3 śrubki i miała większą średnicę środkowego otworu. Niewiele większą, ale raczej śruba zgniotłaby kartomizer a go nie przedziurawiła. Może w hipermarkecie budowlanym lub w hurtowni będą odpowiednie. Ja nawet miałem zamiar poszukać w moich "skarbach" z odzysku takiego ustrojstwa, tylko dzisiaj czasu już zabrakło. *SZUKAJ* *SMOKE*
By jedrzejk
#411856
bardzo fajnie zrobione, chociaż ja wolę w moim końcówkę taką jak z siam mods do kręcenia niż kluczyk.
fajnie, że masz dostęp do takiego tokarza, bo ja nie miałem skąd wziąć i z siam mods kupiłem xD

Jakby ktoś chciał kupić carto punch z siam mods, to może mój bym mógł puścić, skoro już są w E-dymku dostępne DC 2.5 Ohm z dziurką :)

ps. sprzedane już
Ostatnio zmieniony 22 lut 2012, 06:48 przez jedrzejk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gerard88
#412419
Same komponenty są tanie. _Monter_ zapodał dobrą stronkę parę postów wyżej. Do tego śruba dobrze naostrzona i każdy może sobie coś takiego zrobić bez problemu.
Jeśli ja miałbym to robić to cena nie byłaby dla was satysfakcjonująca. No i jeszcze jedna sprawa że minimalnie musiałbym zrobić 50 sztuk co ciężko byłoby sprzedać.


PS
Linki:
http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Ograniczni ... 51000/3519
http://www.electromarket.pl/KREATOR_KRT ... ,1333.html

Śruby motylkowe:
http://www.forch.pl/product.aspx?p=7db8 ... dbbca65b69

http://www.art-nierdzewne.pl/22-din-316-motylkowa

http://www.bolt-sklep.pl/index.php?cat_ ... rt=default
By jedrzejk
#412439
Gerard, tzn. ja linki widzialem, czytalem, tylko glupi mam problem: nie znam zadnego tokarza ktory by mi naostrzyl ta srubke ogranicznik juz wiem gdzie kupic i srubke z uchwytem

ps. nie wiesz moze jaki fi powinna miec motylkowa dopasowana do dystansu, ile jest u Ciebie ? bede wdzieczny za info czy to m4 czy m8 czy m10 czy inne jakies :-)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2012, 08:55 przez jedrzejk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gerard88
#412441
Śrubę można włożyć w wiertarkę i przyłożyć do pilnika pod kontem :)

PS
Ja mogę zamówić u tokarza ale tak jak napisałem że to musi być minimum 50 sztuk. Oczywiście muszę je zakupić a potem starać się sprzedać co byłoby trudnym zadaniem. Dlatego wydaje mi się że każdy sobie powinien poradzić we własnym zakresie.
By djMarco
#412466
gerard88 pisze:Śrubę można włożyć w wiertarkę i przyłożyć do pilnika pod kontem :)

PS
Ja mogę zamówić u tokarza ale tak jak napisałem że to musi być minimum 50 sztuk. Oczywiście muszę je zakupić a potem starać się sprzedać co byłoby trudnym zadaniem. Dlatego wydaje mi się że każdy sobie powinien poradzić we własnym zakresie.


Zawsze możesz zrobić zapisy. W zapisach podaj kwotę jaka by była za zakup jednej sztuki. Po uzbieraniu osób na 50szt myślę, że bez problemu każdy zrobił by Ci przedpłatę.
Awatar użytkownika
By gerard88
#412469
Ale już wiem że taniej was wyjdzie we własnym zakresie i nie chcę się wygłupiać z ceną :)
By djMarco
#412471
gerard88 pisze:Ale już wiem że taniej was wyjdzie we własnym zakresie i nie chcę się wygłupiać z ceną :)


Podaj magiczną kwotę. Wyroby własnej produkcji muszą się cenić ;)
Awatar użytkownika
By _Monter_
#412504
Jedzejk, grom wie czy każdy producent wstawia śrubkę o takim samym rozmiarze. Najpierw trzeba kupić ogranicznik a później po zmierzeniu śrubę motylkową. "Na oko" to facet w szpitalu zmarł i szkoda narażać na znikome, choć koszty.
Zmierzyłem na foto otwór 10 mm i ma 15 mm a śrubka na foto ma 7,5 mm więc będzie to śrubka 5 mm. (uwaga silny skrót myślowy) ;-)
Te mierzyłem:
http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Ograniczni ... 51000/3519
By jedrzejk
#412582
haha! dobre na to nie wpadłem :-)
thx Monter :-) łapie skrót, bez odioru :-}

-- [scalono] 23 lut 2012, 13:50 --

ps. zapraszam do dyskusji tutaj o polskiej prod. tego moda :-)

viewtopic.php?f=284&t=21503
By Risto
#413245
jedrzejk pisze:
ps. zapraszam do dyskusji tutaj o polskiej prod. tego moda :-)

http://e-papierosy-forum.pl/viewtopic.php?f=284&t=21503


Fajnie, że nasze forum skupia ludzi przedsiębiorczych i szybko reagujących na zapotrzebowania rynku, nie no bez urazy, ale nie wiem dlaczego przypomniało mi się a raczej skojarzyło takie sztampowe powiedzenie z licznych przemówień w czasach PRL-u. Oczywiście nie dotyczyło prywatnej inicjatywy, ale klasy robotniczej. Tak na poważnie, to pomysł zacny i chwała pomysłodawcom za chęci i uczynność a dla posiadaczy liquinatorów rzecz przydatna i wygodna. Tym bardziej, że te ograniczniki głębokości wiercenia ze sklepów, nie wiem, czy byłyby dobre. Konkretnie chodzi o materiał , z którego są wykonane(jestem w tym laikiem, ale <stop cynku> chyba nie jest twardy). Z opisu ze strony podanej przez gerarda:

-dzięki nowej konstrukcji ogranicznik nie przekrzywia się na wiertle,
-materiał: ciśnieniowy odlew stopu cynku,

Czy stalowe śruby nie "ścięłyby" gwintu w takim dystansie? Bo wykonany z KO byłby na wieki.

P.S. Poprawiłem błąd. Pisałem ten post w przerwie lutowania, obok leżał <stop cyny> i może stąd ten błąd. :oops: *SRY* *BLUSH* *SMOKE*
Ostatnio zmieniony 24 lut 2012, 01:57 przez Risto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#413723
Risto...kartomizer to nie pręt do dziurawienia i uwierz, że prędzej rogi Ci wyrosną niż Ty zerwiesz gwint takiej długości w ograniczniku.
Taki ogranicznik niczym nie ustępuje KO...no chyba tylko świadomości posiadacza.
By jedrzejk
#413742
zgadzam sie z Monteterem, jak sie uda, zaraz po pn bede mial prototyp
co do ceny- kto bedzie chcial wezmie odemnie, kto nie, to nie
ja za oryginal z Siam Mods (jakze jeszcze sprzedawali, bo obecnie zawiesili spzedaz) dalem 73 zł z wysylka do PL
do tego kompletowanie elementow, szukanie sklepu, jazda do tokarza, wysylanie, kupowanie kopert babelkowych, czas na poczcie, itp.
takze moja cene uwazam za uczciwa, samemu tokarzowi bede musial dac wiecej niz planowalem
takze Risto droga wolna :)

sam mialem troche zabawy zeby z Siam Mods to kupic, teraz sie wycofali, robie to po to, zeby Ludziki od nas z Forum mieli mozliwosc posiadania wlasnej sztuki :)

jakbym mial 50 chetnych to moze dalbym rade taniej, ale nie chce sie w hurt bawic- planuje serie 20 szt. i nie wiem czy dam rade wiecej
tokarz i tak juz ma mnie dosc ze musi 20 srubek strugac ;)

pzdr wszystkich zainteresowanych :-}
By Risto
#413859
jedrzejk pisze:takze Risto droga wolna :)


Sorry *SRY* , jedrzejk, ale do czego pijesz? Ja Ciebie chwalę za uczynność i poświęcenie wolnego czasu dla innych a Ty masz do mnie pretensje. Nie uczyłem się materiałoznawstwa i zapytałem się tylko, czy ten stop cynku jest odpowiednio twardy. O KO wspomniałem tylko dlatego ( i to mnie pewnie zmyliło), że
1- Thaniell zaproponował Ci dostarczenie wałków z KO http://www.e-papierosy-forum.pl/viewtopic. ... 84&t=21503,
2- a tytuł tego tematu "SS Carto Punch", *BYE* też sugerował, że będzie "stalowy".
Oświadczam, że nie wyrażałem żadnej opinii o Tobie, o Twoim przedsięwzięciu a tym bardziej o jego kosztach. Pomimo, że mam liquinator, to taki carto punch nie jest mi potrzebny. Chciałem rozwiać tylko moje wątpliwości dotyczące materiału, z którego ten ogranicznik jest zrobiony i ewentualnie zwrócić na to uwagę. Dzięki _Monter_ za wyjaśnienie. A co mnie spotkało za słowa uznania? Może prawdą jest, że "mowa jest srebrem a milczenie złotem". *WŁEB*
By jedrzejk
#415251
oj tam oj tam bynajmniej nie zamierzałem żebyś poczuł się zaatakowany z mojej strony, jeśli tak to odebrałeś, to najmocniej przepraszam ;)
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.