EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By cienio
#391895
Witam wszystkich!
10 dni temu dołączyłem go grona e-palaczy. Analogi przestałem palić miesiąc temu.
Palę około 1.5 ml 11mg Boge LM.
Po zapaleniu mam uczucie ucisku z tyłu głowy i uczucie zatkanego ucha.
Czy spotkaliście się z takimi objawami?
Ciśnienie mam w porządku- mierzyłem podczas palenia.
Awatar użytkownika
By mily9ser
#391900
cienio pisze:Witam wszystkich!
10 dni temu dołączyłem go grona e-palaczy. Analogi przestałem palić miesiąc temu.
Palę około 1.5 ml 11mg Boge LM.
Po zapaleniu mam uczucie ucisku z tyłu głowy i uczucie zatkanego ucha.
Czy spotkaliście się z takimi objawami?
Ciśnienie mam w porządku- mierzyłem podczas palenia.

Ja mialem podobne odjawy,z tym ze u mnie po e-fajce walilo serducho ale po zmiezeniu cisnienienia mialem dobre 130 na 78 bylem wiec z wizyta u lekarza tez nic nie stwierdzil,powiedzial ze moga to byc objawy na e-liquid lub na szybkie wchlanianie nikotyny przez organizm,znacznie szybsze niz palac zwyklego papierosa troche mnie tym uspokoil i po 7 miu dniach palenia e-papieroska objawy znikly,miejmy nadzieje ze i Tobie przejdzie.Jezeli to bedziesz mial dluzej niz 10dni to idz lepiej do medyka niech Cie obejzy.Pozdro.
Awatar użytkownika
By eser
#391904
Jesteś po prostu chory. Zwykły katar lub początek Anginy. Wizyta u lekarza.
PS.
Poczytaj : http://pl.wikipedia.org/wiki/Angina
http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-s ... 34297.html
Ostatnio zmieniony 16 sty 2012, 13:19 przez eser, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kimer
#391905
1,5 ml 11mg to bardzo mało, ja bym bardziej obstawiał jako powód odstawienie analogów.
Według mnie jest to spowodowane odtruwaniem organizmu.
Sam na początku wapowałem 18-24mg ok 4ml dziennie.
Teraz wapuję 11mg w dużych ilościach.
By cienio
#391922
Dzięki za odpowiedzi.
Ciśnienie mierzyłem podczas palenia-wynik 130/80.
Kołatania serca nie mam: puls 65 podczas palenia.
Powodem nie jest odstawienie analogów bo ból (czy raczej ucisk) się pojawia tylko podczas e-palenia.
Poczekam jeszcze parę dni i jak coś to do lekarza się przejdę.
Może to ma związek z samą inhalacją? - spróbuje zerówkę i zobaczę co będzie.
By tyskaczpl
#398143
E-pale od przeszło 2 miesięcy a od jakiś 3 tygodni mam to samo, ucisk z tyłu głowy, szczególnie się nasila po zapaleniu e-fajka... ciśnienie mierzyłem i jest w normie...
Pale ok 2ml słabego liquidu (low ok 11mg) na dobe..
Mogę nie palić z 12h, potem zapale, z 10-15 buszków i ucisk momentalnie wraca i się utrzymuje ok 10h nawet jak od tego czasu nic nie zapale...
Kolego cienio, jakiej firmy liquid palisz i jaki efajek?
Ja Calypso na VolishEgo Kartomizer z podwójną grzałką...
By tyskaczpl
#399851
Ja się pozbyłem ucisku, wróciłem do starych atomizerów ego Tanka, i jak ręką odjął...
Ten kartomizer dwugrzałkowy Volish ego może i chmurzy lepiej, smak jest bardziej wyrazisty ale po kilku buszkach nawet słabego liquidu mam na nim ucisk...
Nie wiem od czego to zależy, najprawdopodobniej od temperatury nagrzewania chmury liquidu który wdychamy...
Jest na rynku pęd z tymi atomizerami na mocniej, lepiej więcej... ale jak widać niektórym to szkodzi... zwykły orginalny jednogrzałkowy atomek i jest dobrze! Nawet na mocnym liquidzie wszystko jest ok, żadnego ucisku :)
By tyskaczpl
#400066
10der pisze:ja bym zaczął od zdjęcia beretu w czasie palenia. Może jest za ciasny i stąd ten dokuczliwy ucisk?

ps.
Jak widać z avatara, mój jest luźny i zero ucisku! ;-)



Ty się śmiejesz, a problem był/jest niepokojąco poważny...
A jego przyczyny możemy na dzień dzisiejszy się tylko domyślać...

Od czasu jak zakupiłem Kartomizer Volish eGo na podwójnej grzałce zaczął mi się ten ucisk, obniżałem moc liquidów i nic, dbałem o higiene sprzętu i też jakby nie tutaj pies był pogrzebany... Odpaliłem starego atomka eGo i wszystko ok, dla testu zapaliłem sobie znowu Volisha i problem momentalnie wrócił... więc coś jest nie halo...

A chmura z Volisha rózni się znacząco od tej z atomka eGo, z volisha jest sucha, aromat/smak dobrze wyczuwalny - wiąże to się chyba z wyższą temp grzania... a z eGo chmura jest mokra, jakby bardziej gęsta, smak mniej intensywny...
Ostatnio zmieniony 29 sty 2012, 19:01 przez tyskaczpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By dzaman
#400067
tyskaczpl pisze:
10der pisze:ja bym zaczął od zdjęcia beretu w czasie palenia. Może jest za ciasny i stąd ten dokuczliwy ucisk?

ps.
Jak widać z avatara, mój jest luźny i zero ucisku! ;-)



Ty się śmiejesz, a problem był/jest niepokojąco poważny...
A jego przyczyny możemy na dzień dzisiejszy się tylko domyślać...

Od czasu jak zakupiłem Kartomizer Volish eGo na podwójnej grzałce zaczął mi się ten ucisk, obniżałem moc liquidów i nic, dbałem o higiene sprzętu i też jakby nie tutaj pies był pogrzebany... Odpaliłem starego atomka eGo i wszystko ok, dla testu zapaliłem sobie znowu Volisha i problem momentalnie wrócił... więc coś jest nie halo...

może cos sie ulatnia z niego
Awatar użytkownika
By 10der
#400112
tyskaczpl pisze:
10der pisze:ja bym zaczął od zdjęcia beretu w czasie palenia. Może jest za ciasny i stąd ten dokuczliwy ucisk?

ps.
Jak widać z avatara, mój jest luźny i zero ucisku! ;-)



Ty się śmiejesz, a problem był/jest niepokojąco poważny...
A jego przyczyny możemy na dzień dzisiejszy się tylko domyślać...

Od czasu jak zakupiłem Kartomizer Volish eGo na podwójnej grzałce zaczął mi się ten ucisk, obniżałem moc liquidów i nic, dbałem o higiene sprzętu i też jakby nie tutaj pies był pogrzebany... Odpaliłem starego atomka eGo i wszystko ok, dla testu zapaliłem sobie znowu Volisha i problem momentalnie wrócił... więc coś jest nie halo...

A chmura z Volisha rózni się znacząco od tej z atomka eGo, z volisha jest sucha, aromat/smak dobrze wyczuwalny - wiąże to się chyba z wyższą temp grzania... a z eGo chmura jest mokra, jakby bardziej gęsta, smak mniej intensywny...


Rzecz nie w śmiechu z Ciebie, a przypomnieniu sobie jak łeb bolał po całym dniu palenia tytoniu. Przy tym te objawy to pikuś ;-) ja używam DC zarówno Volisha jak i innych producentów - nie zauważyłem aż takich zmian smaku, ale to indywidualne odczucie. Może poprostu przy pierwszym zalaniu za wcześnie odpalasz kartomizer, nie czekając aż liquid spłynie do grzałek? później już się nie pozbędziesz ulotnych dodatków przypalonej waty. Niestety tylko sekcja kartka może wykazać przyczynę.
Mam proble z Nordem5

Zakupiłem go wczoraj w sklepie, dostałem z nim w o[…]

Problem ze sprzętem

Hej, mam Urse Nano 2 i w ciągu 2 tygodni spaliły m[…]

Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.