EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By Piotr11
#261249
Podobno jedna z lepszych, przynajmniej recenzje zbiera niezłe. Na rozmaitych forach piszą że to zbliżone do IMAX B6. Za to cena sporo niższa. Może ktoś ma lub potwierdzi jej przydatność.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#261369
Studiowałem temat . Turnigy możesz brać pod warunkiem , że nie będzie Ci przeszkadzał wentylatorek . W jednych egzemplarzach trafia się cichy w innych nie. Poza tym parametry , jak sam na pewno zauważyłeś , te same co IMAX.
Awatar użytkownika
By Bulba
#261389
Mam i potwierdzam.
Pierwsze co zrobilem, to wywalilem ta popierdolke (bo wentylatorem nie mozna tego nazwac)
i na plecach po zrobieniu odpowiedniego otworu zamontowalem czterdziestke.
Awatar użytkownika
By PucH2
#261391
Ładowarka do celów nie modelarskich jest spoko. Tolerancje pomiaru napięć ma 0,2 v na ogniwo. Skalibrować to można w menu serwisowym, szczególnie korzystając z balansera.
By Piotr11
#261503
Wentylator ponoć komuś umilkł po nasmarowaniu :) Martwi mnie nieco ta tolerancja pomiaru napięć 0,2 V. Chyba że nie bardzo rozumiem samo pojęcie.
Jeszcze jedno - do tej pory swoje aku "paluszki" regeneruję/ładuję itp. bardzo fajnym Powerexem (możliwość ustawiania prądu ładowania, rozładowania, cykli itp.). Jest fajnie i łatwo bo wkładam aku do odpowiednie komory i już. Natomiast ładowarki modelarskie mają po prostu rozmaite kabelki i na tym koniec. Tzw. kosz na baterie jest trudno osiągalny. Jak w takim razie podłącza się pojedyncze baterie do takiej ładowarki?
Awatar użytkownika
By PucH2
#261511
Ogólnie to jestem z niej zadowolony tylko na początku stwierdziłem że wskazania na ładowarce różnią się z pomiarem miernikiem np:na ładowarce 4,20 / 4,20 /4,19 a na mierniku 4,20 / 4,18 / 4,17. Miernik był laboratoryjny. W menu serwisowym dokonałem odpowiedniej kalibracji napięć.

Kosz na aku należy samemu sobie zbudować lub wykorzystać z zepsutej innej ładowarki.
Awatar użytkownika
By B_E_R_E_K
#261515
Puch a jak wejsc w menu serwisowe??

Piotr11 ja mam imax b6 i bardzo ladnie smiga:) Tutaj jest tez temat o ladowarkach viewtopic.php?f=149&t=12054&hilit=TESTER+BATERII&start=20
By Piotr11
#261518
Jasne, pudełek plastikowych jest sporo. Tylko czy w takim razie można nią ładować 2 lub więcej baterii tak aby każda była ładowana osobno - swoim tempem?
Bulba - szacunek! Test widziałem ale dym przeszkadzał :)
Pytanie powyżej pozostaje aktualne :)
Awatar użytkownika
By Bulba
#261520
Nie nie, przy Li Ion`ach jest troche inaczej.
Albo ladujesz wszystkie rownolegle albo szeregowo z balanserem
To drugie mozna uznac ze jest "osobno" choc nie do konca ;)
Awatar użytkownika
By PucH2
#261522
Menu serwisowe ładowarki. Bez dokładnych przyrządów pomiarowych radzę tam nie grzebać.
"Przytrzymaj przyciski ENTER i "-" (minus) podczas włączania ładowarki.
Ładowarka pokaże coś takiego:
+00 VOL: x.xxV
SAVE(ENTER)

Następnie podłącz baterię do gniazda ładowania i zobaczysz napięcie wykryte przez ładowarkę.
Teraz możesz je regulować naciskając + lub - "
Awatar użytkownika
By Bulba
#261524
Wypadalo by w tym miejscu wspomniec, ze w przypadku zabaw z wartosciami napiec dwa miejsca po przecinku
najpierw nalezy sie zaopatrzyc w dobre kable.
Dobre = gruba miedz a i pozlacane banany nie beda tutaj zadna fanaberia.
Awatar użytkownika
By hando
#393365
przykładowo:
mam parę ogniw 18xx, 14xx, co trzeba i warto zakupić(kable konektory, wtyczki i inne pierdoły) by ładować je poprzez balansera tak by mi się równo ładowały np. na 2 ogniwa lub 4 tej samej pojemności np.4x18650, i czy jest możliwość ładowania dwóch różnych ogniw w tym samym czasie np. 2x18650 i 2x14650?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By fredek
#393382
Ponieważ pytałeś wczoraj na PW i dostałeś wyczerpującą odpowiedź, to dodam tylko że nie widzę sensu ładowania różnych ogniw z balanserem. Gwoli wyjaśnienia balanser nie ładuje tylko rozładowuje ogniwa, tak by wszystkie połączone w pakiecie szeregowym miały to samo napięcie.
Awatar użytkownika
By B_E_R_E_K
#393386
Napisz mi swoj mail na pv podesle Ci instrukcje od IMAXa i tam na 18 stronie znajdziesz co i jak balansowac. Podlaczenie takich ogniw hmm Koszyk ewentualnie krokodylki badz zlaczki labo. Rownoczesnie nie mozna ladowac 2 innych ogniw. Z tego co sie orientuje balansuje sie ogniwa takie ktore od nowosci chodza w parze. Wybierajac 2 inne moga byc duuze roznice. Zazwyczaj balansuje sie tzw pakiety. Jesli chcesz zaczerpnac wiecej wiedzy na ten temat polecam fora o modelarstwie.
Awatar użytkownika
By hando
#393397
czyli balanser jest tylko do rozładowania ogniw?
więc gdy sa np. 4 ogniwa różnie rozładowane i podczas ładowania jak jedno z ogniw zostanie naładowane do 4.2v prąd zostaje do niego odcięty i nie ładuje jej troszke ponad 4.2?
ok kumam dzięki B_E_R_E_K i fredek za szybką odpowiedz
Awatar użytkownika
By fredek
#393403
Pierwszy wynik z google: http://www.heli-team.pl/zasobnik/ladowa ... rukcja.pdf.
Tak obrazowo i w uproszczeniu, to jak połączysz szeregowo 14500 i 18650 by ładować z użyciem balansera to oba będą ładowane ustawionym prądem np. 500 mA. Ponieważ ogniwo 14500 ma mniejszą pojemność to ładowarka w pewnym momencie będzie przerywała jego ładowanie (bo będzie już pełne), rozładuje je prze złącze balansera prądem ok. 300 mA i znowu będzie próbowała ładować oba na raz bo 18650 jeszcze nie jest naładowane (ma większą pojemność). Będzie to trwało znacznie dłużej niż byś je naładował oddzielnie.
Pomocy

Witam! Kupiłem e papierosa EGO-CE8 1800mAH,niestet[…]

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.